Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyák antenna 868MHz-re
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Prosatanos hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Üdv! Egy kínai SMD modulhoz szeretnék nyák antennát készíteni. Frekvencia 868MHz, bepumpálható teljesítmény 500mW, antenna impedancia 50Ohm. Az adó kis méretű, kézben tartott eszköz lesz. A vevő oldalon bármilyen antenna szóba jöhet, a hatósugárnak 100m-nek kellene lennie. A két egység alapvetően megegyezik, transceiver pár. Félhullámú darab dróttal semmire sem mentem. Elvileg jó antennával kilóméterekre kéne vinnie. Ehhez a részhez nem értek, bármilyen segítség jól jön. Köszi
(#) gg630504 válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ha darab drót alatt darab drótot értesz, akkor az negyedhullámhosszú legyen.
Ha félhullámú egyenes dipólt, akkor passz.
(#) SALáta válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 / 4
 
Helyedben negyed hullámú antennával próbálkoznék, nyákra nem javaslom, a téglalap alakú dipól /Quad/ elég jó hatásfokú. A modul 500mW rf kimenő teljesítményt produkál? Az nagyon nagy teljesítmény, volt "ellensúlya" a lamda/2 vezetéknek? Optikai rálátás van?
Próbáld meg lamda/4 és 3 ellensúllyal /hasonló méretű mint a sugárzó rész, az ellensúly a készülék test pontjára csatlakozik/ az ellensúlyok egymástól 120 fok-ra vannak, a sugárzó résztől megint 120 fokra, ez a körsugárzó.
Karl Rothammer Antennakönyvét javaslom, sok leírás van benne.

(#) Prosatanos hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Poráltam negyed és fél hullámú bot antennával is, de kb 50m biztos kommunikációt értem el. Hurkolni nem merem az 500 mW miatt, ne hogy szétszálljon. Különben is a földhöz, vagy a táphoz? Sajnos nem értek az antennához, gondoltam ekkora teljesítménnyel nem számít... , nem tudom mi az az ellensúly, amit írtál gyakorlatilag nem értem sajnos. Valahogy konkrétan nem tudnád leírni, lerajzolni vagy bármi? SOS a dolog.
(#) SALáta válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A modulon nincs antenna melletti földpont jelölve?
Általában a táphoz képest a negatív ág az antenna földpont, legalábbis nekem az urh készülékemnél.
(#) Prosatanos hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Nincs, az antennáról mélyen hallgat.
(#) SALáta válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Valószínűsítem a negatív az antenna föld.
(#) gg630504 válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A negyed hullámhossz 86 mm.
1. Sima negyedhullámú antenna: az végfok kimenetén 1 mm átmérőjű vezeték esetén 81 mm-es egyenes vezeték.
2. Középen táplált félhullámú dipólus antenna (dipol) A végfok kimenetén 81 mm-es drót. Vele ellentétes irányban másik 81 mm-es, a földre kötve.
3. SALáta által írt GP antenna. Szintén 81 mm-es tagokal.

Dipólhossz frekvenciából
(#) Prosatanos hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Felfoghatatlan, én is ilyesmikkel próbálkozom, mégis szerény a távolság. Valami máshol lehet a gond? Két sorba kötött 9 Voltos elem bírhatja elkóval? Adásidő max 1 másodperc. Ezek az antennák 75 Ohmosak ha jól olvastam. Az nem 50 Ohm, lehet ez gond?
(#) gg630504 válasza Prosatanos hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ne írtad a típusát, de 18 volt elég soknak tűnik.
A + és - közé hidegítő kondenzátornak 1 .. 100 nF kerámia kondenzátor illik. Elektrolit kondenzátor ezen a frekvencián nem kondenzál.
Az 50 és 73 ohm nem lényeges különbség, hiszen a közel tartott kéz is elviszi az impedanciát.
A GP 50 ohmos.
Vevőantennának GP-t ajánlok.
(#) Prosatanos hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
12V és 3.3V stabilizálódik neki. kb 250mA az áram. Kondik vannak. Elkó az áram miatt van, 4700uF. 50m hatósugár sok ahhoz, hogy elrontottam valamit, és kevés ahhoz hogy minden rendben legyen. Csak valami nagyfrekis probléma lehet, GP-t kipróbálom. Ha jól értem csak 4 db 8 centis drótot kell forrasztani a kimenet alá. Meg persze az antenna.
(#) Prosatanos hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem