Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   27 / 1121
(#) moltam válasza ABU hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Az analóg audió csati az újabb alaplapokon is rajta van legalábbis az enyimen van.
(#) Norby14 válasza whalaky hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!

Igazad volt, tettem bele egy másik RAM-ot és azzal már működik a gép, bár csak holnap teszek rá XP-t, de már nem áll le, és köszi a segítséget!
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Sziasztok nekem az lenne a problémám hogy a gépem magátol ki kapcsol és újra indul ha netezek vagy gépelek de elég sokszor csinálja ha valami ötleteket tudnátok adni azt meg köszöném elöre is kösz. L.Dávid
(#) kadarist válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!

Lehet, hogy a tápod gyöngélkedik. Az alaplapi ventilátorok mennek rendesen? Az alaplapi elektrolitkondik nem púposak?
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
az jó de ventilátor az jó de lehet hogy a gép tul melegszik nem ?
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Most nem tudom hogy a tápegységtöl ki kapcsolhat magátola gép és úra indul és ez megcsinálja sokszor
(#) kadarist válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nézd meg valamilyen hőmérséklet-kijelző programmal. De ha sima gépírásnál is kiakad, akkor nem hiszem, hogy melege lenne. Azért egy alapos hűtőborda portalanítást megérne a dolog. A tápegységben is!
A kondikat nézd át!
(#) Moderátor hozzászólása lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009
 
Pár helyre nem tudnál elszórni véletlenül néhány írásjelet?
(#) KTobi válasza (») Dec 7, 2009 /
 
Válasz gomb sem ártana
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Ók köszi meg próbálom ki tisztitani akkor remélem jó lesz.És ha nem akkor mégis nem tudnád mi a tehendő?
(#) marcall válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
üdv!

Milyen a billentyűzeted!?
Esetleg ha PS2-es akkor próbáld ki egy USB-sel!
Ha az sem segít akkor, ahogy előbb leírták egy hőfok nézés pl.: a BIOS-ban! Lehet, melegszik!
Igen lehet a táp is!

Ha akkor se jó akkor próbáljatok ki egy hozott tápot pl havertól! Ha az se segít akkor szerintem alaplap!
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
AMD Semprion
Processor 3000+
1,80 GHz
512 RAM ezek vanak a gépembe talán igy többet tudnátok nekem mondani.
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
igen PS2 mert ha gépelek szinte akkor indul újra
de meg próbálom amit írtál köszi
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
És amugy milyen magas hömérségletig jó agép mert én nem nagyon értek ezekhez ?
Ja és amugy a táptol újra indulhat sokszor a gép ?
(#) marcall válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Az attól függ hogy hogy van a BIOS-ban beállítva ill milyen az alaplap típusa! Egy alaplap típus is jó lenne!
Igen lehet a táptól!
A CPU hőmérséklete ami "max" az olyan 70°C-90°C között mozog!
Függ a procitól!
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Még azal sokat segitenél hogy a táp egységneka tipusát hogy lehetmegnézni rá van az írva? mert én ezekhez nagyon balfasz vagyok
(#) kadarist válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Mi vagy?
(#) lempel_dávid hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
*** nem sokat értek a gépekhez csak netezni meg dvd írni szoktam enyi nagyábol

Moderáld magad, ne ocsmánykodj! kicsillagozva: Moderátor úr
(#) kadarist válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
A tápegység dobozának tetején szokták feltüntetni a tápegység teljesítményét.
(#) Norby14 válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!

Végezz egy alapos portalanítást az EGÉSZ gépben! És kadarist már utalt a ventikre, én ezeket is megnézném, ha ezek után is újraindul, írj vissza!
(#) kadarist válasza lempel_dávid hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
A videokártya ventilátorát is ellenőrizd!
(#) moltam válasza marcall hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nekem 31 Celsius-fokos szokott lenni a CPU.
(#) Norby14 válasza moltam hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Nekem 48-55 fok között szokott lenni.
Egyébként 2 hete tisztítottam ki és rosszul tettem vissza a hűtőbordát és felment 100%-os terheltségnél 95-ig
(#) Diversion hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan probléma van a gépemmel(3 éves Fujitsu Siemens), hogy bekapcsoláskor minden zúg-búg, de nincs kép, semmi. Régóta csinálja, valamikor eltelik 2 hónap is, hogy nincs gond. Eddig a megoldás az volt, hogy kivettem az elemet, megmozgattam a csatlakozókat, és működött. De most semmi, akár mit csinálok. Mi lehet a gond? Alaplap, táp, videó kártya? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) _ampervadasz_ válasza Diversion hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Zúg, búg?! Ezt letudnád egy kicsit részletesében írni?

Honnan hallod a zúgást/búgást?
(#) Stadi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Csak azt fogalmazta meg így, hogy a ventillátorok pörögnek, csak se kép, se hang. Szerintem.

Diversion:

Tényleg, hang sincs? Nem is csipog?

Különben jól írtad: "Alaplap, táp, videó kártya", kb. ebben a sorrendben. Próbáld ki, hogy a tápból kihúzod a 220-as csatlakozót min. fél percre, aztán vissza és bekapcs. Ha így elindul, akkor sanszosabb a táp, bár állítom, hogy az a FuSi gépek legjobb minőségű részegysége... Ha videokártya lenne, akkor vagy csipogna és betöltene az operációs rendszer rendesen, de kép nélkül, vagy azért csipogna, mert nem látja a BIOS a videokártyát. Utóbbi esetben a csipogás után meg is állna valószínűleg.
(#) _ampervadasz_ válasza Stadi hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Idézet:
„Csak azt fogalmazta meg így, hogy a ventillátorok pörögnek, csak se kép, se hang. Szerintem.”


Értem már, hogy erre, hogy nem gondoltam.

Maga búgás zúgás az, ami megkevert, és elsősorban a tápra gyanakodtam. (Passzív PFC -nél maga a fojtó trafó).
Ha azt írja, hogy ventilátorok felpörögnek, akkor persze nem kombináltam volna ekkorát.

Ha semmi hangot nem hallat, akkor erősen kétséges hogy megsült az alaplap. Azt, hogy néha előjött a hibajelenség, az arra utal, hogy csatlakozó problémás volt, esetleg meg is pörkölődött, a hibás kontaktus miatt, amit nem mindig észrevenni, csak a csatlakozók széthúzásával, és szemrevételezésével. Ezek a tranziensek pár elektrolit kondenzátort is tönkretesznek, szó szerint kitavaszodiktőle rendesen. (kinyílik mint a rózsa) Ezután, már részben a szűretlen, tranziensekkel teli tápfeszültség, átüti az integrált áramkörök elemi részeit.

Ha szerencséje van, talán csak a memória sült meg, és ha kettő memória modult használ, akkor csak az egyikkel próbálja meg egyszerre működésbe hozni.
(#) Diversion válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Igen, elnézést a megtévesztő szövegért.
Szóval a ventik felpörögnek, és normál esetben lehalkulnak, csippanás, és töltődik. Most nem halkulnak el, teljes fordulaton működik mind, és se csippanás, semmi. Köszi a tippeket,próbálkozok vele, remélem semmi komolyabb gondja nincs, alaplap meg ilyenek, de már nem sok reményem van benne, hogy magától megjavul, mint eddig.
(#) _ampervadasz_ válasza Diversion hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Idézet:
„...Szóval a ventik felpörögnek, és normál esetben lehalkulnak, csippanás, és töltődik. Most nem halkulnak el, teljes fordulaton működik mind...”


Ez a jelenség, csak a fentebb leírt állításom igazolja sajnos.

Annyi biztos, magától már nem fog rendbe jönni, még az elején kellett volna közbeavatkozni.

Azért remélem sikerül rendbe hozni.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.

Összedobtam egy PII konfigurációt, és gyönyörűen elindult, miután a konnektorba bedugtam a gépet.
Akkor még nem volt bedugva a se az egér, se a billentyűzet, kénytelen voltam resetelni.

Ezután már nem volt hajlandó elindulni, és közben tapasztaltam hogy forró a CPU.
Mivel rengeteg mindenből van itthon legalább 3db, ezért a prockót kikaptam, és beraktam egy másikat.
Ekkor már ismét elindult, és morzézik egyszer.

A morze tartalma: pitty szünet pitty pitty pitty szünet pitty pitty pitty szünet pitty vége.

Nem találok a deszkához hibakódot egyáltalán.

A Deszka típusa Intel Atlanta IKAL74105290
Következő: »»   27 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem