Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   31 / 138
(#) adriano17 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
tudom de ugye még szinte kezdő vagyok és biztosra akartam tudni , köszi a választ és kellemes ünnepeket...
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Neked is kellemes ünnepeket! Sikeres javítást!
(#) mindenes válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Üdv!
A magnetronon kívül lehet még rossz, az azt kiszolgáló alkatrészek valamelyike is. Úgymint nagyfeszdióda , kondi bizti. Ha ezek közzül valamely hibás, ugyan úgy nem melegít a mikró.
(#) adriano17 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
a biztositék volt a rossz a nagy kondinál... az mitől mehetett ki?
(#) nikolatesla válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Hali!
Ez lehet akár egy kis zárlat is vagy megnetron hibája.
Most működik?
(#) Hodinka válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Idézet:
„... az mitől mehetett ki?”

Nos ennek több oka is lehet.Általában a magnetron miatt van,mivel olykor olyannyira nagy áramtranzienseket alakíthat ki a mot szekunder körben,ami a biztosíték tönkremeneteléhez vezethet.Ez orvosolható egy egyszerű biztosíték cserével.
(#) gaben62 válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Egy jó tanács mindenkinek, mielőtt kidobná a mikrosütőt a magnetron antennája felől jövő, melegítőtérben bekövetkező csattogások, nagy villanások miatt.
Ha ez bekövetkezik, először a magnetron előtt lévő kb.9cmx9cm. vastag csillámlemezt kell ellenőrizni, mert ennek elvékonyodása esetleges átégése, használat során, okozhat hatalmas csattogásokat.
Emiatt a mikrohullámú nyaláb jóval erősebb fókuszáltabb lesz, ennek következménye, a sok próbálkozás után tényleg tönkremegy a magnetron, ha csak nem veri ki a biztosítékot még előtte.
Tehát elsőnek mindig ezt cseréljük ki, és ne a magnetron részt méregessük.
Ez még mindig olcsóbb, esetek jó részében megjavul a mikro.
(#) adriano17 hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
i gen rendesen megy mostmár, én a csillámlapot jónak találom nincs elvékonyodva, sem egy picit megégve se nem vettem új biztositékot hanem egy vezetővel áthidaltam a két oldalát és igy jó[/color]
(#) Gianni999 hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Egy Daewoo mikróval gyűlt meg a bajom, így az ünnepek utáni nagy idegeskedésbe gyorsan vettem egy másik mikrót, viszont a daewoot szeretném eladni, vagy megjavítani.
A hiba oka:
Kb 2-3 percig működik csak, utána egy kattanás és megáll a folyamat... (mintha egy biztosíték lekapcsolna). Ha így hagyom, kb 10 perc múlva újra indul és folytatja a folyamatot.
Szétszedtem, de nem találtam benne semmi hibára utaló jelet.

Van esetleg ötletetek?
Köszönö, Gianni
(#) gaben62 válasza Gianni999 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Nézd meg a programkapcsolót, mozgasd meg mikor leáll.
Ha akkor újraindul akár kis időre, az a kontakt hibás.
(#) Gianni999 válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Azt már próbáltam, sajnos nem az a hiba.
Olyan mintha valami alkatrész túlmelegedne benne vagy ilyesmi, és egy 2-3 perces intervallum után leoldana benne egy biztosíték... amint pedig ez a valami kihűl, akkor újra indul.
(#) Hutty válasza Gianni999 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A magnetron hűtőlemezein szokott lenni egy termokapcsoló, ami úgyemlékszem 130 fokon kikapcsol, lehülve meg vissza. Ha ez történik, akkor nem kielégítő a magnetron hűtése.
(#) Gianni999 válasza Hutty hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
és ezt lehet javítani? vagy inkább úgy kérdezem hogy érdemes?
(#) Hutty válasza Gianni999 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
A kérdés az, tényleg ez a hiba oka? Mert akkor a ventillátor légszállítása kevés, vagy a levegő nem tud szabadon áramlani a magnetron lamellái között. Emlékeim szerint, a levegő a magnetronba, onnan a sütőtérbe áramlik. Lehet, csak szabaddá kell tenni az útját. ( ha gonosz lennék, azt mondanám, eltávolítani a mikró szellőzőire rakott dolgokat :awink: )
(#) Gianni999 válasza Hutty hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Lehetsz ám gonosz, mert nem értek hozzá

A szellőzők viszont tiszta mint a frissen takarított babapopsi, a ventilátor is normálisan néz ki.
(#) Hutty válasza Gianni999 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Akkor meg kellene lesni, hogy tényleg nagyon meleg-e a magnetron?
Burkolatot a helyén hagyva elindít és vár, hogy kikapcsoljon. Ha leáll áramtalanít, burkolat le, óvatosan megnéz, hogy meleg-e a magnetron. Benyúlni csak 1 kézzel, a másikkal nem a házra támaszkodva, ellenőriz. A termosztát (klixon) halható hangon kapcsol vissza, ha lehül. 120-150 fok közötti értékekkel találkoztam, azt pedig még tapintani sem kell, hogy érezd, túl meleg.
Tehát zárjuk ki, mi a hiba: 1, rossz a termosztát vagy 2, nagyon melegszik a magnetron.

A készülékben láthatatlan mikrohullámú sugárzás keletkezik, valamint több mint 2000V feszültség. Csak komplett burkolattal kapcsolható be, áramtalanítás után a kondenzátorban maradék feszültség lehet.
(#) klimás56 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok ! Van egy kb. 20 éves Privileg gyártmányú mikróm. Tökéletesen működik , de ami zavar, nagyon hangosan zúg üzem közben a többihez képest. Van-e gyógymód a csendesítésre? A zúgás új korától meg van, tehát nem az öregedésnek tudom be. Anyyit tuningoltam, az eredetei mágneskapcsolót kivettem és a müködtető relé DC 24V-ról előtét ellenállással egy nullaátmenetes szilárdtest relé kapcsolja a terehelést.
(#) Gianni999 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hutty, köbzoli:
Köszönöm az építő jellegű válaszokat. Úgy gondolom hogy nulla tudással nem kezdek bele szerelgetni, főleg hogy lett véve egy új mikró időközben.

Ha esetleg kell vkinek ez a félig működő mikró ebben a formában, egy 6-os sörpakkért elvihető

Egyéb esetben lehet hogy idővel leadom valamelyik gyűjtőhelyen, vagy felkerül a padlásra.
(#) gaben62 válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Valószínűleg a 900W-os nf.trafó zúg benne, gyárilag rosszul lett összerakva, vagy nincs rendesen +hegesztve összezárva.
A trafó lemezei adják ezt a hangot, nem tudsz változtatni rajta, utólag.
(#) klimás56 válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszönöm a választ, megpróbálkozom némi sziloplaszttal, hátha csökkent valamennyit.
(#) szöszmösz hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Boldog Új Évet Nektek !

Nekem olyan problémám van, hogy a mikro oldalán a csavar bizserget, de csak ha mezitláb vagyok.
Ha nem megy a mikro akkor is.
A házban a nulla és a föld össze van kötve.
A földelés miatt ráz? Vagy valami zárlatos benne?
Egyébként működik, melegit.
Várom válaszotok.
(#) Hodinka válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 3, 2011 / 2
 
Szia!
Ha a „nulla” vezeték le van földelve a háznál,akkor javaslom ellenőriztessétek le,mert ha érezhetően bizserget,az bizony nem kis potenciálkülömbséget jelent.A védőföldelésnek maximum 4 ohm-nak szabad lennie.Egyébként egy vezeték két végén is kialakulhat potenciálkülömbség nagy mennyiségű áram diszipálódásakor,de gyanítom nálatok ekkora terhelések azért nincsenek.
(#) Hodinka válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 3, 2011 / 2
 
Ja és még amit elfelejtettem leírni,hogy mindenek előtt azért mérd ki a mikró csatlakozója,és a háza közt lévő kontaktust,hogy a későbbiekben ne érjen meglepetés.
(#) szöszmösz válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Tisztelt Hodinka!

Kössz. Akkor ha jól értem a mikróval nem lehet gond?
Én a kondira tippeltem, mivel ha kikapcsolom a mikrót, útána is bizserget. . . Vagy a diódára.
Egyébként a trafó egyik kivezetését, meg a diódát miért kell a mikró házához kötni? Ami elvileg föld. De működés közben áram folyik a trafóban, ami a házon keresztül záródik. Vagy nem?
(#) szöszmösz válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Itt a kapcsolási rajz. Ezt a három pontot nem lehet külön összekötni? Csak a házon?

mikro.JPG
    
(#) Hodinka válasza szöszmösz hozzászólására (») Jan 3, 2011 / 1
 
Nos ez nem egészen így van,sem a kondinak,sem a diódának nincs köze ehhez.És ha kikapcsolod a mikrót a hálózati fesz továbbra is jelen van,ezért érezhető tovább a bizsergés is.A mikróval ilyenkor maximum csak annyi gond lehet,hogy a konnektor dugasz földelő csatlakozója,és a mikró háza között lévő összeköttetés megszakadt (esetleg még a belső huzalozás is megsérülhetett valahol,de ennek kicsi az esélye főleg,ha a földelés jó).Amúgy más földelt készülékeknél a lakásban nem volt tapasztalható hasonló bizsergető érzés?
(#) laboda73 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
nekem egy samsung m745 -ös microm van.az aproblémám hogy ha bedugom a csatlakozot az érintőgombos ellölapon csak világit a számkijelző és nem reagál semmire.Nem indul el . biztositékok jok
kösz
(#) Hodinka válasza laboda73 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!
Érintőpanel meghibásodás a legvalószínübb...
Üdv!
(#) laboda73 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
müködik a panelon az óra beállitás,és a suly beállitás, a stop gomb, de a z inditás funkcio nem. lehet e javitani az érintöpanelt? Esetleg testprobléma lehet-e?(ha nem, eladó a magnetron-6 hónapos- cserélve lett)
(#) Hodinka válasza laboda73 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ha a többi fungció működik rajta,akkor az érintőpanel jónak tűnik,ezesetben lehet relé hiba is (most jön az a rész,amikor mérni kell).
Következő: »»   31 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem