Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 18
(#) devero hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok urak énmég kezdő vagyok egy kis segitséget szeretnék kérni.Van nekem egy philips tvm 21pt1546/58 típusú.Az lenne a problémám hogy bekapcsolom aztán bejön sötéten csúnya fakó szinekkel a kép aztán pár mp múlva standby üzemmód.Atápfeszt megnéztem ezek voltak a mérések:160v nál 106v 16v nál 10v. Azlenne a kérdésem hogy ezek jók e?Valamint a pufferkondinális csak 106volt van.A felsorolt kondikat már kicseréltem de semmi változás.ÉN esetleg már a trafóra gondoltam.Szeretném kérni a véleményetek előreis köszönöm üdv mindenkinek.Tibi voltam
(#) kadarist válasza devero hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
A nagy pufferkondi sarkain mérted a feszültséget? Ne a test és a kondi között mérj!
(#) devero válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Megnéztem köszi és a puffernál 328v ot mértem a 160 oknál uhyanugy 100v ot ezjó?üdv tibi
(#) kadarist válasza devero hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Az nem jó. Cserélj pufferkondikat a tápegységben.
(#) devero válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Konkrét melyikekre kondoltál?
(#) devero hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Mármint milyen értéküre?üdv.
(#) kadarist válasza devero hozzászólására (») Feb 27, 2011 / 1
 
Amikor be van kapcsolva (van kép) a készülék, akkor kellene feszültséget mérni azon a két helyen (160V, 16V) és ha jóval kevesebb a mért érték, akkor azon a vonalon kellene szűrőelkót cserélni. De az is lehet, hogy a képcső a rossz és azért kapcsol ki a készülék.
(#) devero válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Az érték 160 nál 106v 16v nál 10v bekapcsnál.A szürő elko ami van benne annál csak nagyobb van itthon nekem pl:222k 1kv helyet 2kv és 4,7 nf es van belehet rakni helyettük?üdv :tibi
(#) devero hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Tisztelt kadarist.Megoldodódot a problémám egy 250v os 56 mikros szűrőkondi volt a rossz köszönöm a tanácsod üdv.Tibi
(#) kadarist válasza devero hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Szép munka! Ügyes!
(#) predat000r hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Ezt a kis TV-t lehet valahogy programozni?

Albérletbe hoztuk a TV-t.Ide ez is megteszi...
A készülék márkája PHILIPS sajnos ennél többet nem tudok. Gondolom lekoptatta az idő a pontos típust
Távirányító nincs hozzá, ahogy a panelt nézegetem nagyon nem is lehetett soha.
Készítettem pár képet róla. Szerintetek van valamilyen megoldás arra, hogy én döntsem el melyik programon melyik adó jöjjön be? Most spontán rendezte el a dolgokat.Sajnos a legjobb adókat sikerült kihagynia
A válaszokat előre is köszi!

Kép1

Kép2

Kép3
(#) kadarist válasza predat000r hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
Úgy próbáltad, hogy egy adott csatornaszámra beállítottad és ekkor kezdted el a keresést, majd amikor megtalált egy csatornát, akkor a "store"-al eltárolod. A másik megoldás az, amikor elindítod a kézi keresést, talál egy csatornát, nyomsz egy store-t, adsz egy csatornaszámot a program +- gombokkal majd újra megnyomod a store-t, és ezzel eltárolod a csatornát a választott programszámra.
(#) predat000r hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Hátulról 1

Hátulról 2

Még készítettem 2-őt hátulról is hátha segít valamit...
(#) predat000r válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Egyáltalán nem lehet keresni. Bedugtam az antenna kábelt és spontán bejött x adó y csatornára.
Van 3 viva 2 rtl stb stb néha néha egy-egy "hangya"
Létezik olyan TV amin nem lehet keresni? Nem hinném
Kereső gombot se találok.
(#) kadarist válasza predat000r hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
A menü gomb megnyomására mi történik?
(#) predat000r válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Brightness
Contrast
Colour
Volume
Menü eltűnik és kezdődik előlről.
(#) kadarist válasza predat000r hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
A store megnyomására?
(#) predat000r válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Semmi :S
Hosszan, röviden nyomva. Próbálgattam szinte minden kombinációt.
(#) predat000r hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Drücken Sie die store Taste, so dass die suchanzeige und weitere Informationen auf dem Bildschirm zu sehen sind.

Ezek szerint a STORE gombbal lehet gond. Ha szétszedem és megpucolom a gomb alatt az megoldhatja a problémát nem?
(#) kadarist válasza predat000r hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 2
 
Igen, a Sore gomb a kulcskérdés ennél a készüléknél. Próbáld meg kitakarítani vagy cserélni ezt a gombot.
(#) predat000r válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szétszedtem. A kapcsolóval lehet a gond. A kis lábai nem szakadtak el a forrasztás is rendben van. Most hétvégén hazamegyek, hozok forrasztópákát aztán egy felesleges kapcsolót (hang le) kicserélem a STORE gombbal.
Elviekben, ha szépen megolvasztom alul akkor ki is lehet húzni azt a kis kapcsolót nem?
Annyira nem értek ezekhez az elektromos cuccokhoz de így működnie kell. hacsak nem a panellal van valami.Akkor meg kuka.
(#) kadarist válasza predat000r hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
Igen így van. Kiveszed a páka segítségével és kicseréled. De műszerrel akár most is rámérhetsz a sarkaira, hogy benyomáskor változik-e az ellenállása.
(#) predat000r hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Ha lenne nálam...
Ez sajna albérlet. Egyetem miatt vagyok itt. A kis szerszámos készletem otthon van. Majd jövő héten megoldom remélem.
Köszönöm a segítségedet!
(#) dorka8023 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Model No. 14PV/340/58-as Prod No. VN16 9949 003751-es számú Tv és VHS egyben készülékem.
Nem működik rajta a főmenü / üzembehelyezésen belül a legtöbb funkció csak az órát és a nyelvet tudom állítani és a főmenü / szalag belül csak a szalagsebességet, számlálót és a végtelen lejátszást engedi változtatni a többihez az írja N. AKTÍV.
A főmenün belül az összes többit almenüben tudok mindent állítani.
És még néha ha hangerőt szabályozok ott marad vagy alul vagy felül a képernyőn a képe. Néha egy két betű megjelenik a képernyő különböző pontján.
Próbáltam, ha teljesen áramtalanítom akkor a betűk és a hangerőszabályozó képe eltűnik de a N.AKTÍV ugyanúgy marad.
Időközönként azért megnézem, hogy működik-e és nagy ritkán működnek azok a gombok amik N.AKTÍVak, de már megint átvariálta a csatornákat a helyi szolgáltató és van jópár csatornám ami eltűnt és a kedvencek is hátrább kerültek. Szerintetek lehet ezzel valamit kezdeni? Választ előre is köszi!
(#) zocek hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Heló. Van egy 23 inches hp monitor aminek az lcd panel egyik szalagkábele a képen látható módon hibás. Valószínüleg égés, de nem tudtok vagy létezik olyan megoldás ami megközelítőleg javitja a képhibát? a hiba, hogy színes csíkok vannak a kijelzőn.

IMG_1711.JPG
    
(#) norby_torok hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok.
Volna egy philips 25GR5760/30B tipusu tevem ami egy ido utan elnemult, se kep se hang se stby ledd. Namost a tap reszben a 400 v kondi feltoltve marad ez aszt jelenti h rosz a tap ezert szuksegem volna a kit alkatreszekre amit a francia adotterre a hibara mivel sehol nem lehet mar kapni G110 es schasirol van szo.
Segitsegetket eloreis koszonom.
(#) ponti_ak hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Üdv, Szakik!
Van egy 7-8 éves Philips 29PT8507-es 100hz-es tv-m, ami nem kapcsol be. Sokáig jól működött, aztán egyre gyakrabban 5-10 perc után kikapcsolt + a bekapcs gomb villogott folyamatosan (percenként 100-at, kb), aztán már csak a led-villogás maradt, végül az sem.

Kb 3 éve ugyanilyen hibával már szerelték, az akkori panelcsere után (20ezer), eddig bírta. A helyi (Vác) tv-szerviz szerint megint(?) digit(?) panel(/vezérlés?) cserére szorulna, de nem találtak hozzá ilyen alkatrészt. Ennél pontosabbat nem tudok.

Nálam csak áll, előbb-utóbb meghirdetem, vagy kidobom, mivel eszközöm / tudásom nincs, és költeni se nagyon akarok rá (max 10ezret).
A gyári kapcsolási rajza megvan. Ha valaki szerint mégis javítható, szívesen odaadom, a szerelési díjban/vételárban biztosan megegyezünk.

E-mail címem az adataimnál.
Köszönöm, üdv: Ákos
(#) Pallaller hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok! Én egy laikus vagyok. Van egy 29PT5407/21 TV-m. Egy szerelő állított a képgeometrián a szervízmenüben, és azóta ha 16:9-re akarom váltani a képet, nem sűríti, hanem nyújtja. Hogy lehet visszaállítani eredeti állapotra? Előre is köszi!
(#) kadarist válasza Pallaller hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Szia!
Szólsz a szerelőnek, hogy csinálja meg azt, amit elrontott.
(#) csingacsuk hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszett a fórum és látom, hogy itt segítő emberek vannak.
Tizenegy-néhány éve javítgatok de ez most megfogott.Egy philips 28sl5770/20s típusú tv-ről van szó.A hibajelensége annyi, hogy villog a zöld led-ami jelzi a bekapcsolt állapotot-de ennek simán kellene világítania, majd egy bizonyos idő után kikapcsol.Ekkor mindhárom led villog, de egyből vissza lehet kapcsolni a P+-al.Ekkor ismét villog a zöld majd ismét kikapcs.Első körben egy órát ment majd visszakapcsolás után 10-20 perc.
Amit kellet átnéztem rajta.Forrasztási hiba...1-2 alkatrészt átmértem semmilyen eredmény.Én hibakódra gyanakodom a villogással.Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm.
Sziasztok.
Következő: »»   9 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem