Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PenDrive javítása, formázása
Lapozás: OK   1 / 11
(#) Metex hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Manapság már mindenki használja a USB porton működő pendrive-ot. Ismerőseimnek és nekem is van néhány példány ami valami oknál fogva nem működik.
Mégha a gép fel is ismeri, de az adatok már nem olvashatóak ki belőle.
Van-e a javításuktra valami megoldás?

bicska1.jpg
    
(#) raron válasza Metex hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Talán ha átforrasztod. Főleg az usb csatlakozónál. Ha nam segít, akkor nincs más. Esetleg, ah tudsz szerezni IC-ket, és tudsz SMD-t forrasztani...
(#) napalm hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Barmennyire is azt hallani mindenhol, hogy a flash memoriak nem hasznalodnak el, nem igy van. A sok irastol eloregszenek a benne levo kondik. Nem is kell feltetlen adatot masolni ra, eleg ha csatlakoztatva van a gephez, ez az nezegeti a FAT tablat folyamatosa, igy az durran el eloszor. Ez eleg is ahhoz, hogy ne lehessen rola tobbet olvasni, bar a gep meg latja. Javitani, nem lehet, max a rajta levo adatot kimenteni (Smart Media Recovery Tool)

cikk:
http://www.sg.hu/cikkek/48708/nem_biztonsagosak_a_flash_memoriak
(#) deniel hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Nálam egy olyan pen-drive van, ami írásvédetté tette magát.
Mindent simán be lehet olvasni róla, de törölni, vagy írni rá nem lehet.

Még partíció törléssel is próbálkoztam, de akkor is azt írta ki, hogy írásvédett.

Van valakinek valami javaslata?

Deniel
(#) potyo válasza napalm hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Azért jó, hogy rájöttek. Bármelyik tankönyvben benne van, ami a flash/eeprom memóriák felépítésével/működésével foglalkozik, hogy nem írhatók végtelensok alkalommal.
(#) Norberto válasza potyo hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Nem is nekünk címezték azt az irományt, ÉN legalábbis ezt hiszem...

Inkább azoknak, akik életükben csak annyira vannak kapcsolatban az elektronikával, hogy megnyomják a számítógép ON/OFF gombját...
(#) Skip hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
egyszer olvastam a témában egy cikket és hát igen nem örökök... a boot szektor tönkre megy "hamaR" ugy az anyag nem sorba van rajtuk hanem összeivssza (mint a vinyonál) és a boot szektorból olvassa ki hogy sorba honnan szedje össze a cuccost... ugyanez van a vinyóknál és ha tönkremegy és fontos anyag van rajta jó pénzért vissza lehet olvastatni nem is kevésért...

az ilyen tömegbe gyártott kínai mp3 lejátszókra azt mondták hogy 5 év a maximum és akkor kábé lejár a "szavatosságuk"! (bár sztem addigra már minden gomb kikopik rajta szal használhatatlan ugymond néha)

nem akartam hülyeségeket mondani ha mégis megtettem kérlek javítsatok ki
(#) potyo válasza Skip hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Igen, a gyártók úgy vannak vele, hogy mire tönkremegy a Flash benne, addigra egyébként is összetörik, nagyobbat veszel, stb. és így szinte sosem kerül felszínre a Flash korlátozott élettartama.
(#) Metex hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Az említett boot szektort nem lehet valahogyan helyrehozni?
(#) pixels válasza Metex hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Esetleg ha particionálod, és az első pár kilobájtot kihagyod, nem lesz aktív területként particionálva. Nemtom megy-e, mert a bootsectort nem tom hogy áthúzza-e a partició elejére, vagy marad a lemez elején.

A másik dolog, hogy hibás szektorokat formázásnál kiiktatja a rendszer. Tehát ha közbenső szektor hal be, akkor újraparticionálás, és formázás. Így csak a lemez mérete lesz kisebb.
(#) Ernőke hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
windowson használd a handy recoveryt,linuxon elég ha másik fájlrendszert teszel rá,mondjuk kijelölöd swap nak és utána törlöd.amugy meg 2500 ft egy 256MB os az elektrowordbe.
(#) Norberto válasza Ernőke hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Máshol már a vadi új 1 GB-osat osztják 3 ezerért
(#) raron hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
A Boot szektor minden partició elején van, de szerintem amiről Te beszélsz az az MBR (master boot record), ha több op.rendszere van az embernek a gépén, akkor az itt lévő programnak lehet megmondani, hogy melyiket töltse.

Egyébként a FAT filerendszernek vab egy FAT táblája, itt tárolja, hogy egy file darabjai az eszközön hol helyezjednek el, és van egy katalógus, ahol a filek nevét kezdő cimét stb... tárolja.

Remélem érthetően fogalmaztam.
(#) potyo válasza Ernőke hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
helyett

4k8 volt a 2GB-os Kingston Pécsett a tpcomp-ban egy hónapja, 5 év garanciával. Asszem most úgy 5k körül van. Én is úgy voltam vele, hogy nem tétel kétévente vennem egyet (az előző ennyit birt, de az a gyanúm, hogy egy leválasztatlanul történt kihúzás végzett vele), nembeszélve az 5év garanciáról. Bár majdnem biztos, hogy két év múlva aprópénzért kapok egy 4GB-os példányt.
(#) Frankye válasza potyo hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Idézet:
„Bár majdnem biztos, hogy két év múlva aprópénzért kapok egy 4GB-os példányt.”


Áááá, nem kell ahhoz 2 év!
(#) Metex hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Rendben van amit az árakról írtatot, elfogadom.
De alapjában itt a már "megbakkant" példányokon tárolt adatok esetleges visszanyerése, vagy az újraélesztés a cél.
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Egy kollégám 128MB-osát hozta el, hogy megjelenik az XP-ben mint meghajtó, de nemtud vele semmit csinálni, mint mikor a CD-ben nincs lemez. Formázni sem engedte.
Az én 98-as gépemen simán megformáztuk és azóta jó az övén is, ez is lehet megoldás...
Ja a 98-as gépen egy univerzális USB driverrel volt fenn.

Üdv
Inhouse
(#) Norberto válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Csak kérdés, hogy ez minden egyes darabnál lehetséges megoldás, vagy ez csak egyedi volt, és csakis a szerencsén múlt?
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
És ezzel még nem nyertük vissza a rajta tárolt adatokat, ami az alapkérdés volt... Szóval ott tartunk, hogy nem tartunk sehol.

Egy kósza ötlet, lehet, marhaság: Meg kéne kérdezni az adatmentőket (pl.: Kürt Kft.), hogy Ők foglalkoznak-e ilyesmivel, és hogy egyáltalán remény van-e az adatok visszanyerésére, vagy adatostul-pendrájvostul mehet az egész a kalapács alá... (Már hogy az ember a dühét is levezesse valamin )
(#) Ernőke válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Azért ajánlottam a handy recoveryt mert a kürt is használja.... az árakról:...ok hogy a noname 1Gb os az 3 ezer.De egy normális kingston,x-micro,kodak -nál a kicsik is drágák de nem fognak tönnkremenni...De nem akarok vitatkozni az árakon,legyen igazad-nekem mindegy.
(#) Ernőke válasza Ernőke hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
SŐT..egyátalán nem akarok az árakról beszélni..TÉVEDTEM-BOCSIKA!!! most néztem az általam kedvelt bolt árlistáját...Le vagyok maradva...
(#) Norberto válasza Ernőke hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Mi megmondtuk :yes:

De a lényeg, hogy mostmár te is okos vagy
(#) Ernőke válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 13, 2007 / 4
 
http://www.handyrecovery.com/download.shtml
igaz hogy 30 napig ingyenes csak de full müködik.Érdemes megpróbálni.Én formázott vinyórol is szedtem már le vele képeket-igaz egyel régebbi verzióval.
(#) Ernőke hozzászólása Ápr 13, 2007 / 4
 
http://www.freedownloads.nl/Smart_Flash_Recovery.htm és ez pedig mégegy a smart flash recovery
(#) Ernőke hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Legvégső esetben egy ntfsdos-t támogató freedos al próbálkoznék és valami régi fájlkezelővel mellé mondjuk volkov commanderrel.
(#) deltapinty hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Üdv Mindenkinek!
Találtam a múltkor egy elég noname mp3 lejátszót. Szépen is működik, de van egy kis baj vele... A kijelző be van törve, és a jack is nagyon mozog, és nem érintkezik rendesen. Kérdésem az lenne, hogy valahogy egyáltalán szét lehet e szedni, és a kijelzőt kiszedni, hogy az elemet ne zabálja annyira. Vagy legalább a csatlakozót kicserélni... Gondolom elég aprólékos dolog, de tanulni még lehet belőle
(#) raron válasza deltapinty hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Kalapács
De talán egy elég kis csavarhúzóval szét tudod feszegetni.
(#) deltapinty hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
OK, köszi. Az az igazság, nem mertem hozzányúlni:S
EDDIG
Két nyáklapból áll, és amin a kijelző van, arra került még a bekapcsoló gomb. Ezekután csak a kijelzőhöz vezető 12 drótot kell elvágni? Nem fogja ez befolyásolni a működést szerinted?
(#) deltapinty hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Vagy inkább a két nagyobbat /fekete-kék/ ami javíts ki kérlek ha tévedek, még nagyon kezdő lennék... de azon kapná a feszültséget.
(#) deltapinty hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Illetve... Azok a a pici LED-nek kellenek igaz? És nincs közük az lcd-hez
Következő: »»   1 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem