Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1208 / 1268
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Szia!
Idősebb készüléknél ne vedd szentírásnak a panel hátoldalára írt beállítandó feszültségértékeket. A Vs és Va feszültségeket kell úgy beállítani, hogy a lehető legjobb képet kapjuk.
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ez az emlitett hiba, a kepeken teli szinek kellenenek hogy legyenek ehelyett.. Az egyiken latszik valamennyire ahogy kiakarja irni a samsung feliratot de elnyomja. Nem hiszem hogy a fesz valtoztatas ezt megjavitja, meg is probaltam de valami komolyabb lehet, csak sajnos otletem nincs
(#) Sanitatum válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Habar most a vsc-t -190rol 207re(max a potival) allitottam es valamennyit javult
(#) küzmös Gergely hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Sziasztok! Kicsit off. Nem régen kaptam egy kis VHF modulátort a régi tévéimhez. Kipróbáltam DVD-vel, és működik szépen. Van egy régi Thosiba VHS magnóm is ,amin van 4 db RCA alj. VIDEO (IN) AUDIO és VIDEO (OUT) AUDIO. Ha antennát dugok rá, akkor az OUT-on megjelenik vajon a kép és hang? Nem szeretnék tönkre vágni semmit. A modulátoron külön RCA aljzat van a videonak, és külön az audionak. A DVD.-re szépen rá van írva hogy analóg kompozit jel, audio jobb, és bal csatorna. Az világos, és szépen megy is vele, lekeveri a Kékes számára értelmezhető OIRT8.-as csatornára, de a videómagnón nem tudom hogy jól gondolom-e a rajta lévő aljzatok szerepét, és hogy az az-e ami nekem kéne.
(#) Sanitatum válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Valakinek esetleg még ötlete?
(#) zolika60 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Természetesen megjelenik. Régebben a TV-ken nem volt videó bemenet ezért kellett a modulált RF jel is. A függőleges eltérítésen még állítani kell Öveges professzor nem volt ennyire csúcsfej.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2018
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
A sustain boardok kondenzátorait átmérted, jó mind?
(#) küzmös Gergely válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
A videos trükk nem nyert, valahogyan be kell vonni a játékba az RF kimenetet is valószínűleg mert a video Out-on nincs semmi ha bedugom az antennát. Csak sistergés van a képen.. Keresni lehet, kikapcsolni lehet, látszik hogy vált, keres, de semmit nem talál, átkapcsoltam a "Signal" jelre.. az sincs.. Csak hangyaháborúzik. Valami árulás van. Néha itt ott valami zaj van, de amúgy semmi. Pedig végigkerestem.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
De mit szeretnél konkrétan? A videó képét megjeleníteni?
(#) teglascs válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Hát mivel az a régi TV csak antenna jelent tud fogadni, a video RF kimenetét fogod tudni használni.
Első lépésben -ahogy próbáltad is- a SIGNAL két függőleges fehér vonalát kell megtaláld. Szerintem.
(#) kadarist válasza teglascs hozzászólására (») Dec 21, 2018 / 3
 
A videó RF kimenete UHF frekvenciájú, a Kékes azt nem veszi. Ezért kell egy külső VHF modulátor.
(#) teglascs válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Igazad van, butaságot mondtam.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Mondjuk én láttam már (még) olyan videómagnót aminek az RF kimenete VHF sávban volt.
(#) zolika60 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
A videó out jelhez lehet felvétel állásba kell kapcsolni a masinát.
(#) küzmös Gergely válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Köszöntem szépen.. Úgy tűnik hogy sikerült! A modulátoron kellett állítani kicsit, meg a videojel osztó potméter értéke sem stimmelt, de azt hiszem csak sikerült kiagyalni, még egyszer köszi a segítséget! A hanggal is kellett szórakozni, mert ahol jó volt a kép, ott mákos volt a hang.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Kép is hang is kellett. A cél programbővítés volt, hogy kb mindent lehessen nézni rajta ha épp azt szeretném. Eddig csak egy pár adás jött a VHF sáv azon szakaszán ahol vesz a tévé. A hang keleti normás, de azt már korábban megoldottam egy AT961.-es hangmodullal, illetve annak elejével a TBA120.-as IC-vel. A továbbiakban kaptam egy kis házi építésű VHF modulátort, és ezzel házasítottam most össze a videomagnó UHF kimenetét, a Kékes VHF (OIRT7-8) Végül 7.-es csatornájával. Így működik. Távirányítóval váltogatom a programokat, egy kis érdekesség.. az 57 éves készüléken. Nagyszüleim első tévéje volt..
(#) küzmös Gergely válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Az lett volna a legegyszerűbb, s hallottam olyat is hogy a hangsávokat is lehetett kapcsolgatni keleti-nyugati norma szerint (5,5Mhz -6,5Mhz) De látni soha nem láttam ilyet, pedig kerestem, és kérdeztem is ismerősöktől.
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Sajnos jelenleg az esr mérőm nem dolgozik. Az X lapon a ve feszültség eléggé ingadozik ott cseréltem a kondit, nem volt olyan méretem úgyhogy "hackelni" kellett de az nem változtatott rajta. néha 10v-ot is ugrik a fesz, gondolom ennek állandónak kellene hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Pedig, ha nem látszik púposodás, szivárgás, akkor is lehet rossz elektrolitkondi, a kiméregetést nem lehet megúszni. A kisebb méretűeket is ellenőrizni kell. Igen, állandó képnél a feszültségek, áramok állandóak.
(#) zolika60 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Pedig volt ilyen is. Bár sosem volt gyakori. Amikor megjelentek a videómagnók mindenféle próbálkozás volt a normák és szabványok között. Aztán mire egységes rendszer alakult ki eltűntek a videómagnók.
(#) dimitrov68 hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Adott egy lg 42lg3000 televízió. A következő a hiba: bekapcsoláskor a power led hármat villog majd elalszik, és nem történik semmi. Valahol azt olvastam, cseréljem ki a púpos kondikat és megjavul. Nos, szétszedtem, megnéztem, de itt egyik sem púpos. (lásd a mellékelt képet) Mi lehet a gond?
(#) vargaf válasza dimitrov68 hozzászólására (») Dec 24, 2018 / 1
 
Az a gond, hogy az a hülyeség terjedt el, hogy csak a púpos vagy kifolyt elektrolitú kondenzátor hibás. Mérni kell a kapacitásukat és az ESR értéküket és ha nem megfelelő akkor cserélni kell. Ha nincs lehetőség megmérni akkor ki kell cserélni mérés nélkül. Más kérdés az, hogy megfelelő felszereltség és szaktudás nélkül miért akar mindenki bonyolult elektronikát javítani.
(#) dimitrov68 válasza vargaf hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Elnézést, azt gondoltam, hogy egy egyszerű kérdést teszek fel, egy oldalon, aminek a címe is úgy kezdődik hogy "hobbi"! Tehát nem szakképzett embereknek segítenek (ideális esetben)a szakképzett, vagy már tapasztalt emberek. A kérdés annyi lett volna, hogy kb hol keressem a hibát, ha nem szeretném kiforrasztani az összes kondit.
(#) vargaf válasza dimitrov68 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
A válaszomban benne van: mérni kell, mert a hiba szemmel nem látható. Ehhez már megfelelő felszerelés és gyakorlat is szükséges. A mért adatokból lehet további hibalehetőséget írni. Így a "hol keressem a hibát" kérdésre csak egy biztos válasz van: a TV-ben.
(#) Finnegan hozzászólása Dec 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Nemrégiben (2 hónapja) vásároltam egy Samsung NU7652U ívelt TV-t. Pár hete az tűnt fel, hogy kikapcsolt állapotban sípoló hang jön a TV mögül. Nem folytonos a sípolás, néha van, néha nincs. Kihúzom elhallgat, visszadugom csönd van. Nem közvetlen kikapcsolás után jelentkezik. Ettől függetlenül hibátlanul működik a TV, de zavaró éjjelente, mintha egy szúnyog "zümmögne". Mitől lehet ez a jelenség? Előre is köszi a válaszokat!
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Samsung ue32d5500-as TV USB-n keresztüli videó lejátszással van gondom.
A képek közül az első MP4 megy símán, a másik kettőt nem akarja.
Az utóbbi kettő egy MKV fájlból (ami szintén megy a TV-n) lett kivágva-konvertálva.
Természetesen számitógépen megy mindegyik.
Mi lehet a gondja?
(#) xule válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
1920*1080 a FullHD méret, de 1920*1088 méretet még elviszi több készülék. Túl nagy méret lesz.
(#) xule válasza xule hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Esetleg különböző konténereket (fájlformátumok) különböző méret (és kodek) korlátokkal értelmezi, fogadja el, de ennek nagyon kicsi az esélye.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2018 2 /
 
Olyan TV-t, hogy Kékes - jobb helyeken - már 40 éve simán kidobtak volna.
Te meg most itt mindenféle szines videókat akarsz lejátszatni a régi szar csöves TV-n?
Na mit mondana minderre a Besenyő Pista bácsi?
- "háááát - normális?" ....
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 31, 2018 / 1
 
Ezt ugye nem gondolod komolyan... Na meg ezt inkább küzmös Gergely problémája, nem az enyém.
Következő: »»   1208 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem