Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vaku probléma (Yongnuo 560 IV)

Témaindító: atesz_95, idő: Jan 12, 2018
Lapozás: OK   2 / 2
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /

Érdekes, hogyan oldották meg.
Szétszedtem tettem fel a mappába róla képet a csukló részében volt a nagy kondi (nem gondoltam volna).
Mértem rajta és a trafó utáni graetz hídon is a feszültséget de csak 4-5V. Gondolom akkor az oszcillátor nem indul el a ftrafó előtti részen.
Egy Orosz fórumon találtam két kapcsolási rajzot elvileg ehhez a vakuhoz való azt is feltettem, az alapján megpróbálok elindulni, vagy van esetleg javaslatod van valami tipikus hibaforrás?
(#) KBal76 válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Ahogy nézem ezt a kapcsolási rajzot, az osci az konkrétan egy MCU, tehát nem analóg önrezgő, és nem is FET meghajtóval van megoldva. Érdekes. Azt nem értem miért van ennyire megkomplikálva a környezete. (Kapcsolásirajzhoz milyen jól jönne, ha jobban figyelünk suliban oroszórákon, ugye) Lehet csak egy engedélyező jel nem ér célba. Van egy sárga jelzésû sáv (DC-DC On-Off), illetve a műveleti erősítő környékén próbálnék ügyeskedni. Az MCU 7,8 lábán rámérhetsz hogy van-e bármi aktivitás. Ha nem vagy eléggé felmûszerezve: ha mondjuk féltápfeszt mérsz rajtuk, lehet rezeg csak a mûszered nem tudja lekövetni.
Kondit le ne kösd a vakuról, mert terhelés nélkül megfuthat a trafó és átéghet.
Ja, és védőszemüveget mindenképp vennék fel, vakukban hatalmas áramok folynak, a folyékony fém nem játék, szemet nem árulnak a boltban.
Régebbi hozzászólásban láttam egy vakuszervizes-hozzáértô fórumtagot, rákérdezhetsz nála, bennem nagyobb a tettvágy mint a tapasztalat
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Köszönöm a tanácsokat, hát igen jó lenne az orosz de lehet írok oda angolul.
Most ahogy méregettem találtam egy vélhetően hibás alkatrészt de nem jövök rá hogy mi a típusa az SMD kódból itt a bemenetén még van 5V viszont a kimenetén már nincs, szerintem egy 5V os stabilizátor lehet.

Capture.PNG

(#) dB_Thunder válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Az hát!
Meg kell nézni nem e zárlatra dolgozik!
Illetve egy kicsivel több mint 5 volt kellene a bemenetén lennie!
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Lábkiosztás szerint a SOT-89 jó lehet a TS9011 feszültség stabilizátorból.
Szerinted kimerjem cseréni és rápróbáljak?
dB_Thunder, igen talán 5,1-5,2 V-ot mértem. A másik hasonló kör ami alatta van, úgy látom a fő processzort látja el energiával ott ugyan ez az alkatrész van 5V jön le róla.
Köszönöm, hogy írtam tényleg zárlatra dolgozna.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020

asd.PNG

(#) troby válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Kiforrasztottam a képen U102 nek jelölt IC-t most már nincs testen a stabilizátor kimenete.
Most már csak valahonnan be kell szereznem ezt az IC-t meg a stabilizátort.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Aug 8, 2020 /

Úgy látom helyettesíthető LM358-al, az orosz oldal szerint.
(#) troby válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 10, 2020 /

Kicseréltem a műveleti erősítőt de sajnos így sem indul el. A csatolt kapcsolási rajzon a Q103 tranzisztor ami a trafó elötti IC-t vezérelné nem kap feszültséget a bázisára. Amit kicseréltem működik kimenetein van feszültség de itt nincs. Visszakövettem hogy hova megy és egy C8051F410 mikrokontrollerre megy. Ez kap tápfeszültséget de átforrasztottam minden lábát de továbbra sincs változás, bekapcsol tudok lépkedni a menüben de nem tölti fel a kondenzátort.
Szerinted tudok ezzel még valamit kezdeni vagy itt már el kell engednem?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem