Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1 / 1670
(#) Dióda hozzászólása Jan 26, 2006 / 43
 
Szeretnék egy olyan topic-ot ha létrejönne hogy mindenki mutassa be ha tudja mit épített-mit épít.
Így gyakorlatban látnánk egymás munkáját és tanulhatnánk belőle jót-követendőt avagy hibát kijavítandót.Nem tudom ti mit szóltok hozzá?


Úgy döntöttem el is kezdem.
Majdnem kész eggy ezer éve porosodó STK ic-ből és egy nagymarék régi cuccból összeütött végfok.
Mit tehetnék hát ezek voltak itthon.
Asszony morgott is hogy miért kínlódok vele mért nem csinálom szép ujj cuccokból .
Nem régóta vagyok internetező de beleszerettem ebbe a fórumba (nagyon jó a légköre) ezért osztom meg veletek a gondolataimat és ha tudok segítek.

Na elég a szócséplésből íme :

PICT0008.JPG
    
(#) vicsys válasza Dióda hozzászólására (») Jan 26, 2006 / 9
 
Idézet:
„mért nem csinálom szép ujj cuccokból”

A mázlista! Nekem mindíg azt mondja, hogy mért költök (SMD-re) a nagy nem jó??!!?? Az úgyis van otthon! Meg mért nem forrasztom ki a régi panelokból?

Ui.: Na! Egész jó az erősítőd! Grat!

Csatolok 2 képet a transmisson line hangfalamról és a centeremről (handmade)
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Jan 26, 2006 / 3
 
Helló!

Szerintem nem rossz ötlet ez a topic: pl. azért nem mert én kezdő vagyok és sokat jelent egy-két ötlet amitt "el leshetek" a tapasztaltaktól.

Szerintem nagyon frappásan megoldottad ezt az erőssítőt.
Ha lehetne egy kérdésem: milyenfajta doboz ez amiben van? És mennyibe fáj egy ilyen. Ugyanis én el sem tudom képzelni honnan szerezzek. Kicsit irreálisank tartom hogy kiadjak a TDA2030-asból épült erölködőmhez + 6000Ft-ot egy dobozért. Persze hogy valahogy kinézzen....
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Jan 26, 2006 / 2
 
Na a doboz az vadiujj 2300huff azthiszem tiszta alu műszerdoboz (mit nemondjak nem egy szépség).
Én itt helyben vettem de a Robotron Elektronik Trade Kft forgalmazza .Többet nem tudok róla.


Bocsi közben megtaláltam : Ret
(#) Aurum válasza Dióda hozzászólására (») Jan 26, 2006 / 3
 
Tessék!

ICD2 klón
Köszi mspike az alapokat!

Crossover... Azóta működik.

Fröccsöntő vezérlés PC-vel és Saját PLC progival.
Köszi FESTO cég az alapokat!

És még sok apró dolog...
(#) mspike válasza Aurum hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
A PLC-s feljött, nem egyszerű ...
(#) damatic válasza Dióda hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Nagyon 5letes - nekem eddig még nem jutott eszembe, hogy az IC-t vízszintesen elhelyezkedő lemezre is lehetne szerelni.
(#) Dióda válasza damatic hozzászólására (») Jan 27, 2006 1 /
 
Igazából ezt nem nevezném lemeznek mert egy 15mm-es alu lap.
(#) damatic válasza Dióda hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Hö - nem viszi ki a huzat
(#) Dióda válasza damatic hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Hát ezt biztos nem .
De esélye sincs nagyon fölmelegedni neki ekkora hűtőfelülettel.
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Jan 27, 2006 / 2
 
Helló!

Én most csinálok egy szereó erőssítőt TDA2030-asból. Ez az első erősssítőm, A képen félkész állapotban. A doboz saját gyártmány.:
(#) Norberto válasza isamisa hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Hali!

Szerintem első erősítőnek ez tökéletes

Csak működjön is...aztán majd lehet csicsázni
(#) zaik válasza isamisa hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
tényleg elég jó. ügyes. csak így itovább.
(#) Dióda válasza zaik hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Ügyes építés de remélem elszigetelted az ic-ket a hűtéstől mert ha nem akkor a doboz fogja összezárni a két bordát és földhurkos lessz a cucc.
Két csillámlemez meg két szigetelőgyűrű egy kis pasztával és kész az elszigetelés.
Hozzáteszem nekem annak idején az első erősítőm dobozza panellapokból volt összeforrasztgatva (akkor még marha olcsó volt).
Utánna bakelitlapokból volt összecsavarozva.Majd jött az alulapokból való építés.
Csináltam egész érdekes dobozt is. 20*20-as szögvasat heggesztettem össze keretnek majd azt 2-es aluminium lemezzem burkoltam be.Mitnemondjak marha masszívlett és elég nehéz is (nem löki le csak úgy valaki az asztalról.
(#) brejti válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 / 3
 
Üdv mindenkinek!

Ime az első erősítőm: egy Reflex RX-500 alapján. Egy szál elvi kapcsolási rajzon kívül semmi más nem volt hozzá, mindent én építettem.
Szerintem nagyon jól sikerült, remegnek is az ablakok rendessen

A másik egy PIC fejlesztőpanel. Még csak 99%-ban van kész, de már így is jól mutat. Ez a Microchip 16F877 próbapanelje alapján készült, de egy kicsit fel lett turbózva. A kapcsolási rajzon kívül itt is minden saját tervezés, és gyártás.
(#) Dióda válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Ügyi vagy nagyon .

Csak így tovább .
(#) damatic válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Barátom, korrekt.

Ez veri a gyári igényességet (erősítő), sőt... Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy ha 3-5mm vastag alulapot tennél még elé, ami két oldalt túl lóg (olyan rack szerűen) és csupán négy csavarfurattal rögzítenéd úgy, hogy 2 db fém fiókhúzót tennél rá, totál profi lenne. Az alulapot szalagcsiszolóval gyönyörűen szálra lehet húzni (úgy csinálták 15 éve a kis orion minitornyának készülékeit is).

A PIC panel is szép, sőt: gyönyörű.
(#) Placi84 válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Az igen...Tetszik mind az erölködő, mind a PICes cucc is!Csak egy kérdés...:Az erölködőd nem szokott átlagon felül izzadni??Így elméletben önmagát fűti a panel, vagy kellene még venti is...(nem kritika , csak kérdés, mert nagyon teccik az egész )
(#) Dióda válasza Placi84 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Na ja nekem is fura a borda fölött a panel szerintem melegítheti de nagyon vagy nem?Bár látok benne két ventit de az nemhiszem hogy elég lenne neki.
Bár ha 200W-os és csak 20W-on hallgatod akkor lehet hogy jó.
(#) damatic válasza Placi84 hozzászólására (») Jan 28, 2006 1 /
 
Placi, a doboz seggén kettő is van (kép2) - gondolom elég huzatot csinál kifelé...
(#) Placi84 válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Lehet, hogy valamit mozgat az a két venti, de a panel akkor is önmagát fűti(ezáltal vetemedik a panel), ez így nem járja...De ha nem melegszik, akkor nincs semmi gond! És szeretném még 1x leszögezni, nekem teccik a megoldás és csak puszta kérdés volt, mielött még egyszer kapnék egy ilyen hangulatú választ!
(#) damatic válasza Placi84 hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Bocsesz!

Akkora bordákkal nem hinném, hogy két venti társaságában gond lenne. Miért is? Mert nekem volt egy 2X100-as Quadom (épített), aminek a két oldala hűtőbordából volt, alja-teteje perforált lemez, és nemhogy venti, de egyiptomi legyezőrabszolgák sem voltak benne. Hajtottam buliban is 6 órákon át fullon, de semmi gond nem volt vele.
(#) Dióda válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
No igen ilyenkor jönek elő a túlméretezés előnyei .
Nyugalom én is mindíg beleesek ebbe a hibába.
Nálam is a cucc ugyanakkorát tud mint a gyári de kétszer akkora viszont atomstabil .
(#) mex válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 1 / 1
 
Az 1996 RT-ben közölt funkciógenerátor némileg módositott változata.

P1020243.JPG
    
(#) brejti válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Elméletileg igazatok van, hogy a bordák fűtik a panelt, de nem melegszik annyira. A doboz alján van egy lyukas rostély, amin a ventillátorok beszívják a levegőt, majd a matt feketére fújt ( !!! ) alu hűtőbordákon kereszül hátul kinyomják.

Amúgy köszi a dícséreteket, igyekszik az ember
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Juuuj....ez nagyon szép!
Ha még lenne benne egy digitális frekimérő...
De naggggyon korrekt!
(#) mex válasza Dióda hozzászólására (») Jan 28, 2006 / 1
 
Ez a frekimérő is RT-s

P1020244.JPG
    
(#) brejti válasza damatic hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Én is láttam már rackszerű erősítőt. Füleket direkt nem akartam rakni rá. A túllógó rész se nagyon kivitelezhető, mert már így is nagyon széles a cucc.
Az előlap amúgy szállra van húzva, de lehet, hogy ez a képen nem látszik.
(#) brejti válasza mex hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Helló mex! Nekem is nagyon tetszik a funkciógenerátorod. Egy kérdésem lenne: hol csináltattad, vagy hogy csináltad a feliratot az előlapra?
(#) mex válasza brejti hozzászólására (») Jan 28, 2006 /
 
Az előlap feketére eloxált alu vhol kukáztam kifuratoltam és a feliratokat Alfasettel készitettem.Akrilánnal van lefújva,igy nem kopik le.Kissebb cuccokhoz meg lehetne próbálni fotópapirra másolni az előlaptervet ,felragasztani az alaplemezre és utánna Akrilánnal rögziteni.
Következő: »»   1 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem