Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1204 / 1268
(#) dara válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
A három panelböl ezt az egyet lehet javitani.A másik kettőt csak cserélik.Vagy veszel bele táppanelt.
(#) cupika97 válasza dara hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nem javítani akarom. Ki akarom cserélni univerzálisra. Az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e?
(#) dara válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ha találsz hozzá olyan panelt persze.De ahoz is kell táp.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia!
Igen lehetséges, csak oda kell figyelni a felbontásra, firmware-re. Bővebben: Link.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Tápegység lehet pl egy 12V 4A táp ami a 3D nyomdámhoz van? Erre kell bekötni a háttérvilágítást is? Annyit tudok róla hogy fullHD 1920x1080 felbontású, de az nemtudom mit jelent hogy DO8L.
(#) sany válasza Zoli888 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Igen, sajnos nagy a valószínűsége, hogy a környező alkatrészekkel is gond lehet.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Hát ez kellemetlen.. Az összes elko-t újra cseréltem, a helyzet változatlan, a helyzet ugyanaz mint eddig. Mielőtt "megérkezik" a kép, sötét háttérben a képernyő közepén egy jó pár színes csík, majd miután megjön a kép, a képernyő tetején látszik hogy ferde csíkok vannak, fél perc után összeseik a kép fentről lefelé egy vaskosabb csíkká, és ilyenkor megváltozik az IC kerregésének frekvenciája is, kissé nyüszögős lesz.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Gyanús, hogy a melegedéssel egyre zárlatosabbá válik az eltérítőtekercs. Van hűtőspéd?
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Sajnos az nincsen.. Mint ahogy próbára eltérítőtekercsem se.. vagy 2 éve elvittem a szelektívbe, egy pár készüléket, mert nem volt nekik hely.. ejj de jó lenne most az.. legalább is az eltérítő szerelvény róla..
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) belfi2 hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung CZ20F-12Z KS1A sasszival szerelt CRT tvét hoztak nézzem már meg hogy mi lehet a baja , illetve javítsam meg. A gond az hogy bekapcsoltam és hibátlanul működött bár egy kicsit későn jö9tt elő a kép. Kikapcsoltam de vissza már nem kapcsolt , melegen. Ha be is indul akkor viszont nincs kép.A tápfeszültségek jónak tűnnek . 15V 125V 183V a nekik előírt alkatrészeken , viszont a katódok 163volton vannak. Melegen főkapcsolóval nem indul, de ha készenlétből indítom akkor igen de kép csak igen ritkán van . Mi lehet vele a gond?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ha beindul a sorvégfok és a képcső is fűt, akkor a legyengült képcső miatt nincs képcsővezérlés. Tekerd feljebb a screen potit.
(#) Cinema válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Sok minden lehet hibás.
Mi indul be, ha nincs kép?
A képcső fűt?
A képcső panelen a forrasztásokat ellenőrizni kell, újra forrasztani-frissíteni szükséges lehet. A képcső panelre menő vezeték és a csatlakozója, azoknak a forrasztásait ellenőrizni, javítani kell.
A sorvégfok tranzisztorának a meghajtása rendben van? (A sormeghajtó áramkör táp-szűrő kondenzátora is cserélendő, ez egy kis transzformátoron keresztül hajtja a BU, vagy 2SC, 2SD, vagy hasonló sorvégtranzisztort. Ott kell keresgélni, illetve, mérni a sormeghajtó fokozat tápfeszültségét.)
Ha kondenzátoron keresztül kap a sorvégtranzisztor vezérlést, akkor azt a soros kondenzátort cserélni kell.
Képeltérítő áramkör alkatrészeit is ellenőrizni kell.
Sok sikert!

Üdv!
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Szia !
Igen hidegen indul szépen van fűtés is ami lehet kicsi bár nem tudom ezeknek a csöveknek mennyire kellene világítani. Próbáltam a screent csak elfelejtettem leírni. Sajnos előttem már csinálták volna a tulaj elmondása szerint csak a hálózati puffer kondit cserélte ki, arról nem szólt hogy hozzányúlt volna a Screenhez. Viszont most majdnem ütközésen van bal felé. De visszafelé állítva sem reagál.
(#) belfi2 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Szia!
Mikor hidegen indítom lehet hallana azt a jellegzetes hangot mikor indul a sor. Utána az eltérítő tekercsen is megjön az 50Hz "zaj" a képcső is fűt,(de lehet nem eléggé) de fény az nincs . Melegen nem is indul
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Egy kis ezzel kapcsolatos fizikai megfigyelés. Hidegen bekapcsolva nyílik a kép, s marad pár másodpercig, melegen viszont eleve lent van összeszűkülve egy csíkká.. Vagy eltérítő lesz, vagy gallyra ment az IC. IC-t ígértek, azt kapok ingyen, azt még beforrasztom, és a készülékkel sorba kapcsolva egy izzóval fogom indítani, hogy el ne köszönhessen. Az is lehet hogy az IC valahol kapott egy pofont a próbák alatt és elszállt, mert az tuti hogy amikor először bekapcsoltam nem szűkült össze a kép, hanem ment szépen (de a szivárványos csíkok a kép tetején voltak). Később esett össze.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Most megint odacsavartam a screent és megjelentek a visszafutás csíkok , majd beindult a cső is . Viszont azt vettem észre hogy a zajzár (kék háttér) ki-be kapcsolgat. Úgy nez ki nem lesz egyszerű a dolog
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Addig tekerd fel, amíg még éppen nem jelennek meg a csíkok. Hagyd így, majd kapcsold ki, majd be a készüléket.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Az izzós indításnak nincs sok értelme, mert két izzó kellene a tápágakba, plusz így a normális tápfeszültsége sem lenne meg az IC-nek.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) Cinema válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ha melegen nem indul, az más alkatrészek hibáira is utal. Mérni kell.
A képcsövet talán meg lehet erősebben fűteni, ha az egyik fűtővezetékét elvágva, (nem a sasszira menőt) egy sorosan bekötött BY399-es diódát beforrasztunk, meg egy kb. 0,22-0,68Ohm/2W-os ellenállást és egy 220-470µF-os legalább 35V-os ELKO-t a fűtés lábaira, persze a polaritására figyeljünk. Ezzel kicsit túlfűtjük a képcsövet, amit vagy kibír és príma képe lesz(egy darabig), vagy meghal gyorsan. Lutri, de meg lehet próbálni.

Üdv!
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Beállítottam, és készenlétből indul is de képet mindaddig nem ad amíg a távon meg nem nyomok egy gombot , pl valamelyik programgombot.
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Tekerj még azon a sreenen. A kék hátteret meg kapcsold ki a menüből, ha van rá mód.
(#) belfi2 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Igen holnap ez lesz a téma meg néhány kondit cserélek . Van pár bontott panelem Samsung is . Addig is köszi a segítséget mind a kettőtöknek. nyilván még szükségem lesz a segítségetekre .
Üdv Belfi.
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Igen van lehetőség ,én állítottam be . Jó tekerek de merre is . Lassan megint látszanak a visszafutás csíkok.Szerkesztve. Csavartam és úgy néz ki most stabilan előjön kép. Szerintem a gazda hozzányúlt . Most kb fél állásban a poti.
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Kikapcsoltam, főkapcsolóval és megint nem indult be úgy néz ki valami prücok lessz otta primer oldalon.
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ilyenkor a tápegység kimenetén nincs feszültség?
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Melyik pontján? Olyan mintha áramot sem kapna , tehát a led sem világít. Eltelik egy kis is idő,akkor bekapcsolva be is indul. Távval üzemel normális módon bár csak hangyák háborúja megy most rajta. Mivel a tulajnak nincs távja át kell nézzem mi okozza a leállás hibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Mindegyik (két) kimeneti pontján. A pufferkondik sarkain mérj. A primer oldalon nem ártana cserélni a C802-t és megmérni a két indító ellenállás (R803, R804) értékét.
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Holnap megcsinálom a méréseket. De úgy emlékszem mintha már mértem volna de nincs semmilyen feszültség a szekunder oldalon. Legalább is akkor mikor melegen akarom indítani.
(#) alexride válasza alexride hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nem érkezett hozzászólás egyelőre a problémámra viszont abban esetleg tud valaki segíteni, hogy maga a HDMI hogyan működik? Esetemben szerintem az lehet a probléma, hogy maga a mediabox nem érzékeli a TV-t mint eszközt mert az valamilyen hiba miatt nem ad visszajelzést. Arra is gondoltam, hogy veszek egy kicsi LCD-t HDMI-s meghajtó panellel és csinálok egy kapcsolást ami először az LCD-t kapcsolja a mediaboxra majd a TV-t. Ha ilyen módon használni tudom akkor ez nem probléma mivel mérföldekkel szebb a kép HDMI-vel. Vagy létezik valami egyszerűbb módja, hogy a mediabox úgy érzékelje eszköz van a HDMI kimenetén? Vagy ez nem így működik?
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Köszönö9m mindenkinek a segítő hozzászólást.Áttanulmányozva a rajzot , (egy másikat ) majd keresve az alkatrészt , kiderült hogy nem a leírt módon indul.Az R803 R804 ellenállás nincs benne , helyette az R811,R812 ellenállásokon jut el az induláshoz szükséges táp a K5Q0756R-hez. Ott viszont forrasztási hiba volt. Átforrasztva a meleg indulás megoldódott. A screent sajnos csak szemere tudtam állítani, mégpedig üres AV bemenetnél addig csavartam amíg a visszafutás csíkok meg nem jelennek, aztán vissza addig amíg a kép el nem tűnik, majd a két jelölés közé.. Indítva szép kép van rajta , némi fókusz állítással (gondolom ha már ott volt azon is csavart egyet a tulaj).
Köszi mindenkinek !
Üdv Belfi!
Következő: »»   1204 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem