Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 120
(#) szamóca válasza cimopata hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Palmafix is alkalmazható bár nem esztétikus.
(#) muimui válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nem tudom, ha az enyém lenne akkor varrás ide vagy oda, én kicserélném. De sok sikert
(#) pl13 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Idézet:
„ugyanis semmilyen ragasztás nem fogja a varrást helyettesíteni.”

Dehogynem. A varrástól bármilyen ragacs jobb habnál. Főleg, ha a cserével megszűnik a szakadás.
(#) danodano hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Van két darab videoton dc2050e típusú hangfalam. A mély hangszórókon membránszélt kellene cserélnem mert teljesen tönkrementek. A hangszóró2000 oldalán találtam is membránszélt.
1. Pozitív vagy negatív rilnis változat kell?
2. "Palma tex univerzális erősragasztóval" lehet ragasztani?
(#) kupec hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok nem tudom jo helyre irom -e de lenne egy kérdésem most szeretnék vásárolni autosmagnót és hozzá hangszorot az autosmagno 4*50 vattot ir LG tipusu milyen hangszorot vegyek hozzá 50 vattosat?
(#) szamóca válasza danodano hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Mint itt látható pozitív.
A Palmatex is használható.
(#) pl13 válasza danodano hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
200-asból nincs negatív. A HA20-402 membránszéle kell a 2050-hez, ha még eredeti a mélyközép benne.
A pálma jó, nincs vele gond ragad papírhoz és a habhoz is valamennyire. Gyakorlatilag sokkal jobb ragasztó nincs kereskedelmi forgalomban ettől, legfeljebb olyan, ami biztonságosabb.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nah ez pl. jó példa, mert már nem az eredeti hangszóró van benne. Pont azt cserélték, amit nem kellett volna.
(#) danodano válasza pl13 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Gyorsan kiszedtem a mély hangszórót. Ez van ráírva : HA 20/1018. Az eredeti hangszóró van bent.
Elvileg ez kell nekem igaz? "200 mm /régi illetve új típusokhoz/"
(#) pl13 válasza danodano hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Igen ez az eredeti a 402 rajzszámú, vagyis a "régi" 200-as szél való hozzá.
(#) danodano válasza pl13 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Oké akkor megrendelem Köszönöm a gyors segítséget
(#) pl13 válasza danodano hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nagyon szívesen.
(#) kupec hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok nekem nem tud senki tanácsot adni vagy nem jo helyre irtam?
(#) pl13 válasza kupec hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Igazából nem jó hely, mert még nem kell javítani. De a wattokat ne nézd, semmi jelentőségük, a ahngszórókon sem valós érték szerepel, a rádión sem, így azt vedd, amelyik befér a gyári helyre, és aminek el tudod hallgatni a hangját. Kb. ennyi a legjobb tanács, amit adhatok.
(#) kupec válasza pl13 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Köszönöm a választ és elnézést hogy rosz helyre irtam.
(#) qwertz2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
köbzoli és pl13 köszönöm.
Mennyibe kerülhet egy csere,
mert valamiléyen műanyag, nem próbáltam porszívóval, lehet, hogy kipróbálom.
(#) pl13 válasza qwertz2 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Mérete?
(#) qwertz2 válasza pl13 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
20 cm az egész hsz. átmérője, a benyomódott közepének pedig 7 cm.
(#) Milan90 hozzászólása Szept 15, 2009 /
 
Beadtam itt Pécsen a szervízbe a két Fisher hangszórómat. Kicsit megijedtem, mikor a szerelő azt mondta, hogy itt nem a szépség a lényeg. Nem tudom, hogy egy hangszórónál mit értett ezen. Remélem nem lesz rosszabb, mint volt. Csak a membrán széle öregedett el. Amúgy a 6-os útról nyílik egy udvar, ott van a szervíz. Az van kiírva, hogy távkapcsoló szervíz. Hallott már róla valaki valamit ?
(#) pl13 válasza qwertz2 hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Papír porvédő van 72mm-ben jelenleg, eseleg tudok vadászni egy pár bontott kevlárt, vagy negatív PE-t. Ugye a sok széthullott SAL hszből.
(#) pl13 válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Hát ez mindig attól függ, ki csinálja. A szépség egyébként maximálisan fontos, mert ha nem szép a ragasztás, akkor nem is jó.
(#) Solt85 hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Hello mindenki !

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan helyet ahol beszerezhetnék egy 1,5" -os lengővel rendelkező 12" -os hangszóróhoz belső alkatrészeket (lengő, membrán, membránszél, pille).

Előre is köszönöm a segítséget .

Üdv.
(#) pl13 válasza Solt85 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Milyen hangszóróhoz?
(#) Solt85 válasza pl13 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
SAL SPA 3040-eshez.
(#) Milan90 hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Na elkészűltek a hangszóróim. Az egyik már akkor zörgött 4mm kilengés mellett, mikor elhoztam a szervízből, a másik csak 2 nap elteltével. Még jó hogy az első hangszóró javitási díját visszakaptam.
Most már úgy vagyok az egésszel, hogy megállapítottam : hangszórót javítani normálisan nem lehet, a rosszat ki kell dobni, és venni újat.
Ezzel csak az a baj, hogy sehol sem tudok venni 16cm -es Fisher hangszórót, így már soha nem fog úgy szólni, mint régen.
(#) pl13 válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Idézet:
„angszórót javítani normálisan nem lehet, a rosszat ki kell dobni, és venni újat.”

Ez egyáltalán nem igaz. Minden hangszóró eredeti állapotába hozható, ha akarja vki. Vagy akár jobb is lehet, mint volt.

Idézet:
„Ezzel csak az a baj, hogy sehol sem tudok venni 16cm -es Fisher hangszórót, így már soha nem fog úgy szólni, mint régen.”

Ööööö, képed van róla? Már az eredeti állapotáról.
(#) pl13 válasza Solt85 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Értem. Hát csévét biztosan külön kell tekerni hozzá, mert kicsit más az átmérője mint az itthon készülő hangszóróknál, membrán van a Sonidónál, mert a Beag szerszámok közt van valami hasonló méret. Membránszél is van ugyanott, de amit a H2000 árul az jobb. Nagyjából ennyi.
(#) Milan90 válasza pl13 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Idézet:
„Minden hangszóró eredeti állapotába hozható, ha akarja vki.”

Nagyon remélem, hogy így van. Még egy próbát teszek egy másik szervízzel, ha ott se jó, akkor...
Amúgy az mitől lehet, hogy mikor a szervízből visszahoztam tökéletes volt. Vártam vele 1.5 napot, hogy a ragasztó megszáradjon (Palmatex), majd kb 1 napig járattam változó frekivel 20-80Hz-en. Következő nap még jó volt, semmi zörgés. Harmadik nap(ma) bekapcs, hangerő fel, és zörög, recseg. Valami én csináltam rosszúl ? Lehet, hogy nem száradt meg a ragasztó ?
(#) Milan90 válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Eredeti képem nincs róla. Itt van az egyik már szél nélkűl, és a másik még összerakva.
(#) pl13 válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
A pálma 10 perc alatt szárad annyi, hogy továbbdolgozható, az biztos nem lehet gond.

Azért a javítások nem így működnek. Minden egyes kísérlettel drasztikusan csökken annak az esélye, hogy elfogadható állapotba kerüljön a hangszóró.
Következő: »»   10 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem