Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   91 / 398
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszi! Hidd el, én szívesen mentem volna, de sajnos meló jött közbe. Aztán ott van az a probléma hogy hogyan jussak oda? Tudom, tömegközlekedés, de egyedül szépen eltévednék... Akkor ez csak kimondott bulis végfok? Majd ha kell valami nagy dübörgő megcsinálom... De hány W-os trafó kell neki? Akkor azt hiszem maradok a Quad 405-nél Már csak azt nem tudom, hogy a 2N3773-ból a "PMC" gyártó által feliratozott az hamis-e. Bár lenne egy oldalba való tranyó, ami bőven sok oda (2N5630)
(#) zoly15 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Rendben. Egyenlőre ennyi van. Bővebben: Link Nem is tudtam hogy ennyi felé quad van
(#) zoly15 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Nézd csak mit találtam! Igaz nem a leg jobb minőség :no: Bővebben: Link
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Sőt: 707, 909, 33, 34, 405, 405-2, 44, 303, 306, 510, 520 meg lehet hagytam még ki. Csöves, félvezetős, végfok, előfok, rádió!

Ha bulis végfok kell akkor inkább PA-300, az sokkal-sokkal jobb, lényegesen jobb hangú, védelem van rajta, olcsóbb, nagyobb teljesítményű, kevesebb alkatrészből van. Privát véleményem, hogy még szebb is, de ez meg mégiscsak egy quad...
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Húú az anyját Látszik hogy még ezekhez túl fiatal vagyok Végfokok közül melyik szól a leg jobban? Valamint milyen a 405 2-es verziója?
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
405, 405-2 és 606 amiket hallottam, ezek közül a 405-2 tetszik a legjobban. De az is baromi drága már alkatrészügyileg is. Az meg ilyen: Bővebben: Link számold össze a tranyók árát és utánna kezdj csak el gondolkodni rajta. Szerintem lehet modokat eszközölni a sima quad405-ön is, hogy jobb hangú legyen, szinte fillérekből.
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ha jól veszem ki a képből, akkor ez dupla végtranzisztoros, ezért a 2-es változat?
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Javaslom nézz körül a http://www.quad405.com oldalon.

Egy gyűjtő oldal, sok helyre el tudsz onnan navigálni.
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Estefelé elnézegetem az oldalakat
(#) bajtaig válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Üdv. Hapro , erről a PA-300 ról van infód?
(#) hapro válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Persze. Itt van a fórumon komplett dokumentációja. Csak keresd meg. Például, hogy beírod a keresőbe, hogy pa-300, vagy pa300, és mondjuk beállítod, hogy file mellékleteket keressen
(#) bajtaig válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm megtaláltam ,ez a magyar castone erősítő ?
Szerinted ennek jobb a hangja mint a quadnak?
(#) hapro válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Én Castone erősítőt még nem láttam belülről, csak képen, meg kapcsolási rajzot is láttam róla, de egy filenak is lehet akármi nevet adni...ami biztos, hogy ez az elektor magazinban jelent meg, és ha ez a castone, akkor azt csak lemásolták erről. Viszont mindenképpen jobb hangja van mint a quad-606-nak, és nem csak szerintem.
(#) bajtaig válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Pontosabban a quad 405-re gondoltam , nekem a tranzisztorosak közül ez a legjobb hangú.Sajnos nem derült ki hogy ez a PA 300 castone-e , de ha igen akkor nem érdemes megépíteni. Volt itt a PA 300-asok között egy gpa 300, erről mi a véleményed?

gpa_300-m.jpg
    
(#) hapro válasza bajtaig hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ezt nem ismerem. Nincs véleményem róla.
Idézet:
„Sajnos nem derült ki hogy ez a PA 300 castone-e , de ha igen akkor nem érdemes megépíteni.”
Akkor jó keresgélést, ha másban segíthetek akkor itt megtalálsz.
(#) bajtaig válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) Szilágyi Miklós hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudna e abban segíteni, hol találnék fordított polaritású quad 405-ös rajzot, ez alatt azt értem, hogy az NPN-s helyére PNP-s tranzisztorokat szeretnék használni. Mert felhalmozódott nálam a BD-250C-s tranzisztor és szeretném is össze hasonlítani ezt a kreációt a régebbi típusúakkal. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Laci0629 válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Üdv!

Ezt most úgy kell érteni hogy 4 darab PNP tranzisztort szeretnél beleépíteni?
Oldalanként 2db?
(#) soos csaba válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szevasz, szerintem ez nem fog menni, mivel hogy a Quadnak a meghajtása 2db pnp tranyóbol áll ami a 2db npn-es tranyót hajtja meg, a Quad igy van meg tervezve eredetileg, már elég rég óta, már ládtam Mos-fet es Quadot de hogy a vég tranyók is pnp-ek legyenek olyat még nem. Szerintem ha öszeakarod rakni a Quadot, vegyél bele npn-es tranyókat, mint példaul 2N 3773,BD249c, MJL 21194 ÜDV.
(#) Laci0629 válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Az nem megy csak PNP tranzisztorokkal a fégfokba a tranzisztoroknak párba kell lenniük NPN/PNP
(#) scooby_ válasza hapro hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hát! Drágának nem mondanám! Énnekem 3000Ft volt a két végfok,nyák és tranzisztorok már megvoltak. Nem mondanám a leges legjobb hangú félvezetős végfoknak. A találkozón hallottam szebbet is. Pl:HTA-30 csöves előfokkal. Ha viszont valaki biztos végfokot akar akkor bátran menjen neki a Quad405-nek,nekem az élesztés könnyen ment-elsőre működött mindkét fele.
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Jaj Scooby! Neked azért jött ki ilyen olcsón mert nem vettél végtranyókat. Ha vettél is volna, az sem lett volna nagy pénz, mert te 2N3055-el csináltad. De ha valami MJ tranyóval csináltad volna, hogy bírja a strapád a szádat igencsak húztad vonla
(#) Szilágyi Miklós hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Bocsánatot kérek. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de egy régebbi hozzászólásban olvastam, hogy az itt fórumozók közül már valaki épített olyan quadot, aminek a rajza nekem kellene. Én úgy gondoltam, hogy pl.: BC212 helyére BC182, a BD242 helyére BD243 és a BD249C helyére BD250C kerülne, vagyis NPN-es helyére PnP-s és így fordítva. Bízom benne, hogy így már érteni fogjátok, hogy mire értettem a „fordított” kifejezést. Az eredeti tervek alapján már én is építettem számos példányt, köztük 100 illetve 200 wattosat is. Ha valakit érdekelnek ezek teszek fel róluk egy pár képet.
(#) Ge Lee válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ha valakinek csak a szobába kell és elég 10-15W (bőven) akkor a vége lehet BD243 (60Ft körül van a lomexben) és elég hozzá egy 50-80W-os trafó is. Régebben volt nekem is egy ilyen, jóval olcsóbb és semmivel sem volt rosszabb hangja az eredetinél.
(#) scooby_ válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Akkor megnyugtatlak! Végtranyó sem kell. Simán elmegy a végtranzisztorok meghajtó fokozatával(az "A" osztállyal). Az pedig alapból 10-15W.
(#) zoly15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ez is egy szempont. Én úgy vagyok vele hogy ha szobába készítek nagyobb végfokot (50-60W felett) annak ki kell bírnia egy esetleges bulit is...
(#) balu2 hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Ha valaki profi quadot szeretne nézze meg a Giantsound.hu honlapot.

Régen én is épitettem quadokat.Tizenöt évvel ezelőtt nagyon jó volt.Vannak nála most is gyengébb gyári erősitők.Viszont a gyári aplikáció felett jócskán eljárt az idő 709 301 es müverősitő BD 249
(#) balu2 válasza mrex hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hali.Hidba kötött quadok mind elszáltak nálunk annak idelyén csak ellenfázisba kötött előtte fázisforditó ic-vel lehetett tartósan használni.min terhelés 8Ohm 4gyel elszáll.
(#) balu2 válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Nézd meg aGiantsound GPA 300 at ennél jobb végfokot nem nagyon dobtak mostanában piacra. Talán JLH 75 vattosa szól szebben.
(#) balu2 hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Ha valaki szeretne az erősitők világáról többet megtudni,nem értelmetlen észosztást vegye meg John Lisley Hood Csöves és tranzisztoros hangerősitők C könyvét.Ebben a könyvben mindenki talál ujat.Én személy szerint Sipos Gyula könyvein nőttem fel .Hifi Erősitők épitése. Rádiókészülékek és hangerősitők épitése. Majdnem az összes végfokot megépitettem.Kipróbáltam.Azóta sok kapcsolást kipróbáltunk.Mindegyik más eelőnyök hátrányok megoszlanak.Fontos hogy mire akarja az ember használni.Milyenhangfalat hajt vele milyen zenét vagy"zajt" halgat.
Következő: »»   91 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem