Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Segítség a javításban
Lapozás: OK   9 / 11
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hello!
Például ezzel az egyszerű módszerrel.
- Ráadod a tápfeszültséget -> az izzó sötét
- Megnyomod az S1 gombot -> az izzó világít
- Ha elengede az S1 gombot -> az izzó továbbra is világít
- Ha megnyomod az S2 gombot -> Az izzó elalszik.
- Elengedett állapotban is sötét az izzó.
- Megfordítod a telep polaritását, és elölről kezded a műveletet.

Ha a 220ohm-al egy 1kohm-os potiti sorba kötsz, megvizsgálható a Gate érzékenysége.
- A potit maximumra tekered, az S1 nyomógombot megnyomod és nyomva tartod, közben a potit lassan tekered minimumra. Ha az izzó már világít, megállsz.
- Elengeded az S1. Megméred S1 két kapcsán az áramot. Ez lesz a szükséges minimális Gate áram, azaz az érzékenysége
- Megfordítod a telep polaritását, és elölről kezded a műveletet.
Ennyi az egész...
üdv! proli007
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nana!
És mi lesz a Led-figyelő, figyelőáramkörének ellenőrzésével?
üdv! proli007
(#) Baxi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hm...
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ok, ezt kipróbálom, köszi.
(#) Baxi hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hi, megint Én

Van egy másik problémám, Van egy kis mini hifim és a rádió állandóan elmászik az állomásról.
Mit kellene benne megnézni, cserélni.
Válaszokat elöre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hello!
Rajz nélkül nem egyszerű. Alapvetően (ha a rádió nem frekvenciaszintézeres) az oszcillátor állomáson tartása az AFC áramkör feladata. Ha van ilyen kapcsoló, kapcsold be..
Az elmászást okozhatja (Varicap hangolás esetén)
- a hangolófeszültség stabilizálásának romlása
- az oszcillátor hőelmászásának nagyobb mértéke
- az AFC áramkör hatástalansága
üdv! proli007
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hi
Hát hogy is mondjam ez egy kicsit kínai volt így hirtelen, ha csinálnék róla fényképet az segítene?
Köszönöm a segítséget.
(#) proli007 válasza Baxi hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Hello!
Általában fénykép alapján nem lehet megmondani mi micsoda, tehát általában kapcsolási rajz a célravezető.
De ha amit leírtam, az kínai, akkor szinte biztos, hogy nem fogsz vele boldogulni. Először meg kell ismerni egy URH vevő működési elméletét...
Azt nem is írtad, hogy előzőleg jó volt-e a készülék, mert ha ez egy elég kommersz készülék, lehet hogy a hiba "gyárilag" van beépítve.
üdv! proli007
(#) Baxi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hi
Ez egy Elta mikró hifi szerűség. A használt németesből van. Akkor maradt így. Köszönöm a választ.
(#) Bányai Dávid hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Hello!

Van egy olyan gondom hogy vettem egy erősitőt aminek az egyik kimeneti csatlakozója nem megy de minden más megy a front speaker ami rossz. És ez egy SHARP SX8800H STK-s erősitő. Az STK nem lehet a baja. Az biztos hogy jó. Asegítséget elöre is köszönöm.
Üdv, davi1x
(#) Baxi válasza Bányai Dávid hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Hi

Én már találkoztam olyannal hogy a potméter volt a rossz benne, itt a bal front nem ment. Ez egy genius 5.1 rendszer volt.
(#) Baxi hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Hi Mesterek.

Nekiálltam egy táp hibás Daewoo st227-es típusú videomagnónak. A tápnál már mindent átnéztem és jónak találtam benne. (sikerült összeb@rmolni a tranzisztornál a nyákot vissza rakáskor )

Megmértem a bemenő lábait s a
1 -5:230V, 2-5:230V, 3-5:230V, 4-3:230V mértem.
Viszont a primer oldalán semmi se egyen se váltó nem jön ki.
Szerintem a trafó halott, de mivel nem értek az ilyen kapcsoló tápos bigyókhoz, szeretnék valaki hozzá értő válaszát/ áldását a trafó halálához.
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Szia!
A 47 µF-os elkón mérsz feszültséget (320V)?
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
igen, hálózati feszültséget, vagy kicsit többet is, nem emlékszem, de a 230 v megvan az tuti.
Ö most nézem nem primer hanem a szekunder/kimeneti oldalán nem mérek semmilyen feszültséget
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
A fekete tranzisztor jó? az emitterellenállása? diódák, ellenállások? Mindent szépen mérj ki!
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
A tranzisztor(C3203) mérése megvolt, az IC-t (C1010) kiszedtem és a pdf-je alapján az is jó volt, azaz a 1-2 lába közt dióda ként mértem a 3-4 lába közt meg nem láttam átmenetet egyik irányban sem(NPN C és az E) .
A diódákat még nem néztem meg az ellenállásokat, de rajta leszek
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
A kis tranzisztornál is két dióda-átmenetet kell mérned. A bázis-emitter és a bázis-kollektor között. És a tápegység szekunder oldalán nem jön ki semmi, ugye?
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Így van! A tranzisztort úgy mértem ahogy írtad.
A szekunderen meg nem jön ki semmi, pedig fel is vannak tüntetve a nyákon hogy mik lennének az kimenő feszültségek.

Mondjuk az érdekes hogy a multiméternek csak az egyik kivezetést rakom rá, pl a feketét akkor mértem ~6 V de mihelyst ráraktam a másik végét a multinak a gnd eltünt a mért feszültség.
Én ezt a műszerre fogtam 1,5e Ft ért csoda hogy ennyit is tud
(#) Bányai Dávid válasza Baxi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hi

Hát szét szedtem már és az egyik relé a rossz a 3-ból.
Ezen nem romolhat el a poti mert nincs.

A választ köszönöm.
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Helló Proli.
Így lassan két év távlatából, amikor megkíséreltem megjavítani a multitesztert, amiben segíteni próbáltál, pár oldallal előrébb, nos újra előszedtem, azóta sok idő eltelt, némi tapasztalatot szereztem is javítás terén, szóval újra nekirugaszkodok, számtalanszor elolvastam amiket így írtál a működéséről, mostmár azt tudom mondani értem a működését. Sajnos a műszer ezen része elégé le van lakva, előttem is jártak benne szak avatatlan kezek, de én is hozzátettem egy kis kókányt, szóval mondhatni, hogy a generátorának semelyik blokkja nem működik. Addig már eljutottam, hogy az OTA-k vezérelve vannak, megfelelő árammal, az egyik tölti is a kondikat, de másik ota nem süti ki, ha vezérlem a hídnál lévő tranyót, kiderült rossz az az oldali ota. Egyenlőre várok alkatrészt. Erről a fokozatról nem is kérdeznék, már mindent leírtál korábban a működéséről, töviről hegyire. Addig is, hogy ne unatkozzam nekiálltam a végerősítő fokozatának, na hát korábban ott is csináltam érdekes dolgokat, de most szépen végigmentem az áramkörön, és szépen alakul, már a kimeneten megjelent a bemenő fokozatra adott szinusz, immár erősített formában, igaz 2MHz-nél már elveszik a jel, inkább 1,8MHz ig szép. Annyit kérdeznék, hogy ebben a fokozatban van egy DC offset állítási lehetőség, rajz , elméletileg ezt is rendbe raktam, a T724-es tranzisztor szabályoz, azaz reagál a bázisára kötött poti tekerésére, csak azt nem értem, hogy lényegébe ez mire jó? Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a dc offsettel mit állítok, és ennek működését, helyes beállítását véleményed szerint hogyan tudnám ellenőrizni?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv. Doncso
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hello!
Vigyorogtam is magamban, mikor a kis "apróhirdetésedet" olvastam..

Nos ez az offset funkció, nem egészen az, mint amit a műveleti erősítőnél megszoktál. Alapvetően az offset egy eltolási értéket jelent, mint itt is, csak nem a differenciális bemenet hibaáramának kiküszöbölése céljából van, hanem azért, hogy a kimeneti jelhez egyenfeszültség szintet tudjunk hozzáadni. Elsősorban ez négyszögjelek előállításánál lehet szükséges, ahol egyáltalán nem biztos, hogy az általunk szükségesnek tartott négyszögjel pozitív amplitúdója megegyezik a negatívval. Így aszimmetrikus feszültségű négyszögjeleket is tudunk előállítani.
Az eltolás mértéke akár több volt is lehet, de azt tudni kell, hogy mindez, csak a végfok kivezérelhetőségi tartományán belül működtethető. Avagy ha nagy az amplitúdó, és az offset is, akkor túlvezérelődhet a végfok. A négyszögjelen nem biztos, hogy látni a levágást, de szinusz, vagy háromszög jelnél, már biztos.
Tehát az offset potit középre állítva, P720-al be kell állítani, hogy a jel a nullvonalra szimmetrikus amplitúdójú legyen. Aztán az offset értéke, az offsetpoti állítása közben annyi lesz amennyit a poti feszültségosztója megenged..
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia,
Kicsit derengett ez az offsetes dolog, csaképp nem voltam benne biztos, de így már értem hogyan kellett volna működnie az offsetet szabályzó tranzisztornak, így hamar kiderült, hogy az is rossz, ezt rendbe rakva hirtelen megjött a kivezérelhetőség is. Az alap problémám az volt, hogy egyrészt a kimeneten szerintem nem volt kellő nagyságú jel, nagyjából akkora mint a bemenő, a másik gond, hogy a végfokozat bázisán egyenáramú összetevő is jelen volt, méghozzá negatív irányba húzta a kimenetet. Így rendbe raktam az offset részt, most már szépen szabályoz, fel és le, a torzítást amit említettél azt megfigyeltem a szinusznál, úgy állítottam be, hogy ha pozitiv vagy negativ irányba tolom el az offsetet, még akkor is szép torzítatlan jel jöjjön ki a kimeneten. Kicsit viszont még mindig keveslem a kimenő maximális amplitudót, kb 6v csúcstól csúcsig, ez után már elkezd torzítani, bár most egyenlőre így hagyom, megyek tovább a blokkokra, egyenlőre örülök, hogy eddig sikerült ez is. Egyébként melyik apróhirdetésre gondolsz?
Üdv.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hello!
Sokkal többet, nem is fog tudni a végfok. Ez nem egy HF erősítő. A kimenő tranyóknak szép emitter ellenállása van. De ki kell bírnia ha rövidre zárod..
Arra gondoltam, ahol TTL és CMOS áramkörökből felépített függvénygenerátort keresel 2MHz-ig..
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Ja, na igen, kiváncsi voltam, hogy építeni érdemesebb egy másikat, vagy ezt a borzalmat rendbe hozni, igazad van kicsit beteges már nálam ez a multi teszter téma. de úgy döntöttem, ha 5 évig tart is, akkor is megjavítom, elég sokat tanultam ebből a végfokozat részből is, ezúttal már mondhatom, hogy ezügyben az első sikerek megvannak, így megyek tovább.
A végfokozatra visszatérve, titkon reméltem, hogy ennyit tud, mert nem akartam már szenvedni vele, a kimenet jól tűri a rövidzárat, ezt kipróbáltam, mondom lesz ami lesz, most van szétbontva, most derüljön ki, ha elpukkan, még mindig jobb most kicserélni pár végtranzisztort. Szerencsére bírja. Ameddig nem jön alkatrész, megyek tovább a blokkokkal, következik a sweep jel előállító fokozat, az 555-el.
Üdvözlet: Doncso
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Helló Proli. Sikerült elinditani a Sweep generátort, hát nem tudom mi volt ezzel az egész generátorral, mert úgy veszem észre, hogy ami félvezető, az rossz, az 555 is és a mellette lévő PNP tranzisztor is halott volt, sikerült megjavítani, a LOG áramkört még ugyan nem, de lineáris fűrész jel már megvan, szépen kapcsolható is a sebessége, annyit kérdeznék, hogy ennek szerinted mekkora amplitudót állítsak be, és az offsetje hol kellene hogy elhelyezkedjen, most úgy van beállítva, hogy 2V a fűrész nagysága, és nulláról indul pozitiv irányba. Jó ez így?
Üdv. Doncso.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hello!
Mondhatnám, fogalmam sincs, mert attól függ, mekkora tól-ig löketet kívánunk elérni. De javaslom, nézd meg a gépkönyvben, mit írnak vezérlőjelre az Ext. Sweep bemenetre. Mert abból lehet tájékozódni a feszültségigényről..
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Tényleg, ez egy jó ötlet, megnézem. Hamarosan érkeznek az OTA-k, már nagyon kíváncsi vagyok mire jutok vele.
Szerk:, Ja de most gondolkozok, amekkora a sweep jel nagysága, annyira emeli a frekvenciát, hát persze, ez lenne a lényege, Ezt majd akkor is ráérek beállítani, ha már működik a generátor ls látom mekkora söprésre van szükség, és mekkorát lehet / érdemes beállítani, igen ez a "tól-ig löket" dolog megvilágosított.
Köszi.
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
No alakul a történet, a LOG konvertert is rendbe hoztam, már csak a szinuszosító van meg ez a fő generátor. Remélem sikerül elindítani.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Hello!
Biztosan sikerülni fog, ha tüzetesen elolvasod, amit anno írtam a működéséről.. (és lépésenként éleszted fel).
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Igen így haladok szépen előre, egy dologban nem vagyok egészen biztos, írtad, hogy az OTA-k kimenetén pozitiv és negativ szabályozható áram mérhető a GNd-hez képes, ez az én olvasatomba úgy néz ki, hogy amper mérésbe egyszerűen ráteszem a kimenetre és a GND-re a műszert, csakhogy ez rövidzárat jelent az OTA nak, ez nem gond? Úgyértem nem fog kifeküdni tőle? Mi a véleményed?
Üdv.
Következő: »»   9 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem