Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   2 / 172
(#) Attila86 válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Üdv.!
Ez szerintem is az lesz, köszönöm!
(#) vtsoftware válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Nincs mit, szívesen.
(#) Pulyka hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok

A Hestore.hu-n megnéztem,hogy helyileg hol található Budapesten a Hestore üzlet,vagy elektronika bolt.(kinek hogy tetszik)
Láttam,hogy kivan pirosítva,hogy ott a Kerepesi út-nál csak csomagot lehet átvenni!
Ez akkor azt jelenti,hogy én nem mehetek csak úgy oda,hogy nekem ez meg az kell,megkeresik,és vihetem is,HANEM azt jelenti,hogy kiválasztom az oldalon az alkatrészeket,kosárba teszem,és kiválasztom a "személyes átvétel-t,és ott a kerepesi úton tudom átvenni azt,amit megrendeltem a neten?

Nem vagyok regisztrált a Hestore-n,és nem is vásároltam ott,ezért érdeklődöm,hogy mi a helyzet,mert mostanság sűrűn megfordulok majd az Örs Vezér téri HÉV-nél

Köszi Előre is

TomiHestore.hu
(#) tbence3 válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Hali!

Igen jól gondolod. Itt a neten beteszed a kosárba majd miután végeztél akkor megrendelésnél a személyes átvételt választod. Mikor kész a csomag akkor értesítenek Téged és mehetsz is a csomagért.
Üdv!
(#) Pulyka válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Köszi Szépen
Talán segítettél,hogy leküzdjem az egyik problémámat , a lustaságot!
Így csak jövök,megyek
... a kettő között fizetek...

Tomi
(#) sleve hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Mennyi szokott lenni itt az átfutási idő? Egy hete adtam le egy megrendelést volt is minden ki is fizettem előre de az egyik termék azóta is 0 "feldolgozott".
(#) Topi válasza sleve hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Ott van, hogy az az egy termék milyen állapotban van. Miért nincs kicsomagolva, és mi a várható időpont.

Viszont azt mondtam, hogy rendelésekkel kapcsolatos információk kérdezgetéséért azonnali kitiltás jár! Senkit nem érdekel más rendelésének állapota.
Tisztáztam a szabályokat, a topik legelején.
(#) sleve válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Általánosságban kérdeztem, hogy mennyi szokott lenni az átfutási idő! Nem konkrétan az én rendelésemmel kapcsolatban, mert az senkit sem érdekel (rajtam kivül).
Olyankor mi van ha a várható időpont is már egy hetes? ( csak úgy általánosságban)
(#) MolnarG válasza sleve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Idézet:
„Olyankor mi van ha a várható időpont is már egy hetes?”

Vársz egy hetet! Esetleg.
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Én is ezt szoktam tenni.

De most például pár napja feladtam egy rendelést és tudtam jól hogy van 1-2 tétel amire várni kell majd. De nem volt gond, mert tudok rájuk várni eleget mivel vidéken leszek. Azonban úgy alakult hogy mégis korábban kerülök haza Pestre, ezért írtam egy levelet a HEStore-nak hogy nem-e lehetne különszedni két rendeléssé hogy elhozhassam korábban azokat amik már megvannak. Most kaptam e válaszlevelet hogy természetesen megoldható. :yes:
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Egyébként fel lehet adni közvetlen egymás után két rendelést is, az egyikbe azokat teszi az ember amik csak rendelésre elérhetőek (ezekre valószínűleg többet kell várni), a másikba pedig minden mást (ami van raktáron). Ilyen egyszerű.
(#) sleve válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Ezek szerint akkor két hét az átfutási idő?

Attila86 neked is ez a tapasztalatod?
(#) gydanee válasza sleve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Az átfutási idő változó!
Nekem volt már hogy rendelésem leadása után 2-3 nap múlva kezemben volt a cucc, de volt hogy 2hét volt.
Esetleg kérdezz rá a HEStore e-mail címén.
Egyébként a tétel mellet jobbra írja a dátumot is hogy mikor lesz meg a hiányos cikk, nem?
(#) Topi válasza sleve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Általában 4 nap az átfutási idő, nem személyes csomagoknál. Személyes csomagnál valamivel kevesebb.

Ez a nagy átlag. Egyfolytában egyre gyorsabb a kiszolgálás, ahogy növekszik az állandó főraktárban lévő alkatrészek számossága.

De természetesen vannak negatív és pozitív eltérések is. Ez attól függ, hogy főraktárban vagy mellék raktárban van. Mellék raktárakból minden nap érkezik csomag. Ha mellék raktárban van, akkor az átkérés általában másnap történik meg.
Vagy esetleg még mellék raktárban sincs, ilyenkor beszállítótól megrendelés miatt nő a kiszolgálási idő... De sajnos ezek meg már nem a HEStore-on múlnak.
(#) Attila86 válasza sleve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Eddig csak kb tíz rendelésem volt. A leggyorsabb az 1 nap volt (a rendelés másnapján már megkaptam a cuccot). Nem tudom már hogy mennyi volt a legtöbb idő, de 4-5 munkanapnál több biztos nem volt.
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Miért jó az hogy több raktár van? Az ember azt gondolná hogy egy nagy raktár az előnyösebb, mert kevesebb a bérleti díj, kevesebb a villanyszámla stb...
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Azért jobb több raktár, mert jelenleg még nem tart ott a HEStore forgalma, hogy megtermelt volna, egy a jelenlegi gyártás raktáránál nagyobb helyet.
A HEStore főraktára az egyébként is működő céges gyártás raktárában kapott helyet, ez cca. 120m2

Ahhoz, hogy kifizetődő legyen, egy kb. 40 milliós többszáz négyzetméteres teljesen új raktár, ahhoz a jelenlegi napi átlag 20-22 megrendelésnél több kell. Nagyobb forgalom, vagy több idő...

Tehát csak rajtatok áll a dolog. Ha nagyobb lesz a forgalom, akkor lesz nagyobb hely is
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
120m^2? Hmm... Ott lehetne tartani végre egy fórumtalálkozót. És ha már ott vannak az alkatrészek mellette, akkor alkatrész-vásárlással is egybe lehetne kötni.

Apropó, hogyan tudsz te felső indexbe írni?
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
< sup > és < / sup >
Alsó index pedig < sub > és < / sub >
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Köszönöm! Rdson Működik.
(#) vegtamas hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok! Azért ide írom ezt a KIT-ekkel kapcsolatos kérdést, és nem az adott mail címre, mert biztos érdekel még pár embert rajtam kívül
Csak saját tervezésű kapcsolási rajzot / áramkört lehet beküldeni, vagy ha találok egy hasznosnak tűnő rajzot, és megszerkesztem a nyákot valamelyik progival, videót csinálok a kész áramkörről, stb., akkor azt is?
(#) Topi válasza vegtamas hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Soha ne a szerző valódi művét add be. Az eredeti mű, lehet ötletadó, kiindulópont, segítség, konstrukciós ötlet, stb.

De alapjában véve saját műveket várunk. Tehát ha idegen anyagot is használsz fel bármilyen téren, azt csak is saját módosításaiddal, saját újratervezéseddel.

És ha idegen anyagot használtál fel, köteles vagy azt is elküldeni nekünk, hogy meg tudjunk bizonyosodni arról, tényleg újdonság tényleg saját ötlet amit küldtél, nem csak replika.

Szerkesztve: 2009/05/14 23:58
Oka: Félreérthető fogalmazás, idegen mű felhasználásával kapcsolatban.
(#) vegtamas válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
rendben, köszönöm a gyors választ
(#) Nagy Tamás hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Ismét írok hátha reagálnak az illetékesek.
Van tervbe véve HANGFALVÉDŐ kit árusítása???
(#) vtsoftware válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Hali Topi!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy:
ha én tervezek beküldeni egy kapcsolást, de azt már valaki beküldte csak még nem publikus, akkor mi történik.
Vagyis ha két "egyforma" KIT-tervet kaptok, akkor mindkettőt publikáljátok, vagy szelektáltok a kapcsolások között?
(#) Topi válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Küldd be, veszteni valód nincs. És ez Nagy Tamásnak is szól.
Amelyik készültségi foka nagyobb, az kerül ki. Tehát amelyikkel a legkevesebb további felesleges plusz munka van.

Ergo, célozzátok meg azt, hogy komplett, hibátlan legyen.
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 / 4
 
Napokban ért véget a fejlesztése és a tesztelése a többszintű alkatrész besorolásnak. Elkészült, úgyhogy mostmár egy termék tartozhat több kategóriába is, mert például az érvéghüvely is igen két kategóriába való.

Ezen kívül, befejeződött a kifutó termék és helyettesítés fejlesztése itt. Itt látható példa: Bővebben: Link

Erre azért volt szükség, mert a műanyag tengelyű CIP20 és CIP160-as potenciométereket gyártó RADIOHM beadta a kulcsot - csődbe ment a válság miatt -, így már csak azokat lehet felélni, amik mások raktárában elfekvő készletek. A RADIOHM potenciométerek helyett, egy jóval olcsóbb teljesen fém, és sokkal jobb minőségű potméter lett szép lassan bevezetve, így hogy erről tudjon mindenki, ezért lett a helyettesítés.

Láttam a POM szériás potmétert, ki is próbáltam már és ég és föld a különbség köztük.
(#) vtsoftware válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Értem. Azért csak veszít az ember valamit, ha nem lesz publikus az amivel hónapokat szórakozott.

Ja, és egy ötlet, szerintem sokaknak - köztük nekem is - nagy segítség lenne egy minta-KIT. Főleg hogy "versengés" van.
Itt a dokumentációra gondolok. Egy minta hogy milyen dolgokat kell beleírni kokrétabban. Én tartok tőle hogy ha most írnék egyet magamtól akkor nem felelne meg, mostmár pedig hogy valaki más is csinál, és nem lesz kitéve az enyém. Szeretném a legjobbat kihozni a dologból.
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Idézet:
„Láttam a POM szériás potmétert, ki is próbáltam már és ég és föld a különbség köztük.”


Na ná hogy jobb! Én is csak ilyeneket használok nagyon régóta. Ráadásul olcsóbb is ahogy nézem.

Én egyébként ezt a KIT árusítás dolgot úgy értettem hogy valaki kitalál valamit és azt áruljátok. Így nem fordulhat elő hogy két ember adja be ugyan azt a KIT-et, mivel nincs olyan hogy két ember ugyan azt találja ki.
Az meg milyen már hogyha valaki talál a neten egy kapcsolást és azt küldi be nektek, ő meg ebből anyagi hasznot húz. Ennyi erővel fogom és keresek guglival jó kis áramköröket aztán úgy ahogy van lementem és beküldök vagy negyvenet...
Szerintem az emberkéknek azokat a KIT-eket lenne célszerű beküldeni amiket ők maguk találnak ki. Nem más szellemi tulajdonából kellene hasznot húzni.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Idézet:
„Szerintem az emberkéknek azokat a KIT-eket lenne célszerű beküldeni amiket ők maguk találnak ki. Nem más szellemi tulajdonából kellene hasznot húzni.”


Ezzel egyetértek. Ettől függetlenül, biztos vagyok benne, hogy csak a legjobb KIT-ekből kerül igazi eladásra esetleg néhány darab, szóval ebből meggazdagodni véleményem szerint tuti senki nem fog :yes:
Következő: »»   2 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem