Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon port átalakitása hangkártyává
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kalozradio hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Szilveszterkor voltam Party-ban. A DJ egy Netobookrol zenélt(nem elírás) amin volt 2 jack ajzat.DJ szoftvert saját maga irta viszont nekem érthetetlen hogy mikrofon portot hogy állította úgy át hogy azt is hangkártyaként kezelje?Keverőpulton 2 csatornát használt és mind a kettő -böl lógott ki egy kábel. Érdekelnek korrekt megoldások,hangkártya Kapcsolási rajz nem érdekel!
(#) kalozradio hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Bocsánat a prt =port admin-t kéretik hogy írja át!
(#) bence121 válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Valószínűleg a Dj USB-s hangkártyát használt. Ezzel megtudod oldani úgy, hogy az egyik lejátszó az egyik hangkártyára küldje a hangot, a másik a másikra és a gépből kijövő egyik kábel a keverő egyik csatijára a másik a másikra. Mi is így oldottuk meg már nem is egy bulin. Tökéletes megoldás, egy külső USB-s hangkártyát kell venned, ami viszonylag olcsón megúszható. (Meg persze a Dj keverő). A programot kétlem, hogy ő írta volna. Mi Pio Dj-t használuk. Elég komoly program, direkt ilyenre van kitalálva, be van állítva a 2 hangkártya, meg hogy csak a 2 lejátszót lásd a monitoron, hiszen mint említettem, ez direkt ilyenre van kitalálva.
(#) aflmor válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Idézet:
„Netobookrol zenélt(nem elírás”

Számtalan Dj szoftver van PC-re. Mi ebben a csoda?
Idézet:
„DJ szoftvert saját maga irta”

Azért azt megnézném... Minek írna, ha van ?
Idézet:
„nekem érthetetlen hogy mikrofon portot hogy állította úgy át”
Sehogy. Úgy monóban nyomta, mint a sicc... (Ha nincs második hangkártya)

Hogy mi mindent megesznek az emberek....
(#) TMexy válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
"Netobookrol zenélt(nem elírás)"
Ez mi akart lenni? Mert legjobb tudomásom szerint ilyen nincs.
Notebook, vagy netbook?

"volt 2 jack ajzat"
Igen, általában 2 szokott rajta lenni. Egy hangszóró kimenet, és egy vonal/mikrofonbemenet.
Vagy 3: Egy hangszóró kimenet, egy vonalbemenet és egy mikrofonbemenet.
Az újabbakon már digitális is van. De ezt most hagyjuk.

"mikrofon portot hogy állította úgy át hogy azt is hangkártyaként kezelje?"
És ez mi lenne?

"Keverőpulton 2 csatornát használt és mind a kettő -böl lógott ki egy kábel."
(#) StMiklos válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Szevasz!
Ha én azt érteném, hogy az a bizonyos konfig hogyan volt összeállítva, meg hogy a hangkártyaként kezelést hogyan is értsem?
Minden hangkártyának van két azonos értékű bemenete, a Mikr és a Line IN. Ami ezen a kettőn bekerül, az a hangkártya tulajdonságok című panelon szabályozható, jobb/bal oldalra rakható, vagy kikapcsolható. A szabályozást követően a jel megjelenik a hangszóró feliratú JACK aljzatban, ez akár sztereo /kétcsatornás/ erősítőbe is juttatható.
Pontosan felvázoltam egy konfigot, a Tied hogyan is néz ki?
Üdv: StMiklos
(#) kalozradio hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
(dj)RESET röl lenne szó gyerekkora óta programozással foglakozik... vagy inkább kérdezzem meg tölle? Party-n is ellenszenves volt egy kicsit.
(#) kalozradio hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
bár szerintem csak egy szoftverhez irt egy skint... de akkor is 2 jack-rca kábel jött ki a gépéböl.
(#) TMexy válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Lehet, hogy az egyiken bevitte a zenét, a másikon meg kihozta.
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Amúgy némelyik hangkártyán a bemenetet át lehet kapcsolni kimenetnek is. Pl az asztali gépem tud 5.1-es kimenetet is és 3 aljzat van rajta. Amikor bekapcsolom az 5.1-et, akkor mindhárom aljzat kimenetként funkcionál. Alap beállítás mellett pedig a szokásos be illetve kimenetként. Szóval ez a dolog függ a gép típusától és a benne lévő hangkártyától is. Lehetséges, hogy itt is kapcsolható vonalkimenetnek is a bemenet.
(#) TMexy válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Lehet.
Az én notimon 2 csati van: egy kimenet, és egy vonal/mikrofonbemenet.
Ha valamit bedugok a vonal/mikrofon csatiba, akkor meg feldob egy kis ablakot, ahol ki tudom választani, hogy mi az. (De lehet, hogy alapból is felismerné, csak nem tudta hova besorolni a próbaképp bedugott fülhallgatót. )

Kár is találgatni, hogy azon a bulin hogy volt megoldva.
(Kellene tudni, hogy milyen noti, milyen hangkártya van benne, és hogy mi-mivel-hogyan volt összedugva.)
(#) Szetya hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
A Realtec HD audio tudja, át lehet kapcsolni a mikrofon bemenetet kimenetté. (Realtec HD audio manager programra szükség van/lesz)
Megoldás ezenkívül USB hangkártya (tudom ott nem úgy volt). Valamint vannak gépek amiken 5.1 hangkimenet van, azzal is biztos megoldható.
Lényeg vagy sem, nem az ember programozási tudásán múlott.
"Keverőpulton 2 csatornát használt és mind a kettő -böl lógott ki egy kábel. "
-Csak úgy a semmibe lógott ki?
(#) tungsram hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Nem tartozik szorosan a témhoz de mint érdekesség. Van egy havarom itt nálunk és van egy már nem működő studiójuk. Nagyon sokáig azzal küszködött, hogy lehetne csak 8 csatornán is felvenni. Megoldotta 4db nem tudom milyen hangkártyával. A gond csak az IRQ-kal volt de valahogy meoldotta mivel akkor még WIN98-SE-vel nyomult. Nahogy milyen szoftvert használt azt nem tudom. Lényeg az, hogy működött. Ma már 16 csatornás profi hankártyája természetesen a hozzátartozó külső rack-kel ....
(#) skero válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia. Ahogy már Szetya leírta némejik hangkártya gyárilag képes a microphones csatlakozót is kimenetként használni. Pl az enyém is tudja és agyári szoftverrel konfigurálhatom. Az enyém asztali gép ,de nyilván notebok -ban is lehet hasonló. Én a vonalbemenetet is kimenetként használom éppen így 4 csatornám van de a mikrofont is betudnám állítani kimenetnek.
(#) Szetya válasza tungsram hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
"Nagyon sokáig azzal küszködött, hogy lehetne csak 8 csatornán is felvenni."
-úgy, hogy vesz egy digitális keverőt és meg van oldva a dolog. Az aukciós oldalon is található.
(#) Rober_4 válasza Szetya hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ez veszettül drága. Hangkártyából már 48ruppó körül lehet kapni 8+1 digitális bemenetest. Ha jól emlékszem mi két éve vettük, a zenekarral ennyiért. Most egy drágábbat találtam:Bővebben: Link

Egyébként engem személy szerint bosszant, hogy a kommersz kártyáknak, csak két bemenete van, és egy gyártónak sem jut eszébe, hogy több legyen. Vagy ha igen akkor ezért horribilis árat kérnek. (pl Emu) Bezzeg már van kismillió kimenet, tök fölöslegesen.
(#) Hp41C válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!

A laptopba épített hangkártyákról a digitális hangkimenetet is jack - RCA kábellel szokták átvinni a digitális jelet fogadni tudó keverőkre...

Szia
(#) hüblerattila válasza Szetya hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Hello! Nekem realtek hd audio manager progim van, tudnál segíteni hogy hol lehet benne átálítani a mikrofon bemenetet kimenetre? Köszi üdv!
(#) nikovics válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Uraim!
Nem bonyolítja egy kicsit túl mindenki ezt a dolgot (nem rosszból mondom)? Egy audio kimenet is tökéletesen egyszerűen lehet két csatornán kezelni a keverőn. Ugye az audio kimenetek sztereóban működnek, fogom szépen magam, és elindítok pl. két WinAmp –ot az egyik lejátszót jobbra balanszírozom, a másikat pedig balra. Ezzel már meg is van a kettő csatorna, innentől már csak egy olyan kábel kell, aminek az egyik fele 3,5 –ös jack, a másik pedig ketté van véve. Egy buliban pedig tapasztalatom szerint úgysem figyel rá senki, hogy sztereóban szól -e a zene.
(#) nikovics válasza nikovics hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ui.: Remélem ezt a megoldást még senki nem írta még le, mert csak kutyafuttában néztem át ezt a témát.
(#) Mzolee hozzászólása Jan 6, 2010 / 4
 
Én is próbálkoztam ezzel a port átkonfigos módszerrel.
A tapasztalataim szerint füllel is nagyon megkülönböztethető silány minőséget produkál a másik két port. 2008-as MSI notim van és 5.1-es Realtek HD Audio hangkártya van benne (ALC883-as chip) 3 aljzattal.

Mellékeltem a beállításaimat annyi, hogy dugtam két fülhallgatót a mic-bemenetre és a fejhallgató kimenetre és úgy már engedi állítgatni.
(#) kadarist hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Én még ott leragadtam, hogy egy portot hogyan lehet hangkártyává alakítani. Ez olyan, mint amikor egy Jack-dugóval hallgatom a Petőfit?
(#) Mzolee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Akkor lehet ha gyárilag tudja. Ha van hasonló kezelőfelületed mint az előző hozzászólásomban akkor lehet próbálkozni
(#) kokozo válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
nem .. ez olyan mint amikor a jack dugódat átalakítod rádióvá
(#) kadarist válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Dögöljek meg, ha egy szót is értek ebből a port-hangkártya átalakításból.
(#) Mzolee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nemár, remélem nem csak viccelődesz
Annyi a dolog hogy a modernebb hangkártyák már fel vannak készítve, hogy szoftveresen át lehessen állítani a bemenetet kimenetre. Hogy fizikailag ezt hogyan teszi (áramkörileg) azt én sem értem. De ez nem is lényeges szerintem.
(#) kadarist válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nem azért, hogy kötözködjek, de valami fogalomzavart érzékelnek finom és érzékeny receptorportjaim. A téma címe valahogy fából vaskarika-hangulatú. Olyan "öbölátúszás" jellege van. Se füle se farka. Értem én, hogy a portokat át lehet konfigurálni be-és kimenetté, de a cím az valamilyen szürrealisztikus furcsaságról tájékoztat.
(#) Mzolee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Jó, hát ha azt nézem akkor tényleg rosszul van megfogalmazva. De az a baj ezzel a topikkal hogy 99%-ban szoftveres érdekeltségű és ezt itt nemnagyon kurtiváljuk/ják
(#) kadarist válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nekem csak a topic címével van bajom. Semmit nem mond a tartalmáról, és ráadásul elképesztően értelmetlen.
(#) karpi válasza kalozradio hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szoval nem ertheto hogy mit nem ertesz .
Nem tudod it lattal evvel tisztaba vagyok.De a tobbi az homalyos.

Minek hasznalna egy "mikrofon" bemenetet kimenetnek ?

Mit kuldjon es hova? es foleg minek ?.

DJ mixer soft player-ekbol van tobb tipusu.

Egyetlen dolog ami kene egy kulon fejhalgato kimenet monitorozni a kovetkezo lejetszara kerulo szamot illetve belehalgatni ha nem tudod a cimerol hogy micsoda.

Notebook-nak fullduplex-sztereo onboard hangja van ebbol 4 cstorna nem lessz.
USB-n lehet tobb csatornara kuldeni hangot a hozzavalo ASIO driver-rel.
Van ilyen MSI USB Audio cuccom 7.1 kimenettel, ehez biztos talalhato a netten valami ilyen DJ cucc illeszto driver.

itt magyaraznak ezt azt
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem