Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   821 / 967
(#) gyerek67 hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Az öreg Mike akkor is "ütősebb", mint a koronavírus:
- Nem vagyok már fiatal ember...

Tyson.jpg
    
(#) nagym6 hozzászólása Márc 8, 2020 / 2
 
Egy jótanácsot had adjak itt kollégáknak, nehogy így járjanak. Csatolt képen.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 8, 2020 / 1
 
A minap összeraktam egy kapcsolást NodeMCU-val.
Kicsit furcsának találtam, amit dugdosós panelen működött, az most a végleges panelján nem, gondoltam valamit elkötöttem, de nem, próbakábelekkel kivezetve a szükséges lábakat minden OK, visszatéve nem jó... na itt kezdett gyanús lenni a dolog.

Szeretem ezeket a aliról származó lyukacsos paneleket, mert kétoldalas, eléggé strapabíró, viszont egy hibája mégis van.

Szóval elkezdtem mérni és a GND-A0, VU-S3 között zárlat volt, ami egyértelműen a panel felől származik.
Hmm ez érdekes, mivel ezek a lábak be sincsenek kötve

Kiszedtem a tüskesor és nagyítón vizsgálva látszódott (pirossal karikázva) mi okozta a zárlatot.
Valószínűleg a panel gyártás végső fázisaként kapott egy ónfürdőt oxidáció ellen, ahogy ezen átszáguldott valahogy egy kis anyag nyulvány összekötötte vékonyan a két szemet.
Érdekes, ha hátulról forrasztottam, akkor nem olvadt szét, csak, ha elölről rámelegítettem pákával.
Ha valaki ilyen panelt használ, előtte csekkolja le, mert tud ám cumi lenni.
(#) Udvari Zsombor válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Idézet:
„...aliról származó...”
Miért nem itt a HEstore-ban vetted? Ott is vannak ugyanilyen lukacsos panelek, ráadásul gyorsabban megjön mint ha máshonnan (akár külföldről) rendelnéd...
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Azért egy tehénnel (már ha a marha nem bika...) azért jól is járhat az illető. Én legalábbis szeretem a tejet...

Nem tudom mennyire hiteles a következő történet, de akár igaz is lehet...
Még a '90-es évek előtt valaki vett egy "kölyök kutyát" valami keleti piacon. Hazaérkezés után lelkesen elvitte egy állatorvoshoz oltásra. Az állatorvos nézegeti, majd közli a tulajjal, hogy ez nem kutya, hanem medve...
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Most a napokban müzlit vettem, és egyik fajtán az van, hogy a nyeremény egy tehén (ez igaz, a Tsco-ban). Azonnal visszatettem, ez vevőriasztó nálam. Mit csinálnánk sokan egy tehénnel. Hogy vinnénk haza, és hova, mit enne. Kertesben lakom, de aki tömb 7. emelet, liftbe sem fér be, lépcsőn feltaszigálni.
Csúszkálni a szobában, a tehén nem szobatiszta.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Idézet:
„Kertesben lakom, de aki tömb 7. emelet, liftbe sem fér be, lépcsőn feltaszigálni.”

Én saját szememmel láttam a Schönherz-kolesz valamelyik magasabb emeletén tehenet... (Igazi tehenet, mielőtt bárki csúfolódásnak venné a szavaimat! Schönherz Kupa, valamikor '87-88 körül)
De az tény, hogy a kolesz liftje "kicsit" nagyobb, mint egy átlagos lakótelepi lift (ahol még egy normásil szekrény sem fér el...)
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Idézet:
„Schönherz Kupa”
Vagy koleszos volt, okostehén. Mint manapság okostelefon, okosfogkefe, okos stb..
(#) alex0 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Oda kell is a nagy lift, mert közel 1000 ember lakik ott! Amúgy négy lépcsőház és négy nagy méretű lift van a toronyházban.
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Egy céges kirándulás szombat esti happy endje volt egy kb 5 méteres létra a második emeleten. A szállodát este 10-kor zárták a létra reggel meg megjelent a második emelet folyosoján. Sajnos jozan állapotban a sem delikvensek sem a riasztott tüzoltok nem tudták onnan levinni ( arra meg senki nem emlékezett, hogyan került oda, igy nem maradt más hátra kivenni az üveget a folyoso nem nyithato ablakábol...).
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Lehet, hogy írtam már, ismerősöm a garázsában épített egy saját tervezésű kistraktort, Elkészült, nem fért ki az ajtón. Jól szét kellett szedni, targoncával kihordani, újra összerakni.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Na jo, azt amugy is darabokban vitte oda, de a létrán deliriumban másztak be a szállodába, s nem foganként hordták be....
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Ugyanez, csak másológéppel, és nem ki, hanem be. Megrendelték a vonatot, aztán amikor felvittük az emeletre, akkor derült ki, hogy az ajtónak van 10 centi híjja. Lehetett szétszedni a vadiúj gépet, behordani, aztán összerakni.
A kazánosom meg a puffertartályt nézte be, ott inkább az ajtót szedtem ki tokostul. És persze szitkozódtam piszkosul..
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Le lehet vinni a játszótérre labdázni: Bővebben: Link.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Ez már az "okos"tehén. Érintős, úgy vezérelhető igaz tűvel.
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Mi rosszabbul jártunk. A barátom zongoramüvész uj lakást kapott a 6. emeleten. A liftbe természetesen nem fért be, igy hat erös ember felcipelte a 6.-kra. Csak ott derült ki, hogy a bejárati ajton nem tudtuk ugy beforditani, hogy be tudjuk vinni a majdnem szembenlevö ajton át az elöszobába. Lecipelni már senki nem akarta igy jutányos áron eladtuk a szomszédasszony lányának. Az ö lakásukba a két ajto majdnem szemben volt igy, nem volt nagy müvészet bevinni.... .
(#) tibibalogh520 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Azóta "Kislány a zongoránál..."
(#) Massawa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Az volt az akkori sláger - ezért vette meg az anyuka...
(#) Gafly hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Ez se kutya.
Tudtuk hogy az elemek veszélyesek lehetnek, de erre nem gondol az ember.
Eredeti
Magyar
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 3
 
Kétszer kellett elolvasnom, hogy a barátod nem fért be a lakásába, ezért eladtátok a szomszédnak.
Másodjára jöttem rá, hogy kihagytad a zongora szót
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
( néha a tapiképernyö átver - kitörli a már beirt szot)
(#) Frankye válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Érettségi környékén (vad '80-as évek), ballagás után, szerenádot adni a tanároknak - akkoriban ez szokás volt. Meg persze a tanárok utána némi "alkohol tartalmú tudatmódosító szerrel" örvendeztették meg a (volt) diákjaikat, és viszont. Persze, amikor már a sokadik csapat ment (egy évfolyamon volt vagy 10 osztály!) a tanárhoz, nos Ő már "nem volt szomjas" - egészen finoman szólva. Ennek örömére - no meg persze némi kitolás okán, kölcsön kenyér visszajár alapon - az említett tanárunk Kispolszkiját (hajnalban) szétszedtük az utcán, majd a teherlifttel felvittük a 6. emeletre (!), és ott, a nappali közepén, ismét összeraktuk...
Sajnálatos módon nem sikerült megörökíteni a pillanatot, amikor az említett tanár úr reggel, kialudván az előző napi elhajlást, szembesült a nappali közepén álló autójával, de kellő képzelőerővel azért volt némi elgondolásunk a látványáról.
(#) lazsi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Én csak olyat láttam, amikor egy kispolszkit betettek két fa közé, oldalról. Előtte mögötte pár cm...
(#) sargarigo válasza szs hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Én meg kétszer olvastam el, hogy hogy kerül képbe a barátja, mikor a zongoráról volt szó. Aztán rájöttem! Mivel hangsúlyos volt hogy a barátja zongoraművész, automatikusan behelyettesítettem a kontexusba hogy a zongora nem fér be. Aztán meg nem értem hogy mit nem értesz!
Ez az elme hihetetlen dolgokat produkál ...
(#) sargarigo válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Ezek a kispolszkik huncut jószágok! Nálunk is volt ilyen, csak az a suli folyosójára vitték fel. Mondjuk ez kvázi városi legenda, szóval lehet hogy a tietek jutott el ide is
(#) lazsi válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Ha már kispolszki... Szintén '87-88 körüli Schönherz kupán történt, hogy egy kispolszkit az épület falán húztak fel kötéllel, úgy a 10. emelet körülre...
(#) Frankye válasza lazsi hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Azt a tornatanár Trabijával játszottuk meg, de nem oldalról, hanem elölről és hátulról. Az tán még nagyobb kitolás, mert a Trabiba be lehetett mászni a csomagtartó fedelét felnyitva, ha az ajtókat valamiért nem is lehetett kinyitni. De a mi esetünkben a kiállás okozott "némi " fejtörést a tanárunknak.
(Ebből is látható két dolog:
1. Mi sem voltunk angyalok
2. Nagyon szerettük egyik-másik tanárunkat... )
(#) sonajkniz válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Trabanttal komolyabb kitolást csináltam.
Középiskolában volt egy tanárom, akire haragudtam. Nagyszünetben lelógtam a tanári parkolóba. Trabi jobb első kerekét jobbra kifordítva, (Trabantokon hírből sem volt kormányzár) feltárult a megszakító ház. Tető lepattint, két saru megcserél, tető vissza, kerék vissza. Innen kezdve csupán nagy durrogásokra volt hajlandó.
(#) Massawa hozzászólása Márc 10, 2020 /
 
Egyetemi balhe volt, az egyik kedves matek tanárunk mindig az akkor uj Skodájával volt elfoglalva. Minden orája egy Skoda beszámoloval kezdödött. Pontosan akkoriban jött ki az ujabb verzio egy hüvelykkel kisebb kerékkel - ha jol emlékszem 13". Nem is kellett más az egyik este szereztünk egy uj tartalékkereket és egyet kicseréltünk a kocsiján. Már a héten beszámolt, hogy nem tudja miért, de a kocsija / kormány huz az egyik oldalra. Nosza be a szervizbe beállittatni a geometriát. A következö héten ujra a nagy panaszkodás és rejtélyes röhögések a padok között. Még pár napig hagytuk hadd szenvedjen azután meghivtuk sörre és bemutattuk hogyan lehet visszaszerelni az eredeti kereket....
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Gyujtáselosztón megcserélni két gyertyakábelt (maiak zömén már nincs elosztó). A leggyakorlottabb szerelőnek komoly kihívás ezt megtalálni. Nekem lopásvédelem volt, néha rizikós helyen sajátomon megcsináltam, tolvaj nem jött volna rá sosem.
Következő: »»   821 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem