Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   22 / 43
(#) laci016 hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Jó estét!
A holnapi nap APX szerző körútra indulok a városban.Hol érdemes még körülnézni az iskolákon kívül???
ha nem is találok apx et találok mást remélem
(#) (Felhasználó 34510) válasza laci016 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia.A Vaterán most is van fent 2darab, egy tulaj árulja.A kettőért 40-et kér fix áron, szerintem megéri.Nézd meg itt: http://zene.vatera.hu/dj_es_discotechnika/beag_apx_100_csoves_erosi...3.html
(#) (Felhasználó 34510) válasza laci016 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
itt is van 1 darab:http://elektronika.vatera.hu/erosito_receiver/apx100_csoves_erosito_elado_1456325030.html
(#) cruisher válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Én 10 nél többet nem adnék darabjáért! 50-ért adtam el egy pár tip-top állapotút gyári 8 ohmos kimenőkkel, új 6p45c végcsövekkel, hálótrafón plusz 6,3V fűtéssel, wima mkp 10 csatolókkal, új tápkondikkal, aranyozott banán kimenetekkel stb...
Van egy pár zsír új dobozos példányom,kezelésivel és garanciajeggyel. Egyik még sose volt kibontva másik is csak azért, mert kíváncsi voltam. Ha esetleg érdekel valakit akkor várom az ajánlatát.
(#) (Felhasználó 34510) válasza cruisher hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia.Lehet hogy Te nem adnál érte annyit, de tizért még rosszat sem veszel.Legfeljebb csövek nélkül.A wima nem nagy szám, bármilyen kondival produkál ilyen frekimenetet.De élek a lehetőséggel, a kettőért adnék 30-at.Üdv.:Csaba
(#) cruisher válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Pedig hidd el lehet venni 10ért is működő példányt, de még olcsóbban is.
Ezt se tudhatod, hogy 40 ezerért milyen állapotút kapsz. Én már azon fennakadtam, hogy ezeket szép állapotúnak meri nevezni.
A wima kondikat nem is azért írtam, mert annyira jók, hanem mert egy jó közepes minőség viszont az ár, amit ráköltöttem annó csak kondicserére közel 10ezer ft volt, és ha még hozzáveszem a 8 ohmos kimenőket, az új végcsöveket, a hálótrafó mod-ot stb és így nagy nehezen elment 50be, ahhoz képest ez a karcos, kitudja milyen állapotú, 100V os kimenettel brutál drága 40ért.
(#) (Felhasználó 34510) válasza cruisher hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia.
Igen valóban tulzás volt az eladó részéről szépnek nevezni őket.
Én 15-ért vettem darabját, szarul néztek ki, de mind működő állapotú volt.Hogy mennyit költöttem rá azt nem írom mert seggbe rúg a nejem ha megtudná.Új csövek, kimenők, új tápok, előlapok, festés, potik,kapcsolók, lámpák, kondik, kivezérlésmérők,meg a fene tudja már mik.Rohat sok munkaóra van bennük.De miután éppen szombaton volt egy kissebb szabadtéri koncertjük a srácomnak, amin egy csöves 100-as Marshall is szerepelt, elmondhatom az öreg BEAG-ról hogy nagyon lealázta a vetélytársát.Hangerőbe lazán, a két EAG előfokkal pedig a hangszíne sehol nem volt. Azt hiszem sokáig megtartjuk őket, megérdemlik a törődést.
Üdv.:Csaba
(#) szac64 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Sziasztok,
Esetleg ha lenne valakinek eladó 6P3S-E elektroncsöve eladó,s küldene egy privit, azt megköszönném.
Mivel nem tudok apróhirdetést feladni azért írok ide, utólag is bocs.
Üdv.
(#) gkari válasza szac64 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Vakerán találsz min. 10 db-ot.
(#) szac64 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok,
Elkészült az erősítő teljes rekonstrukciója.
Miután teljesen szétszedtem, Sasszit újra galvánoztam, új tápegység panel került bele, új kimenő (új vasból 8Ohm-ra), új csövekkel s foglalatokkal, szóval mindent kicseréltem benne. Holnap rakok fel jobb minőségű képeket a külsőről s a vezetékelésről is.

APX100.jpg
    
(#) szendi001 válasza szac64 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hogyan sikerült galvánozni? Szép munka! Gratulálok!
(#) szac64 hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok,
Miután teljesen rozsdás volt az alaplemez, ezért fémig csiszoltam, majd Baktán galvánozták fehérre, nem akartam festeni, szerintem így jobban néz ki, s olyan mint az új!
S néhány kép ahogy ígértem.
Technikai adatok holnap , mivel ma csak élesztettem s nyugalmit állítottam. Jel-Zaj viszony -89dB lett az új táppanelnek köszönhetően.
Üdv.
(#) szac64 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
A készülék felkerült a vakerára, ha valakit érdekel, jutányos áron hozzájuthat, Üdv.
(#) cruisher válasza szac64 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Na, hogyhogy? Ezek szerint nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket?
(#) szac64 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Teljesítmény túl nagy, egy otthoni zenehallgatáshoz, pláne ha kettővel számolunk sztereó miatt. Az erősítővel nincs bajom, de 2 db ea057 közelebb áll hozzám, most ezeken dolgozom. APX pedig remélem jó kezekbe kerül, ha már ennyit melóztam rajta. Üdv.
(#) cruisher válasza szac64 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Nekem is 057 esek váltották le az apx-eket. Azért az már más világ.
(#) szendi001 hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Üdv Fófumozók! Rendeltem a HM trafótól és várom a csomagomat. Igaz 760 as erősítőhoz rendeltem komplett trafót, de csinálnak APX100-hoz külön tekercset is, tehát újra lehet használni a vasat, és így olcsóbb. Ha valakinek csak egy erősítője van ezt a megoldást javaslom, nem is hal meg a rossz tekercselés miatt és az építés öröme is megvan. AMúgy a rész meg a sok szigetelés miatt nem sokkal olcsóbb az otthoni tekercselés sem.
(#) bakos13gab válasza szendi001 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Mennyi egy ilyen trafó? Ha jól értem, akkor az eredeti vasra tekertetted?
(#) szac64 hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Szia Szendi, 807-es csőhöz kellett a trafó ultralineár megcsapolással?
(#) bakos13gab válasza szac64 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Hát szerintem a 760-as rendszerbe UL macera lenne, mert a segédrács nem igazán szereti a 900V-ot . 300V-nál még nem szalad el, kicsit akár feljebb is mehet.
(#) szendi001 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A 760 hoz megnövelt méretű vasat kértem, komplett trafót, úgymond próba gyanánt. Aztán beugrott hogy elég lenne a trekercs is általában, és kérdédre kiderült le is gyártják.
Attól függ az ár mit rendelsz. A linken található címen kell érdeklődni a paraméterek megadásával, nagyon korrekt ajánlat jön azonnal.Bővebben: Link
Elküldik postán is.
(#) szac64 hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Pont ott voltam mikor tervezték neked a trafót azért kérdeztem rá
Nekem is szoktak pár trafót tekerni, legutóbb ea057-hez tekertek 2 kimenőt 8 Ohm-ra illetve egy hálózatit hozzá megnövelt teljesítménnyel.

ea057x2.jpg
    
(#) szendi001 válasza szac64 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Egyébként nem rendeltem UH lecsapolást. Ha ilyet terveznek, az lehet hogy másé, vagy szimplán megadják a lehetőséget hogy kisérletezzek
(#) szendi001 válasza szac64 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nézem ezt a nyákot. Elég komolyan lett véve a földhurok kérdés rajta. Működött már?
(#) szac64 válasza szendi001 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Igen működik már, pont tegnap élesztettem, Jel-Zaj viszony 90dB.
Mondanom se kell, hogy brum nincs
Minden egyéb föl potenciál (Táp kondik negatívja is) erre a pontra van összehozva.
(#) szendi001 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Sziasztok! Megérkezett a 760c magasított verziójú trafója. 8 Ohmos, gyári cucc. Osztott csévéje van. Kicsit alacsonyabb a pakett mint az APX 100, de nagyon hasonló a méret. Kiszedem a régit és lefényképezem a különbséget.
(#) szac64 válasza szendi001 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Már alig várom, siess
(#) marci91 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Azt megtudnátok nekem mondani, hogy az APX-et A osztályban lehet-e üzemeltetni, és ha igen, akkor hogyan és érdemes-e? Köszi!
(#) szendi001 válasza marci91 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nem tudod A osztályban üzelemeltetni, mert az anód disszipáció korlátozza a leadható maximális hőmennyiséget, ergo a teljesítményt. Így is A osztályban működik kis teljesítménynél, aztán vált fokozatosan AB-re.
A kimenő trafó is inkább powerre van gyártva.
(#) szac64 válasza marci91 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szerintem nem érdemes, mert az állandóan nyitva tartott csövek nem igazán gazdaságos működést fognak eredményezni, bár ha télen fűteni akarsz vele hősugárzó helyett akkor tekerd fel a nyugalmi áramot.
Következő: »»   22 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem