Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   963 / 967
(#) proba válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Lehet gazdasági haszna nincs, de nekem spec hiányozna. Az az egy két nap átállás nem annyira zavar, cserébe viszont jó közelítéssel nyáron a nap akkor kel fel, amikor felkelek, és akkor nyugszik amikor lefekszem. Télen meg nem kell sötétben botorkálni a munkahelyre. Ha eltörölnék, az évi két munkarend változtatás lehetőségét jó néven venném helyette.
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Hehehe...
Kitoltam mindennel és mindenkivel:
Ma két órával később mentem be az atomerőműbe!
Nekem ne mondja meg senki, hogy merre csavarjam az órát!
(#) img válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
És addig megálltak az atomok ill. atomórák és rezzenéstelenül várták, hogy megérkezz?
(#) Gafly válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Komoly fennakadások voltak.
Idézet:
„2. blokkot az egyik tápszivattyú üzemképtelensége miatt kellett leterhelni 100 Megawattal”

Ezt mondjuk értem, mert az szivattyúzza be az urántot, és ha nincs nafta, nem ketyeg a reaktor.
(#) lazsi válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
"...
szunnyadozik az urán,
máma már nem hasad tovább,
aludj el szépen, kis Balázs!"

Egyszer késett... Na bumm, és akkor mi van?
(#) gyerek67 válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Nem, azok nélkülem is tudják a dolgukat.
Engem azért tartanak, hogy szétüssek közöttük (persze a számítógépeink segítségével), ha nem férnek a bőrükbe, illetve na, az elektronhéjaikba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) somitomi válasza proba hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Én ezt a téli visszaállítás dolgot sosem értettem annyira, munka után sokkal hasznosabb lenne az a kevéske napfény, mint hogy reggel pont a szemembe süssön.
(#) img válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Igen, itt a "leterhelni" egy laikus (mint én) füle számára kicsit csalóka mert ugyanaz, mint a "beterhelni", ezért első olvasásra úgy értettem, hogy 100 MW-al többet vettek ki belőle (mint a vízbű' a Zoxi gént), aztán újragondolva leesett, hogy pont az ellenkezője, tehát gondolom a moderátor rudak betolásával visszafogták a lovakat (atomokat), hogy 100 MW-al kevesebbet állítson elő, amit még meg tud táplálni az adott Urán mennyiség is.

De lehet hülyeséget gondolok, ráadásul "hangosan".

Szerk.: Például azt is gondolom, hogy viccelsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) sargarigo válasza somitomi hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Tudtommal ez nem neked volt fontos, hanem gyárakban akartak spórolni a piláccsal!
(#) img válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
"Egyszer késett... Na bumm, és akkor mi van?"

Remélem, ezt nem válasznak szántad, mert a "BUMM" viccnek kissé erős.
(#) img válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mit szóltak? Hozzád állították az atomórát, mert csak az siethet ha te mindig pontos vagy?

Szerk.: Már persze ha nem vicc az egész.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Idézet:
„itt a "leterhelni" egy laikus (mint én) füle számára kicsit csalóka mert ugyanaz, mint a "beterhelni", ezért első olvasásra úgy értettem, hogy 100 MW-al többet vettek ki belőle”
Ezekkel az össze-vissza használt igekötőkkel én sem értek egyet. Nekem inkább igénytelenségnek tűnik. Mennyivel szebb lett volna: 100 MW-tal csökkentették a reaktor terhelését. Vannak régi, jól bevált kapcsolatok de pl. ez is...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
"100 MW-tal csökkentették a reaktor terhelését."

Igen, azt mindenki tökéletesen értené elsőre. Talán az a baj.

Szerk.: Ha Decibelekben beszélünk vektorokról akkor biztosan megkapjuk a Nobel díjat, mert még a feltett kérdést sem érti senki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Még jóhogy nem egy atomórát csavartál vissza.
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Nézd a jó oldalát. Egy órát fizetnek a semmi munkaidőért, amikor 2 azonnal 3 óra lesz .
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) gyerek67 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Nem fizettek semmit, természetesen a csúszóm terhére ment...
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Saaany, azt ugye Te is nagyon jól tudod, hogy csupán egy időalap, amit nem lehet csavargatni?
(#) gyerek67 válasza img hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Tisztázzuk:
- Leterhelés: kimenő teljesítmény csökkentése.
- Felterhelés: kimenő teljesítmény növelése.
Természetesen ezek mind-mind együtt járnak a reaktor (ilyenkor rudas szabályozás), mind a turbogépekkel, illetve a generátorokkal történő kellőképpen bonyolult "manőverezésekkel".
Nem szeretjük a "manőverezést".
Ezeket a blokkokat nem erre találták ki.
Ezeket a blokkokat fel kell terhelni 100%-ra és békében kell hagyni, hogy csinálják a dolgukat.
Erre?
Teherelosztó szól, hogy süt a nap, "túl sok a villany", mínuszos a villany ára, vissza kell terhelni.
Ne már, megint nekünk?!
A reaktorfizikusaink meg vakarják a fejüket, hogy hogyan számoljanak az üzemidővel, a remanens reaktivitással (vagy hogyan szokta Tomi mondani), meg a következő kampány töltetével.
Természetesen egy esetleges üzemzavar az más.
Azokat eddig is megoldottuk és ezután is meg fogjuk oldani.
Ezért vagyunk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Persze. De ez Chuck Norrisnak sikerülne.
Ja, ő szerintem nem is állít semmilyen órát.
(#) img válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Köszönöm az infókat! Nagyjából értettem amit írtál, csak a "kampány töltete" nem világos, hogy mi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Eszembe sem jutna vitatkozni az Öreggel sem a pontos időről, sem az idő mibenlétéről!
Hiszen (mint azt valamennyien tudjuk), azt IS Ő dönti el, hogy az idő milyen gyorsan múlhat!
Amennyiben az idő esetleg "ágaskodna", jön a legendás "körbepörgő" rúgás és ettől még az időre is rá fognak számolni...
Istenem, de gyönyörű képzavar!
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Idézet:
„Ezekkel az össze-vissza használt igekötőkkel én sem értek egyet.”

Ne húzogasd a szóvicc dugót, mert csak példaképpen szerel/csinál:
- Össze szerel/csinál
- Fel szerel/csinál
- Le szerel/csinál
Tovább is van, mondjam még?
(#) gyerek67 válasza img hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Kampány: 15 hónap, főjavítástól főjavításig.
Főjavításnál végzik a töltet, azaz a "kuktában" lévő üzemanyag átrakását.
Ekkor azonban csak a fűtőelemek 1/3-át cserélik frissre, 2/3-ad marad bent a reaktorban, mert még jók, de ezek fizikailag más pozícióba kerülnek, a kiégésüktől függően.
Na, ezt a töltetet kell kiszámolniuk a fizikusoknak, hogy szép, homogén fluxussal rendelkező, egyenletes zónát kaphassunk a következő kampányra.
Ez számítás viszont nagyon nem lesz egyszerű, ha állandóan hancúrozunk a reaktorteljesítménnyel.
A főjavítások időpontjai természetesen előre megtervezettek, nem módosíthatóak, tehát "nem mehetünk tovább", hiába maradt még (a visszaterhelések miatt) szufla az üzemanyagban.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
És amikor ténylegesen/konkrétan (effektíven) van a választás (a fűtőrudak között), az a kampánycsend.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Ahogy mondod!
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Ápr 3, 2024 / 1
 
Elgondolom, ahogyan az elbomlott urán két leányatomját összegyömöszöli 3 neutronnal, hogy visszakapja az eredeti uránt...
(#) img válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Köszönöm, így már összeállt a kép.
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Nem tudományos alapon. Az atomórában rezegnek a részcseké, nem is kicsit. Nézi Norris, mert ő ugye látja azokat, mint béka a legyet. Odanyúl, mint a béka nyelvével , el is kapja a részecskét. Így tudom elképzelni.
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Jah! Aztán jól lefogja hogy nyughasson egy kicsit, ne legyen olyan izgága! Sőt amikor elkezdi visszafelé mozgatni, azzal meg tekeri visszafelé az időt!
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 4, 2024 /
 
Imádom a Google fordítót!

Fordító.jpg
    
Következő: »»   963 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem