Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 120
(#) qwertz2 hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Sziasztok, van egy Pioneer mélyhangszóróm, aminek a közepe benyomódott, lehet ezt valahogyan javítani?
(#) pl13 válasza qwertz2 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Attól függ, a porszívó elég barbár megoldás olyan anyagoknál, amiknek a szerkezete is sérül a benyomással, legfeljebb textil pv-knél működik, más anyagnál nem.

Ha lágy textil, próbáld meg kiporszívózni, ha nem (papír, vagy bármely műanyag, esetleg vastag szövet), akkor cserélni kell.
(#) kisgeri válasza pl13 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Megnéztem párat, bár nem tudom pontosan mikre gondoltál.
Kosár átmérő 310mm, a membrán kb 240mm, de erre már rá van lapolva a gumiperem is, ami összesen kb 4cm széles. A cséve a papírja szerint 2.5". Mit nézzek még meg?
(#) Schumacher13 hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Csáó mindenkinek. Segitsetek kicsit. Hogyan tudom kicserélni a mélynyomón a habszélt? Köszi előre is.
(#) batajohn hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Szevasztok !Lenne egy problémám.Egy 200wattos erősítő van a gépembe kötve.Arra egy 150wattos hangszóró.De ha tölt a gép valamit és ha zenét halgatok elkezd szaggatni a zene.Rendesen akadozik.Mit csináljak vele?
(#) Schumacher13 válasza batajohn hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Hali.Szerintem kicsi a táp a gépedbe.Nekem 500wattos a tápom és amikor bekaocsolom az erősítőt eltünik a kép egy pillanatra. Amúgy fasza.
(#) pl13 válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Milyen hsz ez pontosaabban?
(#) muimui válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Megnézed mekkora habszél kell, rendelsz egyet a H2000től, leszeded a régit, veszel palmatex univerzális erősragasztót, középpontba állíítod a membránt, a membránra nyomsz ragasztót, rányomod a habszélt, majd mikor meghuzott a kosárra is ráragasztod, és kész is.
(#) muimui válasza batajohn hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ujrarakod a windowst és kész.
(#) muimui válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ott valami más gixer van. Inkább a villamos hálózatban.
(#) Schumacher13 válasza muimui hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszi. Már leszedtem. Elég idegtépő mutatvány.
Még egy kérdés ha két 8 ohm-os mélyet akarok egy ládába azt hogy kössem?
(#) muimui válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Általába párhuzamosan szokták, de ilyenkor a impedancia 4 ohm lessz!
(#) Schumacher13 válasza muimui hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Az hogy 4ohm az gáz?
(#) cimopata hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Üdvözletem!

Van nekem egy Kicker F15a hangszóróm.
Az a problémám, hogy magasabb frekvencián eléggé erőteljesen hallatszik valamiféle zizegés a hangszóróból.
Próbáltam behatárolni honnan jöhet, de csak a csévére tudok gondolni, hogy valami kotoncol.
A membrán körbe stabilan le volt ragasztva a pille is sértetlen.

Viszont kézzel nyomkodva benyomva a membránt nem hallom hogy súrolná a cséve a mágnest.
Lehetséges, hogy mégis?

Szét kellene szednem, de a pillét nem akarom felsérteni.
Hogyan tudnék nekifogni?

üdv
(#) pl13 válasza cimopata hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Magasabb?
(#) muimui válasza cimopata hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hangváltó?
(#) muimui válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hát az igazából az erősítő szempontjából lényeges, mert ha feleződik az impedancia, akkor dupla áram folyik át a IC-n.
(#) cimopata válasza muimui hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Igen! 250Hz felett!

Hangváltó nincs, a rendszer tökéletes, csak a hangszóróban lehet a hiba.

Tehát kérdés, hogyan szoktátok leszedni a pillét sérülés nélkül?
(#) muimui válasza cimopata hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Épp itt olvastam ma a forumon, hogy körömlakklemosó feloldja a ragacsot.
(#) pl13 válasza muimui hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hát a jobb gyártóknál nem oldja. De zért lehet próbálkozni. Nem igazán jók ezek az oldószerek, mert sérül a pille és a membrán szerkezete is tőle.

Egyébként ha kézzel mozgatva nem hallasz semit, nincs fizikai akadálya a cséve mozgásának, akkor, 250Hz-en sem lehet, legfeljebb kompresszió szoktt jelentkezni a pille, és a porvéddő mögött bezárt levegő miatt, ennek lehet zavaró hangja pl.
(#) muimui válasza pl13 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Még talán a nitrohigító, de a hangszóró tekercselés topikban kivesézték már.
(#) cimopata hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Oké majd finoman próbálkozom.

Csak attól félek, hogy ha kiszedem a membránt akkor visszatenni nehezen tudom szépen beilleszteni.

Ilyenkor azt szokás csinálni, hogy a membránról a porsapkát levéve papírcsíkot tesznek körbe a cséve és a középső vashenger közé.

Csak itt mint látszik eléggé problémás. A membrán nem papír hanem valami szövet szerű befele homoruló.

A ilyen típusoknál is lelehet fejteni szépen a membrán porvédő kupakját?
(#) cimopata hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Helló!

Szétszedtem a hangszórót és nem láttam semmi érdemleges hibát a cséve környékén.
Csupán kicsit elszíneződött a tekercs egyik része.
Gondolom ez nem gond, de ha már szétszedtem gondoltam felteszem.
A második kép pedig a membrán belső szélén levő sziloplaszt ragasztás amint elengedett.

Nem tudom ki javította, de ezzel próbálta befoltozni a gumiperemen egy apró kis szakadást. Ez a sziloplaszt lifegett, nagy valószínűséggel ez zizegett a membránhoz csapódva.

Holnap összerakom a hangszórót és meglátjuk.
(#) muimui válasza cimopata hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Az elég necces, de ha müködik, akkor szóljon . Viszont a habszélt cseréld ki, mert ott ahol a sziloplaszt van, már nem ugyanúgy mozog a széle, és lehet hogy egy nagyobb kilengésnél beleüti a mágnesbe a tekercset.
(#) Lázár Péter válasza cimopata hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szegényke... Rendesen meg volt hajtva. Egy kis tipp nem látszik öregnek a habszél valószínűleg valamivel beszakították. Csak akkor cseréld a habszélt ha nagyon muszály, ugyanis semmilyen ragasztás nem fogja a varrást helyettesíteni. A tekercs meg eléggé barna cseppet nagyon megsült. Próbáld meg a szakadást szétnyitni óvatosan és bekenni a széleit esetleg pillanattal és ha elengeded összepattan a helyére és megragad. Csak tipp
(#) batajohn válasza Schumacher13 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
És lehet az erősítőhöz kapni egy tápot? Hogy ott is adja az áramot? Am 400 wattos a tápom.
(#) muimui válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Az már akkor sem ugyanolyan. Én is itthon egy bulin ellőttem a mélynek a szélét, összeragasztottam arra az időre amig nem tudtam kicserélni, de egy nagyobb mélynél már elhúzta az egész membránt, és belehuzta a mágnesbe a tekercset. Én ugy gondolom, hogy ha csak ugy "befoltozza" akkor csak kinyírja az egészet. Cseréld inkább.
(#) cimopata válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nem néz ki vészesnek a ragasztás, csak kicsit merev, eléggé bekeményítette ott a gumiperemet. De végül a membrán tud tőle azért mozogni.

Csupán az íves részen van szakadás, valószínűleg beszakították valamivel.

(#) szamóca válasza cimopata hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nem tudom mi a neve, de melóhelyen van egy olyan (azt hiszem Német gyártmányú) gumispray, ami rendkívül jól ragad és ha megszárad rugalmas erős kötést ad.
(#) cimopata válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Membráncsere nehézkes mert varrva van.
Tényleg az lenne a legegyszerűbb ha felvágnám a repedésnél és valami gumis ragasztóval újból megragasztanám.
Egyenlőre összerakom a hangszórót kipróbálom, hogyan szól. Aztán meglátom. Remélem csak a lifegő sziloplasztdarabka zizegett.

üdv!
Következő: »»   9 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem