Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Varisztor
 
Témaindító: robotech, idő: Jan 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) kadarist válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Szia!
Polaritásfüggetlenek.
(#) Levi Jr. hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Köszi, akkor áram alá helyezem a javítandó tápot ez alapján.
(#) ferkopa válasza leono hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Honnan szedted ezt Eszperantóul ?
(#) zolika60 válasza ferkopa hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Négy év után nem mindegy már?
(#) pitybull hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Van egy panelem, amin 82v os varisztor volt,,de sajnos sehol nem kapok ilyet....
esetlegesen ezek sorolhatóak?? vagyis pl két39v os öszeköthetős sorba? Igaz nem lessz 82v de a semminél jobb lenne .
(#) kadarist válasza pitybull hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia!
Használj inkább egy kétirányú szuppresszordiódát, bár lehet, hogy eredetileg is ez volt az áramkörben. Bővebben: Link
(#) pitybull válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Köszönöm, segitséged.
pontosan ez volt a panelen varistor

ezt mivel lehet helyetesíteni? mert pont ilyet ithol nem árulnak. Üdv:pityu
(#) kadarist válasza pitybull hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Itt kapsz ilyen varisztort.
(#) lóri hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok! JANI írta régebben: "Egy soros biztosíték és a 400V-os varisztor beépítése szinte kötelező,
még a legegyszerűbb kapcsolásnál is! " Csinálok egy termosztátot,amiben van egy relé,ami 230V-os motort kapcsolgat. Kell-e a relével kapcsolt 230-után varisztor,és soros ellenállás,vagy bizti? Azért kérdem ,mert sok helyen láttam.Pl. itt: Bővebben: Link
Köszi:Lóri
Írtam a kezdő kérdésekbe,de lehet,hogy ide kellett volna.
(#) proli007 válasza lóri hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Hello!
- Varisztor akkor kell, ha a relé induktív terhelést kapcsolgat, és a kontaktus nyitásakor zavarjel/szikra képződik. Ha ez zavar valamit (akár magát az áramkört), akkor kell, ha nem, nem kötelező.
- Bizti akkor kell, ha az áramkör betáp oldalán nincs biztosítva, vagy a biztosított áram túlzott értékű a fogyasztóhoz képest.
- Soros ellenállást, nem tudom hova gondolsz. Motorral sorba? Mert oda biztos nem kell. Esetleg az áramkör trafójával/tápegységével sorba, mert az sokszor a biztosíték szerepét tölti be. Ha a trafó, vagy táp zárlatba megy, leég az ellenállás, de nem képződik zárlati áram.
üdv! proli007
(#) lóri válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hello!
Köszönöm a választ.Végül is induktív a terhelés. Áramot ,0.45 ampert vesz fel.Ehhez milyen értékű (típusú)varisztor kell?100 forint körül van,úgyhogy nem olyan nagy összeg. Itt van pár féle: Bővebben: Link Az előző hsz. linket elrontottam:Bővebben: Link Itt lenne még hely a varisztornak.

táp.jpg
    
(#) proli007 válasza lóri hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hello! Az első 275V-os váltós megfelelő. üdv! proli007
(#) lóri válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia!Értem,köszönöm.
(#) ottobacsi hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok!
A képen látható varisztor elvileg az MDC z151 04ul névre hallgat. Ezt találtam a guglival.
Szerintetek is ez lehet a neve?
Az a kérdésem hogy ezt melyik, Magyarországon is beszerezhetővel helyettesíthetném?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) ottobacsi válasza ottobacsi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Azt elfelejtettem leírni, hogy ez egy 110v-os kitchenaid mixer sebesség vezérlő panelján sült el, mert véletlenül zárlatot okoztam... :S
(#) frank tibor válasza ottobacsi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 / 1
 
Szia
Ez 150V-os, 0.4W-os típus. Több helyettesítőt is találni ilyen adatokkal hazai forgalmazóknál.
(#) ottobacsi válasza frank tibor hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Köszi az infót!
(#) Balczer hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Frekvenciaváltó javításnál ütköztem a kérdésbe, sorban van kapcsolva 2 varisztor, mindegyik 275V-os, természetesen csak feszültség van ráírva, típus nincs, nem is érdekes. A kérdésem az lenne, hogy mi történik soros kapcsolásnál? Ha jól gondolom akkor a levezethető áram kiterjesztésére használják, a táphoz kapcsolt varisztor totál szétég (mert a kedves felhasználó rátolja 400V-ra a 230-as frekiváltót, ez azért van, mert a 230-as és 400-as frekviáltó egy dobozt kapott, a 4db sorkapocs is bent van), a teteje kettétörik, és az amelyik a földön van annak csak a közepén lesz egy lyuk. Erre az lehet a magyarázat, hogy a földön lévő varisztoron kisebb lesz a feszültség, hiszen az később kezd el vezetni, mert a felső ok, hogy vezet, de akkor is van x ellenállása. Ez egy feltevés, én így képzelem, kérlek titeket, hogy igazoljátok vagy cáfoljátok a fentebb leírtakat. Köszönöm
(#) gernerakos hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Üdv!
Egy PC tápban volt egy varisztor, mely a negatív és az védőföld közötti zárlat miatt elégett. A tipusa olvasható: v150k7 Ezt melyik másik Hestore-os varisztorral lehetne helyettesíteni?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) pereznyak hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Tisztelettem

Volt egy "trafo" a bejövő oldalàn 230 kell bekötni de azon felül ugyan azon az oldalon van egy harmadik bekötèsi pont is ami nem a föld. Ezen az oldalàn volt bekötve egy varisztor (nemtudom, hogy hogyan ès, hogy mekkora) a màsik felèn 24 v vàltott add ki, ide volt bekötve a màsik varisztor. A kèrdèsem az lenne, hogy hogyan kell bekötni a varisztort ill. Hogy hogyan tudom meghatàrozni, hogy mekkora èrtèkü varisztor kell rà?
(#) granpa válasza pereznyak hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Ha elolvasod az összes előző oldalt, választ kapsz. A trafó teljesítményétől (is) függ, azt nem írtad.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) lonewolf hozzászólása Nov 25, 2015 /
 
Üdv. kollégák, mesterek! Varisztor vagy szuppresszor dióda (kétírányú), ez lenne a kérdésem, többek között a helyes értékű kiválasztása. Nagy nehezen sikerült megfejtenem miért lesz dilis a saját készítésű kapuelektronikámban a PIC16F628. (pickit gyári a programozóm) http://www.elstar.ro/?page=shop/flypage&product_id=238&cate...343cd4 Ezek a kapumozgató motorjaim, sajna "visszatermelnek, indukálnak". Jelenleg ilyen varisztorokat raktam a motrok csatlakozóira: http://www.tme.eu/ro/details/var7-60/varistoare-tht/sr-passives/ (60v-ac, 85v-dc, 100v-max). Valamivel jobb lett, de most is 10-ből 1-szer téved, vagyis a lefutó progit folytatja, visszacsuk a kapu... (Pic, kvarc cserélve, többször is, teljes panel is...) A kérdésem az lenne milyen varisztorral tudnám a tűimpulzusokat levágni? varisztorral vagy kétírányú szuppresszor diódával ha a motrok tápja 62V? Köszönöm a segítséget! (kapcsolást, paneltervet, pic-programot szivesen átadok az építő szándékozóknak, de sajna ez a probléma még megoldatlan...)
(#) Pety_ hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Helló mindenki!
Egy tápban kellene megmérnem egy gyanús varosztornak tűnő tárgyat.
A felirata:
VE13
8251K
533074A
Jelenleg 219pF-et mérek alkatrészteszterrel.
Gondolom szakadt.
Vagy ezzel az eszközzel esélyem sincs megbizonyosodni róla hogy használható-e még?
Esetleg valami megfejtése valakinek a számsorokhoz?(a gugli nem volt barátságos velem)
(#) ferci válasza Pety_ hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Hali!
Próbálj keresni egy hasonló táblázatot, ahol rátalálsz a számaidnak megfelelő varisztorra.
Varisztorok
Ne akard ezzel a teszterrel mérni, oda pl. egy változtatható nagyobb feszültségű, kis áramú táp kéne és meg tudnád mérni, hol akar vezetni.
A ..13 a tárcsa átmérője, a többi kódot kell megfejtened. Le van írva minden, hátha rátalálsz te is... vagy kiméred az előzőek szerint.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2016
(#) Pety_ válasza ferci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Helló!
Köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma.
(#) fecameca hozzászólása Jan 31, 2020 /
 
Sziasztok. Nekem még nem volt dolgom varisztorral. Egy relé érintkezőjével van párhuzamosan kávéfőző gépben.A varisztor kiforrasztva teljes szakadás még 30 Mohm méréshatáron is hidegen. Körülötte minden kormos, de a varisztor épnek látszik, csak nem vezet. Lehet az rossz? Mivel ellenőrizzem? 230 Volt és soros ellenállás? Ötlet? D7d391k a felirat.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia! Az a jó, ha nem vezet és házilagosan nem is igazán tesztelhető.
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Akkor max a relé lehet égett, de valami IC hajtja, kiforrasztás nélkül nem merem tesztelni. Van egy 100 ohm vele sorba, az is ép.
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Viyzont egy másik relével soros 100 ohm szakadt volt. Próba után majd kiderül, lehet, hogy csak ennyi.
(#) k_h hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Üdv! Ez a varisztor alkalmas lehet triakkal párhuzamosan kötve csökkenteni a túlfesz impulzusokat?
(230V os univerzális motorhoz csinálnék egy fázishasításos teljesítmény szabályzót )
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem