Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   1 / 398
(#) borvendeg hozzászólása Okt 30, 2006 /
 
Hello mindenkinek!
Az a problémám h megépítettem a QUAD405-ös erősítőt már átnéztem a kapcsolást párszor de mindent jónak találtam de ha rákötöm a tápra akko füstöl az egyik ellenállás. Az lehet a baj hogy a tekercseket alumínium drótból csináltam a rézdrót hejett??
(#) Dudus válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 30, 2006 / 1
 
És mivel rögzítetted forrasztás helyett ?
(#) borvendeg válasza Dudus hozzászólására (») Okt 30, 2006 / 1
 
forrasztással
(#) dB_Thunder válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
zománcozott az a alu drót???
Mert ha nem akkor az gond...
Jah, jó vona tudni melyik az az ellenállat!
(#) huhuu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
gondolom a tekercsel párhuzamosan kötött 22 ohmos ellenállás, ha a tekercsnél van a gond...
(#) Mate78 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Melyik ellenállás füstöl?
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Jah, az alut "simán" nem lehet forrasztani !!!!
(ha nem jöttél volna rá magadtól)
Mekkora az az ellenállat értéke ???????
(#) borvendeg válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
A mellékleten bejelöltem melyik az amejik füstöl
(#) dB_Thunder válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Akkor bizony nagy xar van a palacsintába! Ezen az ellenállaton max 0,7Volt lehet, mert a T10-es tranyó bázis-emiter diódája ekkorára korlátozná! A másik, hogy ez a tranyó B osztályba üzemel, ezért még ekkora feszültség se lehetne rajta. Nyugalmi állapotban 0,2-0,4 Volt lehet ezen az ellenállaton.Én végignézném az A osztályú részt.
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 31, 2006 2 /
 
Sziasztok!

Szerintem a quad 405 egy nagy rakás sz...r, mert összeraktam urbános cuccból a tekercsek jól vannak megtekerve, 3x átnéztem rajz alapján hogy minden OK-e (minden OK semmi zárlat és rossz kötés), rárakom a tápot, 3 V-tól adom a tápot neki (szabályozható tápom van) 24 V-nál recsegve és minimális hangerővel szól és semmi nem melegszik .
Tudtok ebbe segíteni?
A végtranyó BD249C
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Okt 31, 2006 / 1
 
Eszem azt az okos kis fejedet!!!! Adj már annak a szerencsétlen quadnak LEGALÁBB plusz mínusz 35 voltot, de egyébbként 42-46 volt kell neki. Huzonpár volton nevárd hogy ól működjön. Te sem tudnál rendesen tevékenykedni, ha csak kenyéren és vizen élnél !
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 31, 2006 / 1
 
Egyébként lehet az alut forrasztani !
Régen (talán most is lehet kapni) ilyen sárgás barnás zsírszerű anyagot amit ha rákensz a drótra utána grundolsz és rákap z ón (v. cin az alura)!

Üdv.: Müszi
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Nem értetted a kérést (vagy én nem írtam le )
de mindegy 45 V DC igy emeltem és 2200 UF volt a szűrőkondi egy 200 W-os trafóval.
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Hát te nem írtad le! Kicsit kevesellem azt a 2200-at .
Én már egy vödör quadot csináltam, és mind elsőre ment. Az urbános nyákot én utálom. Az évek során rájöttem, hogy a hobbielektrós újságban +jelent kapcsolásokba mindig van valami rejtett (szerintem direkt) elbaltázás. Úgyhogy én azt a nyákot is kritikus szemmel nézném, sőt az alkatrészeket is ellenőrizném, beépítés előtt.
Alu forrasztásra visszatérve: nem azt írtam hogy adszolúlt nem lehet!!
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Mennyiér adnál el kb. egy 75 w-os quadot?
(#) Norberto válasza Müszi hozzászólására (») Okt 31, 2006 1 /
 
Idézet:
„A végtranyó BD249C”


[h3]Na kérem, itt az elvi hiba!!![/h3]

Ha nem érted, hogy miért, akkor keresgélj a fórumon mindenféle olyan hozzászólást, amiben van szó a BD245C-ről...remélem, megtalálod azt, ami erre vonatkozik...(bár képességeid tudatában nem mernék rá mérget venni, hogy megtalálod)
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Uhh

Én megtaláltam a hibát...

De adatlap alapján hamarabb meglesz a hiba!
(#) Norberto válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ezt a linket kéne megnéznie mindenkinek, és elmenni a lap aljára, ahol pirossal van kiírva a lényeg...ugyanez a helyzet a fent említett BD249C tranyó esetén is! Nézzetek szét bátran az ST honlapján...(sose gyártott ilyen tranyót...)
(#) Mate78 válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Hali!

Én már sok Quad 405-öst építettem,volt köztük olyan,amelyik BD249C-vel,vagy BD245C-vel ment.
Nem volt semmi gond velük.
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Nah akkor ez mi ? vagy netán az adatlap is hamis? Ha meglátjátok hogy mi a különbség Nekem is van ilyen tranyóm és jól működik (nem QUAD ban , abba inkáb 2N3442 - őt tettem egy kicsit strapabíróbb) Ugyanis a bd249 nagyon határon van járatva!Amúgy a QUAD- om pedig 8 éve üzemel és még soha nem volt semmi baja (talán a kinézete...de ez máslapra tartozik, azon most dolgozom )

Üdv: Pavel

bd249.pdf
    
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Hát ez attól függ mit kérsz hozzá! Ha csak szerelt panel kell akkor 6-7eFt és tudja a 100Wattot, plusz 1eFt-ért a 200Wattot, a táp és a hűtőborda plusz x ezer Ft a kialakítástól függően.
(#) Müszi válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ezt leírnád részletesebben mert nem értem mire gondolsz.
Talán ezért recseg az erősítőm
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 


Norberto írta...
Idézet:
Ezt a linket kéne megnéznie mindenkinek, és elmenni a lap aljára, ahol pirossal van kiírva a lényeg...ugyanez a helyzet a fent említett BD249C tranyó esetén is! Nézzetek szét bátran az ST honlapján...(sose gyártott ilyen tranyót...)


No comment..
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Nem, nem magával az alkatrésztípussal van a gondom!

Nézzétek meg, miket írtam fentebb!!!

[h2]Azokkal a tranyókkal van bajom, amin egy ST felirat szerepel! Mivel az ST sosem gyártott BD típusú végtranyókat...[/h2]

Ezért is nem értem, hogy Mate78 miért írt nekem

Az addig okés, hogy megépített 25 Quad-ot, DE AZT ELFELEJTETTE ÍRNI, HOGY A VÉGTANYÓK MILYEN GYÁRBÓL SZÁRMAZNAK!!! Mert kérem, ITT és MOST ez a fontos! Hisz' ezért nem működik megfelelően a fenti Quad sem, valószínűleg...meg talán ezért is recseg Müszi-é...
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Aham......értem amit mondasz!!! Akkor már csak egyet nem értek (lehet én vagyok a láma, de nem tehetek róla) én sehol nem találok arra utalást hogy azokat a tranyókat az ST gyártotta volna , tényleg nem értem!
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
A kis kínaiakat...:duhos2:.Már a tranzisztort is hamisítják....:wilting: Pedig azt hinné az ember, hogy ha már maga épít valamit akkor abban nincs kamu dolog....
(#) Pavel válasza Hurka hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
BD249C nem BD239
(#) szabi83 válasza Pavel hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
hamisítvány 1

itt is egy hamisítvány jobb szélső bd245-s


már érted??
lehet látni ami nem hamis azon van :

tipus
gyári vmien szám
gyártó logó

üdv
(#) Hurka válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
boccs, elírtam
Következő: »»   1 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem