Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   589 / 3950
(#) nagy_david1 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Attól is függ mit akarsz a 12V-ra kötni, bár én elsőre csak egy inverterben látok reményt. Lehetni viszont lehet, csak kicsit maceráns, én legegyszerűbb megoldásnak valami féle astabil multivibrátoros megoldást látok mivel utána egy transzformátort meghajtasz, de ez nagyon dióhéjjban. Esetleg vannak témák inverterekkel kapcsolatban, ott szétnézhetsz.
(#) Rádió Kezdő válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Ezzel most mit akarsz mondani?
(#) nagy_david1 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Csak azt hogy elég fölösleges megjegyzés volt.
(#) Krisz015 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Milyen 5-öt kell sorba kötni?
(#) proli007 válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hello!
Ha Harpo-nak működik, akkor nyilván nálad van valami árulás. De..
- Lehet, hogy valami gerjedés van a háttérben. Minden esetre, a kapcsolásban nincs pufferkondi, de remélem a valóságban azért van. Én minden esetre, Az R8-at kicserélném egy 1kohm-ra és az R10-et, pedig egy 6,2V-os zénerre. Mert ha a tápfeszültség változik a relé áramfelvételére (és miért ne ha nem stabilizált), az visszahat a bemenetre R3-on keresztül. Ráadásul pont pozitív jelleggel. A C3-R8-R10 integrálja és már kész is az oszcillátor.
- Amúgy a teljes beépítési rajzot feltehetted volna (akár egy Móricka is jó), mert a környezet is meghatározhatja a működését.
- Ezt az R11/C4 "tárolót" elhagytam volna, és betettem volna egy CD4060-at a késleltetésnek. Kicsit korrektebb lett volna. Nincsenek szivárgó áramok és még a Fet sem kellett volna.
üdv! proli007
(#) nagy_david1 válasza Krisz015 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Arra gondolt hogy 5 ugyanilyen akkumlátort sorbakötsz és akkor a feszültségük összeadódik.
(#) googa hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy bevált módszert, vagy konkrét step-up alkatrészt, amivel 1.2V-ból stabil 3V-ot, esetleg 3,3 V-ot lehet előállítani?

Lehet 1.2V-ból 5V-ot is előállítani?

Köszönöm szépen!

goo
(#) nagy_david1 válasza googa hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
A neten kapható is, már nemtudom hol láttam, de az a neve hogy sürgösségi vagy vészhelyzet töltő és 1 db R6 jár bele és 5V stabil jön ki a végén nagyon sok féle csatlakozóval, telefonhoz, mp3, stb. Ha kapnál sokkal olcsóbban kijönnél mint hogy egyet összeállítasz.
(#) googa válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Köszönöm! Ám ezt inkább meg sem láttam, ahogy édesanyám szokta mondani. Várom az autentikus hozzászólásokat is.
(#) Müszi válasza googa hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
A barátod a MAX856-os IC.

üdv
(#) googa válasza Müszi hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Jónak tűnik! Köszi Müszi!
(#) Krisz015 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Köszi a választ!
(#) Action2K válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Idézet:
„Olyan leválasztóerősítőt lehet építeni?”

Miért ne lehetne? Akárhány kimeneteset.
(#) Rádió Kezdő válasza Action2K hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nekem még mindig nem jön be a gif... Csinálnál belőle jpg-t? Valamint kapcs rajzot tudsz mutatni?
(#) Dani494 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne hozzátok.
Hogyan oldható meg egy sima mezei billentyűzet leütéseinek a megjelenítése,mondjuk egy LCD kijelzőn PC nélkül.De akármilyen kijelző szóba jöhet.Lényeg az hogy csak a billentyűzet van és egy kijelző,ne meg egy közbeiktatott egység ami átdolgozza a bill.jeleit a kijelzőnek.
(#) hadnagyakos válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Ezt PIC nélkül nem igazán lehet megoldani. Valamelyik oldalon láttam komplett programot PIC-hez erre a készülékre.
Azt hiszem, hogy a HE volt, csak nem tudom, hogy cikk volt, vagy a ki, mit építettben láttam.
(#) kisszee válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nézzed meg ezeket, hátha hasznosnak bizonyulnak:

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) cydor válasza Medve hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
szia
engem érdekelne az ugatás-szintetizáló
tudnál ebben segíteni?
köszi
(#132468) Medve válasza vicsys hozzászólására (#132458) Válasz • Okt 17, 2007 [Medve jelenleg nincs az oldalon] [Hozzászólást segítőnek jelöl]
Ez lehet az...Ha érdekel valakit, küldöm a folytatást
Kutyaszinti.JPG (148.82 KB)
(#) hadnagyakos válasza cydor hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Ez a 1991-es HE évkönyvben van.
Töltsd le innen: Bővebben: Link
(#) edison14 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
HELLO

Lehet, hogy nem ide tartozik de szeretnék egy leírást készíteni és a tartalom szerkesztése menüben hogyan lehet feltölteni kisképet mivel nincs mellette semmilyen tallózás gomb.

A választ előre is köszönöm.
(#) hadnagyakos válasza edison14 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
A szerkesztésnél ott van az oldal alján, hogy fájl feltöltése.
(#) edison14 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Igen. Azt gondoltam csak azt nem értem hogy hogyan kell azt a képet beilleszteni a kiskép melletti mezőbe
(#) Dani494 válasza kisszee hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Köszönöm a linkeket.
Azt elfelejtettem írni a témával kapcsolatban,hogy elegendő lenne a betűk megjelenítése is (talán később a számok).Talán így létezik egy egyszerűbb megoldás is mint a PIC (mert egyelőre a PIC-rő annyit tudok mint egy középkori polgár a városán túli világról,hallott róla ezt-azt)
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Talán most. (Siker!) Akkor itt a VGA elosztó alapkapcsolása. Mint mondtam, egyszerűen bővíthető.
(#) Dani494 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Lenne egy másik témával kapcsolatos kérdésem is.
Vannak azok a kis piezo-lapos hangszórók amiknek a vastagsága <1mm.Nem piezoelektromosságra és az elektrostrikcióra lennék kíváncsi,hanem hogy ezeket a lapkákat milyen anyagokból gyártják,és hogy tudok e házilag csinálni ilyet.
(#) Action2K válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Szia! Házilag nem, de miért akarnál?
(#) mammut válasza Action2K hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Ha lehetne építeni, én egy pár nm-est csinálnék, bevinném a céghez az iroda szőnyege alá, aztán begerjeszteném!! Nem tudom, hogy páran túlélnék-e!
(#) Dani494 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Kíváncsi vagyok rá hogy meg lehet e oldani.Miért nem lehet?Tudod milyen anyagból gyártják ?
(#) Action2K válasza mammut hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Ez csak frekvencia és dinamika kérdése. Az biztos, hogy a környékbeli (nagy) kutyák nagyon nem díjaznák. Egy 50-60kHz-en ingadozó frekvencia esetén, s 120-150dB-es hangnyomással kiürülne a környék kisállatból (kutya, macska, denevér...).
(#) Action2K válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Piezoelectric polimer crystal és kerámia. A legelterjedtebb a quartz (SiO2).
Következő: »»   589 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem