Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   2 / 398
(#) Pavel válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ezt értem persze!!! De a jelen esetben a QUAD - okban, említette valaki hogy ST gyártmányú BD249C van beépítve, vagy van róla kép és csak én nem veszem észre? Érted? Ha olyan tranyó van akkor természetesenlehet ez a hiba...de egyébb esetben

(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Az alkatrészen látható jelölésből lehet látni, hogy ki a gyártó...ezt máshol logo-nak hívják, vagy címkének, lényeg, hogy az összes nagyobb félvezetőn rajta szokott lenni (IC-ken, vagy nagyobb tranyókon).

A fent említett tranyón látszik, hogy hamisítvány, hiszen látszik rajta az ST felirat...

És hogy honnan feltételezem, hogy hamis-e a topikindító tranzisztora? Mivel említette, hogy épített egy Quad-ot >>> valószínűleg nem 20 éve építette, mert azt talán mesélte volna...a másik meg, hogy a boltok nagyrészében ezt a HAMIS típust árulják...ezzel is nagyobb az esélye, hogy ilyet épített bele az erősítőjébe...

A kérdésem már csak az, hogy vajon az a néhány bolti eladó is tudja, hogy mit ad el? Vagy hisz a nagykernek
(#) szabi83 válasza Pavel hozzászólására (») Okt 31, 2006 / 1
 
jogos, ezt nem mondta senki!

DE

sztem NEM tranyón van a hangsúly!!

hanem MÜSZI-n
idézem:
Idézet:
„rárakom a tápot, 3 V-tól adom a tápot neki (szabályozható tápom van) 24 V-nál recsegve és minimális hangerővel szól és semmi nem melegszik”


Idézet:
„de mindegy 45 V DC igy emeltem és 2200 UF volt a szűrőkondi egy 200 W-os trafóval.”


azaz aszimetrikus tápról probálta...

nekem ez jött le és nem a quad a...
Idézet:
„Müszi: Szerintem a quad 405 egy nagy rakás sz...r..”


üdv all
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Szabi83, olyan jó az a "hamisitvány1" fotó, hogy betettem háttérnek

amúgy előfordúlnak ilyen és minőségbeli dolgok, én is vettem már ic-t olcsón, ami csak úgy magától elszált és drágát, ami mai napig jó, stk-ic volt egy gyári erősítőbe, letekert hangerőnél elszált, pedíg előtte kétszer bekapcsoltam és akkor még szólt, ráadásul épp csak nagyon halkan meghalgattam, hogy megy e.... szerintem az is valami kamu cucc volt, az eredeti ic, meg igazából igen jól bírta, mert min8 ohmos hangfal helyett egy 4ohmos szubládát működtetett egész este egy bulin és csak reggel szállt el úgy 6 körül
(#) Norberto válasza Hurka hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Igen, azt az egy-két kivételt nem akartam leírni (tudtam, hogy gyárt BD típust, de csak 3-4 fajtát...).
(#) Pavel válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ebben lehet valami (45 V DC...de akkor most +-45 V ? me nagyon nem mindegy )
(#) szabi83 válasza Pavel hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
sztem csak sima fél tápot adot neki....

sőt tuti... nekem a sub filterem volt ilyen -12V nélkül recseget halk volt.... kapot '-' tápot is egyből jó volt...

üdv
(#) Pavel válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Hát esetleg akkor csinálhat még ilyent ha ha a védelem valamelyik tranyója xar, mert akkor is olyan mintha hiányozna a fél tápfesz , mert valamelyik végtarnyó nem dolgozik...nekem volt már ilyen QUAD - al (gyárilag hibás volt a tranyó)

No meg 2200 µF az elég sovány egy QUAD - nak, az enyémbe 2x10000µF van oldalanként és mögötte egy 650 VA - os trafó, na ezzel már le is adja a 100 W - ot (QUAD hatásfoka 30-40 % között mozog)

Üdv
(#) Hurka válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Pld BD243-Bd244
Az előbb elgépeltem...
Üdv.: Hurka
(#) dB_Thunder válasza Hurka hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Idézet:
„(QUAD hatásfoka 30-40 % között mozog)”

ezt te honnan tudod ? Mérted? Mekkora hangerőre vonatkozik ez az érték?
(#) Pavel válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Nem mértem de a QUAD egy "B" osztályú végfok, a "B" osztályú végerősítők hatásfoka max 50 % nos a QUAD azért nem egy sima B osztályú végfok! Az "A" soztályú erősítők hatásfoka 25 - 30 % a nagy nyugalmi áram miatt! A QUAD valahova a kettő közé sorolható!
(#) Mate78 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
azért írtam,mert számomra nem derült ki hogy milyen gyártmányú BD249-es tranyó van a témaindító erősítőjében.Én 1-2 éve vásároltam utoljára az említett típust,de bocs nem emlékszem a gyártóra,gondolom megérted.
(#) dB_Thunder válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Az én "tapasztalataim" szerint a legtöbb (kivétel a tiszta A osztályú) hangfrekis erősítőnél nyugodtan számolhatunk 60%-os hatásfokkal a max. kivezérlésnél.
És ez alól a Quad sem kivétel !
Mert az A osztályú rész nyugalmi árama 50mA csak, és a teljes erőkődő nyugalmi áramfelvétele kb. 80mA . Ez a 80mA-es áramfelvétel egy 100wattos erősítőnél nem sok. Összehasonlítva egy hagyományos kapcsolástechnikájú (sima B osztályú) erőködő nyugalmi áram felvételével, ami kb. 50mA , igen csekély a különbség mutatkozik. Ezért a hatásfok is alig rosszabb 60%-nál.
Egy kis okosság a tranyós erősítőkről:
tranyós erőködők
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 1, 2006 1 /
 
De ennek mi a köze az erősítőm recsegéséhez?
(#) Müszi válasza Norberto hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Akkor a BD249C és a BD245C tranzisztor helyett mi jó?
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Az mit jelent hogy "szabi83: azaz aszimmetrikus tápról próbálta..."

Úgy volt hogy 230 V --> trafó --> Graetz --> DC 45 V --> erősítő
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Az Urbán elektronikáról is megvan a véleményem...
(#) Balázs válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Az aszimmetrikus táp azt jelenti, hogy van a test és a testhez képest +45V. Viszont ennek szimmetrikus táp kell, ahol a testhez képest -45V is mérhető!

Más kérdés, hogy a végtranyó elbírja-e. Mert ugye 100V-ot tud kapcsolni. De ha azt a 45V-ot még puffereled is, abból kb. 63V lesz. És 2*63=126V-ot már nem bír el a tranzisztor. Csak nem tudom, hogy 45V az, amit a trafón mérsz, vagy az már pufferelt DC...
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
A Quad-hoz +- táp kell,de gondolom azt Te is tudod.Ez a szimmetrikus tápellátás.Az asszimetrikus azt jelenti,hogy csak+(vagy csak -)tápot kap egy áramkör.
Tehát Neked +-45 voltot kell adnod a Quadra.
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
aszimetrikus táp= 1-szer 45Volt

szimetrikus tápnál KETTŐSZŐR van az a fránya 45VOLT DC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ÉS BIZONY ILYEN SZEMETRIKUS TÁP KELL A QUADNAK !!!!!!!!

tehát van egyszer 45 voltod amit a földre (GND) és a pozitív (+Ut) kötsz úgy hogy a pozitív a pozitívra, negatív a földre.
Aztán fogod a másik 45voltodat, aminek a pozitív végét a földre(nem tévedés, a földre!!! ) kötöd, a negatív végét pedig a negatív tápcsatira (-Ut) madzagolod !
És ha nem nyúvasztodtad ki szerencsétlen quadot akkor máris műxik !!!
1 ajánlat:TANULNI, TANULNI,és pihenésképp OLVASNI !!!!
(#) Dudus válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 1 /
 
Csak érdeklődésből, mi a baj Urbánékkal? Már vásároltam náluk műszert és eddig mindíg rendben volt minden.
(#) Müszi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Tudsz adni szimmetrikus táp kapcsit?
Utána már nem fog recsegni a quad?
(#) Mate78 válasza Dudus hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Első bekapcsoláskor célszerű egy izzót vgy egy ellenállást bekötni sorosan a tápágakba,ez jelzi ha túl nagy az áramfelvétel,és megvédi az erősítőt.
(#) Müszi válasza Dudus hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Bocsi ; az egységcsomagjaikra céloztam
(#) Mate78 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Itt egy.A trafó szekunderének a közepe lesz a nulla.

100w2tap.gif
    
(#) Mate78 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Vagy ez,ami ugyanaz.
(#) Müszi válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Ha ezt ráteszem akkor a quadom jó lesz?
(#) dB_Thunder válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Ha jó az erősítő akkor igen, jó lesz.
(#) Müszi válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Akkor a trafót át kell tekerni??
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
hát ha a trafónak jelenleg csak 2 kivezetése van, akkor nemjó. léteznek konverteterek, amik a +45v-ból csinálnak -X voltot. Erre keress rá...
Következő: »»   2 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem