Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   293 / 368
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nem hiszem, hogy vérhólyagot szívna az edényre, ez egy hűtőgép kiszolgált kompresszora.
De van sűrített levegővel működő rendszerhez leválasztó edényke, igazad van, biztonság kedvéért betehető.
(#) vargalaszlo0405 hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Én így oldottam meg. Így látszik a folyadék szint és ha felfut a hab, a csappal elengedhető a vákuum.
Bocsánat, fogalmam sincs miért fejjel lefelé van
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Van nekem ilyen kompresszorhoz víz leválasztó kis szűrő egyúttal, az biztosan jó lesz, De csapot azt kell kerítenem, illetve valami menetes kütyüt a fedőn a biztonsági szelep helyér betehetőt. Megoldom, már ki is gondoltam, majd mutatom, ha kész.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Idézet:
„puszta tüdővel megszívtam és a fedél zárt, homlokom horpadt”

Csak annyira szívjad, hogy az edény be ne horpadjon .

Viccet félre, megkerestem a képeimet. Az az anyag, amit én használtam, kb. 4x térfogatra tudott tágulni vákuum alatt a bezárt légbuborékok miatt, ahogy a levegő a felszínre jött és eltávozott, természetesen összeesett az anyag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nem is amiatt. A faanyag is felhabzik pedig abban kevesebb levegő van szerintem mint egy tekercsben... bár ki tudja? Amúgy -0,8 at simán tudhat a használt kompresszor is ha a dugó nincs nagyon elkopva. Jó ez a kukta amúgy mert ez biztosabb az anyaga miatt. Ha belelátnék én is erre váltanék.
(#) vargalaszlo0405 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Na ez igen! mennyire bírja a tető?
(#) NGY válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Gyorsabb voltál !

A polikarbonát semmilyen deformációt nem mutatott.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szerintem először kevés lakkal próbálom és megnézem a végén, mennyire nedvesítette fel az edény falát, ha tágult az anyag. Amúgy itt a trafó tekercsnél csak a menetek, szigetelések közt maradt levegő tobzódhat, annyira nem, hogy a csövet is eljárja. Én csak ilyen egy komponensű lakkal szeretnék ügyködni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Igen itt lehet. A fánál el kell lepje a folyadék emiatt is habzik jobban már az elejétől gondolom. Trafónál egy lassú kötésű lakkal gondolom lehet több lépésben.
(#) vargalaszlo0405 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Mint felette írtam: ez igen! Szóval mennyire bírja a fedél?
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Én csak most értettem meg, hogyan is értitek. Nem egy külön lakkos edénybe teszitek a trafót, és azzal együtt a vákuumkamrába?
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nem, az edény erre lesz feláldozva, pl. lesz méhviaszos variáció, így a kuktaedényt még forró vízbe kell állítanom, aztán belül már nem lehet külön edény...
A másik, AC valahány szigetelő lakknál lehet belső edény. De jó, hogy mondtad... Nem kell kiöntögetni a tároló edénybe, ha kész vagyok. Mármint a kuktafazékból... Kész vagyok...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) NGY válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Gyorsabban írtok, mint ahogy frissül az oldal (mint ahogy én tudok írni) .

A 12 mm polikarbonát ekkora átmérőn és terhelésen gyakorlatilag hajlíthatatlan, az a -1 bar meg sem kottyan neki.
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Fémből lehetne vékonyabb is. Tudok adni átlátszó fémet hozzá.
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Bocsánat, de nem lesz úgy jó szerintem. Elnézést , hogy már megint analógiát vonok a fával, de az elv szerintem ugyanaz. A folyadék-szigetelő anyag- csak akkor tölti ki légmentesen a légréses anyagot-trafót-, ha belemerül, majd a negatív nyomás miatt benyomul a résekbe. Ha nem jön több buborék, akkor mindenütt egyenletesen tele lesz kitöltő anyaggal.
(#) vargalaszlo0405 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Az korrekt!! Érdekel! Nyugodtabb lennék ha nem üveg lenne a tartály mert bár a nyomást bírja, de nagyon sérülékeny
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
A kevesebb lakkos variációt csak pőrén a lakkal, szigetlendő anyag nélkül gondoltam, kísérletként az anyag mennyire jön fel...
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ha a szívó oldalra átlátszó -mondjuk szilikon- cső kerül akkor látható ha beleszalad a folyadék. Nem a legjobb, de láttam ilyen megoldást és működik. Akkor nem kell átlátszó tető. Bár mint írtam szerintem akkor van kész a munkadarab, ha már nem jön belőle buborék. Így mégis jobb ha látjuk... De kipróbálni így is teljesen jó szerintem. A minőségén csak javíthat!
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Az akrill, és az olajok többsége (motorolaj, lenolaj, étolaj,) valamint az oldószeres lazúr nálam nem forrt fel üresen ha erre gondolsz...
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Az az ülepítő csak erre vár a műhelyben, azon teljesen jól fogom látni, ha jönne a lé és van idő, mert mire feltelne, hogy a kompresszorba rohanjon, leállítom. Aztán arra gondoltam, rajta hagyom majd a munkadarabot kilevegőzni, ami biztosan elég - 1-2 óra.
Ez az AC lakk enyhén híg olaj viszkozítású és hígitható is némileg.
Az edény feléig lesz csak benne, csak nem indul meg annyira.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Idézet:
„Nem, az edény erre lesz feláldozva, pl. lesz méhviaszos variáció, így a kuktaedényt még forró vízbe kell állítanom, aztán belül már nem lehet külön edény...”


Bocs, hogy beindult az ötletparádé, de a kuktát is felteheted a rezsóra, megtöltheted vízzel, és abba rakhatod a méhviaszos bödönt. A kuktád így mindig tiszta marad, és alkalmanként vissza lehet adni a nagyinak, ha főzni szeretne .
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Itt biztos, mert nincs olyan mikroszkopikus járatokba zárva a levegő mint a fánál. Megkockáztatom, hogy nyomásból sem kell -0.8 ig lemenni. De ezt ki kell próbálni. De függ a dolog a folyadék higroszkóposságától is azt hiszem.
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Gondoltam erre - ő még nem - de az a helyzet, vízgőz is jönne, azt nem biztos, hogy le tudom választani, bár lehet... Kísérleteket végzek, megfigyelésekkel kombinálva...
(#) vargalaszlo0405 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szép megoldás, csak a víz hamar el fog tűnni ha lemegyünk pár tized atmoszférát miközben 60 c ra melegíti
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Egész kis kombinát lesz a végén... Igazad van 80-90 fokos víz kell.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Tényleg nem agitálni akarok a saját megoldásom mellett, de én ezért használtam a Venturi csöves vákuumszivattyút. Az én műgyantáim mindenféle gázokat adtak ki magukból a vákuumozás során, de azok így szabadon a légtérbe távozhattak a kompresszorba értelemszerűen nem jutott semmi, mivel onnan csak a nagynyomású levegőt vettem.
(#) vargalaszlo0405 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
De a kukta belehelyezhető egy nagyobb edénybe amiben vizet forralsz, a méhviasz meg forró vízzel kimosható az edényből Így mindenkinek igaza lesz
(#) NGY válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Jogos, erre nem gondoltam. Megoldás: olaj legyen a hőközvetítő anyag.

Na, be is fejeztem az agymenést .
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) Orbán József válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Alapból így akartam, meg nem kell kimosni az edényt, ezt kizárólag erre a használatra szereztem meg.
(#) vargalaszlo0405 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nem kérdéses, hogy az jobb, és láttuk is (meg is irigyelltem a masinád ) De otthon nem biztos, hogy akad olyan szivattyú, míg hűtőkompresszor könnyen beszerezhető bontottan.
Következő: »»   293 / 368
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem