Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   888 / 968
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Én meg beleírom a forrásába, hogy scroll bekapcs, az egész lapos lefedést meg kitörlöm belőle Mire nem jó a böngészők "fejlesztői eszközök" csomagja...
(#) Szárnyas válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 2
 
Talán az azóta befagyasztott fejlesztési ötletek topicban volt tárgyalva még évekkel ezelőtt, hogy rosszul jelent meg az oldal azoknak, akik reklámblokkolót használtak és Topi elmagyarázta, hogy nem véletlenül van ez így és egyúttal megkért mindenkit, hogy az oldal támogatása érdekében ne használjuk ilyeneket. Nem tudom, hogy azóta változott-e ez valamit, de én azóta kikapcsolva tartom az oldalon a reklámblokkolót. Furcsa, hogy senki nem emlékszik erre...
(#) Szárnyas válasza Skori hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 3
 
Hát én úgy vagyok ezzel, hogy azt a pár reklámot el tudom viselni, ha ezzel is támogatom az oldalt. Ez a legkevesebb, amivel hozzájárulhatok a Hobbielektronika működéséhez. Lehet, hogy ez másoknak furcsa, viszont nekem meg ez természetes.
(#) Szárnyas válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 1
 
Csakhogy ez nem egy akármilyen oldal, ahová csak úgy odatévedtél röpke pillanatra véletlenül. Úgy látom, hogy 2007 óta vagy tag itt.
(#) sany válasza Szárnyas hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 4
 
Idézet:
„Csakhogy ez nem egy akármilyen oldal...”

Az biztos! Hiszen függőséget okoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2021
(#) Szárnyas válasza sany hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Hmm, erre nem gondoltam, de azt hiszem rátapintottál a lényegre.
(#) Gab_Bee hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy érdekességre akadtam számomra. Nem tudom, hogy sikerült összehozni, hogy 100g kész termékben 140g sertés hús került. Egy magyar bevásárló áruházban találtam.
Talán olyan mint a neutron csillag? Kis helyen nagy tömeg?
(#) nedudgi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
A feldolgozás során a hús egy részét eltávolítják, és a nedvességtartalom csökken.
Pont úgy, mint amikor az almából nem szokták megenni a csutkáját.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Már ha van benne igazi hús.
(#) nagym6 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
A 40gr az adóteher a gyártónak.
(#) Hp41C válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 4
 
Méréssel kell bizonyítani:
1 - Készíts egy szál kolbászt. Mérd meg a felhasznált alapanyagokat, főleg a húst még a szárítás, füstölés stb előtt. Jegyezd fel az adatokat. Számítsd ki az össztömeget.
2 - Szárítsd, füstöld, érleld az előírt recept szerint.
3 - Az eljárás végén mérd meg az össztömeget.
4 - Mérés kiértékelése
Ps: A "hús" vizet is tartalmazhat.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
(#) Gab_Bee válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Valóban tartalmaz vizet is. Az ipari húsdisznók meg főleg. Ellenben a házi tartással. Aki sütött már házi húst és boltit, ismeri a különbséget.
De poénnak szántam, mint a régi rendszerben, hogy 4-et fialt a koca, de papíron már 8 ment ki a vagonba... Mert nem lehet rossz termelési statisztika.
De köszönöm a kioktatást.
(#) Hp41C válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Nem kioktatásnak szántam...
Más.
Egyszer olvastam egy könyvet az olaszországi állapotokról.
Valahol a hegyekben sertéseket tenyésztenek, azokat vonattal viszik az átrakó állomásra. Másnap jön csak a vonat értük. Az állomási alkalmazott vesz egy malacot, elkezdi hizlalni. Amikor már "elég" nagy, éjjel kicseréli a vagonokban levő egy kicsit nagyobb példányra....
Elég hatékonyan működik a hizlalása, amíg egy gikszer be nem üt....

A többit olvasni kell... Sajnos nem tudom a címét és a szerzőjét sem.
(#) Gafly válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Ez a viz dolog igaz, legalábbis a bolti sertéscombot simán meg tudom főzni saját levében pörköltnek...
(#) sargarigo válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Idézet:
„Sajnos nem tudom a címét és a szerzőjét sem.”

Így egy icipicit azért nehezített a pálya
(#) nedudgi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Segíts egy kicsit, akkor kitalálhatjuk. Legalább a pályaszámra emlékezel? A vasútállomás, vagy az alkalmazott neve csak beugrik?
(#) hg6dab válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
"kicseréli egy nagyobb példányra" Ezt a juhászok magasabb szinten csinálják.
Már az újszülöttekkel elkezdődik az ügyeskedés.
(#) lazsi válasza hg6dab hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Az újszülöttekkel? Sőt, még korábban! Pl. 25 éve a szaporulat-hiányt klónozással igyekeztek pótolni.
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Valami ilyesmire gondoltál? : Bővebben: Link Tényleg vicces A facebookon is működik, ha úgy nézelődök, hogy közben nem is vagyok belépve.
A scroll megy a billentyűzettel, de amúgy hogyan kapcsolod be?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Ez az Megkeresed a body taget és beírod a stílusba: overflow:auto;
Totalcaron pl. ez none-ra van állítva, ott csak át kell írni.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 2
 
(#) Szárnyas válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Erről eszembe jutott egy érdekes könyvcím: Bővebben: Link
(#) Gigapixel hozzászólása Máj 11, 2021 / 1
 
Piaci szerzemény, 250 Ft, ennyit megért nekem a vicces kép
(#) sargarigo válasza Gigapixel hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Azt gondoltam, a bűvös 10k-t nem lövik meg, de úgy tűnik tévedtem. Akkor most már cél a 20k
szerk.: Kíváncsi vagyok mennyire lesz nehéz feladat a nyomdában átállítani 2-re az 1-est! Már biztosan sokan éjt nappallá téve dolgoznak az problémán!
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) lazsi válasza Gigapixel hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Számoljunk!
10000MAH x 3.7V = 37000MWH = 37GWH
Azért ennyivel ellennék otthon egy pár évig...

Most megnéztem Magyarország éves energiatermelését. 1300 db ilyen akku fedezné egy évre...

Idézet:
„1. Egyetemes szolgáltatás (lakossági piac)

Ez a szektor felel a teljes magyarországi energiafogyasztás mintegy 26 százalékáért. Számokban kifejezve ez annyit jelent, hogy a 45,4 TWh összefogyasztásból 11,7 KWh történik ebben a szektorban.”

Érdekes, hogy 45,4TWh -nak a 26%-a 11,7KWh...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) nedudgi válasza lazsi hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Előbb fel kellene töltened azt az akkumulátort.
Nekem az a tippem, hogy a mAh és mWh keveredik ezeknél a termékeknél. A 10000 mWh vagy 10 Wh már egész reálisnak tűnik. Lehet, hogy az első fordító eltévesztett valamit, és azóta az egész piac bambán követi. A kisbetű/nagybetű különbözősége nekik "kínai".
Ráadásul többször leírtam, hogy az ilyen adatok valójában típusszámok.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) proba válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Az érdekesebb volt, már nem tudom min láttam, százalékosan összeadva az öszetevőket, több jött ki 100-nál.
(#) Udvari Zsombor válasza proba hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Na ja, legtöbbször csak ráírnak termékekre dolgokat mert szabály által kötelező, amúgy végül franc se ellenőrzi és úgy megy sorozatgyártásba.
(#) Rosszmáj válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Múltkor vettem a lomipiacon egy zöld lézerpointert, 9999 mAh akku volt benne. 0 V, töltést nem vett, viszont zörgött a belseje. Megmértem, 21 g, egy 2750-es 45 g.
Felboncoltam a kínai csodát. Belül rozsda, szaga semmi, a töltelék kb. 2mm-rel kisebb átmérőjű, mint az akku belvilága. Gondolom, a sok-sok elektronnak hagytak helyet.

Más. Conradéktól rendeltem egy 45 mm átmérőjű mini hangszórót. Doboz a dobozban csomagolás
A rosszabbul látó kollegák kedvéért bekarikáztam a hangszórócska dobozát
(#) elektrorudi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
A Conrad-on ne csodálkozz. Már a HE is régen bevezette az egyendobozt. Ha egy ellenállást rendelek, és személyesn veszem át, akkor is egy jó nagy dobozban adják, pedig egy papírzacskó is elég lenne, ha az ember fia maga veszi át.
Következő: »»   888 / 968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem