Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autódiagnosztika és adapter
 
Témaindító: bodoo, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   16 / 44
(#) magiszter válasza menthor hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
A peugeot nem szeret nagyon semmit csak a lexiát....
(#) magiszter hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Viszont daewoo kalos abs lámpa világít, mivel lehet ezt törölni,illetve mivel lehet kommunikálni ezzel a csodálatos daewoo val.
(#) fejesg hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék Microchip 8 bites mikrovezérlővel egy DIY diagnózis elektronikát csinálni, Opel Corsa 1.2 (Z12XE) 2002.évi benzines autóhoz.

Ismerős valaki a Microchip táján? Szerintetek jó lenne az MC33290 & MAX232 helyett az MCP2551 & MAX232 páros?

Az ISO9141 adapter mintájára. Az jó a CAN buszos autókhoz?

fejesg
(#) fejesg válasza fejesg hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Bocsánat, úgy tűnik, megvan a megoldás:

(#242005) kobold válasza Jossz hozzászólására (#239909)

(#239613) ciw válasza Jossz hozzászólására (#239605)
(#) szabics válasza Fdok hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Az email címemre eltudod küldeni a hibakódokat? Meg az előtte és utána levő oldalakat, ha bevan szekennelve? Köszi. A 22-s kód érdekelne meg még több is.
(#) Hari1231 válasza vicmester hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Ha van 16 lábú OBD csatlakozója akkor valószínű! (Amcsi autokon '96-tól van használatban az OBD.) A motor hibakodot akármelyík ELM interfacessal (Az eredetit megtalálod pl.:scantool.net) amit kb 8-10 e Ft-ért kapsz már - mondjuk ezek másolatok! Az ABS viszont már agy kicsit rázósabb! Az univerzális progik általában csak a motort kezelik!
(#) zsolty7 hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Hali mindenki. Autóvillamossági szerelő vagyok, egyre több olyan hibával találkozom amihez tipusfüggő interfész illetve progi kellene. De ezeket minden tipushoz (peug,citr.ford,nissan,renault,...) egy vagyon lenne beszerezni. Valami uni kellene elérhető áron, Bosch Kts-t nézegettem. Vagy nézzek valami más olcsó (olaszt).
Ha valakinek lenne tapasztalata, megköszönném ha segítene.
(#) vicmester válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
16 lábú a csatija. Ha lehet olyanban gondolkodnék ami szinte mindent olvas.. Ez csak program kérdése?
(#) vicmester válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
96-os 5,2 V8 jeep grand cherokee hoz keresnék PC alapú hibakód kiolvasó megoldást.

Motor + ABS hibát is szeretném lekérdezni, nullázni.

Tud valaki segíteni ebben?

ODB II rendszerű elvileg 16 pólusú csatis

De az előny lenne ha más pl WV vezérlőket is ki tudnék vele olvasni, néha esetleg ahhoz is kéne.
(#) Hari1231 válasza vicmester hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Olyan, hogy "mindent" olyan nincs! ... Vagy specc Jeep progi és kezeli a motort, ABS-t, Lufikat meg még ami csak van, vagy univerzális és csak a motort! ...esetleg a következő lehetőség még van! Profeszionális diagnosztikai teszter! (Pl.: Launch X-431) aminek hobbicélra megfizethetetlen az ára!
(#) zsolty7 válasza vicmester hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Mivel öreg az autó az ABS vezérlője nem is biztos h tárol hibát, ha igen akkor sem kell törölni, csak elhárítani. De így van ez a motorvezérlővel is.
Vw-ekhez én egy egyszerű kkl interfészt használok vcds lite programmal (kb5000.-) és még az uj autókat is viszi nagyrészt.
(#) zsolty7 válasza vicmester hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Egyébként a 2000' előtti autók motorvezérlője csak az emissziós hibákat jelzi álltalában, tehát semmi konkrét.
Az autódatából szoktam kilesni az érzékeők adatait, ez mindig eredményes.
(#) Hari1231 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia kolega! Az a kérdésem mekkora összeget szánsz a masinára és milyen nyelven beszéljen?!
Van egy jópár amit már kipróbáltam - és a KTS amit utoljára vennék meg! (Lanch!!!; C-168!; CAR X-431;stb)
(#) vicmester válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Ezeknek a vezérlője elvileg elég korszerű, kb azt tudja mint egy 2000 utáni autó, valószínű ezek klónjai az újabbak.. ha jó tudom ez volt az első ODB II rendszerek közt ls 99-ig gyártották.

Univerzális olvasóval már olvastunk ki belőle régebben ABS, szenzor, olajgomba stb hibákat is, elvileg ennek már nagyon sok hibakódja van.

Igazából hibát törölni nem feltétlen kell valóban mert pl az abs az valóban javítja magát ha a hiba helyreáll, csak jobb lenne tudni melyik szenzorom rossz, mint egyenként kiméregetni mert az elég nehézkes.

Vagyis nekem az olvas is elég lenne már, lényeg a hibát könyen ki tudjam szedni és ne kelljen sokat nyomozni.

Amit írsz egység ennél a típusnál is jó lehet?

SZerinted ahhoz Jeep specifikus progi is szerezhető ami az abst is látja?
(#) zsolty7 válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
A lehető legolcsóbb legyen. Max 400e. A Kts-t azért nézegetem mert azzal már dolgoztam és tudom kb mit tud.
A segítségedet előre is köszönöm.
(#) zsolty7 válasza vicmester hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Na én még mindig jobban bízok abban amit én mérek és látok. A diagnosztika vert már át egy párszor. Ha OBDII akkor pl egy Elm-nek vinni kell. De az ABSt én nem diagnosztizálnám. Sokszor csak az idő megy el vele, és lehet szemmel is látható a hiba ha alámész, mert ez az autó gondoldom nem csak autópályán járt
(#) Hari1231 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Na igen! ... ebben az árban már lehet keresgélní! Persze akinek az a szakmája, annak ez egy jó befektetés!
Nekem a tudás és komunikácios gyorsaság tekintetében - és persze az ár sem utolsó szempont - a Launch X-431 Diagun viszí a pálmát!
Ez persze csak az én szerény véleményem!
Eggyetlen szépséghibája, hogy még nem gagyarászík magyarúl! A másik kedvencem - aminek a szervíz szolgáltatása tetszett nagyon - a Multi Diag Access. Nagyon jó és érthető a magyarázatai. segítségeí. (Persze ezt kipróbálva lehet igazán értení, élvezní.)
A többí mint a KTS, Gutman, a TEXA meg a hasonlóan nagy, nevas márkák engem nem győztek meg! Ár és tudás arányában elmaradnak! Persze az sem utolsó szempont, hogy mibe kerül a fentartásuk?! Mert bízony ezzeknél a nagy masináknál az éves frissítésekért is elkérnek többszáz forintot!

Ha esetleg egy olcsó és nagyon nagytudású kézí scannerre lenne szükséged azt tudok rövid idön belül adní! Sőt! ... ha nemtetszík, vagy nem felel meg én vissza is vásárolom! OBD I; OBD II; EOBD teljes támogatás beleértve a CAN rendszereket is! Sőt! Egésszen '82-ig tud komunikální! Pl.:
OBD1 lefedetség:
General Motors - 1982 és 1993 egy 1994-1995 modellek
Ford, Lincoln, Mercury - 1983-1995 modellek EGK-IV Systems
-Teljesítmény: KOEO,, Gyújtás Ellenőrzés, Henger Balance Test
Toyota / Lexus - 1991-1995
Chrysler / Dodge / Plymouth - 1984-1995
Jeep - 1993-1995
(#) zsolty7 válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hali. Nekem igazából nem a hibakódolvasás a lényeg azok mennek párezer ftos kkl-el meg villogással.
Nekem főként az lenne a lényeg h gyáriszintű programozásokat végre tudjak vele hajtani , persze ha lehet. Pl P307 konfort programozás, uj ducato karosszéra elektronika olvasás. Az nem érdekel ha angol kicsit megértem meg le is tudom fordítani a neten. csak olcsó legyen. és jóóóó.
(#) zsolty7 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Nem feltétlen kell kézi kiolvasó, szeretem a laptopot, sőtt a műhelyben is van gép internettel. A lényeg h az újabb (kb2002'-től) autókat tudjam javítani vele. Nem hobbi célból.
(#) zsolty7 hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Ha valaki tudna nekem módosított motorvezérlő tartalmakat, (ujjabb autókhoz amik átírhatók 1szerűen)
főleg ha befecskendezési idő van módosítva (e85höz).
Érdekelne nagyon.
(#) Hari1231 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Igen értem! ...ajánlom Launchot (SZERINTEM! árban is!)
Olvass egy kicsit utána a neten. Igaz én nem foglalkozom Francia autokkal, de szerintem azokat is tudja hibátlanul!
Eddig én amiken kipróbáltam (Alfa, Fiat, Honda, Toyota, BMW, Opel stb) azt szinte 100%-ban gyári szinten tudta! Sőt ! Volt olyan amivel a gyári Examiner nem, vagy nagyon nyögvenyelősen boldogult - pedig az Alfának ez a gyárija! - a Diagun jácva és másodpercek aladt megoldotta a kérdést! Áltam és bámultam! De ha Te Francia gépeket javítasz főleg akkor viszont lehet, hogy a Multi Diag Access a megoldás! Nagyon jó a francia autok terén és persze teljesen magyar!
(#) zsolty7 válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Árak? Elérhetőségek? mert én nem találok semmit.
http://www.cardiagnostics.info/45-autel-maxidas-ds708-automotive-di...m.html
Ezt találtam csak meg a lunchot. De szivesen utánnolvasnék.
(#) akos70 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
(#) Hari1231 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Pl.: Itt is! vagy akár Itt is! érdeklődhetsz!
Ha pedíg még mindíg kérdéseid lennének nyugodtan keres meg emailben!
(#) vicmester válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Igen sarat , terepet csak ritkán lát, inkább vidéki utakon megyek vele. AZ ABS hiba megvan, eltört az egyik első szenzor kábele, ehhez valóban elég egy ellenállásmérő is, de ha veszek valami kiolvasó kütyüt akkor azért nem lenne rossz ha ezt is tudná. Na de ha nem akkor nem.

Akkor lehet maradok csak a motor infóknál.. ott hasznosabb lehet..
(#) magiszter válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szia engem érdekelne ez a készülék. Mennyibe kerülne és mit tud és mikor lehetne belőle valami ?
(#) Hari1231 válasza magiszter hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Ha tényleg komolyan érdekel, megpróbálom pár szóban elmondani!
Ez a kézi kódolvasó szinte az összes protokolt kezelí - nemely gyártoknál '82-től komunikál az ECU-val. Nem csak OBD II - "96-tól - hanem OBD I és EOBD rendszereket is! A "P0, P2, P3, és U0" kodok mellet a gyártóspecifikus kodokat is olvassa! (P1, P3, és U1) Van hozzá egy PC-line progi amivel USB -n keresztül PC-re vihető az összegyüjtött adatmennyiség, amit akár grafikusan is kiértékelhet!
- freez frame adat megjelenítés,
- O2 szenzor grafikus vizsgálat, kiértékelés,
- CAN (Controller Area Network teljes) protokoll lefedettség.
Nem csak kódolvasó, hanem adatgyüjtő is - mint pl. a Lanch CRecorder! - .
Interneten folyamatosan frisíthető.
Nagyon várom én is már a kis masinát. A nyelvezete eggyenlőre Angol, de dolgozunk a "szakmai magyar" fordításon!
...ha esetleg valami konkrét dolog érdekel nagyon szívesen válaszolok, ha tudok!
Ja az ára! Még nagyon képlékeny! (kb. 30-35 e Ft)
A tesztelésre hamarosan megérkezík, akkor bíztos többet tudok róla mondaní!
(#) Hari1231 válasza zsolty7 hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Talán ezt is nézd meg! Egy kis segítség a működéséről!

Launch X-431 demó
(#) magiszter válasza Hari1231 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
csak motor hibát tud olvasni ?
(#) car.guru válasza magiszter hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nem csak a motorral kommunikál!!!
Már bocsi hogy beleszólok! Szoktam olvasgatni itt a fórumon, de csak ritkán szólok bele. Most is csak az erős érintettség okán teszem, mivel én is forgalmazom a Launch termékeket kis Hazánkban, jelesül még hivatalosan is!
Nagyon köszönöm a jó reklámot Hari 1231-nek! A magyarítás ugyan hibának hozod fel, de” Isten lássa lelkem”, én mindent elkövettem ez ügyben. Első probléma: egy jármű típus profi fordítása k.b. 1.000.000. Huf, és több mint negyven típust ismer a full verziós Diagun. A második probléma: az adott Angol nyelvű környezetbe kellene beilleszteni a Magyart, azonos karakter számban. Pl: Torque convector clutch selenoid circuit failure, fordítsd le és préseld be azonos karakterszámba! Ha rövidítést használsz, tuti lesz olyan aki abba köt bele, hogy emiatt nem érti. Pont tegnap beszéltem egy sráccal, aki már hasznája a Launch diagnosztikát egy ideje és azt mondja hogy sem Angolul, sem Németül nem tud viszont ért a diagnosztikához. Őt nem zavarja az angol, mert ókor-ókor kell ugyan szótárazgatnia, de az még inkább jobb, mint egy félrevezető fordítás. (MAP sensor= térkép szenzor) Még egy utolsó beleszólás! Beszéltetek az árról. Csak vigyázzatok! Olcsó hús és annak a leve!! Nagyon sok a hamisítvány a piacon! Én is találtam Szlovák forgalmazót, aki 499.000 Huf-ért kínálja a Diagunt, de az hamisítvány! Nálam most pont egy százassal drágább, de van két év garid rá és ha véletlen baj van, a javítás idejére kapsz másikat! Ja, ha elakadsz van kit felhívnod is (engem), mert ismerek olyat aki ért a diagnosztikához!
Következő: »»   16 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem