Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   5 / 125
(#) Bonanza02 válasza koka78 hozzászólására (») Nov 3, 2009 / 1
 
A nulla esetleg nem azért kell a termosztátba,mert annak kell a táp? Lehet hogy van benne 230-as tápegység? Érdekes, az enyémhez 2 db ceruza elem kell,az nem 230-as tápról megyen. Computherm a típusa,de közelebbi típusszám nincs rajta.(programozható digitális ez is)
(#) totoka2 hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Junkers Cerastar ZR 18-3 KE típusú kombi cirkónk (ami igazából csak a fűtésért felel, (a másik kör ki sincs építve hozzá)
Eddig egy egyszerű Junkers TR21-es termosztáttal volt vezérelve ... de mostanában vettem észre, hogy néha egymás után többször is ki-be-ki-be kapcsol a kazán (1-2mp-enként)... és gondolom, hogy annyira nem változhat a szoba hőmérséklete, hogy másodpercenként kelljen kapcsolni a fűtést.
Szóval gondoltam, hogy ha már rosszalkodik a termosztát, akkor kicserélem egy digitálisra amivel lehet napi több hőmérsékletet is állítani, akár heti programmal.
A mostani TR21-es termosztátra (3 vezetékes bekötésű) azt írják a gyártónál, hogy "folyamatos teljesítmény szabályozású" kazánokhoz való, 24V DC vezérlőjellel, termikus visszacsatolással.
A neten én is a már itt is említett Computherm Q7-est néztem ki, ami ugye csak két vezetéket kapcsolgat ki-be.
A kérdésem, hogy ez a kazán is használható a Q7-essel ... a megfelelő két ér bekötésével... vagy itt tényleg csak a saját gyártmányú (és egyébként méregdrága) vezérlő fog rendesen működni?
(#) Ronin hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Lehet hogy hülye kérdés, de egy ilyet : Link adapterről is használhatok ugye?
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Tulajdonképpen csak azért kérdem, mert unalmamban építettem hozzá egy ilyen "tákolmányt" (lásd csatolás), ami azt csinálja, hogy amíg jelen van a 230V, addig arról üzemel, ha nincs, átkapcsol elemre. (az elem csak azért kell hogy ne legyen memóriavesztés)

Kép001.JPG
    
(#) bgsf válasza Ronin hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Tulajdonképpen nem értem miért ez az egész? Az elem magától is tönkre megy....Szerintem két elem egy év alatt bőven ellátja a dolgot. Ha meg nincs használva akkor is gallyra megy! Ezért felesleges ilyen dolgokkal görcsölni, ráadásul ha az elem szétfolyik még nagyobb a baj!
(#) Ronin válasza bgsf hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia. Mint írtam unaloműzésképp lett ez megépítve.
Egy elem önmagában azért elég sokáig eláll, szóval a szétfolyás azért időbe telne. Amúgy sok értelme nincs, ez tény, hacsak nem annyi, hogy ilyen "szépség" senki másnak nincs {aminek biztos oka van }

(#) Bonanza02 válasza Ronin hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nálam kb. évente 1x kell cserélni hétköznapi olcsó típussal. Nyáron is benne vannak az elemek,hadd mutassa hány fok van.
Akkor tegyél bele alkálikat.
(#) Teaway hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Válasz: #546495-koka78:
Így van!
A vevő semmi mást nem csinál, mint zárja az 1 és 2 kapcsot, ha fűtéskérelem érkezik.
(#) Teaway válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Neki RF verzió van, annál az adóba 2 AA-s elem kell, a vevő pedig 230V-ról működik.
(#) Teaway válasza totoka2 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
A Q7 csak "fűt-nem fűt" módot tud, semmiféle visszacsatolással nem rendelkezik. (Mintha egy sima kapcsoló lenne két vezeték végén.)
(#) Teaway válasza Ronin hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Memóriavesztés esete nem áll fent nála, elem nélkül is megőrzi a nagy semmit, mert nem programozható.
(#) totoka2 válasza totoka2 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Valakinek esetleg ötlete a Junkers kazánnal kapcsolatban ?
(#) Teaway válasza totoka2 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Junkers Cerastar ZR 18-3 KE? Fogalmam se nincsen. Nincs rajta sima kétvezetékes üzemmód?
(#) batka mano hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Szervusztok!
Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni. A meglévő Vaillant VUW 240-3 kazánhoz vásároltam egy Computherm Q7 RF termosztátot.
A problémám az, hogy a jelenlegi (kisfeszültségű) Vaillant VRT 40 termo három vezetékkel csatlakozik a kazánhoz, míg a CT Q7 RF csak két vezetéket használ.
1. kérdés: A kisfeszültségű vagy a 230 V-os vezérlőrészt kell használni?
2. Mely csatkekozási pontokat kell igénybe venni?
Ha a bekötéshez tudnátok elvi segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném.
(#) Ronin válasza Teaway hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia. A hőfokbeállítást viszont igen. Nem mintha túl nehéz lenne beállítani.
(#) koka78 válasza batka mano hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
(#546495) koka78 Válasz • Nov 3, 200
Itt található az a verzió , amely segíthet neked. Így kell bekötni. Ez tuti, mert nekem azóta is tökéletesen működik!!
(#) delaney hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok!
A problémám a következő, van egy előző lakó által fenthagyott termosztát(Siemens REV 23). amit összekötöttem egy általam beépített vadiúj Junkers Euroline ZW 23-1 kazánnal, ami működik is, de a fűtést nem a termosztát szabályozza, hiába kapcsol be...
A segítséget előre is köszönöm!
(#) delaney hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Hali!
Még egy kérdés, mert nem vagyok szakmabeli. A kazánra csatlakoztatható normál és rádiófrekvenciás termosztát is, nekem nem RF van.
Gyárilag át van hidalva az 1-4 hely a csatlakozásnál (ez két 1-4 áthidalást jelent az RF csatlakozás miatt). Na most nekem az RF-hez tartó áthidalást is ki kell vennem, vagy csak azt, amelyik feltétlenül szükséges?
A kertingető alapállapotban van, a kazán fűtésszabályozója szintén, de van vagy 24 fok a lakásban..., szóval jó lenne az a termosztát....
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) VIM válasza delaney hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Helló!
A kazán melyik pontjaira kötötted be? Ls/Lr pontokat kínálja fel idegen termosztátokhoz "két pont" szabályozáshoz. A 230V-s becsatlakozás mellett van egy átkötés amit ebben az esetben ki kell venni, ilyen esetben ide lehet kötni (Ls/Lr), a mostanit. Így nincs folyamatos szabályozás.
Üdv.:VIM
(#) delaney válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia VIM!
Igy van, azokra kötöttem rá, a 163/1 jelű a képen, ahova a bekötést kéri. Nekem most bent van a másik áthidalás, ami elvileg csak az RF termosztáthoz kell.
A 230-as becsatlakozásnál megnézem, hogy, van-e áthidalás!
Köszönöm a gyors infót!

k.JPG
    
(#) Teaway válasza batka mano hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
1. Bármelyik jó, ha tud 2 sorkapocs zár/nyit állásával fűt/nem fűt módokat (lásd a kazán leírását).
2. Lásd az 1-es pontot.
(#) Teaway válasza batka mano hozzászólására (») Dec 3, 2009 / 1
 
Kazán leírása, 15. oldal, 3.13-as ábra:
"A.A gyári rövidzár eltávolítása után a 3 és a 4 jelű
kapcsokra normál (230 V) szobatermosztát köthető
be. Ez esetben a 7-8-9 jelű kapcsok szabadon
maradnak."

Ide kell kötni a Q7RF sorkapocs 1. és 2. pontjait. A 3. szabadon marad.
(#) batka mano válasza Teaway hozzászólására (») Dec 7, 2009 / 2
 
Ma megtörtént a kazán és a Ct Q7 RF házasítása.
Igazán egyszerű volt, a fentiek szerint tökéletesen működik.
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget.
batka mano
(#) Teaway válasza batka mano hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Semmiség volt. Köszönd a használati utasításoknak
(#) atrue hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hát szétszedtem egy ilyen Vailant VRT-A termosztátot és a következőket találtam benne.: Egy NTC jelű alkatrész tűnik a hőérzékelő elemnek. Van még egy 741-es IC. Három pontot kell bekötni: Táp + és -, valamint egy jelöletlen harmadik (7,8,9 jelűek) A tápra 17-24V-ot ir a felirat a dobozban. Megpróbáltam 20V táppal (az van itthon, laptop tápja) és a következő furcsaságot találtam: 23 fok alatt 2,3V-ot mérek a jel kimeneten, afölött pedig 3,3V-ot. A kérdésem az lenne, hogy ilyen kicsi ugrás jelezné a kazánnak a hőmérséklet elérését? Hogyan lehet erről bármit vezérelni. Én ugyanis ezt a régi termosztátot egy kamerafűtéshez akartam felhasználni. Üdv, atrue
(#) otto54 válasza atrue hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ezt a típust nem ismerem,de van olyan szobatermosztát amelyik áram jelet küld a kazán felé.
Az áramjelből a kazán elektronikája azt is tudja,hogy milyen "távolságra" van a kívánt hőfok a ténylegestől és így a fűtési teljesítményét és változtatja.
A teljes kapcsolási rajz ismeretében könnyebben el lehetne dönteni,hogy milyen elvek szerint működik az adott termosztát.
(#) Feri válasza atrue hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Vailant nem csak kontaktusos termosztátokat használ.
Oka az hogy a hőmérsékletet feldolgozást a központi panel végzi. Így a szabályzás és a lágmoduláció a teljes tartományban felügyelet alatt van és az estlegesen beépített külső érzékelő is meghatározza a fűtési jelgörbét.
(#) koka78 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Béláim!
Nem pontosan ide tartozik a kérdés, de hátha...
Miért van az, hogy ha melegszik a radiátor a lakásban, akkor úgy pattognak mint a hétszentség?? Persze csak a lemez radiátorok! Eddig ez nekem nem tűnt fel, kb. egy hónapja figyeltem fel, hogy amikor este vagy hajnalba melegszik, akkor felébredekrá úgy pattog.
Jó-jó! Tudom, hogy tágul meg minden, de ez annál több. Ennyire nem szabadna pattognia...
Help me!!!?? :help:
(#) otto54 válasza koka78 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nálam is,mert a m..a aki szerelte rászorította a falra.
Azért van a radiátor tartó szerelvény,hogy azzal kell rögzíteni.
A másik eltolás (nálam),hogy a falon történő átvezetéseknél nem alkalmazott védőcsövet.
Nos pl. ilyen okai is lehetnek a pattogásnak!
A rendesen felszerelt radiátorom csöndben van.
(#) koka78 válasza otto54 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Hát... nem is tudom. Ez még a régi típusú krémszinű lemez radiátor. Ahhoz meg olyan tartó szerkezet van amit be kellet fúrni vagy falazni és a kiálló rúdra ráhúzni a radiátort. Itt van védőcső a falba. Át is lehet hallani sokmindent a másik szobából, mert annyival nagyobb a védőcső és nagy a rés a kettő között...

Másvalaki??
Következő: »»   5 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem