Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon (XLR) csatlakozó bekötése
 
Témaindító: kopasz, idő: Ápr 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kopasz hozzászólása Ápr 11, 2006 /
 
Üdv!
Meglehetősen kezdő vagyok, mondhatni egyátalán nem értek a témához.
Szóval tegnap vettem egy dinamikus mikrofont, de mivel gyári zsinórra már nem volt pénzem, ezért darabokban vettem meg, mondván csak meg tudom forrasztani.
A zsinór egyik végére a mono jack-et még sikerült is ráforrasztanom, de a hárompólusú dugóval már gondban vagyok. Ha tudtok segítsetek!
És még egy olyan kérdés, hogy (ugye remélhetőleg) egypár rossz bekötés nem tehetett tönkre semmit.
További szépnapot
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Attól függ mire akarod rákötni?
Azért van 3 csatlakozó mert szimetrikusan van vezetve a jel az erőlködőbe. Kettő a jel a harmadik az árnyékolás. Az erősítőbe meg egy trafóval csinálnak belőle megint aszimetrikus jelet. Ez azért van így, hogy ne búgjon a miki használat közben.
Remélem érthető!
(#) kopasz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Tehát az egyest és a kettest zárjam rövidre és kössem a jelre, a 3-ast pedig az árnyékra? Burok is árnyék? Egy sima mono erősítőre szeretném kötni.
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
A bekötés pedig, ha úgy nézzük, hogy a rugó felfelé néz akkor bal odali a hidegpont(árnyékolás) a másik kettő értelem szerűen a melegpontok. Ha a dugót nézed amit bedugsz a mikiba akkor az egyik tüske kicsit hosszabb a többinél, az a hidegpont. Persze feltételezem hogy ez XLR csati, mint általában.
(#) kopasz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
tehát az egyes az árnyék? a burkot rákössem valamire?
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Alternatív bekotés lehet az hogy az egyik melegpontot rákötöd a hidegpontra és a másik marad úgy ahogy van. igy máris kész az aszimetrikus bekötés. ennek az a hátránya hogy búghat, ha túl hosszú a madzag.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Talán így érthetőbb!

Image3.gif
    
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
a burkolat mehet az árnyékolásra.
(#) Rendszer válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
igen xlr3 a cstalakozó. ha felfelé tartom, ahogy mondod, akkor a középső pöcök legyen hozzám a legközelebb és uyga bal a hideg vagy fordítva?
(#) damatic válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 / 7
 
Na ne kavarjunk!

Az XLR (canon) avagy szimmetrikus csatlakozón számokkal vannak jelölve a bekötési pontok:

1: Árnyék
2: + Fázis
3: - Fázis

Ha aszimmetrikusra akarod kötni, akkor az XLR csatiban összekötöd az 1 és 3 pontokat, az lesz a GND (föld), azt kötöd a jack dugó gyűrűjéhez. A 2-es pont lesz a jel, azt kötöd a jack dugó hegyéhez.

Ha csak az erősítő bemenetén kísérleteztél, és megszólalás esetén nem adtál nagy hangerőt, akkor nem szúrtál el semmit, csak max fordított fázisban szólt.
(#) eSDi válasza damatic hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Én is ezt próbáltam elmondani.
(#) kopasz válasza damatic hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
jó jó, ha még nem akasztottalak ki titeket teljesen, akkor még megkérdezném, hogy mi a + meg a - fázis közti különbség a szimetrikus bekötés szempontjából?
(#) damatic válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Az, hogy ha fordítva kötöd be, akkor a mikrofon membránjának befelé haladására a hangszóró memránja nem kifelé mozdul, hanem befelé "szívja".

Ettől specifikusabban és érthetőbben nem tudom elmondani.
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
A testponthoz képest mérve a - fázisú jel a + fázisú jel fordítottja. Vagy éppen fordítva. A - fázis szokták a trafó tekercsénke a végpontjára kötni. úgy ahogy a fent mellékelt képen is látszik.
(#) kopasz válasza damatic hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
ok, az is érthető, de akkor mit kössek a - ra. felételezem, hogy nem a jelet, de így meg marad az árnyék.
(#) eSDi válasza damatic hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
emberibben fogalmazva a te válaszod az érthetőbb.
(#) eSDi válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
A negatív fázist összekötöd az árnyékolással és a vezeték árnyékolásával, a pozitív fázis meg a jel vezetékre kötöd.
(#) kopasz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
hálás köszönetem mindkettőtöknek, és elnézést a nehéz természetemért!
(#) Gyu válasza kopasz hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Esetleg még ezt nézd meg!
(#) damatic válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 11, 2006 /
 
Teljesen jó, én is ezt nyomtattam ki, csak már nem volt meg, hogy honnan.
(#) Router hozzászólása Dec 17, 2006 /
 
Sziasztok!

segítségre lenne szükségem abban hogy miben más egy xlr csatlakozású mikrofon egy mezei jack dugós mikrofonhoz képest!

vettem egy keverőt aminek csak xlr mikrofon bemenete van, én meg csak jack-es mikivel rendelkezem és valahogy össze kéne őket hozni...

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) szabi83 válasza Router hozzászólására (») Dec 17, 2006 / 4
 
itt van bekötés...

üdv
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
nagyon kössz, holnap kipróbálom!
(#) isamisa válasza Router hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Ahogy a bekötésen is látszi általában szimetrikus jelvezetésre használják az XLR-t.

Vagyis a jel a földhöz képes válltozik. Ez azért jobb mert így kevéssé érzékeny a zavarásra.

Profi technikában szinte egyeduralkodó.
Ha van olyan lejátszód ami szintén XLR csatis. Mindenképp azt használd. Nagyon dicsérik.

Nem mellesleg annak idején tápcsatinak fejlesztették ki. Én arra hazsnáltam pl. a Gain Clone-ban.
15A-t bír
Isa
(#) psylife hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Üdv! Egyik barátom holnap fog kölcsönadni egy Shure dinamikus mikrofont. Én is magam szeretném elkészíteni a kábelt. Én számítógépre szeretném kötni xrl-jack-jack átalakítóval hangfelvétel készítésítésére. A hangkártya az ad előfeszültséget? Vagy a dinamikus mikrofonnak nem is kell? Nekem szimetrikus vagy asszimetrikus kábel bekötésre lesz szükségem. Bocs, ha nemjól fogalmaztam! Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) idavid hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
mellékelem a hangtechnikában leggyakrabban használt kábelbekötéseket. (talán nincs is több)

dinamikus mikihez nem kell feszültség, az csak a kondenzátoroshoz kell. de a miki jelszintje nagyon gyenge, én is próbáltam már 1 az egyben számítógépre rákötni egy shure mikit, de még a mikrofonbemeneten is gyenge volt a jel. egy kis előerősítő bekötése a line in és a miki közé megoldotta ap roblémát.

nyugodtan kösd aszimmetrikusra, valószínűleg nem 15 méteres vezetéket fogsz készíteni, majd azt a nagyáramú hálózati kábelek mellett elhúzni.
(#) psylife válasza idavid hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
köszönöm a segítséget!
(#) pepe62 hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Sziasztok! SOS! Szétcsavartam egy profi shure mikrofonomat, és a kábel elszakadt (mindkettő) a forrasztásnál. Most hogy tudom meg melyik a + és a - pólusa a magnak? Mind a két kábel piros, és semmi jelzés nincs. Kipróbáltam, a csatlakozást, és mindenhogyan szól. Tehát, ha a zöldet és a sárgát érintem össze bármelyik piros mikrofon mag kivezetéssel, akkor is szól. Így is úgy is. Akkor mindegy, hogy melyik a + és - pólus? Üdv, és előre is köszönöm.
(#) MPedro válasza pepe62 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Pontosan milyen Shure ? Milyen típus ?
(#) pepe62 válasza MPedro hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
SM57. Köszönöm szépen sikerült megoldani. 2 mikrofonnal, és 1 keverővel.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem