Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1206 / 1268
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Az angol nyelvü leírásban benne van, hogy mi a menete a belépésnek. Ha ez nem megy, akkor tégy bele egx üres EEPROM-ot.
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Már alapból nem tudom (túl laikus vagyok én az ilyesmihez), mi egyáltalán az az RCU.
Szót sem ejtve a "Magenta" (lila vagy bíbor színű) gombról, amelyik feltehetően csakis az eredeti Thomson távszabályzóján van rajta.
Az általam és utólag ehhez a TV-hez betanított HOME univerzális távszabályzón (forgalmazó - Somogyi Elektronika) sajna nincsenek ilyen "spéci" gombok.
HOME
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Köszi, azt már valamennyire "lefordítottam" - a google fordítójával.
Majd megnézem még azt az üres EEPROM megoldást, bár én az alaplapon olyat nem is láttam.
Lehet, hogy sokkal alaposabban és jóval tüzetesebben kellene átvizsgálnom (hiszen olyan minden bizonnyal van benne. /az a kis 8 lábú "fekete bogárka"/).
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Lehet, hogy SMD EEPROM van benne és akkor az a forrasztási oldalon lelhető fel.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Át fogom nézni a lapot. Mondjuk eléggé meglepő, hogy nem eleve foglalatban van (már csak a cserélhetőség miatt is).
Persze - ezeket egyszer "betanítják", "oszt viszlát!" -
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Megnéztem - és megtaláltam.
Nem egy nagy tudású "bogárka" lehet, mivel elég kicsi a kapacitása /talán ha 8 bit-es/.
A gyártója és tipusa, ST MAL F - 22W04 (305037).
Mi van akkor, ha nélküle indítom el a lapot? Akkor legfeljebb nem kérne kódot
... vagy már be sem indulna (annyira érezvén a hiányát)?
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
A vezérlő nem találja az IC2 buszon a memóriát, ha kiveszed, úgyhogy nem biztos, hogy elindulna. 24C04-et kellene beletenni, de érdemes lenne feltölteni a tévéhez való tartalommal, már ha van rá lehetőséged.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Na persze!
Sohasem foglalkoztam ilyesmivel, hogy EEPROM írás és egyebek. Nincsen hozzá felszerelésem!
De tudásom se!
Ám akkor mi van, ha mondjuk más TV-jét teszem bele? Egyből hülyét kap?

Mert szerintem az a kicsi memo-chip olyasmi lehet, mint pl. régi számítógépes alaplapokban a BIOS.
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Ez a változókat tárolja, a csatornabeállításokat, a képméret adatokat, a hangnorma beállításokat, stb. Ez a memória kell, enélkül nem működik a tévé. Van olyan vezérlő, amely képes feltölteni az induláskor alapadatokkal, van, amelyik nem. Ha ebben olyan van, amely nem tudja feltölteni, akkor nem is lesz jó a készüléked egy üres memóriával.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
(Ha ebben olyan van, amely nem tudja feltölteni, akkor nem is lesz jó a készüléked egy üres memóriával. )

De - talán - valahogyan kipróbálni lehetne? Vagy inkább ne foglalkozzam vele?
Ha tényleg annyira "önfeltöltő", akkor egyből önmaga intézi a működéséhez kellő dolgokat.

Elég filléres (durván 200 forint) dolog egy ilyen eeprom, tán egy próbát megér?
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Persze, hogy megér. De ha találsz valahol egy ilyen lila gombos távirányítót, akkor az is megoldás lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) viktor0312 hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok, van egy lg pe-48a82t projektoros tévém. Szellemképes lett. Vagyis én a zöld szint látom elcsúszva. Mi lehet a probléma? Stk - ic(K) ? Vagy valami más? Illetve van valami specko kód amivel be tudok lepni szervíz ménűbe? Az esetleges segítő válaszokat köszönöm Ha nem idevaló a kérdés, akkor bocsánat.
(#) eyess válasza viktor0312 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A lámpák szoktak gyengélkedni benne.Meg kell gondolni , hogy megéri e egyáltalán foglalkozni még vele.
(#) viktor0312 válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szeretem a kihívásokat az életemben, valoszínűleg ezért vagyok nős is. Az stk ic 10 ezer lenne. A csövek joknak tünnek nekem
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Na ja! Ha találok ...
Az lányom Orion TV-jéé is lilagombos, de az nem igazán viszi.
Meg tán - még a mi kis hálószobás-ágybólnézős SHARP TV-nk szabályzója is hasonló.

A szervíz-menübe a saját távszabályzója nélkül nem lehet (csak a TV saját gombjaival) belépni?
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Mármint úgy értem, hogy Thomson lilagombos. A lila (magenta) gomb a text gomb, ami lehet, hogy az univerzálison is rajta van. Még annyit, hogy az RCU a távirányítót jelenti.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszi!

Az univerzálison nem láttam ilyen flancos gombokat.
Pedig nekem megvan az 1-es és a 2-es tipusú is.
Az 1-esen CSAK piros, zöld, sárga és kék gomb van, a 2-es tipuson meg ugyanez, de ráadásnak felirattal - A-B-C-D.

Úgy látszik, a lila (magenta) szín csakis Újpesten létezik. (ez vicc volt!)
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Lila helyett a text (teletext) gombot is kipróbálhatod.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Kérdésem ismét.

Ezeken a TV-ken a szerviz-menüjükbe csak a saját gombjaival - DE távszabályzó nélkül - nem is lehet belépni?
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Nem, rell az RCU.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Hááát - ez bizony elég nagy kár!
Az utólag "betanítható univerzális" meg nem igazán tudja ...
(#) mraulajos válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Hali!
Bocsi hogy bele szólok, tapasztalatból mondom, ill. a szomszédom TV szerelő.
Kaptam egy Thomson típ. TV-t pár évvel ez előtt, távirányító nélkül.
Mondt a TV szerelő szomszédom, hogy ne is próbálkozzak vele, gyári távirányító nélkül.
Igaza volt, de sikerült hozzá szerezni, és ezzel minden oké.
Majd, szert tettem egy Thomson típ. házimozi renszerre, szintén távirányító nélkül. Ehhez képtelen voltam gyárit beszerezni. Modta a TV-s szomszéd, hogy ilyen uneverzális, valamint utángyártott dolgokkal ne is foglalkozzak. De én csak foglalkoztam, és bele is tört a bicskám.
A házimozi rendszerem nem is tudom állítgatni, csak a hangerőt.
Hát, - ez a Thomson már csak iyen.
(#) marlboro1 hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung UE46ES5700SXZG tv-m. Az a gondom vele, hogy néha reagál a távirányítóra vagyis működik minden de pár perc után már nem reagál. Se kikapcsolni se hangerőt állítani egyáltalán semmire nem reagál. Mivel van egy másik Samsung tv-m ezért kipróbáltam azon a távirányítót és tökéletesen működik. Sőt a másik tv távirányítóját is kipróbáltam a nagyobbik tv-n és amikor éppen működik akkor mindkét távirányítóra reagál amikor pedig nem akkor egyik távirányítóra sem. A mobil telefonom is tud távirányító funkciót és arra sem reagál. Ezzel kizárnám a távirányító hibát. Találkozott már valaki ilyen hibával? Megéri megcsináltatni gazdaságilag? Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza marlboro1 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Szia!
Main board csere vagy ennek újraforrasztása szokott eredményt produkálni.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Találtam itthon az elektronikai "lomos dobozomban" 2 db. 24C08-as eepromot. Valójában javasoltad a 24C04-et, na de mi van olyankor, ha ezek közül valamelyiket betenném a TV alaplapba
- a 22W04 helyére?
Egyből síkhülyét kapna, vagy - azért talán egy próbát megérne?

Itt későbbre írja nekem mraulajos fórumtárs, hogy "a Thomsonok már csak ilyenek" ...
nade!
A hazai Videoton TV gyár is nyomult jó ideig - mindenféle Thomson licencekkel.
(#) Kismazsika hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Philips LED tv-m, és az a gond vele, hogy a kábel tv-t beköttettük, a csatornák be jönnek, de ha a tv-t kikapcsolom majd újra be, a 120 csatornából csak 6-7 db jön be, és újra kell ismét telepíteni a csatornákat, olyan mintha “elfelejtené”. Ha valaki tudja mi lehet a baj az kérem segítsen! Köszönöm!
(#) Fantasy hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok! Videoton TS 4327 -hez (ez a 29 csatornás) szeretnék segítséget kérni. A külső hőmérséklet változás hatására bekövetkező elhangolódással lehet valamit kezdeni?
(#) FAZ1 válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Háát?
Valamikor az AM-Mikró fejegységet a hőmérséklet folyamatos stabilizálása okán - bizony elég rendesen fűtötték - és télen-nyáron egyaránt. Így aztán a belsejében mindig állandó volt a hőfok.

Most nem azt mondom, hogy valahogyan fűtsd a tunert vagy a KF egységet,
avagy az egész TV-t, de eléggé érdekes, hogy a frekvencia ennyire elmászik.
Például AFC-je nincsen? Vagy csak nem igazán működik?
(#) Fantasy válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Annyira mászik el a freki, hogy már zavaros lesz a kép. Van rajta AFC, az előlapon, de valahogy nem az igazi. Ha jól emlékszem ennél AFC nélkül kell beállítani a csatornákat, utána ha kell, be kell kapcsolni az AFC-t. Mármost ha behangolom a csatornákat és rányomom az afc-t, akkor egy picit elviszi a beállítást, olyan mintha elhangolná valamelyik irányba. Szerintem ennek nem így kellene működnie.
A 16 csatornás változatnál nincs lehetőség az AFC kézi kapcsolására, ott hangoláskor az afc automatikusan kikapcsol, és ha felengedem a hangológombot, az afc automatikusan bekapcsol.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
A 33V-os Zenert ellenőrizd le. Sokszor vacakoltak a hangoló körben a 100nF-os kerámia kondik is. Ha ezek jók, akkor az AF C kört kell megvizsgálni.
Következő: »»   1206 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem