Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   30 / 139
(#) Hodinka válasza AccessDenied hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Miért akarsz mindenáron csatlakozót készíteni.Egyszerűen távolítsd el a régit,és két jól (nagyon jól) szigetelt huzalt forrassz rá a burkolat alatt lévő két kis réztekercs végére,majd vezesd ki a magnetronból.Ezután gondolom már menni fog egyedül is.
(#) AccessDenied válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Jolvan, akkor nem lesz csati, csak direktbe beforrasztva. Azért gondoltam hogy kell csati, mert gondoltam, hogy biztos van valami speciális célja is azon kívül hogy bevezesse a nagyfeszt meg még mindig nem értem, hogy hogy kezdhetett el elkojtolni a csti ott ahol elvileg semmi nem volt benne, csak szépen komótosan mentek át benne a vezetékek... Vagy az említett kondi lett volna benne, és az adta volna meg magát?
(#) Hodinka válasza AccessDenied hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Idézet:
„Vagy az említett kondi lett volna benne, és az adta volna meg magát?”

Nem benne van,ő maga a kondi,a két vezető és a magnetronház.Kapacitása igaz nem nagy,mindössze néhány pF,de az esetlegesen visszakószáló mikróhullámok szűrésére épp elegendő.A szigetelés meg egy mikrorepedés miatt is simán átüthet,elvégre nagyfeszről van szó vagy nem?
(#) Pixi hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Hali!

Lenne egy mikró amiben egy műanyag lapon keresztül jön ki a sugár, és nem olyan csillámon át mint sok másiknál! Ma ez a műanyag megolvadt, mert szikrázott meg a műanyag lap belős fele kormos lett! Ez esetben mivel tudok helyettesíteni a műanyagot, és anélkül működik-e gond nélkül, és lehetséges-e hogy a magnetron ment tönkre, és azért égett el a műanyag lap?
Remélem megmenthető a mikró!
(#) KTobi válasza Pixi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ideiglenesen bármilyen műanyag lappal helyettesíthető, vagy el is hagyható. Ha a festék nem jött le a nyílás körül akkor ok. Megeshet persze, hogy a magnetron is tönkrement.
(#) Pixi válasza KTobi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hali!

Az honnan derül ki hogy a magnetron ment tönkre? A hibás magnetrontól is szikrázhat? Amúgy kb 15-20mp-ig szikrázott mire ki lett kapcsolva! Na majd kiderül!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Na jobban megnéztem, és meg van a hiba! A magnetron végén oldalt is van egy lyuk, és meg is van égve/kormolódva a vége! Nagy valószínűséggel meghalt a magnetron!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A magnetronnak lett vége!
Mellékelek egy képet róla!
Azt hiszem ez max cserés lehet!
Van nekem itthol egy magnetron, de nem tudom jó-e! A vége nincs elégve, de hogy tudom megállapítani hogy működik-e?
(#) AccessDenied hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Közbe az enyém megjavult a csatlakozó cserére
(#) Hodinka válasza Pixi hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Idézet:
„A magnetronnak lett vége!”

Azért ne vegyél rá mérget.Mindenek előtt alaposan tisztítsd meg a kormos piszkos részeket,beleértve a magnetront is ,csillognia kell mindenhol.Ha netán valahol sérült a festékbevonat,akkor újra kell festeni.Ha ezek után is szikrázik,akkor tényleg kuka és jöhet az új magnetron (feltéve ha van).
Idézet:
„...de hogy tudom megállapítani hogy működik-e?”

Ohm mérővel például.A fűtésen ellenállást kell mérjél (1-2 ohm-ot kb),a többi irányba semmit sem szabad jeleznie a műszernek.
(#) istvancs hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Hozzájutottam egy Whirlpool JET 900-as mikrokoz
Még megy de működés közben erősen búg és és inkább csak langyosít, mint hogy melegítene. Kicsit amperszagos is. Gondolom a nagyfesztrafó kezdi megadni magát.

A kérdés az, hogy van-e valakinek egy eladó, bontott trafója ami jó ehhez a géphez?
Sajnos újat már nem tudok venni mert nem kapható.... (az egyik online shop szerint)

istvancs

Az előző mikro javítás (műgyantás pótlás) sikerült . Köszönöm a tanácsokat!
(#) Hodinka válasza istvancs hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Esetleg ha még nem próbáltad,húzd le a nagyfesz csatlakozót a trafó szekunderjéről,és úgy próbáld ki.
Üdv!
(#) istvancs válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszi a tanácsot, lehúztam de úgy is hangosan búg a trafó.

Üdv, istvancs
(#) Pixi válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hali!

Szerintem vége van mert a kupak oldala kilyukadt, vagyis kiégett! Van itthol egy magnetronom, de nemtudom működik-e!
Majd rámérek!
(#) bakkancs hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Samsung grilles mikrohullamusutom nem defrostal.utoljara mikor bettem egy fagyos hust es beallitottam az autodefroastot, mind felfozte, azelott pedig jol ment...
egy kovetkezo kerdesem ugyanezzel a mikroval , mikor bevan kapcsolva, vagyis aram alatt van hasznalat utan akkor a kijelzon elindul a hofokszabalyzo es allitgassa magat kozbe pittyeg, nagyon idegesit mar
(#) Hodinka válasza istvancs hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Akkor tényleg a trafóval van a gond.
(#) Hodinka válasza Pixi hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Nálam volt rá példa,hogy az anódsapka szintén átégett,ennek ellenére a magnetron tovább működött.Azért egy próbát megérhet,de ha van jobb,akkor természetesen azt tedd bele...
(#) fereez hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
üdvözlök mindenkit ezen a hasznos és segítőkész fórumon
A gondom a következő van egy mtg06 mikró. Este még működött, reggel már nem akart melegíteni. Biztik renben, idő kapcsoló működik. Ki próbáltam úgy is, hogy be tettem egy fém kanalat csak úgy magában. bekapcs. után nem sokkal elkezd szikrázni, mikrohullám is van. Mi lehet a gond?
(#) zombee válasza fereez hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szerintem a lágyindító relé lesz a hibás. Ebben az állapotban ne kínozd, mert az ellenállás és az általa szétégetett panel jóval drágább mint a relé...

A relén valószínűleg az érintkező égett be. Ha ügyes vagy és szét bírod szedni(na meg összerakni ) akkor az érintkezők megcsiszolásával pár órával megnövelhető az élettartama, de a csere(nem a mikró, hanem a relé cseréje!) mindenképp javasolt. Az ellenállást nehogy rövidre zárd, árt a magnetronnak, a pénztárcádnak és így az egészségednek is...
(#) fereez válasza zombee hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszi, meg próbálom.Mondjuk én a magnetron-ra gondoltam először, hogy le van gyengülve és nem ad elég intenzív mhullámot
Majd referálok az eredményről
(#) zombee válasza fereez hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
A magnetron olyan mint a digitális TV adás: vagy jó vagy nem.

Ha gyenge, akkor nem kap elég áramot. Ezt a trafó menetzárlata is okozhatja, de akkor egy biztosíték is kiég.
A másik amiért gyenge, az a lágyindító ellenálláson keresztüli működtetés. Ezt a lágyindítót pedig a relének kellene rövidre zárnia...
(#) fereez válasza zombee hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Sajnos nem lehet szét szedni, be van forrasztva a panelra. pesten 1 helyen találtam, de azok ma zárva voltak.http://www.hqelektronik.hu/info/hu/mw-relay_06.html
ilyenből van három db
(#) zombee válasza fereez hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
meg drága is
(#) Feketei hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Sok ötletet olvastam a fórumban, de kevés megoldást. Ezért hadd írjam le, nekem hogyan sikerült életet lehelnem a mikrómba (hosszú küzdelem után):

A mikróm egy Samsung G2719N.
Miután egy darabig jól működött, egyszer csak nem melegített, de forgott és világított. Bekapcsoláskor pedig elmaradt az egészséges kattanás, halkan indult.
Csatlakozók széthúz, visszadug, jól működött hónapokig. Aztán hol működött, hol nem. És néha kerregett, másodpercenként kb. 10-szer ki- és bekapcsolt benne a nagy teljesítmény. Tehát kontakthibás volt. Menet közben multiméterrel megpiszkálva megtaláltam a relé egyik lábát: Hozzáérve rögtön jött a kerregés. A relé házán belüli érintkezőt megforrasztva a probléma teljesen rendbejött, egy hete korrektül működik.

Remélem, sikerült valakinek segítenem, sok sikert mindenkinek a javításhoz!

István
(#) adriano17 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Üdv.
Kellemes ünnepeket és szeretnék kérdezni
Hogy tudom megnézni hogy a Magnetron rossz-e? szakadsásmérővel a stekerek helyeit?

Csak mert nem melegit a és szerintem 100% a magnetron a baj xcsak mert mikrot még nem csináltam.....
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szia!
Ha száz százalékban biztos vagy benne, akkor minek méricskélnél. A fűtőszálszakadáson kívül nem sokmindent lehet kimérni rajta. Biztosítékok, diódák jók?
(#) adriano17 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
csak az a baj hogy nem melwegit általában az magnetron nem? még nem tekintettem meg a mikrot csak mondták hogy nem melegit és általában az szokott a baj lenni ahogy hallottam

és akkor ugy ki lehet mérni?
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Lehet, hogy valamilyen érintkezési hiba vagy időkapcsoló bizonytalanság lehet a háttérben. A magnetronra van egy csatlakozó dugva. Ha azt lehúzod, akkor a fűtőszálat ki tudod mérni.
(#) adriano17 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
szakadsásmérővel vagy ohm mérővel? ha szakadsásmérő akkor ha nem "sipol" a müszer akkor a rossz ugye?
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szerintem tudod a választ. Érintsd össze a mérővezetékeket. Sípol, igaz? Akkor nincs szakadás. Logikus.
Következő: »»   30 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem