Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   363 / 431
(#) Teaway válasza robinson hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
De ha zárásnál amúgy is lelassítja a vezérlő a motort, akkor nem kell amiatt aggódnod, hogy az alacsonyabb tápfeszültség miatt a zárási nyomaték csökken.
(#) Kovidivi válasza 77blsoft hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 2
 
Azok a motorok véletlenszerűen választják meg a forgásirányt! Ezzel is kellene valamit akkor kezdeni.
(#) robinson válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Helló!
Köszi, de nem szeretném az egész aktuátort lecserélni, csak a jelenlegi motort egy kevésbé gagyira. Az áttételezés szép csendes, egyáltalán nincs foghang, biztos, hogy nem az a zaj forrása. Nem is a visítás a probléma, azt a burkolat teljesen jól felfogja.
A probléma az, hogy egy viszonylag olcsó motor van benne, aminek a rotorja nincsen centrírozva, és ezért rezonál az egész.
(#) Pgeorge80 válasza robinson hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ja, értem?!
(#) lelkes amatőr válasza robinson hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Szia,
Nem tudom, milyen mechanikai méretek adottak de ha megfelel, a képen látható motort esetleg tudnám nélkülözni.
Ez garantáltan csendes, nem rezonál be, ereje is van.
40 mm átmérő, 75 mm hossz, 4-es tengely.

CAM_0365.JPG
    
(#) OFK hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Akkor most harmadszorra is:
Kollégák!
Segítsen valaki, hol kapható Philips microkazetta új, vagy újszerű?
(Két előző ilyen hozzászólásom egyszerűen eltűnt...)
(#) tbarath válasza OFK hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Az oldal tetején, az a kis "tüzecske" ikon nem mutat nálad valamit?
Mert ha innen eddig 2x eltűnt (én láttam mind a kettőt), akkor jó eséllyel valaki jelezte a kommentedet a moderátoroknak, és ők moderálták ki a kommentet, esetleg kaptál 5 (?) darab negatív értékelést, és azért tűnt el a komment "magától".

Mindkét esetben a moderátorokkal kellene felvenned a kapcsolatot, és nem újraküldeni a kommentet 3x, 4x, 10x, 100x. Engem pl. kezd zavarni, hogy újra és újra csak azért jön fel értesítésben ez a topic, mert beküldted ugyanezt n+1. alkalommal.

És hogy érdemben is reagáljak: szerintem ezer éve nem gyárt már ilyet a Phillips, szóval újat elég kevés helyen fogsz kapni. Szóval ebay, amazon, mindenféle aukciós oldalak.
Ezt találtam guglival: Bővebben: Link, bár lehet nem ezt keresed. Hát nem olcsó, és lehet, hogy erre még 27% áfát is kell fizetned.
(#) OFK válasza tbarath hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Elnézésedet kérem, hogy zavartalak ebben a Hol kapható topicban azzal az egyáltalán nem ide való kérdéssel, hogy hol kapható Philips kazetta. Gondolom igen zavaró lehetett, hogy csak újra és újra feljött Neked ez a topic az értesítésben.
Eszembe sem jutott, hogy egy ilyen hozzászólás itt moderálva - magyarul; törölve lett, azt hittem valami technikai hiba miatt nem maradnak meg a hozzászólásaim.
Már korábban is jeleztem több alkalommal, hogy "túlmoderáltnak" tartom a hobbielektronika fórumot, de ez a jelenlegi eset meggyőzött arról, hogy a helyzet nem fog változni, sőt...

A továbbiakban nem kívánok részt venni egy olyan fórumon a csevegésben, ahol kényesen vigyáznom kell arra, nehogy véletlenül a moderátoroknak nem tetsző dolgot írjak, és azért törlik, mert szerintük inkább egy másik topicba való, vagy hirdetésbe, ahol 39 pontban rögzítetteket kell figyelembe vennem.
Sok hasznos dolgot olvastam, tapasztaltam itt az évek során, köszönet érte a kollégáknak.
A legjobbakat kívánom mindenkinek!
Orosz Ferenc
(#) tbarath válasza OFK hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
A technikai hiba se kizárt, és az is lehet, hogy van az oldalon pár jóakaród (vagy akár csal egy, de több felhasználóval), aki(k) adtak X darab negatív minősítést a hsz-re és ezért tűnt el, automatikusan.
Ezért is javaslom, hogy kérdezz rá a moderátornál, hogy mi történt itt.

A moderációval kapcsolatban: sokszor túlmoderáltnak tűnik a oldal, de itt mi vendégek vagyunk, a szabályokat nem mi hozzuk. És ha megnézed néhány 10+ éves topic elejét, akkor a fejedet fogod majd, attól, amennyire színvonaltalan volt akkoriban a társalgás.
Sajnos nincs egy "objektíven jó" moderációs szint, mindig lesz aki a meglevőt túl szigorúnak tartja, és olyan is, aki túl enyhének.
(#) Gafly válasza OFK hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Ne menj el, nekem biztosan hiányoznál.
(#) pucuka válasza OFK hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Olvasd vissza az eredeti kérdésedet, és hasonlítsd össze a mostanival. Már nem emlékszem pontosan, de olyasmi rémlik, hogy azokban kerested a kazettát, és nem a vásárlásra kérdeztél rá. Ha csak keresel ilyen kazettát, azt akkor az apróhirdetés keresek rovatába kellett volna, ha a helyet keresed, ahol vásárolni lehet, akkor itt. Írtam is neked, de az a bejegyzéseddel együtt törölve lett. De nem én szóltam a modiknak, valószínűleg olvasta valamelyikük.
(#) robinson válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Helló,
Köszönöm, sajnos ezt sehogy nem tudnám belefaragni. Nagyjából 28mm*50 mm hely van.
(#) webinas hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy 10mm-es textilbakelit lemezt hol kaphatnék kisebb tételben?

Köszönöm előre is!
(#) dobanandras hozzászólása Márc 30, 2019 /
 
Sziasztok!Meg tudná mondani valaki, hogy ECF80 es 5V4G elektroncso hol kaphato?Koszonom.
(#) pucuka válasza dobanandras hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Bővebben: Link
Nem mondom, hogy olcsó, de keresgélhetsz tovább.
(#) Moderátor hozzászólása david10 hozzászólására (») Ápr 2, 2019
 
A téma "kényes" jellege miatt a hozzászólások eltávolításra kerültek.
(#) david10 hozzászólása Ápr 2, 2019 1 /
 
Hálás köszönetem annak, aki feljelentette....
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2019
(#) braner hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Helló mindenkinek!

Tudna valaki abban segíteni, hogy ezt a méretű hűtőbordát honnan lehet megrendelni???
Rengeteg helyen néztem, de ekkora méretben nem találtam.Hűtőborda
Köszönöm.
(#) granpa válasza braner hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Nem látom a méreteket. (Csak, hogy nagy )
(#) braner válasza granpa hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Tényleg.Ez lemaradt.
186x32x50-60mm.Ahogy lemértem a rajzról.Felülnézetbe 186x32mm látszik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2019
(#) Bakman válasza braner hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Nincs kizárva, hogy a tervezőnek akkor ilyen bordája volt kéznél (pl. valamilyen bontásból), ehhez tervezte a NYÁK-ot. Hasonló méretűből rengeteg van, legfeljebb "reszelni" kell belőle innen-onnan.
(#) braner válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Valószínű, hogy vágás és reszelés lesz a vége.Azért köszönöm.Szép estét
(#) mrex hozzászólása Ápr 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Hol kapható, a kínai sárga papír illetve mi a neve?
(#) Ge Lee válasza mrex hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
(#) mrex válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Köszi de még sohasem rendeltem külföldről.
(#) Ge Lee válasza mrex hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Pedig elvileg ilyet itthon nem kapsz, csak műnyomót. Azzal egyébként mi a baj? Én sok éve használom megelégedéssel.
(#) nedudgi válasza mrex hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
(#) mrex válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Köszi a linket, a kolegám segítségével megrendeltem. A műnyomó nem mindig sikerül.Próbálkoztam szilikonos sütőpapírral is, de bedarálta a nyomtató.Laminálóval nyomatom át a nyákra.
(#) bbb hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Sárga alapon piros csíkos kb. AWG18-20 méretű sodrott rézvezetéket hol lehet kapni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2019
(#) sany hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Segítséget szeretnék kérni tőletek a következő dologban.
A fejembe vettem, hogy összegyűjtöm az UM66TXX dallam IC sorozat minden egyes darabját.
Már sikerült összegyűjtenem, az ismert kínai oldalról majdnem az összes kiadott IC-t. Azonban, egy típust nem találok. A hiányzó típus UM66T13L Easter Parade dallamot játszó IC-t nem sikerült még megtalálnom. Gondolom ritka darab lehet. Esetleg tudnátok ajánlani olyan külföldi oldalt ahol érdemes lenne szétnézni ez ügyben?
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
Következő: »»   363 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem