Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   387 / 1672
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
koszonom elismero szavaid.
szerintem is jol néz ki a dobozolás ,a nyák meg hát nagyon egyedi az biztos foleg ha a 6 éves kisfiam folyton ott olálkodik mellettem ahogy átlépem a muhely kuszobét!
de ezt a nem smd feluletszerelt technologiát már nagyon régota használom ja és persze mindent szabadkézzel rajzolok
(#) sound.man válasza varttina hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Tegyél a trafó elé emi filtert. Amúgy jó lett.
(#) Abukodonozo válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ha a képek nem is a legjobbak de az erölködő az nagyon ott van...

(#) Action2K válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A trafó sem kispályás, de ez a hűtőcső kifejezetten extrabrutál! csak be ne álljon e ventije!
Ha jól nézem a kivezmérő, az spektrum analizátor?
Ja, és a végfokban is szép nagy vu-méter van!
Szép munkák!
(#) Ktulu válasza joko1313 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Idézet:
„ja és persze mindent szabadkézzel rajzolok”


Mivel rajzolod, ha szabad kerdeznem.
(gondolom filccel, de milyen, CD marker? Milyen vastag a hegye, es mennyire megbizhato?)
(#) wg_kezdo hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Elkészítettem Topi hangkapcsolóját saját szoftverrel.
Raktam rá egy potit is, hogy be tudjam hangolni kislányomnak. (Ez világít a folyosón mivel nem éri el a kapcsolót+jó poén.).
Namost hiába hittem azt, hogy 4 évesen nem lehet elég nagyot tapsolni. Rájött, hogy egy óriási sikítással is be lehet kapcsolni.....

Amúgy a videón látszik, hogy csettintésre kapcsol be, de úgy kell "elfújni", mint egy gyertyát .
Ha végre elkészüül a műhelyem szép faragott fadobozt kap.
(#) joko1313 válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
centrograf a szett neve.van benne rajzolofolyadék és tisztitofolyadék kozonséges szesz. kb 15 éve megvan.
csotollal rajzolok ha az a rendes neve. 0,2mm tol 0,5mm-ig. de általában 0,4 vagy pedig amivel az inzulint bokik be a cukorbetegek(orult otlet de kiváloan mukodik!!!) azt alakitottam át.
a maratásnál még sosem marta le a maratofolyadék.
(#) gtk válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Vegul is, hogy sikerult megoldani a mikrofon erositest?
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ezért kell a villanykapcsolókat 70 cm magasságba szerelni. Neked is jól jön, ha véletlen szatyrokkal teli kézzel kell villanyt kapcsolnod, - így pofon egyszerű.
(Amerikai szabvány lehet. Legalábbis egy filmben láttam 40 éve, hogy a betörő a villanykapcsolót nem az általam megszokott helyen kereste, és az OTT VOLT. Rájöttem, hogy sokkal ésszerűbb, mint pofa magasságban, és majd ha egyszer..., akkor nekem is...)
(#) lmao hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
8 csatornás adatgyűjtő (laminált, házi készítésű nyák)
(#) Szebence válasza lmao hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ez nagyon profi lett!!
Ezt mihhez lehet csatlakoztatni és milyen formában tárolja az adatokat? Vagy hogyan működik?
(#) lmao válasza Szebence hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
8 analóg csatorna adatait és az UART-on érkező bájtokat tudja tárolni egy microSD-kártyára. Meg van rajta 2 led is.
(#) vicsys válasza lmao hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Hoppá! Ez már valami! Gratulálok! :kalap:
A részletek engem is érdekelnének.
(#) Szebence válasza lmao hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Egy kicsit kifejtenéd, hogy pl mikre lehet használni? például, ha egy panelház kódzárára rá tudnád csatlakoztatni, és beütnék a helyes kódot, akkor azt tudná rögzíteni? Milyen hasonló felhasználást tesz még lehetővé? Esetleg ennek lehetne egy v1.2-es része, ahol nem kártyára menti az adatokat, hanem kiküldi egy leptophoz kapcsolt vevőre
(#) lmao válasza Szebence hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Eredetileg a munkahelyemnek csináltam ezt a tesztpanelt. Szerintem nekem is hasznos lesz, bár még magam sem tudom, mire. A nyákot otthon gyártottam.
(#) gtk válasza lmao hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szep ! Milyen uC dolgozik benne?
(#) wg_kezdo válasza gtk hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Fogalmazzunk úgy, hogy még tanulnom kell, hogy a tranyó melyik lába mi.
Illetve a poti is jól jött, hogy be tudjam lőni.
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Én fejjel szoktam felkapcsolni így "indokkal" verhetem a fejem a falba.
A fontosabb helyeken van a "konnektor" helyett is kapcsoló ami váltókapcsoló vagy hogy hívják csak sajnos a wc-ben és a folyosón ez nem megoldható.
Nade itt a tavasz lehet építkezni
(#) lmao válasza gtk hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Atmega88. Ez volt épp kéznél.
(#) Norberto hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
No, hát nem sűrűn szoktam én bemutatót tartani ebben a topikban, de a mostani alkotásom (a tesóméval együtt) teljesen korrekten sikerült, úgy érzem. Bár nem volt igazából nagy kihívás (maximum a megfelelő színű LED-kiválogatása volt kissé hosszadalmasabb, illetve a mechanikai megoldása volt kissé nehezebb, mivel lényegében a CR2032-es méretű elemhez való tartót kellett legyártani, összetákolni).

A tesómék azt a feladatot kapták a szakközépben, hogy kartonpapírból állítsanak össze valami híres építményt. Húzniuk kellett cetlik közül, hogy mit kell majd megépíteniük. Így végül a Budai Várkápolnát kapták feladatként. A mű megszületett, az én feladatom (csak) az volt, hogy valamiféle világítást gyártsak az eredetihez hasonlító módon (tehát, mintha gyertyák égnének a kápolnában lévő asztalkán).

kapolna.jpg
    
(#) MPi-c válasza Norberto hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nagyon hangulatos lett! Mekkora méretű a makett?
(#) Norberto válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Magassága kb. 18-20 cm, szélessége is ekörül van, a hossza pedig 25 cm körüli. Bent pedig 2 db 3mm-es sárga LED feszít .
(#) gabep válasza Norberto hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Jó lenne pár kép, ahol megvilágítva, távolabbról és több szögből is látszik. A fal nyomtatott alapot tartalmaz, vagy teljesen kézi munka?
Egész jó.
(#) Norberto válasza gabep hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Minden 100%-osan két kezi munka eredménye :yes:

Egyébként az ablakok sem egyszerű "papírból" készültek, annál kicsit többről van szó. Mutatom, bár nem túl sok látszik belőle (de a lényeg igen)...
(#) gg630504 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
És a kerekesszékesek miatt is alacsonyra kell tenni a kapcsolókat. Akadálymentesítés.
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ez igen! Nagyon profi munka, megemelem a kalapom előttetek! :kalap:
(#) proli007 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Hello!
Bocs az Off-ért..
Amikor a gyerekem ilyen kicsi volt, a kapcsolótokon alul fúrtam 2db 1.5mm-es lyukat, majd damilt fűztem bele, végére két húzogatót, a másik végét, meg hozzá kötöttem a billenő fedélhez belülről. Kis mechanikus ügyeskedéssel 5 perc alatt meg van, és már lehet is húzogatni, és egyben kapcsolgatni is.
üdv! proli007
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ez profi!
(#) wg_kezdo válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nalátod ez nem programozói hozzáállás, hol marad az AVR? DD.

Köszönöm nagyon jó ötlet!
(#) Stephani Mihaly válasza Dióda hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Tiszteletem... Rengeteg bosszuság után végre megszületett a legelső 3 tranzisztoros rádióm... Egyszerű meló, de mivelhogy kezdő vagyok, nekem sok okozott. Különösen, mert a forgókondit is magam készítettem... huh... de végre ma reggel meghalgathattam a híreket. Nevet is adtam neki: LOCAL 3T-R.
Következő: »»   387 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem