Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   94 / 489
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Köszi !

Melyik szenzorra gondolsz ?
A "zöld" ,vagy a "piros" ?

100_7960.jpg
    
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Slogan !
A piros jelőlésekkel látom a szenzorokat a képen. (Kis négylábú feketék). De kéne lenni egy csatlakozó sávnak, amelyik a főpanelre kapcsolódott eredetileg. Ezen keresztül mindent oda vezettek, továbbra is ezt kellene használni, az eredeti szerint. Szia.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
A motoron gondolod a 13db-os tűs csatlakozót ?
(#) Hp41C válasza fnszunyo hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia!

A program fordításánál a keys.asm állományból fordulnak be a gombokhoz tartozó parancskódok.

Írd át a saját távirányítódnak megfelelően, a forrást fordítsd le az mplab-bal.

Szia
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Bekötöttem ,de csak rándul egyet

A videóban met ,most is a gyári panelra raktam 12V-ot
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Slogan!
Ha a gyári panelre kötötted be, akkor a 3.-7. lábat össze kell ott kötni, és a 2. lábat felszabaditani, és 100K-330K-n +12V-ot adni. Azután nézd meg, rendben van e minden. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Haladnék a bázis áramkör felépítésével, de még az óra kvarc és PCF8583P most sem jött meg. Hmm. Várnom kell, de fogy a türelmem, mert nem nagyon szeretek ilyen sokáig "ülni" és várni egy dologra, annyi egyebet kellene renbe raknom. Nem tehetek mást, kivárom, előbb-utóbb csak megjönnek az alkatrészek. Szia.
(#) fnszunyo válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia! Szóval akkor a keys.asm -ben kell átírnom a kódokat, és a prop.asm -et kell lefordítanom, jól értem?
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
És a 2. lábra megy 100k-n a "+" ,vagy a 10. re ?
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Így forog,igen !

Köszi !
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Slogan !
-A 2. lábat 100K-n a 12V-ra, (10. lábra)!
Most, ha alaposan átnézed a főpanelon lévő meghajtó IC bekötését, nem lenne nehéz majd áttenni egy kis darab nyákra. Ott legalább "tiszta" áramkörként volna megépitve, és a motor közelében elhelyezeve lehetne összeépiteni. Szia.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Köszi megy !

Következő project ,megépítem új nyákra ,mert nem tudom mit szabad levágni és mit nem
(#) calibra válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia!

Óra kvarcot rossz kvarcórából,vagy alaplapokról is tudsz kitermelni.
Nekikezdtem a 16f876-os óra bázisának a nyákját tervezni,de nem sok időm volt még rá.Remélem jövő héten több időm lesz.

Üdv!

(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Cakibra !
Sok van megrendelve belóle, és mindig hamar megjöttek. Most is azt gondoltam, nem kell kibontani már működő eszközökből.
- Calibra, most elfoglal a videofej-motorok világa, igy el tudom viselni, hogy várnon kell még. Ha megleszel a nyák-tervezettel, lehet hogy addigra minden alkatrész meglesz hozzá.
Már egy újabb motort készitettem fel propeller meghajtására, de a BigProp-ot, (előszedtem, 600mm átmérő), nem tudtam vele meghajtani most sem. (390F/min). Nem kell ekkora propeller mégsem. Azért okulásképpen felteszek róla néhány felvételt. Szia.
(#) calibra válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szép nagy
Csak kevés neki ez a motor
(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia Calibra !
Megvan a motor hozzá, csak ott csúszógyűrűs megoldással lehet meghajtani. (Zajos nagyon. Karácsonykor kiszereltem az erkélyre, ott mindenki tátott szájjal nézte újévig). Forgótrafóval szeretném ezt is, azért próbálkozom ilyen motorokkal. Akkora a légellenállása, hogy felér egy ventillátorrral a légmozgás mellette. Hát ezt rendesen elszenvedtem.
A mechanika az jó lesz kisebb normál propeller meghajtására. Szia.
(#) Hp41C válasza fnszunyo hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia!

Jól értetted...

(#) Hp41C válasza calibra hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Szia!

A további bővítés érdekében célszerű lenne az I2C buszt (SDA, SCL, GND, +5V) valamint a 16F628(A) 2. lábát a kártya valamelyik szélére egy tüskesorra kivinni. A továbbiakban erre a felületre LCD-t, hanglejátszót, további ki/bemeneteket lehetne csatlakoztatni.

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megjöttek a hiányzó alkatrészek, nemsokára ki tudom próbálni és tesztelni az új bázisáramkört. Szia.
(#) calibra válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Szia!

Majd megpróbálom valamelyik szélre passzolni.Csak mostanában eléggé el vagyok havazva,de azért készülget a nyák.

Üdv!
(#) Hp41C válasza calibra hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Szia!

- A bázis programja már egy hete jól működik, készült egy windows-os beállító program is.
- További fejtörés eredményeként a propeller 16f628 verziójában sikerült további kb. 100 utasításhelyet felszabadítani. Így a fordulatszám mérése 5 digitre kiegészült, megszűnt a 9999 ford/perces határ, és még mindig maradt 50.

Egyenlőre néhány kép...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
További képek...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Működik az új bázis áramkör!
Nagyon profi a grafikus windows kezelőfelület, rendkívül könnyen kezelhető. Ez a program kifejezetten a bázis-propeller kezelésére készült, igy egyértelmű minden funkciója. A távi cimzése és a kódok megjelenítése is igen jó lehetőség a Keys.asm átírásához. (A cimzést ideiglenesen kivettem a programból). Csak most kezdtem tanulmányozni, és máris órákat töltök az ismerkedésével. A kommunikáció kiváló, stabil kapcsolatot bíztosít.
Gratulálok ehez az igazán profi kezelőprogram kifejlesztéséhez, és nem utolsó sorban a szintén hatalmas munkával elkészült bázis-áramkör és program megvalósításához. Egy kép a bázis á.k.-m ról. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia Hp41C !
A tesztelés rendben folyik, néhány beállítási képet feltöltök a programból. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia!

Nagyon örülök, hogy sikerült beindítani. Jól néz ki az áramkör is. A szélén ugye van tüskesor az I2C buszos bővítésnek. Terveim szerint ide LCD, hanglejátszó modul jön majd (előbb azonban a propeller 876-os verzióját fejleszetm egy kicsit, aztán a távirányítót...).
Köszönöm az LCD infót, vettem is egyet, de sajnos SPI felülete van.
Egy két funkció sajnos még nem érhető el a windows programmal. (Az ébresztési hangjelzés elállítása - nyomógombról lehet. A visszamaradó időt a propeller készenléti állapotba való kapcsolásáig még nem lehet kiolvasni.)

Össze kellene gyűjteni a hiányosságokat, hibákat...

Szia.
(#) fnszunyo válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia!
Megpróbáltam lefordítani a forrásfájlt, de ezt a hibát írta ki:
Error[129] D:\PIC\PROPVIS\KEYS.ASM 84 : Expected (END)

Ez miért van?
(#) slogan válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ezt a programot meg lehet kapni ?
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Tovább épitettem az új bázisáramkört, most teljes a felépítés. Néhány kép róla. Szia.
(#) calibra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia!

Lenne egy kérdésem.A bázis rajzán C10 nincs fordítva?
Mert a rajzon a testen van a kondi pozitívja.

Üdv!
(#) Hp41C válasza fnszunyo hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia!

A keys.asm önállóan nem fordítható, a base.asm vagy a prop.asm fordításakor tartalma az állományba belefordul.
( #include key.asm).

Szia.
Következő: »»   94 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem