Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi építésű lézerek
Lapozás: OK   6 / 8
(#) zenetom válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Köszi mindekettőtöknek
(#) szabi83 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Stabic kicsit gondba lesz így... Bemenetére kellene 10-100µF + 100n és a kimenetre is 100nf, 20uf elírás szerintem.. 10µF elég lesz.

Ja és nyák rajzolat világosszürke, a beültetés sötétszürke, jobb, szebb, átláthatóbb... (nem baj, ha nem te csináltad )


(#) zenetom válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
A NYÁK-ot nem én terveztem hanem DjGeorge kollégánk, a minősége azért ilyen, mert most az volt a lényeg hogy tudjátok miről van szó . Ráraktam egy kapcsiüzemű tápra, hibátlanul hajtja a lézert, de a végleges táp még nem tudom hogy mi lesz
(#) sanyi007 hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
tudna valaki segíteni
egy lézert építenék házilag ha valaki tud adna hozzá rajzokat
(#) zenetom válasza sanyi007 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Házilag akarsz lézert építeni?
Akkor nézz át EBBE
a topicba
(#) sanyi007 hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
házilag építenék lézert tudna valaki segíteni
(#) Libus válasza sanyi007 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Milyen lézert?
(#) sanyi007 válasza Libus hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
dióda lézert
(#) Libus válasza sanyi007 hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Akkor nem tudok sajna segíteni....
(#) sanyi007 válasza Libus hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
mert te milyet tudnál
(#) zenetom válasza sanyi007 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Dióda lézert akarsz készíteni??
Na azt megnézem
Nézz át ebbe a topicba:
Bővebben: Link
(#) sanyi007 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
nincs DVD olvasóm nem tok szerezni se

valami más tipped nincs rá?
(#) zenetom válasza sanyi007 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Hát akkor adj föl hirdetést.
(#) sanyi007 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
más ötleted van lézer építésre
(#) hgpl hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Én is hasonló projekten dolgozom. 10mW-os zöld lézer, 250m áthidalandó távolság (körben a telken). Hagyományos tükröket tettem fel.

Pár probléma és kérdés. A lézermutató lencséje gondolom olyan, hogy egy kis divergenciát biztosít.. hiszen távolról is kell látni a pontot. Nos ebben az esetben ez nem szerencsés. Vajon egy DVD-ből kiszuperált lézerdióda vagy éppen a lencse levétele élesebb kisebb divergenciájú sugarat eredményezne?

Úgy veszem észre, hogy a hagyományos tükör megoldás nem lesz a legjobb... 1szerű üvegen 45 fokban áthajtva a fény megtörik az egyik szál visszaverődik és (emberi szemmel úgy tűnik) pont olyan erős mint a továbbhaladó sugár. Ebből gondolom, hogy a hagyományos tükör (lévén üveg felület előtte) is megtöri a fénysugarat. Ugyan az irány nem lenne rossz de az üvegvastagságtól függően a sugár már szorosan egymás mellett de mégis két sugár lesz. És így tovább, összességében a sugaram egyre széttartóbbá válik. Jól gondolom ezt? Mi lehet erre megoldás?

Gondolkoztam egyszerű, jól polírozott fémlapra is lehet hogy az jobb megoldás?
(#) pako válasza hgpl hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Hali!
En a lezereket ugy szoktam fokuszalni, hogy a szoba egyik feleben fixre felfogatom, es addig fokuszalgatom, amig a szoba masik feleben a legkisebb lesz a potty Tukrozesre jo a fem, de tenyleg NAGYON simara kell polirozni, nehogy a vegen elipszist kapj kor helyett. De ha mar emlegetted a DVD olvasot, annal altalaban szokott lenni egy felig atareszto (piros szinu), es kozvetlenul a lezer elott egy speci tukor (szurke szinu). Nah a szurke tokeletes erre a feladatra! Nincs uveg bevonata. A sima tukrokkel az a baj, hogy az uveg is visszatukro, es az alatta levo fem is. Igy kapasbol 2 pottyod lesz kb. fele akkora fenyerovel. De ha van folosleges winchestered, annak a lemezeivel is megprobalkozhatsz, eleg simak es tukrosek, bar nem a legjobbak, de jobb mintha te poliroznal "vagy jo lesz vagy nem" alapon :yes:
Sok sikert!
(#) BorsosJano hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Képzőművész vagyok, egy installáció tervezésén, majdani megépítésén fáradozom, ehhez szeretnék tanácsot és segítséget kérni Tőletek. Mivel semmiféle előképzettségem sincs ilyesfajta szerkezetek összeszerelésében, bocsássátok meg, ha laikus oldalról közelítek. Kb 50-60 db lézerfényt (vörös) szeretnék egy tartóvázra rögzíteni (hogy ha ránézünk, egy bizonyos szót adjon ki) és segítségével -a vetítési irányok pontos beállításaival- egy másik szót vetíteni egy adott falfelületre. A szavak a lézerfények vetített pontjaiból állna össze. :yes:

Ezeknek a lézerfényforrásoknak úgy kéne működniük, mint valami lézerpointereknek, ezzel a néhány különbséggel:

1. a borításuk számomra közömbös, inkább olcsó legyen, mint szép,
2. a hatótávolságuk legyen legalább 20 méter,
legyenek hosszú időtartamúak,
3. ne elemmel, hanem valamiféle áramrakötött megoldással működjenek.
4. A szerkezetet egy gombbal szeretném ki és bekapcsolni. 5. az összekötésüket szeretném kiltúráltan megoldani úgy hogy ne kelljen 60 db konnektort fenntartani a számukra
5. Gondolom még az is fontos, hogy ne sorba, hanem párhuzamosan legyenek összeköttetésben arra az esetre, ha az egyik elromlana...

Előre is köszönöm a türelmeteket és építő jellegű hozzászólásaitokat!

latvany.jpg
    
(#) Morgan válasza Szebence hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Van egy olcsóbb megoldás. Pitt-Bull-nak hívják,nem fogyaszt áramot.
Nekem is van hasonló problémám,már az aláaknázás is megfordult a fejemben. Riasztani nem gond,védeni igen nehéz.
(#) Shul válasza petya31 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nem tudom, hogy pontosan mit akarsz ennyire védeni, vagy hogy mivel, mert ha egyszerű drótkerítésed van akkor én tudom ajánlani a tetejére a szöges változatot+ egy egyszerű kábelt vezetsz végig a kerítésen, és ha át akarják vágni a kerítést, akkor akarva-akaratlan átvágják a drótot, így beriaszt a rendszer...

De ha kőfalad van, az úgy sem vágják át XD
és marad a lézer, ami nem az én hatásköröm...
(#) titi válasza Shul hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szerintem a szögesdrót semmit sem ér...nem fognak bíbelődni az átvágással...mindíg van egyszerűbb megoldás, és meg is találják...
Bővebben: Link
(#) Shul válasza titi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Most nem azért mondom, de nálunk még szögesdrót sincs, de a kerítést mégis 3szor átvágták 4év alatt.......

Gondolkodtam áram bevezetésén, de ha túl gyenge, akkor nem ér sokat, ha meg túl erős akkor megöli, és én ülök....
(#) laci66ka hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
helo mindenkinek
szeretnék otthon csinálni egy lézert
ha valaki tud segíteni az írjon
(#) Action2K válasza laci66ka hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia! Veszel egy lézerdiódát, és már meg is csináltad. A gázlézernek neki se kezdj.
(#) radiomano válasza laci66ka hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia! A Hobby CNC oldalán találsz egy leírást! LINK
Remélem tudtam segíteni!
Üdv
(#) radiomano válasza radiomano hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
De ehhez tényleg olyan alkatrészek kellenek amiket szerintem nem osztogatnak minden boltba túl olcsóért.
(#) didyman válasza radiomano hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
És akkor inkább otthon szeretnéd planár-epitaxiális módon előállítani? Vagy a lomexben tudod megvenni, vagy a józsefvárosi piacon, utóbbi biztos olcsóbb, csak nem mindig működik és nem sokáig. Egyáltalán, mire szeretnéd használni? Szórakoztatóipar, vagy hadviselés? Előbbire létezik számtalan olcsó megfejtés, flopimeghajtóból kitermelt léptetőmotorokkal, egyszerű számítógépes vezérléssel. Ezek olcsók is, működnek is.
(#) ciw válasza BorsosJano hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Nem lenne, esetleg egyszerűbb mindkét oldalon LEDekből kirakni a szót?

A lézer úgysem fog látszani, vagy valami füst is lesz a helyiségben ?

(#) D. Leó válasza BorsosJano hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Lézer galvóval meg lehetne oldani, és akkor nem kell, millió meg egy lézert használni hanem csak egyet, és azt egy programmal lehetne vezérelni pc-n keresztül. Onnantól kezdve azt jeleztetsz ki lézerrel amit csak akarsz. Ezt a megoldást már írták előttem, és tényleg az egyik legjobbnak tartom. Ha jól tudom SZupepe lézeres oldalán találsz is hozzá leírásokat. A weboldala pontos címét már sajnos nem tudom.
(#) asooka hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
heló

http://www.sg.hu/cikkek/43002/3d_plazmakepek_a_levegoben
valaki tud segíteni hogy lehet-e ilyet építeni házilag vagy nem?
és ha igen akkor hogyan és miböl?
(#) Nova910 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Helló!

Teljesen új vagyok még a barkácsolás világában (jó, persze, technika órán csináltunk kenyértartót és társait ), és egy linkkel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket. Bővebben: Link Szóval ha jól értelmeztem, a srác egy Zippo gyújtóból készített egy blu-ray dióda segítségével lézer gyújtót. Ez eddig ok. Meg is van hozzá már a ház, az elemeket könnyű beszerezni, az Aixiz modul-t majd valahogy kioperálom egy sima egyszerű párszáz forintos pointerből. Viszont nem tudom hogy honan szerezzek blu-ray diódát, illetve, a driver dolog mit takar a képeken, és tulajdonképpen nekem ez a cucc vizipipához kéne faszenet begyújtani. Szerintetek képes lenne rá, vagy inkább hagyjam a francba.
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem