Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 120
(#) Mzolee hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Ujujuj megvan a baj lásd képek>>

A mágnes alulról ütést kaphatott a szállításnál és benyomta féloldalasan a kosarat a pille alatt.
Szabad szemmel sokkal jobban látszik, de itt a képen is.

Ha aláfeszítenék karaj csavarhúzóval akkor helyre lehetne húzni, csak akkor leszakadna a mágnes a kosárról most milegyen?
(#) Ronin válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
A mágnest már így is úgy is le kell venni róla ezek után, hiszen ki kell valahogy huzatni a benyomódott részt, de az egy kicsit veszélyes feladat. De ha sikerülne is, visszarakni sem egy leányálom.
Nekem is volt ilyen gondom, de mire megcsináltam, addig szétvertem egy Decket dühömben.
(#) Mzolee válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Hát nemtudom...
Nem bírtam magammal és óvatosan aláfeszegettem és mostmár kiszabadult a cséve de még koránt sem áll egyenesen. Az a baj hogy a hajlás a pille alatt van éé így ott nem tudok aláfeszíteni. Vajon használhatom így hogy a tekercs nem egészen párhuzamos a mágneskörrel? Az érzékenysége így mennyivel kisebb mint ha párhuzamos lenne?
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Hány mm-ig szabad a mozgása?
(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Mindenképpen az eredeti állásba kellene visszahozni valahogy.
Amikor mozgatod fel le, már nem súrol?
Opsz megelőztek.
(#) Mzolee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Kifelé ugye végig, befelé olyan 7-8mm szóval ez még nem jó így :no:
Ha még sikerülne olyan 2-3 mm-t feljebb emelni a mágnessel akkor már belül jó lenne de nem merem tovább aláfeszíteni mert elengedné a ragasztó.

Nem lehetne valahogy a pille irányából hatni rá?
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Elvileg nem ragasztva kell hogy legyen, hanem zömítve rögzítik a kosárhoz a mágneskör fedőlapját a kínaiak is emlékeim szeirint..
(#) Mzolee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Hmm.. hogy kell elképzelnem a zömítést mint hidegalakítást ebben az esetben?
(#) shalafi.66 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
A fedőlapból kis csapokat préselnak ki, a kosáron ezekkel egyező átmérőjű lukak vannak, illesztik a kettőt egymáshoz, majd a csapokat felülről szétnyomják.
(#) Mzolee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Tényleg kis szutyok hangszórót láttam már leszakadt mágnessel és 4 ilyen csap van.

Egyébként elmentem vacsorázni és visszajöttem fogtam immáron egy nagyobb szerszámot és újra finoman feszegettem a zömítéses információ és a lenyugvás hatására.

Jelentem csaknem teljesen egyenesbe jött és amíg engedi befelé nyomni a membránt a szél és a pille addig semmi akadás sincsen. Úgynézki megcsináltam

Utolsó kérdésem lenne: most hogy így lett macerálva, szerintem gyengült egy kicsit a mágnes felfogatása. Hogyan erősíthetném meg? Nyomjak valami ragasztót be?
(#) norby_torok hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
hello volna egy kerdesem mivel oldjatok fel a ragasztot amivel le van ragasztva a gumi perem a vazhoz? eloreis koszonom
(#) Mzolee válasza norby_torok hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Acetonnal lehet próbálkozni ill. nitro hígító.
(#) norby_torok hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
koszonom valszodat Mzolee holnap ki is probalom
(#) Mzolee válasza norby_torok hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szívesen csak:
Idézet:
„de de nehogy elöntözzed benne az egészet, csakugy ......... széppen módjával"”

(Üvegtigris)
(#) hugi00 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Ma szetbontottam egy szettort magnesu hangszorot.

Ha igy osszeragasztom, a magneses ero ? ? ?
- miben valtozik ?
Szerintem semmiben, de azert erositsetek meg. )
- hogy nyugodtan osszeragaszthatom (ha tudom) mert jo lesz.
Najo a ragasztas vastagsaga csokkenti, de ez most elhanyagolhato.


Ui.:
A ragasztas a tisztitas utan keszult, hogy ne szedje ossze a port es a femhulladekot.
- a polusgyurut most kaptam le a kosarrol, ezert nincs meg leragasztva.
(#) hugi00 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Ma sem lazsaltam.

Szetkaptam egy "katasztrofat".

Lemertem egy-ket meretett:
Belso atmero: 59.95mm
Kulso atmero: 67.05mm
Polusgyuru vastagsaga: 8mm
Pille - kosar ragasztasi merete: 180-189mm
Pille - membranperem ragasztasi tavolsaga: 70mm
Membranperem - kosar ragasztasi merete: 280 -305mm
Pilletol lefele a csevetest hossza: 50mm
Csevehossz : 20-22mm korul lehet

Tud nekem valaki valamit amit beleragaszthatnek ?
2*4Ohm volt az eredeti (allitolag), en 2*2Ohm-nak jobban orulnek.

Mert megvallom oszinten, nem igazan van kedvem ennek a restauralasahoz.

DSC00075.JPG
    
(#) hugi00 válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Pffff par kep lemaradt.
(#) peter1995 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Üdv.Egy leégett hangszórót lehet újra tekercselni?
(#) papptamas01 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Persze hogy lehet,mindenki igy kezdte,sok türelm és precizitás,kérdezz csak,minden jót!
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ebédre hangszórót?
(#) shalafi.66 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Elvileg lehet, de gyarkorlatilag nem érdemes, a megoldás ilyenkor új lengőcséve.
(#) szaboi válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Persz meglehet csinálni, de ahogy papptamas01 mondta sok türelem kell és kitartás. Amikor én tekercseltem az enyémeket jópárszor úrja kelett kezdjem, de végül sikerült. Amúgy a lengőcséve miből van??
(#) shalafi.66 válasza szaboi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Huzal+hordozófólia.
(#) szaboi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nekem papirból volt a régi lengőcséve. Mikrométerrel lemértem és cserencsére olyan vastagságu volt mint egy coca colas alu doboz. Én abból készitettem új lengőcsévét.
(#) gubík gábor hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
szisztok. nálam egy aiwa cs-w200as tipusu régi kazettás magnoban rosszalkodik az egyik hangszoro. menet kozben egyszer csak elhallgat es ha megérintem a membránt ujra megszolal de aztan egy ido utan megint csend ... elég ritka darab es nem talalok pótlékot. 2.6 ohmos teljesitmegy 4Watt koruli lehet de ez nincs ráírva sajnos ez sérulés nelkul szétszedhetetlen. vajon valami érintkezési hiba lehet belul? mit lehet ilyesmivel kezdeni? javíthato? koszi a válszokat
(#) shalafi.66 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Kivezetőszál környékén nem érintkezik.
(#) shalafi.66 válasza szaboi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha csak az a lényeg, hogy szóljon, akkor az is megfelel.
(#) peter1995 válasza szaboi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Értem és honnan tudom a menetszámot?
(#) gubík gábor válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
a forrasztásoknál nem látszik hiba szépen be van ontve ónnal en gondolom azon a reszen lehet hiba ahol a a vékony szál van forrasztva a vastagabb flex rézszállal de aza része sajnos a fekete szigetelo anyaggal van bevonva
(#) szaboi válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Én amikor tekercseltem akkor a régi lengőtekercen megmértem hogy mennyi tekercs van és megmértem a huzzal átmérőjét és ugy tekertem fel az új léngőtekercsre. Vagy egy másik megoldás az hogy letekered a huzzált és számolod közben hogy hány menetett tekertél le. Amugy két réteget kell tegyél. Egy rétek ahol kezdez egészen az aljáig(a lengőtekercs) majd vissza oda ahonnan kezdted. De előszőr vedd le a porvédőt és egy filcel jegyezd meg a hordozofolián, hogy meddig volt besülyesztve a lengőtekercs. Én a középen a vasmaghoz visszonyitottam. Ez arra jó amikor ragasztod vissza a lengőtekercset, ha túl leteszed akkor a lengőtekercs ütni fogja a mágnes alját. Ezután szétszedheted a hangszorot.
Következő: »»   15 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem