Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG LCD TV képernyő panel hiba
Lapozás: OK   1 / 8
(#) meskusz hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Üdv!
Sikerült aránylag jó pénzért hozzájutnom egy LG 94 cm-s Full HD LCD tévéhez kis szépséghibával ,a képernyő mértani közepén aljától a tetejéig húzódik egy több különböző pixelcsíkból álló sáv .Ami több színből áll össze.
"Lásd a kép"
Kérdésem az ,ez a hiba javítható-e?
Ha igen mi lehet a gond ?LCD panel?Panelt vezérlő elektronika ?

Köszi a válaszokat.

Kicsit zavaró ,de ha nincs a hibára megoldás ,megszokható a jelenség.,

LCD csik.JPG
    
(#) ptesza válasza meskusz hozzászólására (») Feb 15, 2009 / 4
 
Szerintem ,nem tudod javítani. Ugyanis rá van itegrálva a panelra a vezérlés. Nagyon finom elektronika ,hajszálvékony hajlékony nyákon. Legalábbis a notiknál így van. Ott cserélni szokták a kijelzőt.
(#) Action2K válasza meskusz hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Szia!
Valószínű az LCD panel és a vezérlő közötti átvezető érintkezési hibás. Talán javítható. A kiszerelt panel szélénél, a csíknál óvatosan a vezérlőt kézzel összeszorítva, ha van változás, akkor van esély.
Laptop javult már meg így.
(#) meskusz válasza ptesza hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Üdv!

Az a furcsa .hogy valamiféle tápot kaphat a panel ezen pár sora is ,mert színesen világít ,és nem fekete ,hogy ,tápot és vezérlést sem kapna .Nem is beragadt poxel hibárol beszélünk .
Írom én ezt laikusan ,bár nem vagyok tv szerelő sem szívbajos tegnap szétkaptam mint foxy a lábtörlőt,vannak róla képek is . Össze is raktam jól itt megy a hátérben a tv.)
(#) Action2K válasza meskusz hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Idézet:
„Az a furcsa .hogy valamiféle tápot kaphat a panel ezen pár sora is”

Fordítva, ha tápot kap, akkor fekete. Régi LCD-s quarcz óra is ilyen. Ahol színes, ott csak egy két szín kap tápot, ahol fehér, ott semmi nem kap tápot, s ezért látszik a háttérvilágítás.

Idézet:
„Össze is raktam jól itt megy a hátérben a tv.”

És van még csík? Vagy a kontakthiba megjavult? Ha igen, feszülés is lehetett a gyári összerakástól.
(#) meskusz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Üdv!

Láttam ,mikor szétszedtem,ezt a nyákos megoldást igen miniatűr ,tény és való.

De pontosan melyik a vezérlője ,van egy tippem ,(lásd képen),de van egy másik nagyobb panel amiből egy vastagabb jó pár eres kábel csatlakozik ebbe a kisebb panelba (lásd kép).

Én is valami érintkezési hibára gyanakszom ,szervizeket kérdezve a nem javítható volt a válasz ,amit értek is ,(persze kétkedem).A szerelőnek is az éri meg ha kevés időt tölt el a javítással és még keres is rajta (másik panel beszerzése,majd egyszerű beszerelése).Mondom én ezt így laikus ként csupán csak a panel cseréje gyerekjáték szerintem ,azért nem fizetnék a szerviznek,......szerintem amúgy is a panel a legdrágább egy ilyen HD LCD-ben ,tehát ,lehet annyi lenne a panel ára ,mintha vennék egy másik tv-t.

Na én azért vállalkozó szellemű frici vagyok,ha netán meglehet javítani ,akkor kihívásnak veszem azt megnézem újra.Bár tényleg miniatűr az egész panel ,és kimérni is igen nehéz ,műszerrel ,meg mit is mérjek ,annyi a sor a kijelzőben ,mint égen a csillag ,ha kitudnám mérni melyik sor kábel ,vagy hol lehet az érintkezési hiba ,az jó lenne és okosabb is lennék .
(#) meskusz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Igen még összerakás után is van csík,de bevallom ősszintén az ez előtt lévő hozzászólásomban beillesztett képen a" kis panel "nevű képnél ,megálltam a szétszedésben .nem mentem tovább lehet ,még tán még jobban is szét szedni ?.

A lényeg valahogyan meg kéne állapítanom ,melyik az a kábel rész ahol hibás lehet és lokalizálás után ,megnéznem valamiféle megoldással áthidalható lenne a hiba .....
(#) meskusz válasza Action2K hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Még az is bonyolítja a helyzetet,hogy a hibás kb 10 pixel sorból nagyítóval nézve 3 és 7 pixel sor működik képzi a képet a többi nema hibás sorok színeit fentebb már leírtam .
(#) Action2K válasza meskusz hozzászólására (») Feb 15, 2009 / 1
 
Sajnos a kis gyűrődésnél keresendő a hiba. Ha még egyszer szétszeded, akkor először a csík pontos helyét jelöld meg könnyen eltávolítható ragasztócsíkkal, s a gyűrődésről készíts makro fotót. Szerintem a csík jóval közelebb kessz a gyűrődéshez.
(#) ngyzoli válasza meskusz hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
A kis panel neve control-board,ez vezérli közvetlenül a kijelzőt.A hiba lehet maga a kijelző,ez igen kevéssé valószínű,de kizárni sem lehet teljesen.A control-boardot összekötő flex-kábel érintkezési hibája,(szakadás igen ritka),esetleg a cb-n lévő chip egy-két száz lábának(valamelyikének)elégtelen forrasztása feltételezhető,mint hibaok.A proci-hoz csak hőlégfúvóval lehet/érdemes hozzányúlni!Ha a kontaktusok alkoholos tisztítása,és újbóli összerakás nem hoz eredményt,akkor bizony-->márkaszerviz.
(#) meskusz válasza ngyzoli hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Üdv!

Köszönöm Urak a segítséget!
Újabb szétszedés után ,megvan a tettes a hiba forrása,sajna igaza volt annak aki azt mondta javíthatatlan .
A miniatürizálás miatt képtelenség javítani.
(lásd kép).
Most a nagy kérdés van-e itt a fórumon tv szerelő vagy olyan aki rendelkezik megbízható TV szerelő ismerőssel aki LCD panelt tudna beszerezni nékem ))
A beszerzési árára vagyok kíváncsi amennyiért én elhozhatom ,és nem kérek sem ki,sem be szerelést ,csak az LCD panelra van szükségem(ami jó és nem szakadt a nyák rajta).A cserét én magam megoldom .
A TV tipusa :LG37LF66

Ime a száma ,neve,stb:
LCD FULL HD panel :
LG PHILIPS LCD Co. Ltd
Desc: LC370WU-SLO 1
P/N: 68708-0257D

Én azt gondolom,ez egy olyan panel ami sokmás féle 37" típusba beépítésre kerülhetett ,nem pont csak ebbe amibe nekem van.

Köszönöm az infókat ,cim ,név ,ár ,stb .

Ha jóárasitva lenne a panel ára ,akkor beruháznék és kicserélném .

hiba forr.JPG
    
(#) Hollowdrums hozzászólása Ápr 13, 2009 / 1
 
Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy (autós) SUPER LCD-TFT-TV M:SP-6900.
12V helyett megkapta a 24-et.
Szemmel láthatóan 2 alkatrész szállt el benne.
1.Kép
Teljes panel ---> 2.Kép
Állítólag volt szerelőnél a szerkentyű, 5 ezer forintra mondta kb az anyagköltséget!
Szal a kérdéseim a következők lennének:
1. A Q17-es típusát/értékét honnan lehetne megtudni? Ráírva csak annyi van, K-E-C.
2. Az elpukkant dióda után már több alkatrész ugye elvileg nem szállhatott el? Vagy ha mégis akkor mi kerül ennyibe?

Egyébként a nyák kétoldalas, de a másik oldalon csak 1 db LC7480-as IC van, + pár darab poti.

De ha szerintetek nem érdemes vele foglalkozni, akkor van-e ötletetek mit lehetne kezdeni a kijelzőjével

A válaszokat előre is nagyon köszönöm
(#) Hollowdrums hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Segítsetek legyetek szivesek...
(#) mizsei.robi válasza Hollowdrums hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Szia a d11 Szerintem egy zener dióda a másik at meg egy tranzisztor


Google-ba néztem nem talált semmit
(#) didyman válasza Hollowdrums hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Vélhetően az kerül benne öt rongyba, hogy szétszedi a tévédet, hibakeres, majd utánajár az alkatrésznek, beszerzi, kicseréli, összeszereli és teszteli, majd összerakja. Ha csak azt vesszük, egy óra szervizköltség simán összejön rá, ha nincs mázlija, és akkor az 5k/óra csak papíron hangzik jól, ha hivatalosan csinálja az ember.
A dióda lehetett zener vagy shottky, a tranzisztor talán NPN vagy n csatornás FET, de ezt kép alapján a kutya nem figja megállapítani ilyen panelről.
A halott dióda mögött bármi más is tönkremehetett.
(#) Hollowdrums válasza didyman hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Üdv!

Azért is írtam 5000 anyagköltséget, mert csak az anyagot mondta annyinak.... össz 15 ropi :s
Igen, sajnos ilyesmi válaszra számítottam, hogy nem tudni mi lehet pontosan az az alkatrész....
Akkor azthiszem az lesz, hogy megpróbálok kezdeni valami a kijelzőjével.... az viszont már egymásik topik lesz....
Ezért szeretem nagyon ezt a fórumot, mert több-kevesebb sikerrel de próbálnak az emberek segíteni a másiknak....
Köszönet nektek: mizsei.robi és didyman...
(#) didyman válasza Hollowdrums hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Elnézést, akkor félreértettem (olvastam). Azért annyira nem mondtunk még le róla . Tranzisztor/FET lehet az illető, ki kéne méregetni, hogy melyik lába hova megy. Ha ez az eszköz az aktív teljesítményeleme a saját tápjánqak, akkor az egyik lába a 12V-ra fog menni, a másik meg a környező kondik (+) lábára, míg a harmadikon lesz néhány környékbeli alkatrész, vagy IC. A diódát mérd ki, föld és 12V felé, vélhetően ezt fogja védeni, így egyelőre kiszedhető teszteléshez. Ha a tranzisztorral tisztában vagyun, akkor az EB/CB diódákat mérd ki. Aztán lépünk tovább.

De meg is kövezem magam. Hiszen ott van minden. Van egy UC3843-as IC-d, vélhetően az is halott (filléres dolog), a Q17 egy FET lesz inkább, N-csatornás, néhány A-es. Ott van alatta egy trafó, az állítja elő a logika és a háttérvilgáítás delejét, tovább lejjebb az egyenirányítás + 2db PI-tag.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Felül a FUSE3-at is mérd ki, jó eséllyel halott lesz. Q9-et is meg kéne fejteni típusszámra. A biztosíték és a dióda tisztázása után adj rá tápot: Ha Q17 még üzemképes, akkor a két ss14 jelű dióda csíkkal jelölt katódján feszültség lesz mérhető. A tápellátással köss sorba egy 3-7Ohm közötti, pár W-os ellenállást, vagy használj kis terhelhetőségű dugasztápot. Feszültség nem kritikus, 10-15V között lehet bármi.
(#) mesza1 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok. Van egy medion 82 centis hd ready lcd tv-m, aminek megsérült a kijelzője. Esetleg tudna valaki egy jó boltot vagy valamit ahonnan be lehetne szerezni? Akit kérdeztem az már mind azt mondta hogy alkatrészeket már nem tud adni. Előre is köszi.
(#) Router válasza mesza1 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 1 /
 
Milyen típusú kijelző van benne?
(#) Router hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Volna egy nagy kérdésem.

Egy kijelzőhibás lcd tv-be bármilyen azonos felbontású kijelzőt bele lehet tenni? Elvileg LVDS csatlakozás van ezekben már tehát a csatlakozással túl sok varia már nem lehet. A háttérvilágítás már más tészta persze csak a fő kérdés, hogy megy-e az mint a monitoroknál, hogy azonos felbontású paneleket lehet bennük cserélgetni?
(#) vandorbot hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Szervusztok
LG PS4000 LCD TV kepernyojen fuggolegesen kb cm-es csik fut vegig kb az 1/3-anal (jobbrol merve). A csikon belul is lathato a kep, csak halvanyan es a kep aktualis szinetol fugg a szine. Olyan kodszeru csik. Heeelp.
(#) vandorbot hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
A masik tv-nel bal oldalon a kep 1/5-e hianyzik.
Fekete csik lathato fuggolegesen.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Szept 15, 2010 /
 
Helló!

Lenne egy LCD TV igaz nem LG és az sem biztos, hogy a kijelző panel hibás, de nem akartam másik témát nyitni.
Szóval van ez a TV aminek gondjai vannak a kép frissítésével. Pontosabban a frissítés rendben van, csak az előző kép nem tűnik el egyből, hanem lassan elhalványul. Olyan mintha a pixelek csak nehezen szabadulnának meg az előző színtől. Ilyet amúgy lcd monitor javításnál tapasztaltam, mikor levettem az áramot a vezérlésről és a kép szép lassan elhalványult.
Hogy mindenki értse mire gondolok, mellékelek egy videót:
LCD TV teszt

A jelenség bemenettől független, mindig lassan tűnik el az előző kép. (Menünél is) Mivel az elektronika működni látszik, ezért nem tudom, hogy ezt elkó kiszáradás okozhatja-e. A TV kb. 4 éves.

Ismerős a hiba valaki számára? Mi okozhatja?
(#) mrbini hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy LG 37LC46-os lcd tv, a kijelzőn 1 pixel csík csak rózsaszínen világít.
A kérdés az, hogy mi lehet a probléma és javítható-e?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) lanti válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Milyen fajta ez ?Csak ,hogy ilyet ne vagyek
Sima TV adásnál is ilyen jelenségek vannak vagy csak pc ?
(#) tycon hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Kaphatnék nagybátyámtól egy kb 1-1,5 éves 117cm-es samsung LCD tv-t, mivel ő ki szeretné dobni, mert nem akar foglalkozni a javíttatásával (a garija itthon nem jó, mert külföldön vette). A hibajelenség mibenléte hogy a kép bal oldalán a képernyő 1/3-nál van egy függőleges kb 4cm széles rózsaszín csík. Nem erős és harsány, hanem átlátszó, mivel mögötte látszódik a kép. Mi lehet ennek az oka? Javítható?
Tegnap telefonban megkérdeztem néhány szerviz véleményét, hát elég változó volt a hozzáállás... javítható 5000-37000-ig, majd meglátjuk hogy javítható-e és kuka voltak a címszavak... Mi lehet az igazság? Viszonylag gyorsan kellene döntenem, mert különben leadja egy bontóba vagy mibe... Előre is köszönök minden véleményt!
(#) bbalazs_ válasza tycon hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szerinted mit veszithetsz, ha elkered?
(#) tycon válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Köszi, jó meglátás!!! Igazából nem ezen a fejem, hanem azon hogy javítható-e??? Azért nem szeretek kacatok között lenni... én szeretem megjavítani, vagy ha minden kötél szakad megjavíttatni a dolgaim...
számomra ez a nap kérdése: javíthaó-e?
(#) bbalazs_ válasza tycon hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Sajat javitashoz ugy fognek hozza, hogy vajon milyen jellegu a hiba? Javul vagy rosszabbodik-e valamire (kocogtatas, enyhe csavaras, melegedes/hutes, nyomas, stb).
Ha LCD, akkor az elektronika kisfesz es nagyfesz reszekre van tagolva, a hattervilagitas nagyfesz, ahhoz ne nyulj. A tobbi reszt lehet pl enyhen benyalazott ujjaddal tapogatni, hatha valami valtozik ott.
En a kijelzopanelt neznem eloszor, mechanikai kontakthibara...
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem