Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   862 / 968
(#) nagym6 válasza proba hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Meg hát nekünk ez kapásból öt év börtön. Simán minden baknyúl eset erőszak.
(#) nagym6 válasza Gromit hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Van ötven tyúkunk egy kakassal. Ott se rossz.
(#) konyak6 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Ott korán kell kelni!
(#) Macsek71 válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Ne feledd, a kakasnak azért kell korán kelnie, hogy elmondhassa a mondanivalóját ( kukor ..), mire a csajok felébrednek .
(#) sany válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Ja, meg a közvilágítás miatt. Itt az utcában nyáron, már éjfél környékén kukorékol, szegény.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) tothbela válasza lazsi hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
A hőelemmel vannak kétségeim. Addig jó ötletnek tűnt, amíg nem olvastam a "befagyott pokol" írást. Szóval hideg menny, és fagyos pokol közt nincs termikus különbség, ezért hőelemmel generált feszültség sem.
Viszont a mennyország vélhetően geoszinkron pályán mozog, tehát összeköthető a pokollal ami a föld legbelső pontja oly módon, hogy nem szakad el a drót. Biztosan van valami földtól független mágneses mező, amin áthaladva feszültség generálódik magában a drótban.
(#) Zsolt2 válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 7
 
Nagy nehezen sikerült is beszerezni párat belölük. Esetleg nem tudjátok a többit honnan tudnám megrendelni?
(#) Bakman válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ez nagyon jó!
(#) pipi válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Az a DIN874-es biztos eredeti? Nem lehet hogy az egyik oldalnak balmenetesnek kellene lenni? )
(#) nagym6 válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Hiányolom a menet nélküli furatba a menet nélküli csavart.
(#) Zsolt2 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Az már régota létezik, csak szeg-nek szokták becézni.
(#) gyerek67 válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Uggyannmá'!
Nekem szerszámom is van, mindegyikhez! is!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) lazsi válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
A DIN877-et eltévesztetted... A te példányod imbusz-kulcsos, a képen szereplő viszont hagyományos egyenes hornyú.
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Az mindegy most. Nem az a lényeg. Így is lehet csavarni.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) sargarigo válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
875-öst viszont találtam neked! Még szűz, nem volt becsavarva!
Na megtalálod-e az easter egg-et?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020

din875.png
    
(#) Zsolt2 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Nem spirál menet van rajta, csak gyürük?
(#) tothbela válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Annak is megvan az előnye, nem lehet túlhúzni. Persze ha sikerül rákapatni az anyát.
(#) Gafly hozzászólása Okt 13, 2020 / 1
 
Volt egy ismerősöm (már nincs, pedig két évvel fiatalabb volt nálam), aki többek között mindenféle vas és fém munkával foglalkozott beosztottként a Kft-ben.
Egyszer egy kapu alján kellett nekik cserélni szegőlécet, de nem akarták leemelni a kaput.
Alányúlt, kitapogatta a rögzitő elemet, megállapitotta, hogy keresztfejes. Előkeresték a legrövidebb nyelű csavarhúzót, de nem fogta.
Ismét szakértés, tapogatózás, megvan az itélet: TORX. Előkeresték a legrövidebb nyelű TORX csavarhúzót, de nem fogta.
Ismét szakértés, tapogatózás, megvan az újabb itélet: Imbusz.
Végül csak leemelték a kaput: Pop szegecs.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Volt egy ZUK kisteherautóm ... Állás közben "eleresztette" a benzint, alig tudtam elindulni vele -egyébként ment - még - fájinul. Vegyük le az AC pumpát, nézzük meg a membránt. El volt repedve egy kicsit, kicseréltük, jó lett ...
De amég levettük ...
A kerék mellett szinte fejjel lefelé lógva tapogattam ki a csavarokat. Szerelőaknában jóval egyszerübb lett volna, de az a környéken sem volt - akkor ... 3 db. 8 -as csavar fogja a blokkhoz. 2 -őt nagy nehezen leszedem, de a 3. ami oldalt-felfelé volt látni sem lehetett, csak tapogatni ... Nem tudom rátenni a 13 -as kulcsot. Próbálom 14 -essel. Nem fogja ... Kb. 1.5 óra kínlódás után egy tükörrel rá tudok pislantani a sáros csavarfejre. Csavarhúzós. Nem is tudom 8 -as csavarban hol találkoztam utoljára sima csavarhúzós - nem süllyesztett !!! - hengeres fejü változattal.
(#) sargarigo válasza Zsolt2 hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
De, rendes menet van rajta, a csavarfejet nézd (közelről)!
(#) mateatek válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Röhögnék azon az ipsén, aki azért nem tud egy ilyent becsavarni, mert a készítője átverésből az egyikre balos, a másikra meg jobbos menetet csinált.
(#) sonajkniz válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Idézet:
„Nem is tudom 8 -as csavarban hol találkoztam utoljára sima csavarhúzós - nem süllyesztett !!! - hengeres fejü változattal.”

350-es JAWA két blokkfelét összefogató csavarok. Hatlapfejűt nem lehet elforgatni, imbusznak, torxnak magas a feje, kereszthornyún meg nem lehet akkorát húzni. Marad a normál hornyú.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2020
(#) nagym6 hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Régi találmány, de talán a fiatalabbak is ismerik a kanyarfúrót, ívelt furatokhoz.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Igen, de van belőle balos is, ezt el szokás felejteni! És ott szokott lenni a vödrös amper mellett!
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Nekem amúgy a balkezes hörömpölő a kedvencem!
(#) Egri Frédi hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
És minden műhelybe kell egy kis reszelőzsír is ...
(#) Gafly válasza mateatek hozzászólására (») Okt 14, 2020 / 1
 
Apám a háború után az Orionban dolgozott.
Mesélte, hogy nagyon lopták a fúrókat a gyárból.
Művezető kitalálta a megoldást: Rendelt egy adag "balos" fúrót, és a hétvégén a TMK-val megcseréltette a fúrógépeken a fázisokat (kettőt).
Egy idő után normálisra visszaált a veszteség, elmondása szerint.
(#) Frankye válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Meg 80°-os derékszög az üvegdomborító kalapácshoz, amivel a 32-es violinkulcsot lehet kezelni.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Olajtükörből nézve viszont jó irányba forog.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Egyik előző munkahelyemen egy esztergályos - alap - végzettségű dolgozó húzta a forrasztóónt. Mint köztudott az ónt műanyag csévékre szokták felcsévélni. A könnyebb kezdéshez a csévetest tengelyébe fúrt egy 2 -es furatot egy oszlopos fúrógépen a műanyagba, amin átdugta az ón elejét.
Történt egyszer, hogy egy - fusi miatt - acél lemezbe kellett lyukakat fúrnom. Valahogy nem akarta "kifúrni". Nézegetem, de furcsa ... Visszafele forgott. Éveken át senki nem vette észre. A műanyagot vitte ...
Következő: »»   862 / 968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem