Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1 / 2484
(#) djloui hozzászólása Márc 30, 2007 1 / 2
 
Sziasztok. Megszállot őrülteket várok ide akik állandóan erösitöt épitenek (épitenének) Mert én ilyen vagyok egyszerüen nem bírom abba hagyni, annnyir jo ahogy megtervezem a panelt maratás alkatrészek mérések stb. Aztán jön a proba jol szol nem szol jol, megy a fiokba. Kb 15 egyke végfokom van ithon a 30w-400w-ig persz csak tranyo vagy fet mert az IC nem jo föleg ha STEREO nem lehet belenézni javítani csak cserélni most .Gondoltam rá nyitni kéne valami kis válalkozást és akkor hodolhatnák a szenvedélyemnek.Ha van még valaki aki meg van őrölve ilyen téren írjon csak ugy.
(#) fureszk válasza djloui hozzászólására (») Márc 30, 2007 / 1
 
:integet2:
Nah én jelentkeztem. Bár még csak most készül az első maradandó projektem, már túl vagyok pár
kisebb-nagyobb sikeren:
-TDA2030 próbapanelon
-TDA2030 nyákon
-TDA8560
-TDA7265
-TDA7265
Ezekből már egyik sincs meg, megcsináltam, aztán meg szétkaptam.
Tudom, ezek IC-sek és "nem jók", de bemelegítésnek tökéletesek!
Amit most csinálok az darlington tranyós.
Uff beszéltem: Fureszk
(#) elektro válasza fureszk hozzászólására (») Márc 30, 2007 1 /
 
hy
darlington tranyóval megfogtad az isten lábát. Jónéhányat már építettem jó meg minden nem a hangjával van baj hanem iszonyatosan tud gerjedni. Gondolj csak bele több ezres ß-ta óvatosan vele de amúgy nagyon jó kis erősítőtlehet beéőlük építeni. Nekem az elsőben 4sorozat végfok tranyó éget. Nem volt szkópom hogy lássam mi is a helyzet de volt olyan is hogy összeraktam minden bedugom tápbba 2csavarok a nyugalmi éskész.
(#) fureszk válasza elektro hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
van szkóp és labortáp kéznél.
Csak a szakértelem hibádzik...de majd meglesz az is valahogy!
Remélem elsőre menni fog!
(#) sardna00 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Én is ilyen megszállot vagyok! Csak anyi az én problémám hogy nem nagyon vágom az ilyent,kisseb pc hangfalhoz már csináltam már ilyen 9v-os betápú erősítő féleséget! Én éppen 11.-es villanyszerelő vagyok.
Már vettem az interneten egy 2*80 w erősítő panelt. Minden meg volt tervezve rajta, én összeforrasztotam!!! Eddig semmi baj, aztán készíteni próbáltam egy szimmetrikus tápot hozzá..... Nah az nem volt jó mert akkor még nem tudtam hogy pufferelni is kell meg ilyesmi!!! Sima graetz hidad csináltam és rákapcsoltam a feszültséget..... És csak puffogott! Nah erről ennyit mivel egy kondi szétdurran és az ic-t leégettem! Most nézelődök komolyabban a dolog után mert nagyon érdekel a téma....... Majd meglátok hogy mire fogok menni késöbbiek során!
(#) isamisa válasza djloui hozzászólására (») Márc 30, 2007 / 2
 
hmm... nem is rosz ötlet. Nah látod Norbertó, nem is kellek én ide
Kicsit feljavítjuk az ötletekkel a témát és van is egy jó kis házi topicunk az őrülteknek, ötleteknek, a voodu dolgoknak...

szal jelentkezem. Én szinte csak erre álltam rá
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Dettó!!!

Volt már más kisebb aprócseprő dolog, amit építettem, de valahogy az is kapcsolatban volt a zenével, a hangerővel...
Volt már IC-s, tranyós, FET-es, előfokok, IC-s, tranyós...
ÉS arra büszke vok, hogy valahogy mindig szerencsém van, vagy ügyes vagyok, de mindig sikerült megépíteni elsőre a kiszemelt áldozatokat szkóp, meg minden nyavaja nélkül... és később sem lett semmi bajuk... (persze az IC-k nem szeretik a túlfeszültséget )
Én a gitározás miatt kezdtem el a hobbival foglalkozni... És most már nagyon akaródzik, hogy építsek egy complett combót!!!

Peti.
(#) DRoland hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Hellosztok!

Én még azt nem mondhatom, hogy megszállott vagyok, de jó úton haladok

kb 1 héten belül meg fogom építeni életem első erősítőjét, mivel még kezdő vagyok ilyen téren egy egyszerű IC-s erősítőt (TDA 7375) akarok csinálni. IC már megrendelve, de csak hétfőn jön a boltba
(#) sardna00 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Én most éppen egy erősítőhöz próbálok szimmetrikus tápot készíteni.... Az erősítő majd netről lesz véve 2*50w 8ohmon 2*70w 4ohmon a tápot egy akai márkájú kazettás deckből bugáztam ki 36v váltót ad le és majd ezt akarom egyenirányítani pufferelni meg símítani!
De majd csak hétfőn vagy kedden mert eltüntek itthonról az egyeniránítóim. volt vagy 6db és nem tom hova lett úgyhogy hétfön vehetek újakat
(#) Mate78 válasza sardna00 hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
"a tápot egy akai márkájú kazettás deckből bugáztam ki "

Érdekelne,milyen deckben van olyan teljesítményű hálózati trafó,ami elvisz egy ekkora teljesítményű erősítőt.

Üdv.
(#) DRoland válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Hello!

Köszi, hogy ezt belinkelted, de ez felvet bennem néhány kérdést!
Én a mellékelt kép alapján akarnám megcsinálni (ez az adatlapján lévő kapcsolás) Szerinted baj lenne ha elhagynám a bemenetekről a 2u2-es kondit, a 6k8 és 1k ellenállást? Egy discman hajtaná meg majd az erősítőt.
(#) sardna00 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Hát nem tom, hogy jó lesz-e....
Mert szerinted milyen trafót tegyek bele? Másmilyen nincsen meg nem is nagyon tudok szerezni...
Szerintem el fogja hajtani
(#) sardna00 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
Egyébként sok 10ezer forint 2*100watoss erősítőért?
Anyit tudok róla hogy ic-s.
(#) isamisa válasza sardna00 hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
ha csak annyit tudsz róla hogy IC-s akkor ne vedd meg.

Kicsitt többet kell azért tudni, Házi, gyári, normálisan van e megépítve, milyen Ic?
Mellesleg itt mi saját készításű erősítőkkel fogglakozunk.
(#) Istike88 hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
üdw!

én is csatlakoznék az "őrültek" csapatához! még ugyan nincs sok saját művem de hát a pénztárca nem enged eddig csak ic-s müveim vannak
két tda1514 vég 2*50W, elsőre müködtek csak most az egyiknek gyíkja van a nyákot magam rajzoltam ill terveztem és martam itthon a további műveim két stk 077. ezzel annyi van h megkaptam készen ugyan de régiek voltak rajta a cuccok és lebontottam, vettem újakat és persze kissebbeket és ismét összeraktam.... velük sincs gond, szépen szólnak... a minap vettem 1 adag ellenállatot meg kondit és összeraktam egy (vagyis kettőt de egy nyákon) tda2004-es véget hídban... még nincs teljesen kész mer a boltban elszámolták 1-2 dolgot és nincs meg de holnap meglesz és már üzemelni is fog :yes: a nyákot már kimarva kaptam ajándékba az egyik szomszédomtól mert ő már nem foglalkozik ilyenekkel és nekem adott vagy négy 1forma nyákot mert annó még sorozatban gyártotta a nyákokat mint a gép tőle vannak az stk-k is.... egyenlőre ennyi, majd 1 quad 405-ös megépítésén töröm az agyam de előbb megakarom csinálni a tda1524 és 1554q párosításomat egy kapcsüzeműtáppal minél kissebb dobozban... már meg is van a doboz.. egy upc beltéri doboza az az új kicsi szürke.... már csak nyák kell meg a passzív elemek mer az ic-k is megvannak és a táp is... egy 230W-os AT-s pc táp..... megfordult a fejemben h szétszedem az mp3 lejáccóm és a gombjait kivezetem 1 panelra ami kimegy amjd az erősító előlapjára a kijelzőjével együtt és az usb-t egy nyákba ültethető usb-b csatlakozóhoz kötném és máris windows kompatibilis philips erősítőm van aztán még az is eszembe jutott h ds 1669esekkel vezérelni benne a tda1524-est és nem kell többé tekergetni... merthár csak 1 ref feszt kell állítani 50kohmal amire a ds jó! nah itt abba hagyom a dumát mer holnapig se olvassátok el jah és a quad után meg egy vf3-akból felépülő házimozirendszer saját készítésű hangfalakkal.... a subot sztem majd a quad hajtaná amit sajból tervezek egyenlőre.... sal srp3040 vagy megmaradok a mostani bc3040-nél mer nagyobb az érzékenysége de az srp mutatósabb a surround, center, front sugárzókat is az srp sorozat 15 centis darabjaivól tervezem megcsinálni zárt dobozban egy szép lecsengésű magas táraságában... a sub tuti reflex lesz mert imádom a basszust és a refi jobban nyomja sztem... de ez magán vélemény, kinek mi a jobb! és még vannak 5leteim de azzal elmenne az egész nap

nah pápá majd írok h mi van a tda2004-esekkel, amugy ezeket beakarom építeni a pc-mbe
na jó elkussolok
(#) isamisa válasza Istike88 hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Üdv a klubban névrokon
Annyit a subhoz hogy a hangszóró határozza azért meg azt hogy milyen ládát épít neki az ember...
(#) djloui hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Szevasztok ŐŐŐŐrültek :eek2:
(#) djloui hozzászólása Márc 31, 2007 / 1
 
Ha valaki elakad vagy bármi prblémába ütközik az írjon bátran ha tudok segiiitek.
VÉGFOKRA FEL
(#) djloui hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Skacok Cockero jól beszél csak egy kicsit sokat, de azért van mögötte szakmai hozzáértés is.
(#) derno válasza djloui hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
Én is jelentkezem.
Már túl vagyok több sikeresnek tekinthető "projekten":
TDA2030 - meglepően nagyot szól
TDA7265 - eddig ennek a hangja tetszik a legjobban
Quad405 - ezzel vannak jó és rossz tapasztalataim is, a hangja nagyon tetszik, de pl. az első 2 saját készítésű panelt soha nem tudtuk beüzemelni (az egyik gerjedt, a másik iszonyú kereszttorzítást produkált )
Castone 300W utánépítés - ez is elég jó, csak a rövidzárat nem szereti
Mostanság inkább csak javítok, ill. átalakítok dolgokat.
De tervbe van véve egy igazán minőségi hangú erősítő építése
(#) Istike88 válasza isamisa hozzászólására (») Márc 31, 2007 /
 
köszi
(#) nolex hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Nah találtam a fiókomban BD139/140-es tranyókat, nemtudtok erre vmi jó kis kapcsolást?Lehetőleg minél egyszerűbbet. Nem kell nagy teljesítmény, elég 5x2w és AB vagy A osztály.

THX
(#) szabi83 válasza nolex hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
(#) xray hozzászólása Ápr 3, 2007 / 1
 
Csá!
Szeretnék csatlakozni a bandához.
Eddigi műveim:TDA 2030 (Ezt még 13 évesen csináltam)
TDA 7294 (Valahogy nekem nem igazán tetcett)
VF3 (Király)

(#) fureszk válasza xray hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
szvsz a kor nem számít, én 14 wok.
(#) xray válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
CSá
akkor jó
(#) tiggersoft hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
én még uj vagyok itt...
probált már valaki régi videoton végfokot felujitani?
(#) Moderátor hozzászólása djloui hozzászólására (») Ápr 3, 2007
 
A "mindig" az rövid i.
Téma címét javítottam!
(#) Istike88 válasza tiggersoft hozzászólására (») Ápr 3, 2007 / 1
 
még nem de ha lenne akkor felújítanám
amugy kész lett a végfokom a sztereo/hidalt tda 2004-es...
elfelejtettem ide felrakni, a a ki mit építettben fent van.... remélem nem veszik le a fejem ha ide is csatolom....

tda2004.jpg
    
(#) isamisa válasza Istike88 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 1 / 1
 
Hát ha jobb lenne a kép....
Következő: »»   1 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem