Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   27 / 104
(#) emmzolee válasza NagyKrisz hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hello

Milyened van pontosan?

Hol vetted, és mennyiért? Én is beszereznék egyet, ha tényleg jó.

Köszi
(#) McDeath hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Volna egy apró problémám: mégpedig, hogy egy SMD alkatrészt legyalultam egy videokártyáról. Azt tudom hogy ugyanúgy nézett ki mint a mellette levő alkatrész (ami nem biztos hogy ugyanolyan értéket rejthet magában, de ettől függetlenül lehet ugyanaz). Sajnos nincs meg az alkatrész így egy másik halott videokártyáról származót raknék a helyére, ha lehet.
A képek:
zöld hátterű amit javítani szeretnék, a piros pedig a donor.
A segítséget előre is köszönöm!
üdv Mc
U.I. Egyik alkatrész sem tartalmaz írást és a hiányzó alkatrészen sem volt írás.
(#) Norberto válasza McDeath hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Egy hidegítő kondenzátort sikerült letörni. Nem olyan kritikus az értéke. Szerintem simán megpróbálhatod átrakni a piros kártyáról a bekeretezett alkatrészt. De a forrasztásnál azért vigyázz a vezetősávokra és túlmelegítés se legyen, de hidegforrasztás sem.
(#) McDeath válasza Norberto hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Megpróbálom de csak 220-as pákám van itthon gyakorlatom csak pénteken lesz ott van ic forrasztó páka(wellwr ic heggyel )
mégegyszer köszönöm
üdv Mc
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Jön a karácsony,és kb meglepem magam egy forrólevegős állomással.Olyan huszonezer Ft-t szánnék magamra.Melyik lenne a jó választás.Aoyue 908,vagy emez a HOT302.Itt olvastam,hogy az Aoyue pákája elégé vacak,milyen szinten van ez.Nekem egy Solomon SL10-em van,eddig azzal forrasztottam,de kellene egy meleglevegős cucc is.
István
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Kondi cserélve a cucc működik
köszi a segítséget
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
A képeket lehagytam lányos zavaromban...
(#) SzervízMacska válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia. Szerintem innen válassz egy páka nélküli típust; akkor nem kell majd mérgelődnöd, hogy az új páka sokkal ..arabb a solomonnál... Választék, sok féle tartozék, korrekt garancia szólnak mellette.

Szerk.: ez a vakerás hajszárító ventilátor ( Hot302 ) amúgy sem túl bizalomgerjesztő!
(#) BarnaPili válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Köszönöm a linket! Már van is két lehetséges "hajszárító"..
István
(#) SzervízMacska válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Azért írtam, mert a képen látszik, hogy nem pumpás, hanem ventilátoros.

Nekem a linkről a most is kapható 852-es van itthon és maximális az elégedettségem.
(#) vadviraag hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
A héten vettem egy Gordak 952-t.
Ismerős nem??
Még tesztelési fázisba van, de úgy látom tuti gép!

http://img.diytrade.com/cdimg/636860/4705753/0/1195284919/soldering...52.jpg
És csak 25k-ba
(#) emmzolee válasza vadviraag hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Aha,

Nem rossz. hol vetted? Van ott másmilyen állomás is?
(#) vadviraag válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Magánszemélytől vettem, szomszédos országból hozza be. Ugyanez van még neki analógba azt hiszem. Egyébként itt árulja:
Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza vadviraag hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Kössz meg nézem.
(#) patexati hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Sziasztok! Rendeltem egy ILYET csak ólmostat.. Kíváncsi vagyok rá milyen.. Ha jó (azt állítja az eladó) SMD forrasztásra akkor ez nem pénz érte szerintem..
(#) Norberto válasza patexati hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ez jó fajta paszta, szóval ha tutira nem járt le a szavatossága, akkor nagyon jól jártál és jó sokáig elég lesz. :yes:
(#) patexati válasza Norberto hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Szia! Azt írja friss! Milyen hőmérsékleten kell ezt tárolni mert fél kilóval elleszek egy darabig.. Meg ez mivel hígítható?
(#) Norberto válasza patexati hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Higítani én azt mondom, nem szabad. Nem szokták. Nem látom értelmét. Használat előtt kicsit össze szokás keverni valami kanálszerűséggel, attól kicsit felpuhul.

Tárolási hőmérséklet pedig: teljesen jó, ha a hűtőszekrényetek legalsó tárolódobozkájában vagy legalsó fiókjában, polcán elhelyezed.
(#) patexati válasza Norberto hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Köszi! A fluxra is van ilyesmi tárolási hőmérséklet?? Kaptam két decit azért kérdem..
(#) Norberto válasza patexati hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
A fluxot nem védik a szobahőmérséklettől, úgyhogy azt tárolhatod bárhol lényegében, pl. a szoba vagy műhely egy rejtett zugjában, lényeg, hogy jól legyen lezárva. Közvetlen napsugárzást, és ilyesmi erőteljes hatásokat azért ne kapjon.
(#) emmzolee válasza patexati hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Tényleg nem drága. Ha ki próbáltad, megírod, hogy milyen volt?
(#) patexati válasza Norberto hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Köszi!
(#) patexati válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Meg persze!
(#) patexati válasza joetaylor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok! Most egy olyan alaplappal találkoztam melyben a BGA chip(ek) oda vannak ragasztva nyolc kis piros pöttyel mi nagyon kemény erős anyagú! Régebben már volt dolgom hasonlóval de az lejött róla könnyen de ez nem akar.. Van valami módszer az eltávolításra vagy nekimenjek a drillbe való kis korongal??
(#) Peppe válasza patexati hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Hőlégfúvót neki!! És szépen porzik majd. SMD ragasztó.
Volt már dolgom vele. Amikor sötétebb piros lesz akkor hegyes csipesszel le lehet pattintani.

Peppe
(#) patexati válasza Peppe hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Na ezt kipróbálom! Köszi
(#) kRoy válasza patexati hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia, ezt lehetetlen így, látatlanba' megmondani. Vannak olyan ragasztók, melyek UV-fényre bomlanak, egy próbát megérne, még mielőtt veszélyesebb módszerbe kezdesz.
(#) patexati válasza kRoy hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszönöm ezt az ötletet is! Gondolom van rá technológia ezért is vetettem fel a kérdést!
(#) valaki2 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Helló,

tudna valaki nekem egy smd -khez használható forrasztópasztát ajánlani? Hobbi célra lenne.

tme.eu -n néztem, de nem igazán tudom eldönteni melyik lenne jó.
Én erre gondoltam:
ESAC305/8 Forrasztó paszta No Clean 96,5Sn/3Ag/0,5Cu cs. 8g Ö 702 Ft.
(#) patexati válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok! Megjött a paszta.) Nem is 500 hanem 600 gramm és ólmos.. Megfelelő thermo csomagolásban nincs egy hónapos olyan friss.. Egy fecskendőbe tettem belőle azzal szórakoztam levágott végű vérvételnél használt tűvel még ki kell tapasztalni a dolgokat sokszor eltömődik.. Felmelegítettem szobahőmérsékletre úgy lehet már kinyomni belőle de a nyákot elő kell melegíteni mert simán nem jó.. IC beforrasztásra nem hiszem,hogy ezt fogom alkalmazni mivel sima pákával azt sokkal gyorsabban hibamentesen megteszem. DE! Az SMD ellenállások,kondik,diódák,stb beforrasztása kegyetlen egyszerű vele! Odanyomkodom a padokra utána rászórom az alkatrészeket nagyjából megigazítva de semmi különös gondot nemfordítok ré még ami nagyon ferdén volt a kísérletezéskor az is szinte bukfencelve betáncolt a helyére és olyan lett mint a gyári forrasztás Nagyon érdekes látni,hogy húzza magát a helyére minden.. Fogok készíteni egy BGA sablon félét kipróbálom azzal is mert ez nem igen fogy el mostanában rengeteg még ónból is sok 600 gramm.. Hétvégén teszek fel képeket is majd pár forrasztásról ha már "élesben" is csinálom.. Meg kell csinálnom az előmelegítő asztalomat nem halogathatom tovább mert a hideg nyákra nem tapad a cucc!
Következő: »»   27 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem