Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vaku probléma (Yongnuo 560 IV)
Lapozás: OK   2 / 3
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Érdekes, hogyan oldották meg.
Szétszedtem tettem fel a mappába róla képet a csukló részében volt a nagy kondi (nem gondoltam volna).
Mértem rajta és a trafó utáni graetz hídon is a feszültséget de csak 4-5V. Gondolom akkor az oszcillátor nem indul el a ftrafó előtti részen.
Egy Orosz fórumon találtam két kapcsolási rajzot elvileg ehhez a vakuhoz való azt is feltettem, az alapján megpróbálok elindulni, vagy van esetleg javaslatod van valami tipikus hibaforrás?
(#) KBal76 válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Ahogy nézem ezt a kapcsolási rajzot, az osci az konkrétan egy MCU, tehát nem analóg önrezgő, és nem is FET meghajtóval van megoldva. Érdekes. Azt nem értem miért van ennyire megkomplikálva a környezete. (Kapcsolásirajzhoz milyen jól jönne, ha jobban figyelünk suliban oroszórákon, ugye) Lehet csak egy engedélyező jel nem ér célba. Van egy sárga jelzésû sáv (DC-DC On-Off), illetve a műveleti erősítő környékén próbálnék ügyeskedni. Az MCU 7,8 lábán rámérhetsz hogy van-e bármi aktivitás. Ha nem vagy eléggé felmûszerezve: ha mondjuk féltápfeszt mérsz rajtuk, lehet rezeg csak a mûszered nem tudja lekövetni.
Kondit le ne kösd a vakuról, mert terhelés nélkül megfuthat a trafó és átéghet.
Ja, és védőszemüveget mindenképp vennék fel, vakukban hatalmas áramok folynak, a folyékony fém nem játék, szemet nem árulnak a boltban.
Régebbi hozzászólásban láttam egy vakuszervizes-hozzáértô fórumtagot, rákérdezhetsz nála, bennem nagyobb a tettvágy mint a tapasztalat
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Köszönöm a tanácsokat, hát igen jó lenne az orosz de lehet írok oda angolul.
Most ahogy méregettem találtam egy vélhetően hibás alkatrészt de nem jövök rá hogy mi a típusa az SMD kódból itt a bemenetén még van 5V viszont a kimenetén már nincs, szerintem egy 5V os stabilizátor lehet.

Capture.PNG
    
(#) dB_Thunder válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Az hát!
Meg kell nézni nem e zárlatra dolgozik!
Illetve egy kicsivel több mint 5 volt kellene a bemenetén lennie!
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Lábkiosztás szerint a SOT-89 jó lehet a TS9011 feszültség stabilizátorból.
Szerinted kimerjem cseréni és rápróbáljak?
dB_Thunder, igen talán 5,1-5,2 V-ot mértem. A másik hasonló kör ami alatta van, úgy látom a fő processzort látja el energiával ott ugyan ez az alkatrész van 5V jön le róla.
Köszönöm, hogy írtam tényleg zárlatra dolgozna.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020

asd.PNG
    
(#) troby válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Kiforrasztottam a képen U102 nek jelölt IC-t most már nincs testen a stabilizátor kimenete.
Most már csak valahonnan be kell szereznem ezt az IC-t meg a stabilizátort.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Úgy látom helyettesíthető LM358-al, az orosz oldal szerint.
(#) troby válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 10, 2020 /
 
Kicseréltem a műveleti erősítőt de sajnos így sem indul el. A csatolt kapcsolási rajzon a Q103 tranzisztor ami a trafó elötti IC-t vezérelné nem kap feszültséget a bázisára. Amit kicseréltem működik kimenetein van feszültség de itt nincs. Visszakövettem hogy hova megy és egy C8051F410 mikrokontrollerre megy. Ez kap tápfeszültséget de átforrasztottam minden lábát de továbbra sincs változás, bekapcsol tudok lépkedni a menüben de nem tölti fel a kondenzátort.
Szerinted tudok ezzel még valamit kezdeni vagy itt már el kell engednem?
(#) NTAMAS hozzászólása Aug 22, 2021 /
 
Sziasztok,
Van egy Triopo TR586EX vaku és jelenleg ott tartok, hogy már be sem kapcsol. A főbb hibák:
1.
Eddig is kissé noszogatva indult, illetve ha be is kapcsolt, akkor a fej mozdításával többször kikapcsolt. Először az elemtartó fedelére gyanakodtam, de azt gyakorlatilag kizártam.
Bontott állapotban azt tapasztaltam, hogy többszöri ki- bekapcsolódás után a befotózott tirisztor kézmelegnél jóval melegebb lett. Utolsó összeszerelés után már nem kapcsol be.
2.
Amiért elkezdtem foglalkozni vele, hogy ha amikor bekapcsolt állapotban volt, gyakorlatilag minden funkciója működött, de sem a tesztgombra nem villant el, sem a fényképezőgépen nem dolgozott.
Mik lehetnek a bajok?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2021
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Idézet:
„Mik lehetnek a bajok?”

Elég sok!
Fel kellene töltenie egy kondit pár szár voltra, a csövet pedig meg kellene izgatni jópár kV-tal hogy villanjon! Persze maga a cső is lehet rossz...

Se kapcsolási rajzunk, se méréseink nincsenek, így konkrét tippünk se!!
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
És a nem bekapcsolás mitől lehet?
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Ez rögtön 2 kérdést is felvet?
- Mit kellene csinálnia a bekapcsoláskor?
- Minek kellene ezt a feladatot végrehajtania?
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Először is az LCD panelnek tele kellene lennie infóval, amik tartalmazzák az összes előzőleg használt opciókat. Másodsorban a vakufejet (villanócső) végigtekeri az autofókusz motor elvileg a teljes tartományon.
Hogy mi? Na, ennyire mélyen nem látok a témába, így azt nem tudom.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Idézet:
„Hogy mi? Na, ennyire mélyen nem látok a témába, így azt nem tudom.”

Most gondolj bele! Te nem látsz bele a témába, pedig előtted ott hever a készülék!

Ezen az oldalt ahol én ülök, még készülék sincs!! Ezért kell sok sok infó! ..meg egy kapcsolási rajz.

Nos ezeket a dolgokat általában valami cél számítógép, és programja vezérli! Ennek általában kell egy stabil 5 volt, újabban 3,3, persze ettől eltérő is lehet. Ezt megsaccolni a panelon lévő elkók feszültségtűréséből lehet.

Szóval, van egy tápegység ami az x db elem feszültségéből megcsinálja a proci, kijelző tápját. Esőnek ennek a működését kell ellenőrizni!
Lehet olyat is csinálni, hogy külső forrásból adni a procinak tápot..

Másik problémám, hogy nem tudom mennyire vagy otthon az elektronikában, és mennyire van felszerelt műhelyed..
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Sajnos nekem pont az a legnagyobb problémám, hogy az elektronika világában nem nagyon vagyok otthon.
A vakuról kapcsolási rajzot sajnos sehol sem találtam.

"Lehet olyat is csinálni, hogy külső forrásból adni a procinak tápot.." - ezt hogy lehet technikailag kivitelezni?
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Idézet:
„"Lehet olyat is csinálni, hogy külső forrásból adni a procinak tápot.." - ezt hogy lehet technikailag kivitelezni?”


Valószínűleg a procinak van a legtöbb lába a többi ic.hez képest. A rajta lévő írásból kiderülhet a típusa, tápfesz igénye, lábkiosztása.
Ha nincs rajta írás, akkor a környezetében lévő alkatrészekből, és nyák kialakításából lehet következtetni ezekre. Ehhez jó ha van "szakavatott szem" a szatyorban, vagy szekrényben!

Külső forrásnak ideális pl egy labortáp...
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2021
(#) dB_Thunder válasza troby hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ugyan nem ma kérdezted, de:
Idézet:
„bekapcsol tudok lépkedni a menüben de nem tölti fel a kondenzátort.
Szerinted tudok ezzel még valamit kezdeni vagy itt már el kell engednem?”


Én még nem adnám fel!
Meg kellene érteni miért nem megy benne az inverter!
Amint látom ez visszacsatolt feszültség szabályozott cucc, lehet hogy ez a rész tilt...
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Közben rátaláltam egy orosz oldalra, ahol nagyjából ugyanez a hiba. Itt a vakufejben levő gyújtótrafót cserélték és elvileg megoldódott a probléma.
Nálam viszont most a bekapcsolás is gond. Eddig is kontakthibára gyanakodtam, mert bizonyos pozíciókban, forgatva/döntve a vakufejet be tudtam kapcsolni. Most viszont se kép, se hang.
Ha kontakthiba is, nem tudom mi köze a vakufej pozíciójának a táppanelhez. És egyszerűen nem találom a hibát. Az előbb belinkelt kapcsrajz a táppanelé.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ahhoz hogy ez valamit is csináljon az F1(1A) biztinek jónak kell lennie, és a Q10 tranyónak ki kell nyitni!
Ez ad tápot, az U3, U4 inverter ic-knek, amik előállítják a további tápfeszültségeket!
Ezt kellene ellenőrizni első lépésben!!
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Nagyon köszi. Akkor nekimegyek így, hátha jutok valamire.
A biztinek van helyettesítője vagy pontosan ilyenre kell cserélni, ha cserés lenne?
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ha szakadt akkor helyettesíteni kell valamivel!
Most megint jól jönne egy labortáp, azon lehetne látni mennyit eszik, és az áram korlátot is be lehet állítani 1 A-re...
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
A biztosíték jó. Q10 is jónak tűnik. De van egy újabb érdekes dolog. Néha sikerül életet lehelni bele, akkor - mint korábban írtam - bekapcsolásnál dolgozik (beállítja) a vakufej fókuszmotor, a villanócsövet helyes pozícióba. Ekkor "végigtekeri" és a vaku kikapcsol és utána már nem tudom újra bekapcsolni.
A motor hangjának egy korábbi szétszedés óta nem a gyári hangja van (annak ellenére, hogy a fejben nem nyúltam semmihez.
A gyújtótrafó egyik kábele kissé égett, így az nagy valószínűséggel ezért nem villant a vaku.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Azt kellene tudni, hogy a bekapcsoló gomb miként hat az áramkörre!
Abból hátha kiderül, hogy néha miként nem...
Kapcsolási rajz ezen része?
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
"Kapcsolási rajz ezen része?" - Ha minden igaz és jól látom, a mellékelt kapcs. rajzon rajta van a bekapcs. áramköri rész is.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Van olyan hogy ON/OFF, de az hogyan folytatódik? ...A CPULCD lapon?
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Jah, igen, azon kellene. Most látom, annak nincs meg külön a rajza.
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Közben a rajz szerint mértem tápfeszeket.
FT1-nél OK, F1 biztinél OK, de pl. C17-nél és L1 tekercsnél már nincs meg.
(#) Travolta válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Keress hideg forrasztásokat. Ha van olyan csatlakozó, ami két egymáson lévő panelt köt össze, azt is ellenőrizd. Lehetőleg nagyító alatt.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Nos!
C17, C24 közös pontján nem mindig lesz meg a 12volt! Ezen csak akkor van, ha tölteni kell a cső nagyfesz kondiát!

De pl a C21-en (J5.11-es átkötés) mindig kellene 5 voltnak lennie ha be van kapcsolva!!
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Kezdem teljesen elveszteni a fonalat.
C21-en nem tudok mérni semmit. J5.11-en sem. Viszont több ponton is (pl. J5.3-on és J5.9-en is), elemek nélkül is jön az 5V. Ez normális?
Az Elko kondit kicseréltem (C0) hátha az rosszalkodik, de nem használt. A legtöbb kritikus pontot átforrasztottam.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2021
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem