Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vakondriasztó
 
Témaindító: waterbear, idő: Máj 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 9
(#) miklosch hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
A rotikapa sajnos tönkreteszi a talajt, amit ezek a dögök is megcsinálnak, szóval célszerűbb egy ilyennel megpróbálni! Csak azért hívom őket vakondokoknak, mert még gimiben kaptunk a fejünkre a biosztanártól, hogy nincs olyan állat, hogy vakond...
(#) miklosch hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Most vettem észre, hogy a beültetésnél nem figyeltem oda, és a D1-es diódát FORDÍTVA kell bekötni!!! Elnézést a figyelmetlenségért!
(#) miklosch hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Ne haragudjatok, de most tűnt fel, hogy a panelen van egy elkötés. Csatolom még egyszer a panelt és a beültetési rajzot, remélem már hibátlan. Sajnos én sem vagyot tökéletes... Remélem nem leszek fenékbe billentve a sok csatokmányért..
Az áthúzott alkatrészek nincsenek a panelbe ültetve.
Amúgy fogalmam sincs, hogy miért kérnek el a Conradosok ezért közel 7e Ft-ot...
(#) zoly15 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
szia!
Köszi mindent nagy vahy
esetleg nem tudnád megmondani hogy a zümmer az sima hangszóró vagy van abb is valam?


üdv:
zoly15
(#) miklosch válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Szerintem pont ilyen van benne! Azt sajnos nem tudom, hogy hány voltos, de szerintem a 2-4V lehet, mivel egy akku van csak benne. Ha esetleg még fontos lenne, a paneltől 30cm-re van elhelyezve.
(#) zoly15 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
szia!
és esetleg nem lehet ilyet házilag csinálni??


udv
(#) miklosch válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Szerintem egyszerűbb, és biztosabb, ha megveszed boltba. Nem olyan drága.
(#) zoly15 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
szia!
az a zümmer amit te linkeltél be az 8-12V-os akkor szerinted jó lessz???
És ennek az a neve h zümmer vagy a boltba hogy kérjem???


üdv :
(#) miklosch válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Igen, zümmer a neve, azt sajnos nem tudom, hogy jó-e ez a 8-12V-os, ezt valószínűleg meg tudják mondani a nálam okosabbak.
(#) titi válasza miklosch hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Hali!
A link táblázatát néztétek?
A KS-3603 -as tipus 2-4V között üzemel!
(#) miklosch válasza titi hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Ez eddig világos, de én nem találtam a termékek között ilyen cikkszámút, csak a 12V-ost lehet a HQ-ban kapni. (tudtommal)
(#) titi válasza miklosch hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Lehet hogy náluk nincs, meg kell nézni máshol.
Ja egyébként érdekelne a burkolatról is néhány kép, hogy hogy van kivitelezve, hova megy benne a zümmer, stb.
köszi!
(#) waterbear hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Itt találtam 3V-os zümmert, az talán jó lehet... de ez biztos, vagy itt de legvalószínűbb, hogy a HQ-videonál lesz beszerezhető
Sokfajta van, de a piezo zümmer nem jó nekünk, túl magas a frekije, 2,3-2,4kHz... kb 3-500Hz amit állítólag nem nagyon csíp a vakondok pajti
(#) titi válasza waterbear hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
amit miklosch belinkelt lejjebb, ott az van irva, hogy "üzemi adat: 400Hz"
(#) miklosch válasza titi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Szerintem pont ez a lényeg, hogy 400Hz-en üzemel, és az áramkör csak feszt ad neki, és magától adja a 400Hz-et, suóval szerintem csak ilyet lehet beletenni.
(#) titi válasza miklosch hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Így igaz!
Kapok képet?
(#) miklosch hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Igen, nemsokára lesz, csak nem találok elemet a fényképezőbe, úgyhogy kénytelen leszek telefonnal fényképezni, úgyhogy előre is bocs, a rossz minőségért!
Milyen képet szeretnél róla? Nem akarom, hogy hiába várd a képet!
(#) titi válasza miklosch hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Az elektronika elkészítése nem lesz nagy gond, de az érdekelne, hogy hogy van kivitelezve a dobozolása,mert azért azon is mulhat a sikere.
pl hova van téve benne a zümmer, kb milyen a cső átmérő, ill milyen hosszú.
(#) miklosch hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Lemértem a méreteket, a cső hossza 33.5cm a doboztól mérve, átmérője 3cm, a doboz pedig 9.5x8,5ös.
(#) Bazsi hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam a topicot és biza nekünk is megyűlt a bajunk a vakondokkal, mer mindig kitúrják anyám zöldségeit. Egyszer apámmal kiáltunk reggel a kertbe egy-egy kapával és egy időre megszabadultunk a vakondoktól, de az utóbbi időbe már olyan szemtelenek, hogy nem csak a kertet hanem a szép zöld gyepet is összetúrják, úgyhogy háborút indítok ellenük! :gun: :violent:
(#) Taki33 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Köszönjük a remek munkád!
Vakondokok reszkessetek!
(#) kaczur hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Megépítette valaki a miklosch/Conrad féle vakondriasztót?
Mi a helyzet a napelemmel? Tud valaki infót adni annak kiválasztásával kapcsolatban?

Miklosch! (vagy aki válaszolni tud)
Sajnos a bekötés még nekem nem világos. A szolár panelre 4 vezeték csatlakozik. Kettőn gondolom az áram érkezik a panelre (felteszem a piros és a fekete), de mi a két másik sárga vezeték.
Bocsánat, ha nagyon béna vagyok, nem vagyok szakember, (és nem is leszek), de ezt (is) szeretném megépíteni. Esetleg kaphatok/kaphatunk még képet a dologról?

Előre is köszönöm a választ.
kaczur
(#) G.G. hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Szevsztok

Én valameik nap gondoltam egyet és benyultam a fiokba, az ott talált hütőventilátorból meg mindenkinél előforduló minimális alkatrészekböl csináltam egy időzitős, igaz nem napelemes de hatásosnak látszó kütyüt.
Az egész alapja egy 16000ft-os készülék (ötletdonor)
én kihoztam pár 100-ból meg egy délelötből.
Most tesztelem, ha müködik akor megosztom a dolgot.
márha lesz rá érdeklődés.
(#) miklosch válasza kaczur hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
A két sárga vezeték egy kapcsolóra megy, ezzel lehet kikapcsolni ill. bekapcsolni. Amúgy 6 vezeték kapscolódik a panelre egyik oldalon kettő, ez a zümmerhez megy, a másik oldalon 4, ennél a piros és a fekete a napelemhez, a két sárga pedig a kapcsolóhoz megy. Képet jelen pillanatban sajnos nem tudok róla készíteni, de ha fontos, hétvégén csinálok még róla.
(#) kaczur válasza miklosch hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Köszönöm, a vezeték témát le is zárhatjuk. A fénykép így már részemről nem sürgős. A napelemes kérdésemre továbbra is várom a választ, hátha valaki tudna segíteni.

Üdv:Bandi
(#) Prinner hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Hallotam olyan módszerről is, hogy a hálózat fázisát a kert egyik végébe, egy vasrúdon keresztül bevezetik, és a másik végébe a nullát... Persze ha van FI-relé akkor a módszer nem nyerő, mert azonnal leold.
Állítólag, ha sok a túrás, akkor elég egy órát bekapcsolni, és elmenekülnek a vakondok. Nem hiszem, hogy ezt megszokják...
(#) Fery válasza Prinner hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
A fázist a földbe vezetni azt úgy hivják : rövidzár
Nem hiszem, hogy ez müxik.

Főleg mióta NEFH létezik.
Nullát minek földbe vezetni ? Az már nulla.
(#) Frankye válasza G.G. hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Részemről mindenképpen van rá érdeklődés! Ha megosztanád a kapcsolást meg a tapasztalatokat, azt megköszönném!
(#) KTobi válasza Prinner hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ezt viccben olvastam giliszta szedésre , azt is írta, hogy ha 20vagy200 KVot teszel le feljönnek a bányászok agyonverni.
Szerintem a bizotísék elfüstöl, ha nem a FI kapcsol előtte.
Ha meg megpatkolod lessz számlád, hogy inkább a vakondokat türöd el.
(#) Fery válasza KTobi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Nem nem, ha megpatkolod akkor a vezeték fog égni.
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem