Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton rajz kellene
 
Témaindító: gyula6412, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) gyula6412 hozzászólása Feb 10, 2006 /
 
Üdv mindenkinek!
Szükségem lenne a fent említeet rajzra, mert a Tv- kicsit bolondozik.
Leginkább azonban a rendszervezérlője érdekelne.
Ha valaki tud egy rajzot küldeni nagyon megköszönném.
Típus: Vidi TS 6355
Köszönettel:gyula
(#) Thom válasza gyula6412 hozzászólására (») Feb 10, 2006 / 4
 
Helló!
Szerintem a www.elektronline.hu távjavítás oldalán is próbálkozz ha itt nem jársz sikerrel!
(#) gyula6412 válasza Thom hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Köszönöm a tippet megnézem!
Gyula
(#) Mzolee hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Üdvözlet!
Került hozzám egy Videoton RA 6350 (Aida) tip. rádióerősítő és szükségem lenne a végfokrajza legalább.
Úgy tudom, hogy sok modulja azonos a Cleopátra-éval de a végfok pont nem.
(#) Imi65 válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szerintem túl nagy eltérés nem lehet, az Aida a kisebb teljesítményű, alacsonyabb tápfeszről jár, mások a végtranyók, de a topológiája valószínű teljesen azonos. És végül: csak Cleopatra rajzom van.
(#) Mzolee válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Köszi szépen azért! de véletlenül megtaláltam a készülék rajzát vagy 40 perc kitartó keresés után. Közzé teszem ha már felvetettem a kérdést:
Tehát Videoton RA 6350 (Aida) >> Magnósok Évkönyve 1982 (184. oldal)
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Esetleg digitalis formaba feltudod rakni?
(#) aflmor hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Van itt is 1-2 ha kell...
(#) Sebi válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Tessék...

aida.djvu
    
(#) Tuci válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Helló mindenki!
Egy kis segítség kellene...Nekem is van egy Vidi RA6380 S erősítöm, és végfokbajos sajna.... Néztem a kapcsrajzot, és azt szeretném tudni, h a "cleo 0001.jpg" képen a végerősítőben a "VR14" és "VR19" alkatrészek micsodák? Azok is sima ellenállások lennének? És 0.16 Ohm értékű lenne?
A választ előre is köszi!

Üdv.:Tuci!
(#) Imi65 válasza Tuci hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Így van, azok huzalból gyártott pár menetes ellenállások. Szerepük a végfokozat tranzisztorain folyó áram feszültséggé alakítása, a VT10, és VT22 túláram korlátozó tranzisztorok számára, értéke 0,16 Ohm.
(#) Imi65 válasza Tuci hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Arra azért figyelj, hogy a Cleopatra egytelepes (1X54V), a nagy erősítő viszont +- os.
(#) Tuci válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Köszi szépen a válaszotokat!
(#) qwertz0 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Szükségem lenne a
Videoton DC 2050E 3 utas hangfalak felépítési rajzára,
ha tud segíteni valaki, megköszönném!

Áron
(#) tomzon hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Uraim!
Van nekem egy Videoton Kleopátra 6380S típusú rádióm. Véletlen folytán leégett a bal végfok. A benne lévő tekercsek és az ellenállások elégtek.A tranyok is kaptak.
ki lett cserélve minden ami rossz volt, de sajnos a 2 oldal nincs egyformán. Keveset mutat a vu méter. Mi lehet a baja? Talán a tekercs, vagy a poti lehet elmozdult?
Kérem a segítségeteket!?
(#) borvendeg hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Hello!
Nekem Videoton RA6380-as 2x30W-os erősítő végfokjáról kellenének kapcsolási és nyék rajzok. Nem tudom feljebb amit feltett aflmor az lehet hogy az amire nekem szükségem van de nem tudom mivel kell megnyitni ezt a file formátumot?
Segítséget előre is köszi.
(#) tatabike válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia, nekem ilyenem van, 6383, ez Adobe acrobat fájl, pdf kiterjesztés.

Szerk.: Na, itt van, ami Neked kell:
végfok
tápegység
előerősítő

Amúgy itt van minden:
Bővebben: Link
(#) tatabike válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A DJVU-kiterjesztést meg ezzel tudod megnézni.

Bővebben: Link

Töltsd le, és telepítsd fel. Utána ha ilyen fájlt nyitsz meg a gépeden, akkor automatikusan ez a progi indul, és meg tudod nézni a fájlokat.
(#) borvendeg válasza tatabike hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Hello!
Köszi a rajzokat NYÁK rajzod nincsen véletlenül? Szeretném utánépíteni...
(#) tatabike válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Az sajna nincs, de majd körülnézek. Mintha rémlene, hogy a BSS oldalán van, de lehet, hogy az 6383 S-es...
(#) kanyarkiraly hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok,

Egy R-5932 felélesztésével próbálkozok, de kapcsolási rajz nélkül nehézkesen megy. A jobb erősítő részben zárlat van, de a másik oldal is sántit.
A tápoldalon már a talán szelén lemezekből összerakott diódahidat cseréltem, de ez csak a kezdet.
Ha minden igaz a "Rádió- és televízió vevőkészülékek 1970-1971" is benne van a rajz.
Valaki ki tud segíteni egy rajzzal?
köszönöm!!
(#) kadarist válasza kanyarkiraly hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szia!
A rajzokat mellékeltem.
(#) kanyarkiraly válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Köszönöm! Nagyságrendekkel egyszerűbb
(#) kadarist válasza kanyarkiraly hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szívesen!
(#) Virág Béla válasza kanyarkiraly hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Meg vannak a végfok tranzisztorok a rádióhoz ,ha érdekel,meg a vásárlói tájékoztató,kapcsolási rajzzal.
(#) kanyarkiraly válasza Virág Béla hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Köszönöm, az egyik végfok tranyó halott, két AC125 halott, illetve OA1180-at kell cserélni. Ezeket már megrendeltem a hambazárban. A többi hétvégén kiderül. A vásárlói tájékoztató viszont érdekelne.
(#) kanyarkiraly hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Tud valaki AC126-ről valamit? Mivel lehet pótolni, vagy hol beszerezhető? Az R5932 tápjában szállt el egy, remélem ez az utolsó cserélendő alkatrész.
(#) sturbi válasza kanyarkiraly hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Szerintem oda akármi is jó (pnp tranyó, még BC212 silicium is).
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Kedves kollegák
kérlek , ha tudtok nekem föltenni egy Videoton TS3302 SP TV kapcsolási rajzot , nagyon megköszönném, nem sikerül a NET-röl leszednem . Elöre is köszönöm Feri
(#) Directors hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
üdv!
Remélem nem rossz helyen teszem fel a kérdésem.

Van egy Videoton RA6350 S típusú rádióm.3 napja tökéletesen beállítottam mind az 5 csatornára egy-egy adást. Ez működött a mai napig tökéletesen.Néha egy picit utána kellett állítani de az nem volt sok.Ma mikor hazaértem bekapcsoltam és még tökéletesen működött majd rá egy órára egyetlen egy csatornát se fogott be. Újra kellett mindet állítani de most már csak 3-at találtam meg.Beállítottam ezt a 3 csatornát és mikor már a 3-at állítottam addigra amit legelőször beállítottam az már el is hangolódott. Ezt nem értem. Mi baja lehet neki?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem