Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kerti tavak elektromos rendszerei
 
Témaindító: Andrew3, idő: Jún 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) bandras válasza Andrew3 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Szia! Látogass el a www.ledmaster.hu-ra sokféle ledet találsz. Én is ilyesmiben töröm a fejem.
(#) Andrew3 válasza bandras hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
nem rossz az oldal...az a led szalag pl...
bár az is megfogalmazódott hogy az autókhoz forgalmazott led-es szerelő lámpa is használható lenne...elvileg az majdnem eleve vizbiztos burkolatban van...csak erősiteni kell...
(#) Andrew3 válasza Andrew3 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
megint elült a téma...tényleg nincsennek ötletek ujabb viz sterilizálóra,viz alatti világitásra vagy más tó környékén megvalósitható ötletre? vagy maga a téma almás?
(#) AAA21 hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Természetesen a kerékpárlámpa nem vizalatti üzemhez lett kitalálva én sem oda szántam hanem a kertbe. Ennek ellenére azt mondom, hogy a vízalatti kialakítás 220V esetén amatőr eszközökkel és tudással Isten kísértés. De nincs is rá szükség ha veszel néhány ledet kiöntöd epoxigyantávan és üzemel 12 V-ról, nyugodtan alszol és a pénzed is a zsebedben maradt.
Ha nem akarsz annyit kínlódni megveheted készen, - de ez a honlap nem ezeknek a manusoknak készült. Ha átmeneti megoldás is érdekel itt egy kis lehetőség:

12db meleg fehér színű meleg fehér LED, 100o sugárzási szög, 50000 óra élettartam, 1W fogyasztás. Ez a LED lámpa természetes fehér fényével nem rontja el a színeket!

http://www.lessled.hu/

Az "algátlanító" nagyon érdekel!
(#) fricy24 válasza joko1313 hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Szia! Tudnál nekem egy pontos elkészítési módot leírni? Előre is köszi
(#) Iszkakof István válasza joko1313 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Nagyon szép a tavad, szépek a növények és a halak is. Én is szeretnék készíteni, csak néhány dologgal nem vagyok tisztában. Kérlek, válaszolj néhány kérdésemre.
Mit csinálsz a tavaddal télen?
A fólia meddig bírja?
A növényekkel és a halakkal télen mi lesz?
Előre is köszönöm.
(#) Andrew3 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Bár nem engem kérdeztél,de hátha tudok én is okosat ezekről...
Tél:levegő pumpával levegőztetés és nem fagy be...és vagy nádköteg vagy hungarocel darabok a viz szinére...
A mezőgazdasági fólia állitólag nem sokáig...bár láttam 5éves ilyen tavat is...tény hogy óvatosabban kell bánni vele,viszont nagyságrendekkel olcsóbb mint a tófólia...az 20-25év...
Növények egy részét teletetni kell fagymentes helyen,másik részét nem...ennek növényenkét kell utánna nézned...
Halak min 1m-es tóban elvermelnek az iszapban...(persze nem a trópusi halak) ...ha ennél sekélyebb a tavad nagy akvárium...
(#) Iszkakof István válasza Andrew3 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Az információ a lényeg, az már nekem mindegy, kinek kell megköszönni.
(#) Andrew3 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Ha tudok szivesen segitek...hálás dolog egy ilyen tavacska...elüldögélni a partján és megfigyelni
(#) Andrew3 válasza Andrew3 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
eléggé haldoklik ez a topic sajna...
kedvcsinálónk pár fotó....
(#) Andrew3 válasza Andrew3 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
És még valami...na hol az UV lámpa!?

tó8.JPG
    
(#) Andrew3 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
köszi!
Remélem tudják hasznositani a többiek...
nekem már műszik...egy vödör perpill a szűrő,és annak a felszinén megjelnő vizet világitja át a germicid cső...amit mezei kompakt cső trafó hajt meg...az egész a kis házikóba van elrejtve,és a patakot táplálja...hatékonysága biztos kisebb mint amelyik cső közvetlen a vizben van(csőban),de egyszerűbb igy kivitelezni,max. lassabban hat...(ami necces,hogy ha látogató kisgyerek van,direkt szólni kell,hogy a kis házikóba nem benézni...)
(#) TavIR-AVR válasza Andrew3 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Vízre nem kell UV a sterilizáláshoz.

A medencébe tegyél egy ezüstláncot. A nyomokban beoldódó ezülst sejtméregként hat. A Rómaiak is ezért tettek a kerámiaedénybe ezüstpénzt a víz aljára....
(#) Andrew3 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
a kémiához nem nagyon értek....
de egy tóban lévő élőlények nagy része hasznos,szép,érdekes,ergo nem igazán jó megmérgezni őket semmivel sem...ami nem kivánatos az alga és a moszat...ezt UV-vel egyszerűbb a viz egy kis részében (pl.csőben áramoltatva) kinyirni...másrészt egy kancsó nem túl sok viz...egy 2-3köbméteres tóba kellene pár deka ezüst....
(#) Andrew3 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
köszönöm
De mi nem stimmel az ötösön?Mondjuk a háttér kissé falusias lévén falun élek és here meg kukorica tenyészik...még...
(#) mex válasza Andrew3 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Idézet:
„De mi nem stimmel az ötösön?”

Hát ez:
Idézet:
„nem tudok leülni.”
(#) TavIR-AVR válasza Andrew3 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Nálnk kis kertimedence és ezüstlánc. A beoldódó ezüst működik, így elég a lánc.
(#) Matt hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Tisztelt Kollégák!

Én is most építem az első kerti tavamat, és szeretnék bele világítást is. Ezt ledekkel szeretném kivitelezni, mivel annak nem kell nagy feszültség és nem annyira veszélyes.

A kérdésem csak az lenne, hogy a led fénye átlátszik-e rendesen a vízen?
Kb. 8 ledre gondoltam, mindegyiket máshova elhelyezve, kb 50 centire a felszíntől.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv
(#) misi 54 hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Az én tavam most készült el ,a fólia 0.18-as fekete fehér fény stabil állítólag 5-6 évet kibír (150 ft négyzet méter)próbának jó.A sterilizálást én a régi higanygőz lámpa
kvarc csövével akarom megoldani.Szilikonkaucsuk szigeteléssel.Az F.S.B az akváriumnál az összes víz alá merülő elektromos cucc szigetelését tökéletesen megvédte.A halogén világítást meg kellene próbálni kémcsőbe rakni (elméletileg hőálló1-1 db izzót valószínűleg kifog bírni.)és F.S.B-vel lezárni.Én most még a víz vasasságával az algával és a macskák távoltartásával vagyok elfoglalva.
(#) gyengus hozzászólása Szept 20, 2008 /
 
Sziasztok!

DS1820-al szeretném mérni a víz hőmérsékletét, igaz, hogy akváriumban és nem tóban, de szerintem idefér.
Mivel szigeteljem le, hogy ne legyen rövidzár, a vízbe ne oldódjon ki semmi a fémekből (forrasztás, lábak), se a szigetelésből és emellett a hőt ne szigetelje, ne csaljon a hőmérő.

Van itthon vékony gumikesztyű, arra gondoltam, hogy egyik ujját ráhúzom az érzékelőre. Elég vékony, a hőt átengedi. Így 'csak' a gumi végén kéne leszigetelni valamivel. Viszont szeretnék garnélát is az akváriumba, nem biztos, hogy ez a vékony gumi kibírja, ha a garni megnyírbálja az ollójával.

Előre is köszönök mindenféle ötletet!
(#) gyengus válasza gyengus hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Senkinek sincs ötlete?

Egy oldalon olvastam, hogy a szenzor tokja vízálló. Ha ez igaz, akkor könnyebb a dolgom. Ez esetben a vezetéket a forrasztásokkal be tudom tenni egy 4mm-s gumicsőbe, hogy csak a tok lógjon ki. Sajnos még mindig marad egy kérdés: mivel ragasszam bele?
(#) gyengus válasza gyengus hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
FBS ragasztóval öntöttem ki a cső végét. Kisebb megszakítással Vasárnap óta vízben van és működik.
(#) misi 54 hozzászólása Nov 9, 2008 /
 

A világításhoz egy kvarc csövet fogok használni ami egy ammóniás fénymásoló csöve volt ,amíg fel nem robbant.Az izzók 12V Lidl akciós. A csövet FBS-sel zárom le az akváriumnál nagyon bevált.Megpróbálok egy képet a tóról feltölteni.

DSCF0325.JPG
    
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok : Látom meglehetősen régen érkezett ide hozzászólás ? Nekem is van már mintegy 15 éve kerti tavam és építettem 2éve egy másikat is szóval már 2 darab van az első az 7 köbös a második az 10 köbös . Az elsőről még anno nem készültek képek mert abban az időben még nem volt digitális gép , csak hagyományos képek voltak róla , a másodikról már az egéssz építés folyamatáról készültek képek . Ezeket ITT meglehet nézni . Ha volna kérdés valakinek akkor szivesen válaszolok az építéssel kapcsolatosan is és az elektromos berendezéseiről még nem készültek képek de bepótolom és közzéteszem ! Azokról is tudok némi infóval szolgálni ha van rá érdeklődés ? De egyébként az elektromos cuccok közt van egy gyári masina amit nem én csináltam / Velda tronic /névre halgat amia fonál algák elen hivatott az összes többi az házi építésű?

TÓ+004.JPG
    
(#) zatrok hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Most vettem egy UV-c csövet,mert én is magamnak szeretnék csinálni egy UV szűrőt. Az lenne a kérdésem,h milyen elektronika vagy trafó,vagy mi kell hozzá.Bővebben: Link
(#) gubi hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Hátha van valaki nálam szakavatottabb aki tudna segíteni.
Adott egy I-tronic nevű kütyü amit tavaknál kell beépíteni a szűrő nyomó ágába a szivattyú után (persze csak ha nem akarunk sok fonalas algát).
Szóval után építésen gondolkodom mert elég húzós árban.
Egy biztos a rezet bontja de vajon sima egyen áram is jó erre a célra?
Kipróbáltam egy pohár vízben és szemre ugyan az történt
egyennel is meg a saját "dobozkájával" is.
De ahogy az orosz csodán látszik igen négyszög a jel.
Köszi.
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Igaz erről ott nincs szó de ott kellett volna feltennem a kérdést de nem találtam hasonlót.
Köszi.
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Addig még átnem helyezik oda azért itt válaszolok neked ! Ha megnézed a jel alakját szkópon akkor mi ebben most a kérdés ? Viszont a veldánál lehet az intenzitást állitani , jó lenne ha egy tüzetesebb mérést végeznél a különböző fokozatoknál ! Nekem is már kb 3 éve velda és amikor megvetem anno egyből szétszedtem és belekukantottam hogy mi is az ami egy vagyonba került ! Ha jól emlékszem valami PIC van benne , szerintem egyszerü lenne lemásolni az egész belvilágot meg a PIC progit is ? Már most hogy fölhoztad engem is kiváncsivá tett ismételten a történet , még az enyém VEDA 1-es és akkor már jobb lenne egy 2-es PIC -et beletenni ?
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Annyi történik hogy feszt emel ha állítasz a százalékon, pic szerintem a ki-be kapcsolást intézi éjszakai idő reggeli idő, meg persze lehet hogy a négyszöget is ő teszi bele.
De itt a réz a lényeg. (szerintem bontás)
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem