Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrokontrolleres CDROM-vezérlő
Lapozás: OK   3 / 4
(#) ciw hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
Üdv !

Én anno ezzel kezdtem az mp3-as pályafutásomat.
CD-rom, winyó, mmc.
Ha csak vezérelni akarsz egy cd-romot az baromi egyszerű dolog, csak a mai világban semmi értelme nincs.
(#) Slope válasza ciw hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
Hello!

Örülök, hogy Neked ez baromira egyszerű... kiváncsi lettem volna arra, amikor elkezdted.
Magadat már fényezted eleget és szerintem ez helyett segíthettél volna néhány dologban (azokban a tanácstalan pillanatokban).

Azt meg hogy minek mi az értelme ebben a mai világban, szerintem nem az dönti el hogy mi vált filléres kommersz termékké. Ha minden hobbi elektronikás azzal kezdene bele egy projectbe, hogy ugyanmár semmi értelme nem történne semmi, és talán most ez a fórum sem lenne. Mindenféle személyeskedés nélkül: szerinted egy MP3 lejátszó építésének van értelme? (azt is megkapod fillérekért)
Itt egésszen másról van szó... a megismerés, és megépítés öröméről. Bocs a kitérőért, de ez egy csöppet fájt... nincs értelme... ehhh
Sajnos való igaz, hogy ebben a csilivili filléres DVD-vel elárasztott digitális világban, a CD túlságosan alulértékelt.

Egy minőségi CD lejátszó meg még mindég 500ezres magasságban mozog.
Én speciel egy külföldi oldalon láttam néhány képet egy CDROM futóművel felépített HighEnd CD lejátszóról és nagyon megtetszett.
A történet pedig nem áll meg az ATAPI vezérlésnél, kap egy külső DAC-et is. Nem biztos, hogy az a HighEnd kategória lesz, amit láttam a neten, de az biztos, hogy szebb hangja lesz, mint a manapság kapható 10-en ezer ft-os DVD lejátszóké... jó nem tud DTS-t, meg "húdesok hangszórós" hangot, de nem biztos, hogy mindég és mindenkinek ez a cél, és az sem biztos hogy az jobb.
Na mindegy, majd kiderül mi lesz belőlle, az az egy biztos, hogy tanulni sokat lehet vele (pláne, hogy ezzel kezdtem a C programozói pályafutásom).

Végezetül meg csak annyit szeretnék kérni, hogy ha módodban áll segíts másokon (pl. Peppe kollégán), és ne mindég csak azt meséld, hogy Te már min vagy túl és mennyire egyszerű az egész.

Üdv Slope!
(#) Peppe válasza Slope hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
Ebbe sok az igaz dolog Slope!!!
Szerintem nem haladna az emberiség ha nem lennének hobbi elektronikások a világon!
Sok köszönhető (nekünk).
Annak csak örülök ,hogy vannak olyan emberek akiknek
minden nagyon egyszerű.
De szerintem tudnék olyat kérdezni amihez meg te nem tudnál semmit hozzá szólni tisztelt Ciw!
De nem bosszantom ezen magam.
Jólesett volna egy kis célirányos intelem, de majd pár hajszálam rovására én is rájövök a dolgokra!!!!!!

Peppe
(#) ciw hozzászólása Feb 28, 2007 /
 
Udv !

Ha nem tűnt volna fel én ezt írtam :
"Ha csak vezérelni akarsz egy cd-romot....." !!!

Tehát nem azt, hogy mindent baromi egyszerű megoldani.

És én sem 2 perc alatt csináltam meg.

Az mp3 lejtsszóval kapcsolatban, meg annyit, hogy mutass egyet is ami buszon keresztül (LAN,RS232,RS485) távvezérelhető, programozható és olcsó is, mert amiket eddig láttam, azok borzasztó drágák voltak. Ha mutattok ilyet olcsón, akkor abba is hagyom a gyártást mert akkor már nem lesz értelme.

Nem tudom ,hogy hol jár a projekted, de mielőtt valami csúcsminőségű dac-ot vásárolsz szerintem érdemes megmérni az adatátviteli sebességet, amit dma nélkül ki tudsz csikarni a cd-ből. Nekem még csak 16F877-állt akkor a rendelkezésemre és az kevés volt ahhoz, hogy dac-on keresztül játtszam le azenét.

Esetleg érdemes átgondolni a meghajtó digitális audiokimenetének használatát is.
(#) Slope válasza ciw hozzászólására (») Feb 28, 2007 /
 
A CDROM SPDIF digitális audio kimenetét fogom használni... ez nem IDE vonalon fog működni.
(#) Slope válasza ciw hozzászólására (») Feb 28, 2007 /
 
Idézet:
„Nekem még csak 16F877-állt akkor a rendelkezésemre”


Én egy ATMega128-ra fejlesztek... jó kis kontroller, csak macerás a kezelése QFP64 tokozású (csináltam hozzá egy adaptert, van még rajta kvarc, tápszűrés, és az éjszakai munkákhoz polaritásvédelem )
(#) Slope hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Halihó!

Kicsit kezd fejleszői bloggá válni ez a topik

Azért beszámolok az eredményekről, hátha érdekel valakit...
Szóval akár azt is mondhatnám, hogy elkészült a mű... persze nem mondom, mert kéne még a CD-TEXT.

Az eddigi funkciókat párszor leteszteltem, és úgy tűnik működik minden. Támogatott funkciók:
OPEN/CLOSE, PLAY, PAUSE, NEXT TRACK, PREV.TRACK, FWD,REW(3mp-es lépésekkel), STOP, PRE.STOP, REPEAT (csak az aktuális track, vagy az egész lemez)
A lemez track-jeinek száma és teljes hossza, az aktuális track és az abból eltelt idő, az adathordozó típusa (adat, audio, photo, mixed), valamint az üzemmódok nyomonkövethetőek egy 2×16-os LCD-n.

Byez!
(#) mspike válasza ciw hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Üdv srácok, egy építő jellegű hozzászólás, szerintem DMA nélkül is ellehet érni jó sebességet... Mai uC-k nagyon gyorsak...
(#) Slope hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Nem tud valaki valamit az SSF8090-es specifikációról?

Sajnos a 8020-as már elavult, ami abban még fentartott utasítás, a 8090-ben már többnyire használatban van.
Az SSF8020 '94-ből van, míg a SSF8090 2000 környékéről...

Bárki tud valami hasznos információt, esetleg a konkrét dokumentumot kérem jelezze.
Addíg is keresek tovább.
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Nem pont ezt kerestem, de a lényeg benne van!

Sajnos túl nagy volt a fájl, hogy feltöltsem.
"mmc5r02a" néven érdemes rákeresni... akit érdekel a CD TEXT, meg sokminden más az nézegesse
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
A doksi tényleg jó!

Sikerült beolvasnom a lemez címét (Loose), igaz még csak a hexa kódokat látom mint a mátrixban
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
egy cikket írhatnál belőle, piccel és avrrel is
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Írhatnék... írhatnék... gondoltam rá én is! mondjuk az érdeklődés eléggé csöppnyi, remélem csak azért mert kímélni akarjátok magatokat a szivatástól (és nem azért mert CD kora múlófélben van)

Azt, hogy mikor ne kérdezd...
A tegnapi nagy fellángolás után ma egy pillanatig azt mertem hinni, hogy ez is megvan (kiírattam a lemez előadóját, a lemez címét, és az összes szám címét).
Most viszont megint csak levegő után kapkodok a több 100 oldalnyi szövevényes dokumentációk közt. Mert a CD-TEXT-et ugyan beolvasom, de semmi értelme ha utána meg nem lehet meghallgatni a lemezt
Egyszerűen kifagy a fenébe, nem jön válasz semmire, 3 órája vakarom a fejemen a maradék hajat... aztán meg jövök ide pihenni
(#) Peppe válasza Slope hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Remek lenne egy mindent átfogó cikk Slope :yes:
(#) Slope hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
WOW! Nem fagy ki végre... hibás volt a byte lekérdezése... 1-el kevesebbszer kérdeztem le, és várta hogy lekérjek mégegy szót

Most már "csak" rendeznem és tárolnom kell a CD-TEXT információkat.
(#) Tomee válasza Slope hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Én innen a háttérből követem a témát. Annyira nem érdekel a Cd-Rom olvasgatása inkább, ha egyszer erre kerül a sor akkor HDD vagy memória kártya lesz a project fő irányzata. Sajnos nincs sok audio cd-m így nem sok értelmét látom. Inkább memória kártyás zene lejátszó, vagy mérés adat gyüjtő rendszerek érdekelnek....
De azért követem a témát! Csak így tovább!
(#) Slope hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
... és végre...
Műxik a CD-TEXT is!

Még a null karaktereket kell kibányásznom valahogy :circling:
Vasárnap vagy hétfőn feldobok egy kis illusztációt...
(#) szabi_o válasza Slope hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Az bíztos, hogy az én érdeklődésemet is felkeltetted. Ha időm lesz, majd én is belevágok. :yes:
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
(#) Slope hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Halihó!

Végre kijavítottam a hibákat, még azokat is amiket mindég csak halasztgattam

2 órát nyüstöltem a masinát, de nem sikerült kifárasztanom (inkább én fáradtam el). Szinte már furcsa, hogy sehogy sem tudtam megfagyasztani. Másfél hónap után ezt is megértem (ja a CDTEXT is jól ketyeg).
Szóval a szaftver kész... jöhet a külső DAC

ui.: a képeket nem felejtettem el, nem úgy mint a gépben lévő akkuk feltöltését
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Elégtelen szint, EGYES! :nyes:
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
most mért ?? :no:
(#) Slope hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Végre összeraktam és beüzemeltem az audio D/A konvertert.
Nagyon jó hangja van ennek a CS4334-es DAC-nek, nem hiába dícsérték számtalan helyen. Eddíg azt hittem, hogy egész jól szól a CDROM saját DA konvertere, de ezek után csalódtam benne (szerencsére). Igencsak észrevehető, hogy melyik szól. A DAC-om hangja sokkal tisztább, és dinamikusabb (96dB-es dinamikatartomány).
Nem utolsó sorban, max. 96kHz-es mintavételre képes, így DVD-hez, vagy PC-hez is csatlakoztatható koaxon.

(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
ez a DAC mennyibe van? hol lehet beszerezni? chipcad?
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
jahh csipcsap... 600huf+RS422 vevő (SPDIF) 2800huf + a vállfa...
(#) Inhouse válasza Slope hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Mostmáraztánképeket, de irgum-burgum!

Üdv
Inhouse
(#) F.Feri válasza Slope hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
valahonnan ezt beleht rendelni egység csomagkén amit csak össze kell forrasztani??Mert én nem merek belfogni!!
(#) Slope hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
A DAC és az RS422 vevő az összes lába eltávozott az öröké tartó magas logikai állapotba... nyugodjanak békében...
Ez volt az utolsó, hogy ilyen soklábú sz@rt raszteres próbanyákon gányolok össze. Ez a lecke 5000Ft-ba került
Pedig tényleg jó hangja volt...
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Márc 19, 2007 /
 
béke poraira :rinya::rinya::rinya::rinya:

mi tőrtént?
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 19, 2007 /
 
Raszteres (1-es) próbanyákon raktam össze. Az IC lábtávolsága 0.8mm, erre forrasztgattam printerkábelből kiszedett vezetékeket. Sajnos az egyik forrasztás megadta magát, és kinyírta az CS8414 soros kimenetét, ez sajnos magával rántotta az I2S buszon lógó DA konvertert is (bár az csak 600ft).

Az érdekes, hogy csak a soros audio kimenet halt meg, a csip többi funkciója továbbra is működik (persze mindeközben tűzforró az egész). Ezt a státusz jelzőbitek működéséből tudom... továbbra is érzékeli az érvényes audio formátumot.

Mindegy... az élet nem áll meg, vettem másikat, de ez már csak a végső nyákban lesz beüzemelve. Most épp a kimeneti szűrőt méretezem, mert a kinyírt verzióban csak egy sacc/kb szűrő volt. Illetve készül egy TTL szintillesztő (jelformáló) közvetlenül az RS422 port elé, mert adat kimaradáskor (pl track váltás) voltak hibák... nem tudta levenni a szinkronjelet.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem