Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   130 / 398
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A tápágban lévő izzók maradjanak bent. Kimeneti 0V DC esetén megpróbálhatod a hangszórót is
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Első élesztésnél én mindig szoktam rakni kicsatolókondit. Még ha a kimeneti DC szint jónak is tűnik. Inkább,minthogy füstgépet gyártsak a hangszóróból!
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ha jó a kimeneti DC szint felesleges a csatolókondi... Meg én össze is vagyok velük veszve No meg nem a 20.000Ft-os hangszóróval kell kipróbálni.. Valami kicsivel, amiért nem kár.... Vagy műterheléssel...
(#) gyula1990 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok! a kimeneten 0v DC-t mértem, ezek szerint elvileg jó,
csak még a nagy hangfalaim nincsenek itthon

van 2db régi S-30as hangfalam (a Régis Sovjet)
8 ohm -osak ha sorba kötöm őket, akkor lesz 16 ohm -os ellenállás ,talán akkor túlélik vagy akkor is kinyírja a quad őket?
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia! Védőizzókkal, 16 ohm-mal nyugodtan megpróbálhatod. Gratulálok a 0V DC-hez
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
nos működik!
rá kötöttem védő izzó nélkül a 30-ast csak simán egy darabot és nem döglött bele
igaz félhangerőn torzított mint az állat
meg amúgy se tökéletes már az öreg s-30
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
reloop, nélküled meg a többiek nélkül nem lenne 0v Dc-m
nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
A héten meg csinálom a másik oldalt is!
Még egyszer köszönöm!

Éljen a hobbielektronika!
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ügyes vagy! Kicserélted mind a két ellenállást 0,1 ohm-osra?
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
I gen
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
No de Zolibácsi! A kicsatolókondinak éppen ez a szerepe,hogy a kimenetről leválassza az egyenfeszültséget. Akkor valószínűleg nem fogok a kondi másikoldalán feszültséget méregetni!
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia! Jó ötlet, bipoláris kondival az igazi.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A kicsatolókondit csak élesztésig gondoltam,amíg a kimeneten lévő DC szintet megméri az ember. Utána elhagyható. Ezt annak,aki sajnálja a teszthangszórót,vagy nincs műterhelése.
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
De ha addig kell míg megméri a feszt az ember, akkor minek oda? A nélkül is mér a műszer, nem?
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Az első élesztésnél, amikor a kimeneti DC-t ellenőrizzük talán még nem is kell a csatoló kondi. Az első teljes terhelés próbánál viszont műterhelés, vagy DC védelem hiányában megmentheti a hangszórót. Ennél az üzemállapotnál mennek tönkre az alulméretezett alkatrészek.
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A Quadok közt vannak olyanok,amik nem szeretik a terhelés nélküli járatást. De egyébként igen,alapvetően lehet terhelés nélkül is mérni.
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én nem hiszem hogy létezik ilyen! De mutass egyet!
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ezt Moszkvai mondta annó! Ez miatt nem nagyon akartam nekiállni a quad építésének. Nem emlékszel?
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Emlékszem, de mikor mondtam másoknak, akik tapasztaltabbak azok csak nevettek ezen, hogy ilyen nincs.. Sem olyan, hogy ha lehúzod a terhelést eldurran. Te is megépítetted majd eladtad.. miért nem felelt meg?
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ez elég furcsa amit írsz ?
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nos,ahogy Moszkvait ismerem,Ő nem 10Watton hajtja a végfokot,mint Én. Ha valaki nála jár,útközben szedjen össze 1-2 téglát és kösse a cipőjére,vagy tömje tele a zsebeit kővel. Egyébként azért adtam el,mert jöttek a csövesek amikkel nem jutottam düllőre,mostpedig hiányzik a hangja.
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én sem 10W-on hajtom a végfokot, mégis bírja, ha lehúzom a falat akkor is.. Most is kb 2X 75-80W kijön Buliba ki volt hajtva agyig (200W verzió) mégis jó még mindég. Szerintem velemi félreérthettél...
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Az ugyan az a végfok,amit én építettem. Múltkor megkérdeztem a Tanárurat,hogy mi a francos nyavajának vesződik az Urbános kapcsolás 200W-ra való felhúzásával,ha Urbán már kiadott egy 200W-os verziót is. Erre Ő csak ennyit válaszolt: Tudom,abból meg 400Wattosat lehet csinálni.
Én most az R. Ludwigost fogom összerakni szimpla végtranzisztorokkal,de előtte még megvárom Moszkvait,kell a véleménye.
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nekem bevált az a panel amit alkalmazok, így azt építgetem.. Nem fogok változtatni. Hogy te mit építesz, az a te dolgod.. De elég őrült megoldás az a kettőzött vég tranyós okosság...
(#) potenciameter hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Jó estét mindenkinek!
Van egy 100wos quadom, egy éve használom, mostanában fura dolgokat csinál. Néha amikor filmet nézek megáll a hang, mintha kihúztam volna a jelet az erősitőből de amikor feljebb tekerem a hangerőt egyből megszűnik a némaság és ujra megy egy darabig, utánna ugyanez következik megint pár perc múlva. Nincs valami tippetek, hogy miért csinálja ezt? Egyszer kb 1 hete már megkérdeztem ugyanezt, de akkor nem kaptam rá választ.
Kérem segitsetek.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ez több mint fura kijelentés. Ha kimeneten nincs feszültség (most hangfrekire gondolok, nem pedig DC-re), akkor tök mindegy van-e rajta terhelés vagy nincs, mert nem folyik áram. De ha ezt tovább gondoljuk, akkor az is igaz, hogy hiába van feszültség (valamennyire ki van vezérelve), akkor sem folyik áram ha éppen nincs rajta terhelés. Tehát akár így, akár úgy közelítjük, mindegy neki van-e rajta terhelés vagy nincs.
Ettől sokkal inkább gond lehet (alapkivitelnél), ha a terhelés mértéke kisebb mint 8 ohm.
(#) zoly15 válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én a helyedbe végigjárnám a jel útját.. Kábelek, csatlakozók, bemenetválasztó, potméter, stb.. De lehet hogy a végfokban a forrasztások megrepedhettek.. valahogyan szűkítened kéne a kört...
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Idézet:
„elég őrült megoldás az a kettőzött vég tranyós okosság...”

Óvatosabban a butaságokkal! Ez a téma már úgyis kezd egy nagyon fura irányba elmenni ezzel a mostanság divatos "on-line javítsd magad"-irányzattal.
Hallottad már szólni az említett erősítőt? Nekem volt szerencsém mindkettőt meghallgatni, és a nélkül, hogy vitatnám a régi jóságát, számomra minden szempontból életképesebb a pocskondiázásod tárgya.
Tehát ha nem tudsz érveket felsorakoztatni ellene, akkor nem illik unalomból lefikázni.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nem én szoktam "unalomból" őrjöngeni, meg felesleges vitákat szítani...
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Pont. Ne offoljuk teli a témát. Szerintem semelyikőtöknek nem hiányzik a warn.
(#) Alkotó válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Azt javaslom, elsőnek a forrást teszteld, hátha nem is az erősítő a ludas. A mai lejátszók már kicsit túl vannak bonyolítva.
Ha ez jó, akkor próbáld meg a környezetet megvizsgálni (védelem, előfok, szintszabályzó, bemenetválasztó, vagy ami éppen van benne). Ilyen hibát a végfok panel nem valószínű, hogy produkálna.
Célszerűen hátulról indulj el, azaz a védelemmel kezd.
Következő: »»   130 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem