Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   7 / 40
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Hali a füstfolyadék nem olyan mint a víz!!! Szóval az egyből elég (300 fok körül)
(#) hubijr hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
És a 600watt felmegy 300fokig?Amugy van rajta hőkapcsoló is csak félek hogyha leveszem akko szétég a fűtőszál.
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Ha leveszed akkor 100 hogy szétég amugy sztem megközelíti a fűtőszál a 300 fokot!!!!
(#) hubijr válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
És egy jó füstöléshez kb mennyi anyag kell?
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Az én gyári gépem egy 7-8 órás buli alatt (zárt térben) 1-2 decit eszik!!!! De ez függ a terem méretétől hogy mennyit nem sajnálsz, a füstfolyadéktól is stb
(#) hubijr válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
akkor ezek szerint 1-2 cseppből is nagy füst keletkezik?
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
ugy ahogy!!! A gép belseje ugy néz ki hogy a szivattyúban van egy folytás aminek az átmérője MAX 1mm így nem ömlik bele a folyadék és szépen elfüstöl. A gép elején még egy folytás van az is olyan 1 mm-es az intézi el hogy a füst kilőjjön amugy azt nem tom mennyi ömlik hirtelen a kazánba.sztem kísérletezd ki!!!
(#) hubijr válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Hát nekem egy ablakmosó pumpám van kicsiból és ha azt 1.5volton működtetem akkor csak csöpög a cucc. A gép elején a kivezetést egy pumpatömlőből csáltam kb 1mm az átmérője.Csak ez kisebb mint ami a pumpából jön és akkor a nyomás a nagyobb csövön megy tehát vissza a tartályba ez a gond.
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Nekem is ablakmosó szivattyú van benne már muszály volt cserélni és azt folytottam le a gép elején a fúvóka rézből van és az van kifurva. amit feltettem képet a kazánról, azon jól látszanak a csatlakozók
(#) nor-el hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Hali mindenkinek.

Egy megbízható füstgép vezérlést dobjatok már fel.

DJGeorge ha szétszednéd a gyári gépednek a vezérlőjét és lerajzolnád nekem, akkor megköszönném.
(#) Pulyka hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Syasztok

Sztem a ragasztópisztoly fűtőteste is alkalmas a vasaló helyett(elején emlitették)
Megkell várni,hogy üzemi hőmérsékleten legyen,és a szilikonrúd helyére porlasztott vizet fecskendeztek
sztem lesz belőlle gőz
(#) dbase válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Szerintem ragasztó pisztoly is jó, csak kevés wattos.2 csepp folyadék és máris lehült.
Ha találtok kw os pisztolyt akkor sikerülni fog a hatás, ha nem akkor szépen rálehetne jönni a beírás értelmetlenségére.
(#) Georgee válasza nor-el hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
az a nagy helyzet h már több mint egy hete kölcsönben van de majd szétszedem és irok ide egy cikket... No para meglessz!!!
(#) Georgee válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Idézet:
„sztem lesz belőlle gőz”
A víznek annyi az értelme mint rácsos ablak a tengeralatjárón. A másik aez a megoldás halott mert egyből lehűl a fűtőszál oda minimum 3-500W-kell. Amugy az a gőz kevés lenne....
(#) Imi23 hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Azt a bizonyos füstfolyadékot hol lehet kapni?
(#) nor-el válasza Imi23 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
disco-s boltba.

Ahol lehet kölcsönözni ilyen dolgokat. De én láttam már a Cora-ban is Debrecenben.
(#) Georgee válasza nor-el hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Nah igértem neked egy kapcsi rajzot jah és ha vkinek kell egy kép hogy a folyadék a tanktól hogy jut el a kazánig. Ha minden igaz képek is fognak felkerülni a weboldalamra a füstgépről...

A kapcsolórol annyit h ha kreatív vagy egy egeret szétszedsz és abba építed be. Jah és a glimmlámpa elé sajna nem tudom milyen ellenállás kell Nekem kompleten van beleépítve ellenállással és nem tudom kimérni. Jah van benne egy 1N4007-es dióda az nem fontos bele de sztem nem árt ha sötétben vagy az egy kis világítást ad a glimlámpának, hogy könnyebb legyen megtalálni. Jah ezt a diódát próbáltam beépíteni a kapcsoló részbe de ott nem adta magát csak ha a gépbe tettem (furcsa egy kicsit) A csatlakozó olyan legyen mint a számítógép tápegységében van a gép felől legyen az aljzat nehogy kiüssön vkit ha nyulkál bele!!!! Röviden ennyi sok szerencsét!!!!
(#) nor-el válasza Georgee hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Köszi szépen.

De, én v.mi komolyabbra gondoltam. Így azért már be van kötve. Nekem v.mi időzítős dolog kellene. (Lásd a képet). Ami frankón működik és nem 555-el van megoldva.

MB1200C.jpg
    
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Szia!
AMIT ITT LEIROK VICC KI NE PROBALJATOK!!!
a szamitogeped tapegyseget kapcsold at 110 voltra lesz egy jo fustgeped
(#) Georgee válasza nor-el hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Esetleg számítógép vezérlés szóba jöhet???ert én most arra akarom a gépet rálökni
(#) Imi23 válasza nor-el hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Köszi.
(#) Bazsi hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Én is mostépítettem egyet és sztem tök jól sikerült. Az egész egy kb. 30 éves porszívón alapul. Ha lesz időm talán holnap képeket is dobok föl.
(#) nor-el válasza Bazsi hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Hol vannak a képek?
Rakétából csináltad? (porszívó)
(#) Georgee válasza nor-el hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
amugy ami képet feltöltöttél füstgépvezérlőt az 555-el megy
(#) nor-el válasza Georgee hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Nem tudom, de már építettem 555-el vezérlőt és az nem működött tökéletesen.

DE ha tudsz egy jól működőt azt szivesen fogadom.
(#) Bazsi hozzászólása Jún 26, 2007 /
 
Telefonnal csináltam, úgyhogy bocs a minőségért , de még nem kaptam vissza a fényképezőt

füstgép.jpg
    
(#) Georgee hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Üdv mindnkinek!!!

A multkor volt egy nagy házibulim és a füstgépem szokás szerint bedobta az unalmast.elkezdettfolyn belőlle a folyadék (kb 2dl) Nekiestem szétszedni és lttamhogy a csövek rögzítésével nagy gond van a hőtől kitágultak. Nah most terveztem bele egy uj rendszert, de a szivattyúnál van gond, túl sok folyadékotszállít. Ezt kéne lefolytani valahogy. Vagy elektronikusan (kissebb táp a szivattyúnak 7805 lm317) vagy mechanikusan (folytószelep). várom az ötleteket ki és hogyan csinálná
(#) nor-el válasza Georgee hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Milyen szivattyúd van? (ablakmosó, gyári füstgép szivattyú)
230v AC, 12V DC ?????
(#) Georgee válasza nor-el hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
csak volt de teljesen leégett ezértmaradt az ablakmsószivattyú 12 voltos amugy
(#) Baricz hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
hi énis szeretnek epiteni egy fustgepet de szuksegem volna egy muszaki leirasra es nehany rajzra leginkabb a kazanrol ha tudnatok segiteni. kosz
Következő: »»   7 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem