Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   4 / 274
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Orulok hogy mukodik. En azt hittem hogy nagy belso ellenallasu fejhalgatohoz volt meretezve es hangszoroval volt hasznalva, ezert nem szol jol.
(#) Stephani Mihaly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Még 1 kérdést, ha szabad... Ha kézzel megfogom a forgókondi testét, akkor én földelésként szerepelek, vagy antennaként, ugyanis akkor jobban szól...
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Antennat is csatlakoztathatsz a rezgokorre, ugy hogy levalasztod egy 100pf (vagy 47pf, 22pf) kondival.
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Tiszteletem, itt a rádióm. LOCAL-3T R nevet adtam neki, mert 3 tranzisztos, s csak az egyik helyi adót fogja.
(#) Stephani Mihaly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ezt nem is tudtam... De már mindegy, brendyvel ragasztottam oda a tekercset... Majd a következőnél le fogom fektetni...
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Klassz
A fordo sajat gyartmany?
Arrol kulon egy jobb minosegu kepet nem tudnal feltolteni?
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Tiszteletem! Aforgókondiról fogok küldeni fotót, de csak holnap lehet szó róla... A fiam itt alszik az ölömben, s nem szeretném, ha felébredne... ma nagyon görcsöl...
(#) velence válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Igazad van! Én 65 éve járok ebben a cipőben, és apámtól ragadt rám. Ő 1926-ban inasként éjszakánként épitette az első egycsöves rádióját. Üdvözöl Tombor József HG5TMB
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ok...!
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nade... mégiscsak sikerült... nem tudom, ha kielégítőek-e, de ez ván nekem...
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Koszi ! Klassz
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Sörös dobozból készítettem. :zavart2:
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Visszaugrottunk a 60' evekhez De szuper.

(#) gg630504 válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Fordíts oldalra az egész dobozt ( vízszintesre a ferritet ) és forgasd az adó irányára merőlegesen a tekercset.
A kondenzátorhoz gratulálok! Ekkora légréssel több kilovoltig jó
(#) Budai41 válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Én Fm.Vhf sávra épitettem fetes tunert Kf. Ic Tda1047 zajzár +térerő is volt benne 126-240Mhz ig hangol varicapdiódával,9Voltról megy 3-4mikrovolt érzékeny.Frekvenciamérő is van benne ezt Taiwani kisrádióból mentettem ki,pontosan mér.Fet tunerrészt Bf961el 2db.+2db.tranz.r Orion mini tuner rajzából terveztem át,némi hasonlóság van.M1 Tv.hangját 213,7Mhz fogja.Szentest.
(#) Stephani Mihaly válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Tiszteletem. Sajnos már nem tudok véltoztatni rajta semmit, minden le van rögzítve. tekercs, ferrit, kondi, hangszóró, minden... De miért kéne megfordítani? így is jól megy...
(#) Stephani Mihaly válasza Budai41 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Tiszteletem, már elég rég küldte a hozzászólást, akkor rögtön el is olvastam, de megrágni csak most sikerült. Azért kissé irigy vagyok azokra, akiknek sok a tudásuk, mert ugyebár nekik könnyű 1 komplikáltabb rédiót is összedobni, mikor nekem, ismerethiányosnak fejtörést okoz még 1 kisebb háromtranzisztoros vevő is .... Épp most kínlódok egy másik vevőkészüléken, s pár napja már, hogy csak kisérletezem rajta... nem akar megszólalni... csak búg-búg, mint egy trafó... pedig ez is hasonló az előző vevőmhöz. Egyedül nem fogom tudni mőködésbe hozni... No, nem baj, most csak el vagyok keseredve, de elmúlik, ha a rádió is megszólal...
(#) Stephani Mihaly hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Hahó, mindenkinek jó napot, megint rádiózom... A gondom az , hogy nem tudok, csak 1 adót fogni... hiába próbálom hangolni a forgókondit, az csak 1 potméterként működik... Ha kiveszem a forgókondit, s helyettesítem egy 100pF os fixkondival, akkor a ferrit tologatásával hangolnám... ha lehetne... Mert ekkor a készülék csak sistereg, s majdnem-majdnem befogja az adást, de mégsem. Pedig antennát is köttem rá, azzal csak erősödött a sistergés...

Radio.jpg
    
(#) Stephani Mihaly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Tiszteletem, a rajz magyarázat 125 menetet javasol, 0,1...0,25 vezetővel. Én 0,2 huzallal tekercseltem125 menetet, mert nekem csak olyan van... tehát szedjek le belőle 65 menetet s tegyek 1 db. 500as forgót?
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Jobb lenne ha uH-ben adna meg a rajz a tekercs erteket.
HIaba ir menetszamot, az hogy mennyi lesz az L erteke, az fugg a ferrit parametereitol, tekercselesi modtol, tekercs helyzete a ferriten stb. Jobb lenne kiszamolni (Thomson keplet, Thomson calc) adott frekvenciara L erteket adott (mondjuk 500pf) forgokondi melle, majd tekercselni,merni. Majd ezutan lehet a tovabbiakat fejleszteni.
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hát igen... megpróbálom... mindenesetre köszönöm a tanácsokat...
(#) gtk válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 23, 2009 1 /
 
Toltok fel ide valami anyagot. Nem tudom ezert gond lesz-e..Toltsd le, ha esetleg "leszedik" legyen meg.
(#) Stephani Mihaly válasza gtk hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Köszönöm az anyagot, de sajna nem tudom használni... a gépem nem képes megnyitni...
(#) Ronin válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Talán ezzel : Bővebben: Link
(#) Stephani Mihaly válasza Ronin hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Köszönöm! Most már müködik!
(#) bd123 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Tiszteletem, kedves rádióamatőrök!
1975-76 környéki rádiótechnikákban van egy SWL-sarok cikksorozat, amiben egy kis vevő építését ismertetik. Tranzisztoros audion, +2 tranyós végfokozat (sima földelt emitteres kapcsolás). hát egyenlőre nem nyákra építettem, csak úgy a levegőben van összeállítva. a megadott kapcsolással nem jött be semmi, nyílván ehhez hozzájárul valamelyest, hogy nincs antennám
Na vettem 2 PVC csövet, kb 2m-es. Fogtam másfeles MCU tömör rézvezetéket, fúrtam bele lyukakat, kb 5 centinként, és átfűztem rajta a drótot, 5 menetet készítettem így, tehát van egy bazinagy keretem, rajta csigavonalban (négyzet) 5 menetnyi vezeték, ergo egy jó nagy méretű tekercs. pontos 50nF-os kondival mérve rezonanciát, kb 100uH az induktivitása. Megpróbáltam vele legalább a kossuthot befogni, egy ferritantennával a csatolótekercset "hangolva" be is jött, szkópon a bázisra nézve 540kHz stimmel..
Kérnék hozzászólást, hogy ilyen keretantennával érdemes e jétszani, ui elégedetlen vagyok a hatással: alig szolgáltat jelet. vagy hangolni kellene valahogy? Megjegyzés: budapest, panelház 7. emeleten van a "műhely"..
Előre is köszönöm a válaszokat!
üdv: bd123
(#) kaqkk válasza bd123 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
A PANEL mivelhogy fele vas , nagyon jól árnyékol .
Kielégítő rádióvételt vagy érzékeny vevőkészülékkel vagy külső antennával tudsz elérni . Javasolnám hogy próbálj meg egy vezetéket kifeszíteni két ház között és azt használd antennának , a központifűtés csövét pedig földelésnek . AM -en egészen jó eredményeket lehet így elérni .
(#) Horv hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy igen egyszerű nagyon kezdeti rádiót építeni! A topik első oldalán találtam egy detektoros rádió kapcsolását ami nekem meg is felel, de HE.hun a kapcsolásoknál is találtam egy jó kis cikket róla
A kérdéseim azok lennének ,hogy: Még életembe nem tekercseltem és rádió készítésnél szeretném megtanulni illetve rájönni a mesterségére és mire jók azok a kivezetések?
A másik kérdésem : Mindegy milyen diódát használok?
Válaszotokat előre köszönöm.
(#) gg630504 válasza Horv hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
* A tekercsen lévő kivezetések, megcsapolások azért jók, mert az antennát illetve a demodulátor diódát a legjobb helyre tudod csatlakoztatni. Úgy, hogy a legjobb legyen az illesztés, azaz a leghangosabban szóljon.
* Germánium alapú dióda kell.
(#) Horv válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Köszönöm a válaszodat!

No, elkészültem életem első tekercsével
Leellenőrizné valaki ,hogy jól van e megcsinálva?
127 menet.

Köszi!
Következő: »»   4 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem