Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 114
(#) mp3maker válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Idézet:
„Felmerült több helyen is a résállítás szó, és ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni”
Így nincs is értelme.Inkább úgy, hogy résmerőlegesség állítás.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 8, 2010
 
A címet átírtam. Lehet, hogy nem a legjobb fordítás, de legalább magyar.
Kérem, hogy a jövőben kerüljük a felesleges idegen szavak használatát, ha van helyettük magyar megfelelőjük! Köszönöm.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Bizony! Sokkal szebb így!
(#) tatabike válasza (») Feb 8, 2010 /
 
Zsír...
(#) rewox válasza (») Feb 8, 2010 / 1
 
(reel to reel) :bummafejbe:
(#) Action2K válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Jobb lenne a "dobról dobra", vagy "tárcsáról tárcsára", vagy "tekercsről tekercsre", vagy "csévéről csévére" fordítás?
(#) lazsi válasza tiggersoft hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nekem is van egy ZK246-osom, és biztos vagyok benne, hogy már nem fogom használni. Kicsit lestrapált, de működőképes és talán pont az az alkatrész jó benne, ami neked kell... Ha érdekel, megbeszéljük és elviheted (vagy bárki más, akinek kell). Kidobni sajnálnám, de egy másikhoz alkatrésznek az egészen más.

A fejrés-állításhoz: Én általában úgy csináltam, hogy egy "referencia" felvételhez állítottam be, amit egy osztálytársam egy Hi-Fi Philips magnóval vett fel. Átkapcsoltam monóra és fejhallgatóval azt figyeltem, mikor tűnik el a legkevesebb magas a zenéből. Ha ferde a rés, akkor a két csatorna jele közötti időkülönbség miatt kioltja egymást a két jel.
(#) tatabike válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nem, olyan kellene, hogy fatüzelésesről csövesre, csövesről tranyósra, tranyósról icésre...
(#) Syn7h37ic válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Azért jó sok jelenése van ám...
reel:
karika cérna
kering körülötte a világ
legombolyít
imbolygást érez
megingás
meginog
megrázkódik
gombolyító
forog körülötte a világ
filmtekercs
leteker
ingadozik
gombolyít
feltekercselés
forog
felgombolyít
eleven ütemű skót tánc
fecsévél
felteker
egy cső selyem
csévézés
csörlő
cérnaorsó
cérnakarika
cséve
egy orsó selyem
gombolyítás
papírhenger
tekercsel
tántorog
tekercs
teker
papírtekercs
reel táncot járja
orsó cérna
támolygás
tekercselő
motringoló
tekercselés
szédül
támolyog
tántorgás
pamutgombolyag
ingadozás
orsózás
orsó
henger
filmtekercselő dob
felvonás
megrezeg
motolla
motringolás
mormog
tekercselő dob
zümmög
[/b]
(#) rewox válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Lehet hogy félreérthető volt, de én a magyarosításra gondoltam. Egyszerűbb lett volna szvsz csak ORSÓS MAGNÓK címet adni ennek a témának. További szép napot. ui. bár lehet hogy evvel sem értenek sokan egyet.
(#) rewox válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ezt nem is vitatom.
(#) tatabike hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Nincs is igazán jó név ezekre a készülékekre.
Orsó a kazettában is van, hallottam már szalagos (szallagos :bummafejbe: ) magnóként is emlegetni, de szalag is van a kazettában. Szabad csévetestű magnetofon? Nyílt orsós magnetofon? Befűzős magnó...

Szerk.: Ha jól tudom, az USA-ban aszerint emlegették őket, ahány sávosak voltak, legalábbis ez rémlik...
(#) Rober_4 válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ez így is volt.
Viszont a reel to reel kifejezés számomra is fontos információ volt! És a keresésben is sokat segít!
(#) Rober_4 válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) rewox válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Így utólag már én is másképp reagálnék. Hogy idézzelek ( Viszont a reel to reel kifejezés számomra is fontos információ volt! És a keresésben is sokat segít! ) Ez így van.
(#) mp3maker hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Hamár hasogatjuk ama bizonyos szőrszálakat a "magnó"(magnetofon) kifejezés sem a megfelelő.
(#) rewox hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Szerintem lépjük át ezt a problémát,és beszéljünk inkább arról hogy ki milyen szalagot használ, és mi a véleménye az adott szalagról.
(#) rewox hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Szintén Nagra

Nagra.jpg
    
(#) SzervízMacska válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Kár, hogy egy kicsit összement ez a kép... Én nem sokat tudok kivenni belőle.
(#) rewox válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 8, 2010 / 1
 
Na ez talán.

Nagra2.jpg
    
(#) rewox hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Vélemény Scotch szalagokról, hétvégén végezte az utolsó két darab a kukában, összesen 15 tekercs volt ami ment a levesbe. Akai, Maxel, Ampex, 25-30 éves szalagok meg jók!
(#) tatabike válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Na, ezekre csúszik ki a számon, hogy az anyám ne sirasson...

Nagyon bejönnek ezek a karcsúsított gépek, amelyekről "lelóg" az orsó... A Nagrán kívűl nem is tudom, hogy valaki gyártott-e ilyet...
(#) Gyimate hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Teszek fel én is egy pár képet a B101-esemről. Mindegyik alkatrész még az eredeti benne. A működéséről csak annyit írnák le, hogy felvételkor a fejre rávezet egy 74KHz-s lejet és azt modulálja. Szellagokból jobban megéri, ha márkásat szerzünk be, (bár ez drága mulatság) ugyanis ezeknél a nevenincs szallagoknál a magas hangok jobban torzítanak, itt-ott kihagy az egyik sáv... .
(#) Action2K válasza tatabike hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hát, pedig van bőven. Köztük egy kuriózum: Az 1943-as, első sztereo rekorder.
(#) rewox hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Az elő magnóm nekem is egy B100 volt orion hs400 hangfallal.
(#) burgdavid válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Minden mai értelmben vett szalagos hangrögzítő így működik
(#) tatabike válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Oké, ezeket vágom én is, de a Nagra egészen más. A sokkal légiesebb, karcsúbb, nem ilyen zömök tégla, mint ezek... A Nagránál már bejátszott a látványtervezés is szerintem, nagyon brutális, kimondott élvezet ránézni...
(#) tatabike válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Üdv a klubban. Én is B101-fan vagyok, nekem egy szinte új állapotú van, nagyon keveset volt használva, a plexitetőn látszik, hogy koros, szerintem alátétnek használták, de a többi része nagyon tuti. Még a por sincs beülve a résekbe...

Egyszer egy orsós magnós szaki azt mondta nekem, hogy a B101-es végfokát fel lehet tuningolni hangzásilag, jobb minőségűre. Ha jól emlékszem, TBA810-ek a végfokok benne, és valami olyat mondott az öreg, hogy füllel jól észrevehetően változik a hang minősége, ha kicserélem TCA810-re. Erről tud valaki bővebbet?
(#) burgdavid válasza rewox hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nekem pedig egészen bejöttek a Scotch 212 LP szalagok, némelyik tekercs az elején sajnos dropoutos helyenként, gondolom az Akai nagy szalagfeszítése miatt. Azokat a részeket kivágtam belőle.
Az Akai LN, Maxell UD és Ampex szalagok tényleg nagyonjók. Hangra tetszett még a TDK Audua, és a Schamrock is.
Ami még hangra nagyon bejött nekem, az a Sony ULH. Sajnos annak van egy rossz tulajdonsága, hogy nyöszörög. Azt nem tudtam kideríteni hogy a fejeken-e, vagy a szalagvezető babán, de gyanítom hogy "túl sima" mivel back coated, ezért az üveg fejtükrön nyöszörög.
(#) burgdavid válasza tatabike hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
MBA810AS volt benne gyárilag, ezeket szokták cserélni TBA810-re, amit Vidi meg Orion tévék kétnormás hangpaneljéről könnyedén tudsz bontani
Következő: »»   3 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem