Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 282
(#) frecsko válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszi a segítséget.
Hát ez a kp le van zárva
Majd szerzek bele egy másik IC-t.
(#) sandorat hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Hello,
Az alábbi rendszerrel kapcsolatban kérdeznék:
DSC 1616-os központot (1555 kezelővel + CROW BS1 sziréna +4 db LC-100 passzív infra ) minden infra külön zóna. Most helyeztem 220 alá és a kezelőn a system sárgán világít, illetve 10 másodpercenként kettőt csippan. Mi lehet a baj?
Sajna a programozás is hátra van még, de előbb erre lennék kíváncsi.
Köszi!
A
(#) harald válasza sandorat hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A meddig az időt dátumot nem állítod be addig hibát jelez de nézd meg *3 al a hibaüzenetet (melyik zóna világit a szerelői kézikönyvben keresd meg a hozzátartozó hibát
de szerintem először programozd fel élesítsd be és utána keresgélj hiba után addig nincs értelme
(#) Roadrunner_75 válasza sandorat hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ha a 3-as és 8-as világít, akkor ismerős a probléma.

Egyrészt valóbban a rendszeridőt kell beállítani.
*6 _1234_1 oo pp hh nn éé (óra perc hónap nap év)

Másrészt a telefon(TLM)-et kell kikapcsolni.
*8_5555_015 -> 7-es gomb. Így a Led mellette nem fog világítani (azaz TLM tíltva)

Ezek után elvileg nem szabadna világitani a system-nek. Ha mégis, akkor *2 és ott jelzi a hibát.

Zóna fény Üzemzavar típusa
1 Szerviz szükséges. Hívja a telepítő céget.
2 Hálózati tápellátási hiba. Ilyenkor a Trouble (System) fény jelez, de a hangjelző nem csipog.
3 Telefonvonal hiba
4 Sikertelen kommunikáció
5 Zóna zárlat. (Az [5]-ös gomb lenyomásával megtudhatja melyik zóna zárlatos)
6 Zóna szakadás. (A [6]-os gomb lenyomásával megtudhatja melyik zóna zárlatos)
7 Vezeték nélküli zóna érzékelőjének telephibája. (A [7]-es gomb lenyomásával megtudhatja melyik zónáról van szó).
8 A rendszer belső órájának a hibája. A hiba törlődik a pontos dátum és idő beállításával.
(#) Syn7h37ic válasza Roadrunner_75 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Jól gondolod.
A rádiós vevőnek Kell biztosítani egy zónát, amit kulcsos kapcsolós zónára kell programozni. Ezt ugyanúgy kell értelmezni bekötés szerint, mintha infra lenne, ha ellenállásokkal le van zárva a zóna, itt is meg kell tenni.
Ezután, pl. ha a 6-os zónára rátetted ezt az eszközt, akkor be kell a 6-os zónának állítani a 001-es opcióban, hogy kulcsos kapcsolós zóna legyen. Ez a 22, vagy a 23-as beállítás a zónadefinícióknál, attól függően, hogy a rádiós vevő monostabil, vagy bistabil üzemmódot tud. (visszaálló, illetve két állású)
Ezután már csak a partíciót kell kiválasztani hozzá, hogy melyiket kapcsolja ki-be Ha csak egy partíció van, akkor alapból jó, ha kettő, akkor ki kell a 202-210 opciókban jelölni a neki megfelelő partíciót.
(#) toan válasza Roadrunner_75 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Én nem ajánlanám több érzékelő egy zónára kötését, ez nem túl szép megoldás. Riasztás esetén nem fogod tudni melyik infra riaszott. Inkább gondold meg, hogy kb.4000 forintos összegért beszerzel egy PC5108-at, és akkor 16 zónabemenettel tudsz gazdálkodni.
A garázsban nem jó a 05-ös típusú zóna, mert otthonmaradó módban élesítve a garázs nem lesz éles, így bárki bemehet oda. Inkább normál követőre tedd (04), és akkor minden beélesített esetben lesz riasztásod. Az ajtó kényszerített-késleltetett megoldása OK. Én egyébként maradnék az 1 partíciónál, de 2 partícióval is szépen meg lehet csinálni, kinek mi a szimpatikus.
Az attribútumok között nem kell a lezárástípushoz nyúlni (EOL,DEOL), állítsd be inkább a 013.szekcióban, és az minden zónára egyformán vonatkozik. Érdemes még elgondolkodnod a szabotázsok bekötésén, mert ha EOL-t választasz akkor a rajzodon szereplő megoldás nem a legszebb. Illik ezeket felfűzni (minden infra + sziréna), és külön 24 órás zónára kötni.
A szirénabekötés a rajzon nem helyes. A DSC-k a BELL+-on állandó 12V-ot adnak ki, ezt kell a sziréna +12V-jára kötni, A BELL-, a vezérlés, ez kerül a GO- -ra. Az AUX- -t kösd össze a GND-vel. A tamper OK, csak fűzd bele a PIR-ek szabotázsát.
A távirányító NC kontaktusát tényleg zónabemenetre kell kötni, ugynúgy, mintha nyitásérzékelő lenne (ellenállás is kell!!!), és kulcsos kapcsoló típusra kell programozni.
(#) Syn7h37ic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A rajz a DEOL bekötést mutatja. EOL esetén a piros rész nem kell, NC esetén a fekete ellenállás helyett sima vezeték.
(#) Roadrunner_75 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm!!!
Holnap ki is próbálom!
(#) Roadrunner_75 válasza toan hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm!
Tudom, hogy nem túl szép megoldás a soros kötés (ráadásul van benne rengeteg megalkuvás). ... Meggondolom az ajánlott bővítést. Illetve kijavítom a garázs zóna típusát és marad az 1 partíció.
(#) sandorat válasza Roadrunner_75 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
köszi. A 3-as világított, így amit leírtál a TLM kikapcsolásával kapcsolatban meg is szüntette a hibajelzést.
(#) beka74k hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
sziasztok PC585 RIASZTÓM LET BEKÖTVE. A GOMBOK SÍPOLÁSÁT AKARTAM MEGSZÜNTETNI ÉS SIKERÜLT IS A HANGSZÓRÓJÁNAK MEGPISZKÁLÁSÁVAL. ÁRAMTALANÍTVA VOLT A RENDSZER AZ AKSI IS KI VOLT VÉVE.VISSZAKAPCSOLÁS UTÁN NEM TUDOM BEÁLLÍTANI AZ ÓRÁT ÉS DÁTUMOT. *6 1 mesterkod ez a40, 1323 01.10.10. EZEKET BEÜTÖM ÉS UGYANUGY VISSZA JÖN A SÁRGA RENDSZER LÁMPA. TUDNA VALAKI RÉSZLETESEBBEN SEGÍTENI?
(#) toan válasza beka74k hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ezt üsd be: *6 mesterkód 1 óraóra percperc hónaphónap napnap évév.

Egyébként a * gomb hosszú nyomvatartásával is le tudtad volna egyszerűen némítani.
(#) Syn7h37ic válasza beka74k hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Hbakarasés *2
1-es led : általános hiba (nyomd meg az 1-est a további listázásért)
2-es 220 nincs
3 telefonvonal hiba
4 kommunikációs hiba
5 zóna zárlat
6 zóna szakadás
7rádiós eszköz jiba
8 idővesztés

Idő beállítás ,
*6 mesterkód 1 óópphnéé
pl.
*6 1234 1 1200 01 10 10

A csipogás a _ gomb hosszú nyomásával változtatható. egyre magasabb/mélyebb hangon csipog, egészen a teljes elnémulásig.

piezót piszkálni

és ne írj csupa nagybeűvel, az ordíbálásnak számít...

(#) beka74k válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
beütötem amit irtatok és semmit nem változott a sárga rendszer led mindíg világít. A *2 után lenyomtam az 1-et, és ekkor a rendszer led villog egyedül.
(#) toan válasza beka74k hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A sárga lámpa három esetben világíthat:

- Kiiktattál zónát a *1-ben, és jelzi a rendszer, hogy a most következő élesítés csak részleges biztonságot nyújt. Ellenőrizd *1-ben van-e kiiktatott zóna, ha van töröld a kiiktatást.
- Valamilyen hiba van, amit *2-vel tudsz lekérdezni, és a kollégák előzőekben leírt táblázata alapján tudsz azonosítani. Nyomd meg a *2-t és írd le mit látsz.
- Az utolsó élesítési ciklusban volt riasztásod, és a memóriában van riasztási esemény. Ha ég a zöld lámpa üsd be kétszer a kódot (élesítés-majd hatástalanítás). Ezzel törlöd a riasztási memóriát.

Tehát vagy kiiktatott zóna (*1), vagy hiba (*2), vagy riasztási memória (*3).

Ha megfejted, majd elhárítod, a sárga lámpa elalszik.
(#) Syn7h37ic válasza beka74k hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Amit már előttem is írtak, a system led 3 dolgot is jelenthet:
Hiba
Riasztás
Kiiktatás

- Hiba esetén:
*2

itt a hiba típust a felgyulladó zóna fény jelzi.
Ha nem világít egy sem, akkor nincs rendszerhiba

- Riasztási memória
*3

itt a system leddel együtt villog a riasztott zóna.

-Zóna kiiktatás
*1



a kiiktatott zóna világít.

zóna be/kikapcs:
*1 zónaszám (kétjegyű) #

pl- 3-as zóna kikapcs:

*1 03 #

Az első teljes bekapcsolás, majd kikapcsolás után a kiiktatott zónák visszakapcsolnak, kivéve a 24 órás zónák. Ezeket manuálisan kell visszakapcsolni.


Ha egyik * funkción sincs zóna led kijelzés, akkor valamelyik pánik gomb lett megjomva (F A P)

ennél is a legegyszerübb a kóddal bekapcsolni, majd kikapcsolni a riasztót.

Ezek után el kell tűnnie a sárga lednek.
(#) sandorat hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Hello,

Egy DSC 1616-os központhoz szeretnék bekötni egy beltéri szirénát: KPS-111S típúsut.
3 kábel van:
fehér - negatív - közös
Vörös - plusz indítás - 1 hang
Sárga - plusz indítás - 2 hang

Én a fehéret az panelen az AUX - ra kötöttem, a Sárgát a Bel + ra, de 220 rákapcsolása után egyből szólt. Mit csináltam rosszul?

Másik kérdésem, hogy a kültéri szirénába nem lett bekötve az aksi, azt "menet közben" be lehet kötni?

Köszi!
A
(#) beka74k hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
A *2 beírásakor a 8-as led világít hiába kapcsoltam be-ki a riasztást.Akármit ütök be mindíg visszajön az üzemkész és a rendszer világítás.Sajnos nem igazán értek hozzá.Azért még próbálkozok nem adom fel.Köszi!
(#) toan válasza sandorat hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A DSC-nél a Bell+ -on állandó táp van, a Bell- a vezérlés. Tehát kösd be úgy, hogy a piros a Bell+ -ra, a fehér a Bell- -ra kerüljön, és nem fog állandóan szirénázni, max tápráadáskor egyet csippan.
A kültéri szirénák legtöbbjébe utólag is berakhatod az akkut, de van olyan típus is, amelyik élesedéséhez kell az akkus indítás. A tökéletes működéshez mindenképpen kell az akku!
(#) toan válasza beka74k hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A 8-as hiba a rendszeridő vesztés.
Írd be: *6 mesterkód 1 óraórapercperchónaphónapnapnapévév.

Például: *6 1234 1 21 44 01 11 10

Ha a mesterkód beütése után hosszút sípol, nem sok rövidet, akkor rossz mesterkóddal próbálkozol. Lehet, h ez a baj.
(#) beka74k hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Elég idiótának érzem magam, de még mindíg nem sikerül.Minden PC1555RK -nál 40 lenne a mesterkód? Sípolásokat nem halok csak világítanak a gombok amikor ütöm aszámokat.Létezne hogy a hangszórót mikor piszkáltam valamit elrontotam?A kézikönyvben sem találok mást mint amit ti tanácsoltatok.
(#) Syn7h37ic válasza beka74k hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Igen. A 40 a mesterkód helye.

Vagy programozói módban a 007-es szekció.

*8 5555 007 1234 pl. ha a mesterkódot alapra akarod állítani.

Még meg lehet egy dolgot próbálni,

Belépsz telepítőibe, és beütöd, hogy 902
Ez egy modul felügyelet restart.

tehát: *8 5555 902
vársz kb. fél percet.
kilépsz a programozói módból.


Ha hosszan nyomva a * gombot nem jön meg a csipogás, akkor valószínű, hogy a piezo végtranyóját kinyírtad.
(#) beka74k válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Egy kicsit értetlen vagyok.Nem értem ezt a mester kódot. A 40-es szám maga akód, vagy még utána kell valamilyen kódszámot beütnöm?Már ha érted mit szeretnék kérdezni. A sípolás valószínűleg működik mert egy pici kerek lemezdarabot vettem ki a hangszórójábol, de mikor visszaraktam sípolt minden. Van még türelmed hozzám?
(#) toan válasza beka74k hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Az előző válaszom nem jelent meg, ezért mégegyszer:

Már nem emlékszem milyen központod van. A PC1616, PC1832, PC1864 szériánál már nem működik a *8 5555 007 megoldás.

Ezeknél - és minden korábbi verziónál- akövetkezőt üsd be:
*5 régi mesterkód 40 új mesterkód#
pl *5 1234 40 9876 #

Ha sikerült kibelezned a piezót, akkor valószínű cserélni kell. Ezt be tudod szerezni, de szerintem a DSC szervizében is kicserélik neked.
(#) Syn7h37ic válasza beka74k hozzászólására (») Jan 12, 2010 / 8
 
A riasztó tud 32 normál kódot, és még néhány speciálisat.
És ugye ott a mesterkód.
A mesterkóddal tudod a többi kódot kiosztani a megfelelő helyre. A 40-es szám az a kód helyét jelöli a memóriában.
Tehát, ha a 40-es memóriahelyre egy új kódot programozol, az az új mester kód lesz.

Amikor kódot programozol, akkor mindig meg kell adni, hogy melyik kódhelyre adod be a kódot.



pl.
Legyen a mester kód:1234
az 1-es kódhelyre beviszed a 2233-as kódot, az így néz ki:

*5 1234 01 2233 #

ami részletesen,

*5 kódok programozása

mester kód, ami jelen esetben az 1234.
Mester kód nélkül nem lehet kódokat sem programozni.

01 Ez a bevinni kívánt normál kód kétjegyű helye

2233

ez a bevitt kód, ami az 1-es helyre lett letárolva, ezzel csak ki és be tudod kapcsolni a riasztót, másra nem jó



Mester kód változtatása 1234-ről 9988-ra

*5 1234 40 9988 *

ugyanez a metódus, mint az előzőnél, csak itt a 40-es helyre kell beütni a kódot, ha ezen a címen történik kód változtatás, azzal a mester kódot változtatod meg.
A gyári alapérték 1234, ezt meg is kell változtatni.

A tulajdonos kódját szoktuk mester kódra állítani, hogy később már ő is meg tudja változtatni a saját kódját.


Ha csipog, akkor működik. Ha nem, akkor veszel egy másik piezó hangszórót, vagy egy új kezelőt.

De itt a fórumon a riasztó magyar kezelési utasítását megtalálod, abban le van írva, hogyan kell használni a rendszert. A csipogás változtatásán át a kódok változtatásán keresztül, a zónák kiiktatásáig, a hibakeresésig minden benne van.



De ha most sem kapok egy nyamvadt pontot, esküszöm nem fogok többet segíteni senkinek


dehogynem

:yes:
(#) sandorat válasza toan hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Köszi a választ, minden bekötés sikerült.
A
(#) sandorat hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Sziasztok,
Már sok hasznos infót és segítséget kaptam itt a fórumon, de még nem tiszta minden, és már hiába nézem át ötödször a kézikönyveket nem tudom megfejteni. A rendszer egy DSC1616-os központ, rz1555LED kezelő, 4 darab infra - mindegyik külön zóna DEOL bekötéssel.

A programozással kapcsolatban megnéznétek hogy jó ez az alábbi sorrend (nulláról...) és billentyű kódok:
1. lépés:
*8 1234 001 01 03 03 03 00 00 ##
Ez az egyes particióhoz rendeli a zónákat, 1-es zóna 30 mp késleltetés a többi azonnali.

2. lépés:
*6 1234 1 2200 011210## - idő és dátum beállítása

3. lépés:
*8 5555 013 2 1*
DEOL lezárás miatt ezt a részt be kell kapcsolni

4. lépés:
*5 5555 01 1111 02 2222##
Az egyes felhasználói kódot beállítani 1111-re, a kettes felhasználói kódot beállítani 2222-re.


utolsó lépés :
*5 1234 40 xxxx* - mesterkód megváltoztatása

Ha ez megvan, akkor szerintetek rendben van a rendszer? vagy valami fontosat kihagytam?

Még egy kérdés: ha ezek a fentiek okék, akkor az élesítés/kikapcsolás hogy is kell pontosan? Felhasználói kód és *?
Előre is köszi!
A
(#) Syn7h37ic válasza sandorat hozzászólására (») Jan 12, 2010 / 2
 
Majdnem.

*8 5555 és a szekció szám. Ide az install kód kell.
Ameddig benn vagy programozói módban, addig elég csak a szekció számokat megadni. a 001-es opciónál, ha nem írod végig a 16 zóna beállítást, akkor a # gomb egyszeri megnyomásával a programozói főmenüben vagy.

A 013-as opcióban csak a 2-es 3-as 6-os 7-es legyen bekapcsolva, az 1-es ne.

Ha nincs telefonvonalra kötve a riasztó, akkor a 015-ös szekcióban a 7-es kikapcs, a 380-as szekcióban az 1-es kikapcs.

a 005 szekcióban be kell állítani a be-és kilépéési időket.

005 01 030 030 030 belépés 1, belépés 2, kilépési idő
005 09 003 sziréna idő

bekapcsolni akkor tudod, ha a ready led (zöld) világít.
kikapcsolni bármikor, a késleltetési idő alatt.
utána megszólal a sziréna, törlés a kóddal.
Csak simán beütöd a kódot, nem kell semmi utána.
ha elrontottad a kód beütést, akkor a # gombot megnyomod, és újra a kód.


Én így csinálom:

*8 5555
001
01
03
03
03
00
00
#
005
01
030
030
030
09
003
##

*8 5555
013
2, 3, 6, 7 bekapcsolva #

015 7 kikapcs, ha nincs telefon#

380 1 kikapcs, ha nincs telefon #

*6 1234 1 2307 01 12 10
*5 1234 40 új mester kód#


(#) beka74k hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a két kolegának a segitséget. Nagy nehezen el tudtam érni a telepítőmet és ő megadta a mesterkódomat, amit persze a bekötésnél elfelejtet megadni, aztán minden stimelt amit irtatok.A gombokat is le tudom némítani.Mégegyszer köszönöm! Örök hála!
(#) Syn7h37ic válasza beka74k hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
nincs mit
Következő: »»   40 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem