Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   391 / 432
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Uraim !
Tud valaki a Pesten/az országban olyan helyet, ahol ilyen színes krokicsipesz kapható:Csipesz
(#) vargaf válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
(#) rectamas válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Egész tűrhető minőségű, én is vettem, osztogatom az ismerősöknek, mert ennyit nem fogok elhasználni.
Ha kell, vagy 10 db-ot szívesen adok, Bp. Práter u.
(#) Egri Frédi válasza rectamas hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Ilyeneket fillérekért lehet venni, de ezek nem szigeteltek. Amit én keresek az mérővezeték végére való, ∅2mm a végén a "lik".
(#) Hp41C válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Nézd meg Conrad -nál.
(#) Egri Frédi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Még ez a legbarátibb árú ...
(#) SzervízMacska válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Hirschmann-t rengeteg helyen árulnak pirosban és feketében, az biztos. Hogy több szín is van-e náluk, nem tudom...
(#) Egri Frédi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
A Hirschmann az egyik legdrágább - igaz, jó is ! Nekem jó olcsóbb is.
(#) Dióda hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Lehet lüke kérdésem lessz.
Nem tudjátok hol tudnék venni műanyag rack dobozt? Mármint készülékdobozt nem rack tárolót.
Esetleg hogy hogyan keressem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) tbarath hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Szerintem műszerdoboz néven érdemes keresni, de szerintem leginkább fém van. Műanyag dobozokat zenészek és hangosítók használnak, de azok hurcibálós dobozok.
(#) Omcsesz válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Magyarországhoz közelebb nem kapható valahol?
(#) nedudgi válasza Omcsesz hozzászólására (») Ápr 22, 2021 / 1
 
(#) xxxyyy válasza Omcsesz hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
Ha ez is jó lehet neked és le tudod szedni egy bontott lapról akkor írjál privátot, Budapesten átveheted.

P1020435.JPG
    
(#) Omcsesz válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Le tudod szedni úgy, hogy ne olvadjon meg/sérüljön?
(#) xxxyyy válasza Omcsesz hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Sajnos nem. Azért ajánlottam fel neked a lehetőséget.

Eszközeim:

- Weller TCP
- B&D 2KW-os hőlégfúvó (200-250 lábú smd-hez 'annó jó volt 25 éve)
- ZD-915 vákuumos kiforrasztó állomás
- Weller pyropen gázpáka
Ha lenne még 0,02-0,05mm-es hézagmérő acél lemezem, akkor lenne talán esélyem a TCP-vel leszedni, de egy év alatt sem találom meg. Ötleteket elfogadok >>> de akkor folytassuk valamelyik forrasztós topicban.
(#) Omcsesz válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Oké. Folytassuk ott.
(#) gyulank hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Nem találok 120V vagy nagyobb feszültségű akkut. Pedig úgy rémlik régen voltak ilyenek tán kamionokban.
(#) antikzsolt válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Pedig csak rágoogléztam.
Amúgy mibe mire kell? Bővebben: Link
(#) rectamas válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Tudtommal max. 24V-os akkut gyártanak, viszont lehet akkucsomagokat venni, amiben általában 12V-os akkuk vannak, nálunk 2x450V körüli a szünetmentes akkumulátora.
(#) gyulank válasza rectamas hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
De nekem mondjuk ugyanannyiért kell ugyanolyan Wh-ás, mint a 12V-os, csak nem 12V-os.
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Tehát ha mondjuk 25e egy 12V 100Ah-ás akku, akkor pl. egy 25e-es 120V 10Ah-ás kéne.
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Mivel 120 V-os akkukat nem gyártanak hanem több kisebb darabból rakják össze a megfelelő feszültséget, mindig drágább lesz.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
De miéért? Mert hogy régen nem gyártottak, mert olyan kellett, azt elfogadom. De már lenne értelme gyártani. Több értelme lenne mondjuk 240V-os akkut gyártani, mint konvertereket, meg töltőket 12V-ra, hogy aztán megint átkonvertálják 240-re.
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Koverter mindenképpen kell, az akkuból nem jön ki AC, csak DC. Azzal, hogy kisebb elemekből rakják össze a kellő feszültséget, meghagyják a lehetőséget arra, hogy kis túlzással, tetszőleges feszültségű csomagot lehet összerakni. 20 db. 12 V-os akkut lényegesen egyszerűbb eladni, már csak a méretek és a tömegek miatt is, mint egy db. 240 V-os akkut. Ha valakinek csak 180 V kell, akkor a gyártó mihez kezdjen a 240 V-os akkuval?

20 különálló akkunál megoldható az akkumulátoronkénti monitorozás, jelezhető ha valamelyik gyengélkedik idő előtt. Képzelj el egy 240 V-os akkut, amiben csak egy cella hibásodik meg, mehet az egész a levesbe. A 12 V-os akkuban is több cella van.

Nincs rá kereslet, nem lenne gazdaságos se a gyártónak se a felhasználónak.
(#) ferci válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
A "nagy feszültségű" akkukat is csoportokból rakják össze, de itt ki van spórolva a sok kisebb doboz.
Nyilván a csoportokat ( amik esetleg a hagyományos akkuk ) meg cellákból.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
De nincs 12V-os sem ami huszadakkora, huszadakkora árral, és huszadakkora kapacitással. Lehetne olyan sín vagy valami amin könnyen el lehet helyezni. Bár szerintem ha pakkban van, akkor is egy cella fog meghibásodno az ugyanannyiból. Meg lehetne oldani kivezetéssel, vagy kijelzéssel a hibakeresést. Persze ha nem javítható, jobb a több kisebb, de akkor már lehetne cellákat is sorbakötni. Egy akku egy cellából állna, ami 2V, és ugyanúgy annyiad részébe kerülne, meg akkory kapacitása lenne, hogy jó legyen.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2021
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Idézet:
„annyiad részébe kerülne, meg akkory kapacitása lenne, hogy jó legyen.”
A gyártó cégek nem jótékonysági intézmények. Fele akkora kapacitású akkut nem fele annyiba kerül gyártani, ez itt a probléma.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Jó akku azért jó áron méretik.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Az lehet, hogy nem pont feleannyiba, de most ott tartunk, hogy tegyük fel, elég 1200Wh, de mivel tartós akkut akarunk, 2400Wh. Hálózati feszültségre van optimalizálva a legtöbb eszköz, úgyhogy nem igaz, hogy nem lenne rá kereslet. Most ott tartunk, hogy 12V 100Ah 22e, a kettő 44e. Ami azt jelenti, hogy 22/6=3666Ft lenne, ha ezt akarnám 2V-osokból összerakni, de nem ezt akarom, hanem 2V 100Ah helyett 2V 10Ah és akkor 120*10=1200Ah*2=2400Wh. Szóval ha annyiba kerülne gyártani, akkor 366Ft lenne egy darab. De mennyibe kerülne skkor gyártani igazából? Szerintem mindenképp kevesebbe kerülne, mint 20*22e. És kisebb lenne a tömeg és a méret is.
Következő: »»   391 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem