Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   90 / 399
(#) hapro válasza leocska66 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Azt nem véletlen kell úgy tekerni ahogy, szóval csak közelítőleg van most olyan értékű induktivitásod.
Az elektronikai részleteiről meg a nálam jobban hozzáértő fog tájékoztatni.
(#) leocska66 válasza hapro hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Aham. Értem. Köszi csak azért kérdezem mert régebben 1 ismerősöm megépítette és ugyanígy csinálta és nagyon szépen szólt neki . Ezért kérdeztem , hogy ez számít - e
De köszi
Üdv
Tibi
(#) mrex válasza leocska66 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Igen számít a tekercs geometriája de itt egy ügyes Tekercsszámító
Én fából vagy műanyagból megesztergálom a csévetestet és igaz esztergában teketem de kézzel hajtom a tokmányt(befogó) és a másik kezemmel feszítve a drótot.A tekercsszámítónál ügyeljetek arra. hogy nam a tekercs belső mérete van megadva hanem a középátmérő tehát a tekercs belmérete ettől D-W lesz és ne felejtsétek átállítani inch-rő mm re illetve a tizedesjegy a billentyűzet . karaktere. a számítás elvégzéséhez csak ki kell kattintani a beviteli mezőből.
ezzel szoktam átszámítani arra a drótra ami van.
És hogy mennyire számít a geometria majd adjál hozzá 0,25 menetet és lásd a változástezért kell a lehető legszorosabban egymás mellé tekercselni és a drórot jól kiegyenesíteni tekercselés előtt
(#) mrex válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Gondolom a műterhelésen kínzom egy kicsit. Építettem 2 tartalék panelt. Ha el is száll hát menjen a hidaló adapter tényleg jó igen jó hangja volt vele a TDA2030 nak nem is gondoltam hogy ennyire. Ha gondolkodunk mi történik a koppanásgátlónál ameddig nincs egyenfesz a kimeneten addig nem billen a koppanásgátló komparátora .Lehet te a nem azonos időben történő bekapcsolásra gondolsz? Ezt régen megoldottam a bemenet figyelő egységeket egyszerűen megtöbbszöröztem és a vezérlő tranzisztorra összehoztam őket egy pontba. egy relével annyi kimenet kapcsolható amennyi áramkörös a relé. a relé meghúzási tartó körét pedig párhuzamosan kötött relé igényei szerint módosítottam áram szempontjából
A nagy cucomban most 8 db 100w.os panel dohog egy koppanásgátlóval ennek a mélyeit akarom most hídba kötni mert a hsz 450w -os zeneiben 600 tehát jobb lenne mint a 100w-al bohóckodni . ha a műterhelésen nem száll el akkor rákötöm. más nem lesz egy 5000 ft os tekercselési költségem de valamikor túl kell ezen esni.
(#) mrex válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Amilyenre alakítottam a koppanásgátlót
(#) MD_Pepe válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Beleraktátok a bogarat a fülembe ezzel a témával és elkezdtem méregetni. Vezérlés nélkül az 560 Ohm-os, 5W-os kerámia ellenállások kb. 50 fokra melegednek fel 1-2 perc alatt. Vezérléssel 80 fokig melegedtek. A nyugalmi áramfelvételt megmértem mindkét tápágban és az egyikben 95 mA, a másikban 102 mA a mért érték. Nem sok ez egy kicsit szerintetek? +-50V a tápfeszültség.

Üdv,

Pepe
(#) mrex válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Pontosan az történt amit írtál.
Műterhelésen 50V ac 6A tehát 300w generátor kb 50 Hz színusz talán 80 Hz még nincs skálázva. bordák kb 40 fok pedig két külön nagyméretű kb 5perc és a BD249 az egyik panelen füst. Azt hiszem Itt az ideje kilépnem a Quad árnyékából. Készítek egy másik erősítőt a közepeim és a magasamnak elég a hszenként 100W most készítek egy hidaltat a mélynek.
Körülnézek szeretnék mindenképp hidaltat csak a kíváncsiság miatt
(#) mrex válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
8 ohmon menettem a műterhelésen mért feszültséget és a rajta átfolyó áramot írtam. Ez egy kísérlet volt a mi lenne ha kategóriában.Kinyírtam 2 bd249-et mivel nem nagyon láttam még hidalt quadokat gondoltam kipróbálom
Nem nem lépek tovább quad ügyben a hidalás területén. Ezeket a feszültségeket és áramokat ennek a végnek bírnia kellett volna.
4 ohmon nem akarom járatni
(#) water válasza mrex hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Idézet:
„Ezeket a feszültségeket és áramokat ennek a végnek bírnia kellett volna.”

Miért is? A BD alapból is a határ közelében megy, de te még át akartál küldeni rajta 4x akkora teljesítményt, és csodálkozol ha elszáll.

Hidaláskor egyébként is növelni kell a terhelést (16 ohmra).

A Quad egy szuper jó végfok, de az áramkör kialakítása miatt 100W-ra! Keservesen ki lehet hozni belőle 170-180-at is, de ehhez már dupla végtranyó kell, aminek viszont a meghajtás nem örül. Többszáz watthoz más végfok kell!
(#) kábel hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék hogy milyen feltételekkel lehetne 1-előfokra(LM1036)-ra, 4végfokot (100W-os quadokat)rákötni? (valami illesztés kellene vagycsak rákötöm őket az előfokra ) -de nem hídban hanem párhuzamosan szeretném őket üzemelni, vagyis nem 2*200W hanem 4*100W szeretném megvalósítani (vagy mégtöbbet 6-8 táptól is függ ).
-segítségeteket köszönöm
(#) mrex válasza water hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ne haragudj de igazából nem értem. Egy egy panel nem dolgozott többet annál amennyit neki kell.
A hídkapcsolásnál a két végfok 180°-os fázisfordítás mellett az egyik végfok a színuszhullám - csúcsfeszültségénél van amikor a másik a + csúcsfeszültségen. Földhöz képest a tranyón nem folyt több feszültség sem áram. Szerintem ez olyan mint a fázisfeszültség és a vonalfeszültség 3x400 és 3x230 viszonya.
Hisz pont ez lenne a hídalás lényege vagy nem?Egyébként meg nem csodálkoztam hogy elszállt számítottam rá.
(#) water válasza mrex hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Idézet:
„Tehát ha kb 28 V RMS A 100w 8 Ω-on
Akkor a hídkapcsolás által ez 56V RMS lesz ami a leírt képletből 56^2/8= 392wkb 400w lesz”

Ezt te írtad.
A hídkapcsolásban a terhelés a két végfok kimenete közé van kötve, amin így 2x akkora feszültség lesz vagyis 4x akkora teljesítmény.
(#) mrex válasza water hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Én ebből kiindulva végeztem el a kísérleteimet.

elv.GIF
    
(#) water hozzászólása Jún 28, 2010 /
 
Egyébként a quadban lévő rövidzár védelem rövidzár ellen tökéletes, de túlterhelés ellen nem véd. Ezt a jelen példa is mutatja és több gyári cucc is amik többnyire elpukkanak ha 4 vagy 6 ohmos terheléssel vannak megkergetve.
(#) mrex válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Már értem köszönöm 16 ohm-al lett volna megfelelő
(#) Directors hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Valakinek megvan a 100W és a 200W nyákrajza sprint-layout-ban? illetve hozzá való beültetési rajz?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ez valójában éppen egy harmadik változat, de véleményem szerint a jelenlegi legéletképesebb is egyben. Ehhez vannak tervek -igaz csak tőlem-.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Szia! Köszönöm szépen de ez a 200W-os?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Nem. Ez a 100W-os modifikációja. (Nem mértem valójában mekkora teljesítményű, bőven hangosabb mint amire szükségem van)
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Értem,köszi.

Valakinek a 200W-os megvan?
(#) szabi83 válasza Directors hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
(#) Directors hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Ebben a kapcsolásban 4db MJL 3281A tranzisztor van.Ezeket nem lehetne mással helyettesíteni mert iszonyat drágák. Illetve az OPA604 valami olcsóbbal helyettesíteni?

Ja és még 1 kérdés itt hogy hogy a végtranzisztorok mind NPN?

Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Szia!
Helyettesítők a lap alján: Bővebben: Link
Az OPA helyett akár TL071-et is tehetsz, de akkor a torzításod növekedni fog.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Köszi szépen.
(#) felho24 hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Sziasztok ezek a 200W-os kapcsolások mind szimmetrikus táppal mennek nincs valami ami nem szimmetrikus?
(#) kadarist válasza felho24 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
A Quad405 mindig is szimmetrikus tápról ment, ennél nincs lehetőség változtatásra.
(#) felho24 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Értem köszönöm a választ.
(#) zoly15 hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Gondoltam nem nyitok új topicot ezért, de ha nem fér el, szóljatok és nyitok neki egy új topicot. Szóval a QUAD 606-ról lenne szó. Még sohasem halottam róla, csak véletlenül láttam ról egy képet. Ezen kívül sajnos semmit nem tudok róla. Sem kapcsolási rajz, sem nyákterv nincs. Ill ami van, használhatatlan, mert kicsi a felbontása. Valaki halott már róla, vagy épített már valaki? Arra lennék kíváncsi, hogy minőségileg milyen? Azt olvastam róla hogy 8Ohm-no tud 140W-ot Előre is köszönöm a válaszokat. Sajnos én még Quad 405-öt sem építettem. De szeretnék építeni.
(#) hapro válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Pedig én építettem már ilyet, és ha eljöttél volna a találkozóra tegnap akkor még meg is hallgathattad volna, Irgalmatlanul nagyot szól, és én úgy tartom számon, mint az egyik legrosszabb hangú végfok amit valaha építettem. Kifejezetten buli végfok, cicceg a magas és hümmög a mély, ezen kívül azt tudja hogy leordítja a fejedet fél hangerőnél. Kiesnek a szemeid a mélyeitől, és még 50%-os halláskárosodásod is lesz.
Ha jobban körül nézel valahol tettem fel nyáktervet is, és kapcsolási rajzot is ide. Még nagyobb alkatrész temető mint a quad-405, a két oldalhoz 12db TO-3-as tokú MJ tranyót fogyaszt el, jó nagy trafót, és még minimum két marék másik alkatrészt. Itt láthatsz róla pár képet: http://picasaweb.google.com/margittaizoli/QUAD6064ohmSzinusz200W#
(#) DJ Szabcsa válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Engem is érdekelne egy kapcsolási rajz és egy nyákterv. Ha megtalálod tedd közzé légy szíves.
Következő: »»   90 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem